Za Pocetnike

Uputstvo za patch-ovanje HE@D SD2500, SD3900 i SD790

Evo kratkog slikovitog uputstva za tzv. pečovanje HE@D risivera. Ovo uputstvo važi za sve modele navedene u naslovu, s' tim da se samo različiti sw ubacuje.
Krećemo da slikovito objasnomo kako da uklonite crnu sliku na omiljenim kanalima.
crno.jpg

Najbolje je da na samom početku downloadujete i instalirate He@d PC program
Zatim pokrenite SW Loader (START/Programs/HEAD/He@d PC_program/Launch SwLoader.exe)
ScreenShot_013.jpg

Kliknite na Download i izaberite najnoviji sw.
ScreenShot_014.jpg

Uključite risiveru u elektrićnu mrežu i nakon par sekundi proces je pokrenut.
ScreenShot_015.jpg

Proces je gotov kad vidite sledeću sliku.
ScreenShot_016.jpg



hvala kolegi Satelitskeantene sa foruma satelitske antene
 
Procitao sam,ali odakle da skinem one programe potrebne za otkljucavanje stronga.I na kojoj adresi da
nadjem kluceve,da ih mogu skidati.Molim vas da mi objasnite posto sam ja pocetnik i nemam veze sa tim.
 
pomoc plizzzz!!!! Nakon promjene onih brojkica u key-u slucajno mi se ugasi sat reciver. Sad vec sat vremena pise load ma njemu i nis se ne dogadja. Probao sam gasit iz struje, palit, al stalno na displeju rec. stoji LOAD. kako vratit na staro?
 
Pozdrav svima.Nedavno sam kupio SAT receiver marke ONYX tip MX-1000 fta.Malo sam surfao po netu i nisam nasao takav brend vec sam naisao na YU MA TU, pa mislim da je to taj.Problem je u tome da sad trebam uneti nove kodove(odakle da ih skinem ili nadgem ili sta ..) a ne znam kako.Treba mi malo vise pomoci oko toga, kako da to uradim korak po korak.Neko upatstvo i tome slicno.Unapred zahvalan.Nikola
 
@dribler

Ovo je uputstvo za Yumatu iliti Yu-ma-tu risivere, zatim Globo Bigsat, Starsat, Polska, DSN, Truman, DongWon DTDA-928i verovatno jos gomilu drugih,ko zna neka dopuni.Svi koriste STi5518 cpu/single-chip-decoder i 2 MB MX 29LV160BB MX flash memory
Prvo sve procitajte pa onda radite.

Sve je izuzetno jednostavno ali treba imati sve na jednom mestu.Da ne biste lutali i trazili potrebno vam je sledece:

1.Risiver :))
2.Null modem kabl koji mozete napraviti od starih miseva koji imaju RS232 prikljucke. Snadjite se.
Potrebno vam je 3 zice,najbolje bas te od miseva jer su dovoljno tanke da se leme.I sve sto treba da gledate
kad lemite ove kablove jeste gornji red od pet pinova.Pazite da se ne prevarite ko ja,pa da lemite dva puta.

Lemi se sleva nadesno 2-3 3-2 5-5 i pinovi koje lemite su okrenuti ka vama,znaci ne gledate u rupice.

3.Potreban Vam je loader sa kojim cete ucitati novi softver u vas risiver.

http://www.singlix.org/freetv/index.html

fajl se zove CPupgrade107.zip

4.Zatim softver

http://www.croteam-sat.org/aploud

Velicina .bin fajla je tacno 1.703.936 Bytes

Procedura je sledeca: ugasite risiver (standby mode),povezete kablovima,(za windows XP/2K) desni klik na My Computer/Properties, izaberete Hardware tabulator,pa Device manager,odaberete Ports (COM&LTP) pa COM1,idete na port settings
pa stavite na Bits per seconds 115200 i flow control na none,pritisnite OK i startujte loader.Otvorite .bin fajl sa Open koji ste skinuli(otpakujte ga ako je zipovan).Sad je tu malo konfuzan meni jer vi zapravo radite za kompjuterom pa bi trebalo da pise upload software a ne download,ali bitno je da vrsi posao.Ucitate bin fajl i kliknete start i upalite risiver.Akoste dobro napravili kabl treba da pise Transferring i da pocne.Sacekate 5-6 minuta,kad zavrsi,risiver ce se sam upaliti.Preporuka da odmah zatim ponovite postupak sa ucitavanjem liste kanala koju ste prethodno snimili sa opcijom Upload data.
Evo je lista komandi uploadera
1.Download software: prebacuje bin fajl sa racunara u risiver,znaci kompletan meni sa listom kanala bez favorites odeljka
2.Download data: prebacujete listu kanala iz favorites odeljka koji ste prethodno skinuli sa risivera.
3.Download loader: nece vam trebati (nadam se)
4.Download all: pojma nemam
5.Download key: prebacuje kljuceve za otkljucavanje kanala (nemojte se nadati cudima,uvek pise da otkljucava sve,imacete srece ako Vam ne zakljuca i ono sto ste vec otkljucali sa software-om)
6.Upload data:Skida favorite listu kanala koje ste memorisali.
7.Upload key:skida bazu kljuceva sa risivera (odlicno ukoliko se ispostavi da ste novim keyem bolje kanale izgubili a losije dobili)
8.Upload software:skida kompletan software sa risivera
Neke opcije Vam nisam objasnio jer ih nisam ni koristio.

Naravno trebace vam editor kanala (ako necete da vam se npr. HTV RT1 zove tako vec Hrvatska TV 1)lakse je to uraditi preko kompa.A mozete i obrisati kanale koje jednostavno ne zelite da stalno preskacete,kao i da lakse napravite Favorites listu,promenite im imena itd.I on se nalazi na prvoj adresi pod imenom Channel editor 1.0.7.
Nalazicete na netu razlicita imena za vas software poput MX...SW...TURK...topla preporuka nadjite za pocetak verziju SW3.3.35-KEY-UPGRADE.bin.Jedino sto se razlikuje su izgledi menija i korisne opcije poput dodatnih informacija o tipu zastite itd...

http://www.satkey.ch/

Tu imate veliku bazu bin. fajlova za vas risiver.
E da 9339 ili 9976 su vam kodovi za otvaranje menija za kljuceve u zavisnosti sta skinete.
BITNA JE VELICINA BIN FAJLA,ZAPAMTITE!!!!
 
Poštovanje,
pokušao sam u svoj db 7000s ubaciti novi CCcam 2.0.4. preko blue panela, ali bezuspješno. Dobio sam poruku da je premala memorija...Na koji način mogu izbrisati nepotrebne stvari iz memorije? Počistio sam sve unutar emulatora, ali nije išlo...
Pozdrav
 
Poštovanje,
pokušao sam u svoj db 7000s ubaciti novi CCcam 2.0.4. preko blue panela, ali bezuspješno. Dobio sam poruku da je premala memorija...Na koji način mogu izbrisati nepotrebne stvari iz memorije? Počistio sam sve unutar emulatora, ali nije išlo...
Pozdrav

Onda nije bio dobar fajl koji si imao zato ga nije instalirao.
i vodi racuna da prvo fajl prebcis u tmp pa tek onda ides na blue panel.

A mozes ga instlirati tkodje ruchno ali moras voditi racuna na atribute koji moraju biti
755. i ides var-bin-uninstall.

Brisati mozes preko blue panela imas opciju delete. Kada nju aktiviras videdjes sta imas u drimu sto ti nije potrebno i to brisi.
Jos ovo da ne zaboravim najbolje ti je da kupis ( C F _) karticu Kingston od 512 mb imas mesto na 7000 da je ubacis pa da u flesu drzis original imidz
a na CF mozes drzati oko 30 imidza.
Ja sam to uradio i mogu ti reci da sam prezadovoljan jer ako nesto brises ili unosis sve ti stoji na CF. a za unos koristim Flash Wizard 6.3.

Predr@g.
 

Back
Top