grcka viza bez aranzmana

Ili da ti neka agencija izda potvrdu za uplacen smestaj...probaj da nadjes neku vezu za to...
Ali ne vidim sto ne bi dobila vizu..ako imas sve regularne papire..ono student, radni odnos, i sta sve traze..mozda bi dobila i regularnim putem..raspitaj se u agencijama oni ipak bolje poznaju problematiku.
 
Ma nazovi direktno grčku ambasadu i pitaj.
Na granici sam viđao gomilu auta sa kamp opremom i prikolicama, dakle, idu u kamp. Nemoguće da su svi dobili pozivno pismo ili da muvaju za vaučer. Mislim da jednostavno pitaju, podnesu papire i gotovo.
A opet, to kao provod sa drugaricama teško prolazi, jer mnoge tamo završe kao kelnerice ili prodavačice ili nešto gore, pa su Grci veoma sumnjičavi.
 
Ovaj post mogu da nazovem konstruktivnim, ali imam sledece zamerke :

1. Sta to fali biti konobarica ili prodavacica u marketu za RELATIVNO dobre pare ? Zvuci kao da je to neki nepristojan posao.
2. Nazvati telefonom Grcku ambasadu ? N I K A DA to nisam uspeo ! Mozda je nesto novo sto ja ne znam.
3. Za ono nazvano "ili nesto gore", dugo godina sam ovde i nisam upoznao nijednu devojku iz Srbije koja se bavi najstarijim zanatom. Ne kazem da ne postoje, ali to ipak nije nas fah.
Mi smo ovde poznati i uvazeni kao pristojni i lojalni radnici. Kad god me policija zaustavi dok vozim auto, kada kazem odakle sam, odgovor je - sretan put ! I nikada mi nisu naplatili kaznu. N I K A D A !!! Probajte da vozite auto u Austriji bez pojasa..........NEMOJTE.
 
sch:
Ovaj post mogu da nazovem konstruktivnim, ali imam sledece zamerke :

1. Sta to fali biti konobarica ili prodavacica u marketu za RELATIVNO dobre pare ? Zvuci kao da je to neki nepristojan posao.
2. Nazvati telefonom Grcku ambasadu ? N I K A DA to nisam uspeo ! Mozda je nesto novo sto ja ne znam.
3. Za ono nazvano "ili nesto gore", dugo godina sam ovde i nisam upoznao nijednu devojku iz Srbije koja se bavi najstarijim zanatom. Ne kazem da ne postoje, ali to ipak nije nas fah.
Mi smo ovde poznati i uvazeni kao pristojni i lojalni radnici. Kad god me policija zaustavi dok vozim auto, kada kazem odakle sam, odgovor je - sretan put ! I nikada mi nisu naplatili kaznu. N I K A D A !!! Probajte da vozite auto u Austriji bez pojasa..........NEMOJTE.
1. Naravno da ništa ne fali, ali pitaj to Grke ili EU ili ceo svet, a ne mene.
2. Pa može i direktno da ode, ako ih ne dobije telefonom.
3. Znači upoznavao si druge devojke koje se bave najstarijim zanatom? CCCC! :wink:
 
Mozes dobiti vizu i tako samo ako ti neko posalje garantno pismo, fotokopiju licne karte i jos jedan papir a to je u stvari neka potvrda da taj ko ti salje placa porez ili tako nesto. Ako ti treba, javi mi se dacu ti tacan naziv. Bez toga nema sanse da se dobije viza osim ako ti neka agencija izda laznu potvrdu da si preko njih uplatila aranzman. U tom slucaju bi bila na grupnoj vizi, ali ne verujem da bi neka agencija to uradila.
 
Broj telefona grcke ambasade je 0903 15 15 15 od 9 do13h, i moze da se dobije jer sad nisu guzve, a 3226523 je broj za informacije, pa pitaj tu. Uostalom kod koga idete? Ako je na bum , onda jeste problem, ako rezervises preko neta , oni ti salju garanciju. Mislim, mozes ti da rezervises neki hotel i uplatis im 20% da bi ti poslali garanciju, a potom otkazes rezervaciju, pa odes na bum...
 

Back
Top