Problemi sa diskom(cd-om)

Figaroo

Zainteresovan član
Poruka
264
Narezao sam kod druga neke filmove na DVD i kad su se narezali ubacim ih u njegov citac ocitaga ali pokazuje da je prazan a vidi se da je na njemu rezano.probao sam kod mene isto tako,probao sam kod druga a kod njega i nece da ih zavrti.u pitanju je cd Verbatim.U cemu je problem?jer ima neki program koji moze to da resi?
 
Rezao si dvd, a u pitanju je CD verbatim... Mozes li biti jasniji...

Ja sam imao slican problem sa PRINCO DVD diskovima... Narezem i dodje do kraja Nero, kaze sve uspesno, i kad ga posle stavim u komp ono nema nista na njemu, javlja kao da je prazan... Jedino sto mi je ostalo, jeste da ga bacim (mislim na DVD)...
 
dvr_liberty:
Ovo mislim da ste uradili: posle dodavanja(add)materijala,odmah brisali isti.......Po mom misljenju to je to 100%,i normalno kada ga narezete on ce da pokaze sta-"nista"........


Ne razumem te... Sta smo odma brisali? Odakle smo ga brisali? Nero je narezao do kraja sve, znaci 100 posto i pojavi se ono Succesfully burned at 4x(ili milion, koje god stavis, tj. zavisi od diska)... Sta smo brisali?
 
dvr_liberty:
Sta bre ne razumes..........Materijal koji se prebacuje iz add prozora(znaci onaj koji uzimas da rezes) i kada ga iz istog prozora obrises kada si ga vec prebacio,Nero ce naravno sve da nareze ,ali se narezani materijal nece videti posle kada ti pokrenes disk.......K'o u gore navedenom slucaju,probaj pa ces videti.......

Pozdrav!

Cekaj, ja prebacim sa desne na levu stranu (iz add u ono sto treba da se nareze) i narezem sve to... Posle rezanja naravno ono sto sam rezao mogu da izbrisem?

Nisam toliko lud da izbrisem sa hard diska a da u neru stavim da se reze! To je besmisleno...
 
Ma s kim sam ja nasao da se raspravljam... Ti mi sad kazes da sam uzeo da narezem neki fajl i da sam ga izbrisao sa harda pre nego sto sam ga narezao... Pa zar postoji neki ludak koji bi to uradio?
Ako postoji, onda mu i ne treba kompjuter, neka ide na kucacu masinu da radi! Mozda odigra i neku igricu...
 
dvr_liberty:
Pravi si intelekt,tebi izgleda treba ta kucaća mašina,hajde pali kretenu............


:):):):):)


Kad sam ja bio na ovom forumu ti si lupao u serpe sa kasikama... Mislim da ova tema treba da bude closed, posto vi ne umete da objasnite! A kada Vas neko lepo pita onda se ljutite (upućeno dvr_liberty)...

Ja tebe nisam vredjao, pa ne bi trebao ni ti mene! Ali ok...
 
Jedini koji je započeo raspravu jeste dvr_liberty... Lepo sam ga/je pitao sta je hteo reci ovom recenicom:"Ovo mislim da ste uradili: posle dodavanja(add)materijala,odmah brisali isti.......Po mom misljenju to je to 100%,i normalno kada ga narezete on ce da pokaze sta-"nista"........", jer stvarno nisam razumeo, a on/a umesto da objasni počinje da vredja i izbacuje nekoga s foruma...
 
master_'92:
Imam PIONIR 110d (DVD-RW) pa me interesije da li mogu da rezem obicne cd-ove
Ne znam za taj konkretni model, pogledaj na Internetu, ali još nisam imao u rukama ni jedan DVD RW koji nije mogao rezati i obične CD-ove. Samo u Neru prebaciš na CD i to je to.

Evo, našao sam ovo: Rezac je Pioneer 110D, Rezanje Cd-ova radi savrseno.

A na sajtu Pioneer-a i ovo
Specifications DVR-110D
# Write Support DVD-R (Ver 2.0 for General disc only), DVD-R DL (Dual Layer, Ver 3.0), DVD-RW (Ver 1.0, 1.1 & 1.2) , +R (Ver 1.0, 1.1 & 1.2), +R DL (Double Layer Ver 1.0), +RW (Ver 1.1 & 1.2), +RW High Speed (Ver 1.0).
# CD-R (Type 74, 650MB / Type 80, 700MB), CD-RW (including HS, US, US+)

Znači, definitivno može.
 
Torrente-BG:
Verovatno ti je pri rezanju bio ukljucen multisesion.To se meni desilo jednom.Ubaci opet te DVD-ove i dorezi na njih jos nesto ali stavi da ti finisira DVD.
Torrente BG to nema nikakve veze sa narezivanjem filmova to ima veze kada režeš muzički audio format *.cda ili mp3 disc *.mp3 na cd kada narezuješ film ako stane na njega ok , ako nestane onda ti Nero javi da nemože da nareže ili ti javi da mora da finišira disk , ili da radi Overburn proces. Overburn ti je proces kada recimo imaš sa jedne strane prazan cd od 700 Mb a film traje recimo oko 715 Mb tada ti on ponudi Overburn proces tj. da reže preko mogućnosti diska , obični cd je deklarisan na 702 Mb kapaciteta mada je njegov pravi kapacitet oko 5% veći tj. ima na njemu prostora da se doreže tih par mb i Nero to iskoristi do kraja , problem je što kod Overburna možeš da uništiš cd a izuzetno retko uređaj , šanse da strada uređaj je oko 1:1000 .
Što se datog problema tiče mislim da je u pitanju kvalitet diskova koji se kod nas koristi , a on je izuzetno loš a vi ste naleteli na jedan od tih primeraka, niste prvi ni zadnji koji je tako prošao uzmite drugi disk i narežite ga opet. Ja sam par puta tako prošao sa diskovima koji se prodaju na štapu ili u kutijama gde ima mnogo komada i od tada sam prešao da kupujem samo diskove koji su u sopstvenim kutijama i zapakovani u celofanu tj originalno zapakovani, i od tada su moji problemi nestali.
Još nešto što se tiče DVD diskova , obični DVD diskovi se mogu koristiti više puta, DVD DL (DVD diskovi koji imaju dva sloja za rezanje i kapaciteta su oko 8 Gb) diskovi su za jednokratnu upotrebu i njih morate finiširati posle rezanja . :(
 
Snejks je po običaju detaljan. Samo jedan dodatak: Nikada ni CD ni DVD ne režite deklarisanim maksimalnim brzinama ako želite kvalitetan i dugotralniji zapis. Ne zaboravite da je kućno snimanje u osnovi fotohemijski proces a ne fizički i da snimanje velikom brzinom proizvodi loš i nepouzdan zapis. Bolje je sačekati dvostruko duže nego triput snimati (osim za one koji se bave preprodajom a mi nismo ti, jel' tako :lol:)
 
rema:
Mgordan je u pravu skroz-ja rezem na najmanjoj i do sada nisam imao problem sa citanjem diskova narezanih ni pre godinu dana.Poz :)
U pravu si rema MGordan je u pravu treba rezati diskove srednjom brzinom nikada maximanom primera radi nikada ne režem cd diskove brže od 24 x , jedino gde pazim kojom brzinom režem su audio diskovi e njih režem najmanjom mogućom brzinom gledam da to bude 4x ili maximalno 8x razlog je veoma jednostavan može vam se desiti da cd audio plejer neće hteti prepoznati disc rezan većom brzinom baš zbog specifičnosti audio *.cda formata.
 
Kad ste vec tu da mi kazete nesto u vezi mog problema.Juce sam kupio pionir 111 dvd-rw i kad sam ga povezao i startovao komp on otvara vratanca.Ja ih zatvorim,on otvori.A led lampica non-stop blica,kao migavac na autu.Onda ugasim komp i kad podigne sistem prijavi mi novi harver i sve to.Narezem dvd,ubacim ga ponovo kaze disk prazan.Drugi put mi prijavi gresku na kraju procesa.A led lampica vise ne sija uopste.Danas sam kupio novo napajanje i kablove i isto.Diskovi su verbatim.
 
za sada bez dobrog nick-a:
Kad ste vec tu da mi kazete nesto u vezi mog problema.Juce sam kupio pionir 111 dvd-rw i kad sam ga povezao i startovao komp on otvara vratanca.Ja ih zatvorim,on otvori.A led lampica non-stop blica,kao migavac na autu.Onda ugasim komp i kad podigne sistem prijavi mi novi harver i sve to.Narezem dvd,ubacim ga ponovo kaze disk prazan.Drugi put mi prijavi gresku na kraju procesa.A led lampica vise ne sija uopste.Danas sam kupio novo napajanje i kablove i isto.Diskovi su verbatim.
Da ovo je jedan od klasičnih primera koliko je Windows neprilagođiv. bez obzira što je on "plug and play capable system" ima svojih mana i trikova za prevazilaženje tih mana. Tako da otvaranje vrata posle prvog kačenja nije ništa novo što se može pripisati sistemu jer jednostavno on nije video na prvu loptu da je dobio nov hardver , ti si još imao sreće ja sam prvi put kada sam menjao optiku zakačio nov cd rezač i sistem uopšte nije hteo da se podigne , razlog je bio banalan ,na svakom optičkom uređaju jumperi su na master umesto na slave pa je došlo do sukoba sa hard diskom koji je takođe bio na masteru. Što se tiče narezanih cd-ova koje kasnije nije prepoznao njih možeš da pripišeš lošem kvalitetu diskova pogotovu Verbatimu , pošto sam čuo da je naše tržište preplavljeno diskovima marke Verbatim , Made in Ivanjica, a ostale količine dolaze negde iz južne amerike . :( Nije mi jasno zašto si kupio novo napajanje i kablove???????????
A da sada sam se setio savet za one neiskusne sa narezivanjem diskova morate podesiti "output source" , nije se desilo prvi put da kada neko reže diskove umesto da reže na dvd ili cd on "prži" na hard disk iso sliku, posle toga ubodeš dvd ili cd i vidiš da je prazan. :(
 

Back
Top