Dali neko ovde vozi off road motocikle?

Zdravo Pino.Mislim da malo ljudi kod nas uopste zna sta je to off-road.Vecina sve to zove motokros.Inace u nasoj zemlji su uzasno losi uslovi za bavljenje ovim sportom,tako da je cudo da uopste postoji.Na primer Beograd,iako ima preko dva milona stanovnika nema ni klub ni stazu,tako da smo ja i jos jedan prijatelj,posto smo zaludjenici, morali sami da je napravimo.I pored svega za mene je ovo najomiljeniji sport.Verujem da je situacija u Grckoj potpuno drugacija ,pa bi mozda mogao da nam nesto napises o tome.
 
Misan.07:
Zdravo Pino.Mislim da malo ljudi kod nas uopste zna sta je to off-road.Vecina sve to zove motokros.Inace u nasoj zemlji su uzasno losi uslovi za bavljenje ovim sportom,tako da je cudo da uopste postoji.Na primer Beograd,iako ima preko dva milona stanovnika nema ni klub ni stazu,tako da smo ja i jos jedan prijatelj,posto smo zaludjenici, morali sami da je napravimo.I pored svega za mene je ovo najomiljeniji sport.Verujem da je situacija u Grckoj potpuno drugacija ,pa bi mozda mogao da nam nesto napises o tome.

Da, situacija ovde, zadjnih godina je dobra. Ima mnogo lokalnih prvenstava za sve discipline off road.
Vi se bavite motokrosom?
Gde u Beogradu je vasa staza? Posto dolazim cesto o Begradu mogli bismo da se nadjemo....
 
Pino ja sam uvek raspolozen za moto druzenja a posebno za moto-kros,tako da si uvek dobrodosao.Staza inace nije takmicarska,ali moze da posluzi za trening.Omogucava skokove i preko 20 metara.Kada budes dolazio u Beograd,javi na E-male adresu:Misan.07@eunet.yu ili me pozovi na mobilni: 063/304-799
 
misan.07:
Pino ja sam uvek raspolozen za moto druzenja a posebno za moto-kros,tako da si uvek dobrodosao.Staza inace nije takmicarska,ali moze da posluzi za trening.Omogucava skokove i preko 20 metara.Kada budes dolazio u Beograd,javi na E-male adresu:Misan.07@eunet.yu ili me pozovi na mobilni: 063/304-799

Ok Misan verovatno dolazim posle Juna...vivimo se
Koji motor vozis?
 
Do sada sam vozio CR 500 R,a sad hocu da uzmem neki cetvorotaktni. Dvoumim se izmedju YZ450F i CR450F.Citao sam testove za oba motora u Motocross action iz januara oo4.,ali tesko je odlucite se samo na osnovu testova ako nisi sam vozio.Pored svega ne znam da li nakon kuovine uopste biti zadovoljan sobzirom na drugacije karakteristike motora.
 
Misan.07@eunet.yu:
Do sada sam vozio CR 500 R,a sad hocu da uzmem neki cetvorotaktni. Dvoumim se izmedju YZ450F i CR450F.Citao sam testove za oba motora u Motocross action iz januara oo4.,ali tesko je odlucite se samo na osnovu testova ako nisi sam vozio.Pored svega ne znam da li nakon kuovine uopste biti zadovoljan sobzirom na drugacije karakteristike motora.

CR 500 je mnogo jak motor (mislim da sada imas duze ruke od ostalih ljudi :lol: :lol: :lol: )
YZF 450 je vrhunski motokros za profesinalce koji su mnogo trenirani. CRF 450 je onaj koji moze da bude dobar u rukama amatera i mnogo dobar u rukama profesionalaca.
2 smoke :D (stroke) motori su jaki ali samo u visokim obrtajima. Sa 4 stroke motor moras mnogo manje da se maltretiras sa menjanjem brzina posto snaga dolazi mnogo ranije i za duze vreme. Ja vozim DRZ 400 E posto generalno se bavim sa Endurom i Rally Raids.
Oba motora su pouzdani sa CRF-om na prvo mesto.

Pozdarve pino
 
KROSERKA:
STAZA NEMA U BEOGRADU ALI IMA U ZRENJANINU,SOMBORU,SREMSKOJ MITROVICI,KRALJEVU,SUTOMORU,TOVARISEVU,PIROTU,UZICAMA...DA LI SE PINO BAVI NEKIM OD OVIH SPORTOVA? :twisted: :twisted: :twisted:

Kao sto sam rekao ja se bavim endurom i reliem. Motocross je naj jaci off road motosport i uglavnom mogu mladi i dobro trenirani ljudi da se bave tim.
Kad sam bio mladji da, ali posle 15 godina off roada morao sam da se opredelim za neke discipline koje zahtevaju i druge sposobnosti sem misicne snage.
Na primer za trke Cross Country Rallye moras da budes mnogo dobar u orijentaciji i navigaciji sem sto moras da budes brz i izdrzliv ako zelis da stignes do cilja posle 250-300 km vozje off road.
 
KROSERKA:
JA SE BAVIM MOTO-KROSOM VEC 3 GODINE JEDINA SAM PREDSTAVNICA ZENSKOG POLA! :D :D :D
Odlicno :!: :!: :!: 3 godine nije malo vreme. Koji motor vozis :?:
Na zalost nema u svetu mnogo zena koje se bave bas motokrosom. U rallye mogu samo da se setim Andreju Majeru iz Nemacke koja vozi BMW u Paris Dakar mnogo godina i stigla i do pobede na jednu specialnu stazu. U Dakar 2004 su ucestovale 3 devojke. Jedna sa KTM i dve drugarice iz Kanade sa Quadima (znas one "motore" sa 4 tocka"). Ako imas neka pitanja tehnicke prirode... samo napred :D
 
kroserka:
Vozim yamahu 65ccm za sad nemam pitanja ali ako budem imala javicu ti se!Da li ces doci na neku trku? :?: :?: :?:

Ne mogu da nadjem yamahu 65 ccm. Jedino nalazim pw 50 ili YZ 85.
YZ85LW_tcm26-14148.jpg


Koji je tip konktetno :?: i koje godiste :?:

Ako bude neka trka blizu Beograda da. Jedino moram ta znam program trka.
 
pino:
Dali neko ovde vozi off road motocikle?
Neznam dali je ovaj sport poznat u SCG, pa zato pitam...



Pozdrav iz Grcke

Kako da ne. Na ovom E-mail-u se nalazi Automoto-kross
klub Konti Sport. Takmicimo se u Sampionatu SiCg i prosle godine i 2002.smo bili vicesampioni YU (Racing speed) u klasama 1 i 2. 2001. smo bili sampioni u istim klasama.Imamo vozace u 65, 85, 250ccm.Najzesci su nam klinci u klasi 65.Tu imamo sampiona YU i jednu devojcicu od 12god.Sezona nam ove godine pocinje u prvoj nedelji maja,imamo stazu za trening i takmicenje u Metikosima kod Kraljeva,licencirana za medjunarodne trke. Prosle godine smo imali i jednog Grka iz Soluna na takmicenju.Pozivamo sve zainteresovane da se probaju na stazi. Pozdrav. Misa
 
Blago vama svima, imate normalne motore...
Mnogo volim motore, uspeo sam da skupim 400 eura i kupio sam neki krs, masinu os Sachs-a 50ccm u ramu od Aprilie Tuareg 125.
Radio je citavih 2 sata. Mislim da je motor blokirao, posto je zadnji tocak skroz blokiran u brzini i motor ne moze da upali.

Ako neko ima neki savet ili zna nekog ko bi mi mogao pomoci, bio bih mu mnooooogo zahvalan.
Moj mail je ivan_avdagic@yahoo.com.

Cao!!
 
Volim motore i clan sam moto kluba u mom gradu. Sada momentalno nemam motor jer sam imao udes i totalno je unisten. Inace vozio sam MZ 125. Sada vozim one nase stare apence izoljicu. Trazim gde bih mogao kupiti Jawa 350 chopper (639/2 ili 644), i po kojoj ceni,godiste sto mladje to bolje. Hvala unapred na informaciji.Pozz..
 
Bavijo sam se motokrosom amaterski oko 10 godina , ijer u mom gradu smo napravili stazu zatakmicenje i imao sam gde da se vozim , i zadnjih 6-7 godina organizujemo balkanski nsampionat u motokrosu . staza je u
Zrenjaninu i u nju je ulozeno puno truda . sada vec oko cetiri godine vise ne vozim motor ali sam zapamtijo jednu stvar koja je NEOPISIVO VAZNA za svakog ko sedne ,ili ima nameru da sedne na motokros motocikl - a nema iskustva sa time , a-to je da na njega ne seda bez KACIGE I CIZAMA ZA MOTOKROS !!!!!! to je vaznije nago sesti na motor i voziti se !! prvo oprema a posle ostalo .
mi smo ovde skloni tome da "probamo" da se provozamo ali najopasnije je upravo za one koji nemaju iskustva . sto se tice nas koji imamo iskustva , znamo da se motociklisti dele na one koji su "pali" i na one koji to jos "nisu" . zato pamet u glavu i prvo sebe sacuvajmo a tek tada i voznja motokros motocikla moze da bude predivna stvar . i - da ono najvaznije - nema "bezglavog" junacenja . ako neko zeli da se glupira - neka zaboravi motokros a ako neko timezaista zeli da pocne da se bavi ,onda je najbolje da nadje nekog iskusnog da ga tome pouci . v erujte mi za pocetnike je to mnogo lepsi nacin da pocnu , od rizikovanja da brzaju bez ikakvog znanja .
 
U Vrscu nas ima desetak ljubitelja Off Roada. Nemamo stazu ( silni su pokusaji kluba ekstremnih sportova # IZAZOV# da negde dobijemo lokaciju za stazu, ali nista, sve lokacije su predvidjene za nesto drugo ( profitabilnije ) . Vozimo se samo po Bregu i po Pescari koja je 25 km od Vrsca, mada ni tamo necemo dugo jer je sve vise komentara da ugrozavamo zivotnu sredinu, pa onda smetamo i pernatoj divljaci, ... Tako da nevidim perspektivu ovog sporta ( ni amaterski ) u ovim nasim krajevima. Ja sam se navozao za ovih mojih 38 god. ( od toga 10-tak sa prekidima na off road motorima ) ali mi zao dece koja imaju strasnu volju i osecaj, i imaju motore, a prostora za voznju sve manje. Mi trenutno aktivni vozimo TT 600 1990god, TS 125 1994, EXC 250 1997, YZ 250 1991, RM 250 1996, CR500 ( masina od MZ) , RM125 1986, i dva Qvada od 200 i 450 ccm, Malaguti cross 50ccm
 

Back
Top