Srbija bez LDP-a i SRS-a

За хероја је сигурно нису прогласили али добро. Свако свог хероја има, па тако и ти. Тај твој херој доказује само какав си ти и ко си ти.
 
no_problem:
Ух. Овде се расправља о најјачој и најслабијој партији у Србији. наравно, најјача партија је СРС

Pa nije više... čitaj malo novine:


Istraživanje CeSID ukazuje na promenu opredeljenja birača u Srbiji
Vladu formiraju Tadić i Koštunica

Demokratska stranka i Demokratska stranka Srbije posle narednih izbora mogle bi same da formiraju vladajuću većinu jer bi ukupno osvojile 130 mandata, rezultati su istraživanja Centra za slobodne izbore i demokratiju.

Istraživanje ove organizacije sprovedeno početkom septembra na uzorku od 1.400 građana Srbije pokazuje da bi demokrate i radikali na narednim izborima osvojili po 90 mandata, DSS bi pripalo 40 mandata. Socijalisti bi mogli da računaju na 18 mandata, a stranke manjina na 12 mesta u Skupštini Srbije.

Interesantno je da su, prema istraživanju, DS i SRS izjednačene po osvojenim glasovima, iako je istraživanje CeSID-a iz aprila ove godine ukazivalo na to da bi Vladu Srbije mogli da formiraju radikali i socijalisti.

Analitičari smatraju da su padu popularnosti radikala doprinele aktivne političke inicijative premijera i predsednika Srbije i incidenti u Skupštini Srbije, poput uvreda radikala Zorana Krasića na račun potpredsednice Vlade Srbije Ivane Dulić-Marković.

Đorđe Vuković iz CeSID-a naglasio je da se približavanje rejtinga DS-a i SRS nije dogodilo zbog rasta popularnosti demokrata, već zbog osetnog pada popularnosti radikala.

Analitičar Slobodan Antonić za „Blic“ kaže da su promene male, a da se razlozi mogu tražiti i u incidentima u Skupštini, ali da su glasači radikala pretrčali u redove drugih nacionalnih stranaka.

Sa tim se slaže i Đorđe Vukadinović, urednik „Nove srpske političke misli“, ali i smatra da su radikali ipak malo jači od demokrata. Za pad rejtinga SRS postoje tri razloga, uveren je Vukadinović.

- Prvi su incidenti u Skupštini, drugi je negativna kampanja koja se protiv njih vodi i zbog toga, ali i inače. Treći razlog je aktivnija pozicija Vlade kada je reč o pregovorima oko Kosova - smatra Vukadinović.

Demokrate i radikali su već duže vreme dve najjače stranke na srpskoj političkoj sceni i vode mrtvu trku, smatra Vladimir Goati.

- Građanima će ovo biti sedmi izbori i shvatili su da nema razloga rasipati glasove. Radikali možda padaju zbog poslednjih incidenata, a inače stabilan rejting DS se popravio zbog poslednjih poteza predsednika Srbije - procenjuje Goati i ističe da je DSS najviše profitirala od nestanka Pokreta „Snaga Srbije“ koji je uporedio sa zvezdom padalicom.

Nikola M. Jovanović
http://www.blic.co.yu/blic/danas/broj/strane/tema.htm#1[/QUOTE]
 
I da ne bi rekao kako je to namešteno istraživanje, ponavljam deo koji je bio vrlo aktuelan pre par meseci kada radikali nisu tvrdili da je istraživanje namešteno:

Interesantno je da su, prema istraživanju, DS i SRS izjednačene po osvojenim glasovima, iako je istraživanje CeSID-a iz aprila ove godine ukazivalo na to da bi Vladu Srbije mogli da formiraju radikali i socijalisti.
 
Аха. Само да ли ми верујеш да ће се та влада о којој ти причаш поцепати после два месеца? Него, не кажем ја да је намештено, него да је могуће да узорак није исти, тј. да га не чине исти људи. Колико ја знам, узима се случајни узорак, зар не? Елем, до избора још има. А што се тиче тога ко ће бити на власти, видећемо. Ја типујем коалицију СРС ДСС
 
Ja nisam prorok, pa ne znam šta da ti kažem. Što se uzroka tiče, možda si u pravu, ali uzorak je uzorak, kao što mu i samo ime kaže, a verujem da te agencije znaju šta rade. Da su otišle na EXIT i u Guču, verujem da bi rezultati bili različiti, ali ipak mislim da imaju metode kojima se greška smanjuje na minimum.
I ja nisam pričao o vladi, ja sam samo preneo pisanje današnjeg Blica.
 
Да знам шта си пренео. Шта више прочитао сам то. Не знам да ли је и колико је то реално стање, али што ти кажеш нисам Нострадамус. Биће како ће бити. Гласање према савести и да видимо ко ће победити. Ни ти ни ја не можемо глобално утицати на то, али као јединке можемо наравно. Видећемо до краја како ће бити.
 
Eraserhead:
LDP je suprotnost radikalima.
Radikali su zlo, a LDP je dobro.
Kad ne bi bilo LDPa iste bi se preiče pričale za DS jer bi onda DS bio najekstremniji sa pozitivne, građanske i evropske strane.

To je sve jedna velika DSSovska ujidurma da se priča prebaci sa njihove mafijaške umešanosti u ubistvo Zorana Đinđića.

Srbija će biti normalno mesto kada DSS i SRS budu imali manje od 5%.
Cedomir Jovanovic nije izbacen iz DSS-a vec iz DS-a.

LDP je zlo kao sto su zlo bili jakobinci u Francuskoj revoluciji
 
Ne znam otkud ovom Dragu ideja da mi imamo poverenja u istrazivanja domacih agencija, kakva god bila? To sto nekad kazu da SRS ima npr 40%, naravno da ne znaci da im verujemo, prosto u tom trenutku popularnost Radikala je verovatno pre oko 50-60%. Tome nas uci iskustvo i istrazivanja tih agencija pre nekih prethodnih izbora, kada su zestoko bili demantovani.
 
Ma ja u stvari mislim da Vi imate podršku preko 90% biračkog tela, ali su ovih 10% toliko jaki i moćni, a koriste i hipnozu, prisilu, verovatno i neku svemirsku tehnologiju, zatim pomoć svih antisrpskih snaga u svetu, bla, bla, truć, truć,... i tako radikali već 16 godina ne uspevaju da dođu na vlast... 8) :roll:
 
A, jel' a šta govori o tvojoj ozbiljnosti:
Pazi sad:
Tvoja 1. tvrdnja je da imate podršku oko 60% birača.
Tvoja 2. tvrdnja je da i kada agencije za istraživanje javnog mišljenja objave podatke da imate 40% i da imate 30% podrške onda one ipak umanjuju tu podršku.
Dakle, na čemu se onda zasnivaju tvoje tvrdnje i uverenja, ako ne veruješ agencijama koje su do sada uvek davale približno tačne procene, a radikali nikada nisu osvojili vlast?
Hajde, da te čujemo, pametnice...
Na osnovu čega vi radikali tvrdite to što tvrdite, ako nije zasnovano ni u teoriji ni u praksi već samo na vašim pustim željama...
Kakve to "više sile" uvek nešto naprave pa vi stalno budete opozicija (čak i kada ste vladali zajedno sa S.M.)...
 
Мислим да би српка политичка сцена била много боља без ових радикалних странака. Ниједан радикализам, ни са једне стране није добар.
 
Kao prvo, Drago, ti si izuzetno neozbiljan diskutant. To si u vise navrata pokazao, a najocigledniji je primer bio kad si nedavno uhvacen u lazi koju si nevesto pokusao da prikrijes.
I sada opet pokusavas da podvaljujes, po svom starom obicaju. Nisam rekao da Radikali imaju "60%" vec sam rekao da kada agencije kazu da imaju 40%, oni verovatno imaju oko 50-60%.
Tu svoju tvrdnju baziram na dosadasnjem ponasanju tih agencija za istrazivanje javnog mnenja, setimo se samo ponasanja CESID-a u Crnoj Gori, dalje predstavnici drugih agencija poput Stratedzik Marketinga stalno isticu nekakvu potrebu zaustavljanja Radikala i slicno, sto dovoljno govori o njihovoj objektivnosti. Ali pre svega svoje tvrdnje baziram na dosadasnjim prognozama popularnosti Radikala, koje su redovno oduzimale i do 15% realnog uporista Radikala, primer: http://www.b92.net/specijal/izbori2003/istrazivanja_javnog_mnjenja.php Takodje, setimo se izborne noci u kojoj se birao gradonacelnik Beograda kad su neke agencije i posmatraci na izborima proglasili Bogdanovicevu pobedu sa vise od 10% razlike u glasovima, da bi se na kraju ispostavilo da je ta razlika iznosila svega 0,5%.
Btw, Radikali su bili na vlasti u periodu 98-2000
 
untouchable:
Kao prvo, Drago, ti si izuzetno neozbiljan diskutant. To si u vise navrata pokazao, a najocigledniji je primer bio kad si nedavno uhvacen u lazi koju si nevesto pokusao da prikrijes.
I sada opet pokusavas da podvaljujes, po svom starom obicaju. Nisam rekao da Radikali imaju "60%" vec sam rekao da kada agencije kazu da imaju 40%, oni verovatno imaju oko 50-60%.
Tu svoju tvrdnju baziram na dosadasnjem ponasanju tih agencija za istrazivanje javnog mnenja, setimo se samo ponasanja CESID-a u Crnoj Gori, dalje predstavnici drugih agencija poput Stratedzik Marketinga stalno isticu nekakvu potrebu zaustavljanja Radikala i slicno, sto dovoljno govori o njihovoj objektivnosti. Ali pre svega svoje tvrdnje baziram na dosadasnjim prognozama popularnosti Radikala, koje su redovno oduzimale i do 15% realnog uporista Radikala, primer: http://www.b92.net/specijal/izbori2003/istrazivanja_javnog_mnjenja.php Takodje, setimo se izborne noci u kojoj se birao gradonacelnik Beograda kad su neke agencije i posmatraci na izborima proglasili Bogdanovicevu pobedu sa vise od 10% razlike u glasovima, da bi se na kraju ispostavilo da je ta razlika iznosila svega 0,5%.
Btw, Radikali su bili na vlasti u periodu 98-2000

Kao prvo, nedodirljivi, ti si vešt manipulator što se vidi po tome da mene niko nigde nije uhvatio u laži, nego ste mi ti i onaj drugi neozbiljni forumaš pokušali podvaliti. Osim toga ta tema je još otvorena, a kada sam vas demantovao u svemu i pokazao vam kako izmišljate (ja neću da koristim te reči koje ti koristiš) i citirao vam dokaze, onda ste "nestali" "odustali"...
Zato pusti te Šešeljeve, Tomine i Acine trikove... to kod mene ne pali.
Kao drugo nisi rekao oko 60% nego između 50 i 60%. U jbt-e jel' ti i ovo argument?
Nije šija nego vrat... stvarno si "car"... :roll: 8)
Što se tiče radikala, pa te tvoje prognoze o pobedi radikala se čuju od 2000-te. Pa što ne pobeđuju?
Niko ovde ne osporava da su oni u pojedinim momentima (uglavnom) pojedinačno najpopularnija stranka, ali osporava da imate podršku većinske Srbije.
Zato što je radikalska ideja jedna, a demokratskih opcija ima više pa se glasovi rasipaju.
Većinska Srbija je antiradikalska, o tome se radi, a i samim radikalima odgovara da budu "opozicija" jer kada bi došli na vlast, "pukli" bi pre nego što bi i shvatili...
BTW: Sad priznaš da su radikali bili na vlasti 1998-2000, tj. da je za vreme radikala na vlasti bombardovana zemlja, a potom izgubljeno KiM.
 
DraGo70:
Kao prvo, nedodirljivi, ti si vešt manipulator što se vidi po tome da mene niko nigde nije uhvatio u laži, nego ste mi ti i onaj drugi neozbiljni forumaš pokušali podvaliti.

hahaha da da... http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=2907814&postcount=216 :D :D :D

DraGo70:
Što se tiče radikala, pa te tvoje prognoze o pobedi radikala se čuju od 2000-te. Pa što ne pobeđuju?

Kako mozes ovaku glupost da odvalis meni stvarno nije jasno. :roll:
Od 2000? Pa 2000., posle 5.oktobra niko ni u najludjim snovima nije ocekivao da ce SRS ikad imati iole znacajniju ulogu na politickoj sceni Srbije. Te 2000. SRS je bila na nekih 5%. I od tada slusamo kako se hrabrite: maksimum radikala je 5%, pa onda maksimum radikala je 10%, pa 15%, pa kad uzese 27% na izborima - onda je to bilo "defintivni maksimum", pa je onda maksimum bio 40%, pa sada slusamo kako nikad nece stici do apsolutne vecine i tako dalje i tako dalje :D

DraGo70:
Niko ovde ne osporava da su oni u pojedinim momentima (uglavnom) pojedinačno najpopularnija stranka, ali osporava da imate podršku većinske Srbije.
Zato što je radikalska ideja jedna, a demokratskih opcija ima više pa se glasovi rasipaju.
Većinska Srbija je antiradikalska, o tome se radi, a i samim radikalima odgovara da budu "opozicija" jer kada bi došli na vlast, "pukli" bi pre nego što bi i shvatili...

Neverovatno. Pa i sam Cesid je u par navrata morao priznati da SRS i SPS imaju dovoljno glasova da sami formiraju vladu. Kakve veze sa time imaa "rasipanje glasova demokratskog bloka"? Radikali sasvim sigurno sada imaju iznad 45% podrske, sto im je dovoljno za samostalno formiranje naredne vlade. Kad bi SRS imala makar jednog poslanika manje od 126, vec bi bili raspisani izbori.
"kad bi dosli na vlast, pukli bi"... mislim... :roll:

DraGo70:
BTW: Sad priznaš da su radikali bili na vlasti 1998-2000, tj. da je za vreme radikala na vlasti bombardovana zemlja, a potom izgubljeno KiM.

E, ono, taj argument koristi na pijaci, ovde ispadas smesan.
 
Микула:
Мислим да би српка политичка сцена била много боља без ових радикалних странака. Ниједан радикализам, ни са једне стране није добар.
Šta je radikalno u tome ako slobodno izražavaš mišljenje o pomahnitalom klerikalizmu u Srbiji, o KOHABITACIJI žrtava i egzekutora i na kraju, o neminovnosti nepoželjnog svršetka Kosovske drame.
RADIKALNO i REALNO-st su dva različita pojma.
 
Što se radikala tiče, oni su za Srbiju korisni utoliko što po njihovom procentu na izborima sa sigurnošću možemo utvrditi broj naših sunarodnika sa IQ ispod 90. A prema hendikepiranima treba biti human. Nisam za ukidanje radikala. Njih teba pažljivo tretirati i možda će jednog dana za ovaj poremećaj biti leka.
 

Back
Top