Red Bull Vozi bre

moler

Zainteresovan član
Poruka
195
Pozdrav svima ! Evo par fotki sa danasnjeg treninga na Kalisu. Sutra od 16h su trke. Cheers !

001bf5.jpg


002ll8.jpg


003es5.jpg


004wv4.jpg


005ut8.jpg


006zt6.jpg


007tx0.jpg


008bs9.jpg


009ry9.jpg
 
Ljudi hvala vam puno, bas mi je drago sto su vam se dopale fotografije ! Meni je smesno sto su mi fotke ispale bolje od drugih, cak i bez akreditacije i profesionalnog aparata; valjda je ljubav prema sportu presudila ! High-octane kapiram te skroz, ali je prosle godine nas momak pao u komu posle pada... bolje za sada da gledamo inostrane pro-vozace, dok se sport ne afirmise i kod nas. Kristiane, Red Bull se evo vec drugu godinu odrzava; ono sto je neverovatno je da smo dobili prvi bike-park u zemlji, ima i foam-pit za bezbedno uvezbavanje trikova. Tu takodje mogu da se iznajmljuju i bagi-automobili, organizuju se moto-cross trke, a izgradice se i vestacka stena od koje ce jedna strana biti stalno pod ledom !!! Sajt bike parka je www.atvgravel.com , a tu je ove godine odrzan i prvi medjunarodni bike kamp www.skillsourcecamp.com. Za voznju po Sloveniji i Svajcarskoj ti opasno zavidim; inace bas sam gledao neke bajk-ture koje organizuje firma www.ridebig.com. Meni je DH strast, ali jos nemam dovoljno love za neki high-end bajk (Foes, Yeti...). Koje biciklove vi terate? :)
 
Brate, molere, teram opasnu masinu i pokusavam da nadjem jos ludaka po Srbiji koji ce ici na Kop npr, i neke druge lokacije, da pocne North Shore da se pravi itd.ne bi bilo lose

Psedujem:
High Octane 240mm hod
Marzocchi 888VF2 200mm
Hope mono 6-ti
Gazzaloddi 2.6 gume
Brave machine komponente
V8 DMR pedale

Nartavno imam Preasure Suit 661 i Full Bravo Helmet 661

Pogledaj na www.cikloberza.com skoro sam predstavio masinu tamo na forumu

A ti sta vozis? I gde?

Ja sam iz Smedereva.
 
A da, lik je pao u komu jer je preskocio ceo deo koji je trebao da iskoristi za dolet.Sam je kriv sto ga je preskocio, jel ga terao neko da se zalece posle spine-a, nije! :-?
Mogao je lepo da izvozi.
Priznajem da je ove godine bio zajeban Red Bull, ali krivo mi je sto nisam probao neke stvari, naravno da ne bih mogao sve jer nisam pro, ali par stvarcica su trebali da puste da se probaju.

za Molera: Jesi li bio na Skill Source? :-D
 
Octane makina ti je brooka !! Lepota je gledati takav bajk, pogotovo sa Marzocchijem. I drago mi je sto ima ljudi koji se interesuju za DH kod nas. Ja inace ne vozim nista, ali treba da nabavim sta bilo dok cekam na svoj dream-bike. Evo par opasnih bajkova i nesto sa ovogodisnjeg Interbike-a. Cheers !
Yeti 303 linear rail system
2001475470812031366_rs.jpg


2001400566479159574_rs.jpg

moj dream bajk - Foes 2:1 DHS Mono
2001446689619754004_rs.jpg


2005190901223358431_rs.jpg


2005130737653117239_rs.jpg


2005157908660690878_rs.jpg
 
Brate molere bice dream bajkova, meni je High Octane bio dream bajk i uspeo sam da ga sastavim za dve godine. Trazio sam delove po belom svetu i sakupio sve sto mi treba. Vidim da se totalno slazemo oko dream bajka jer i ja sad tezim Foes DHS 2:1 da nadjem negde , ali mislim da je to teze ostvarljivo, jer tako nesto jos nisam nigde ni uzivo video.Naravno pristao bih i na M3 Intense 8-) ha
 
Hahaha, nebih se ni ja bunio da mi neko da M3 ! Mada procitao sam gomilu losih komentara ljudi koji su ga pazarili - slabi swing arm, bucan rad, male dimenzije rama, i ono najgore - uzasno nisko teziste bicikla i cesto udaranje pedala o zemlju ! Tako da Intense pored reputacije ipak malo zaostaje u klasi high-end bajkova.... Ovaj Yeti 303 je najskuplji, ali je proglasen za prekomplikovan sistem, i jedino jos Foes ostaje kao vrhunski trkacki DH bajk sa jednostavnom geometrijom. Sad, Foes ima ocajni technical support, a zamisli tek kako bi to izgledalo u Srbiji; znam da su stranci sto se njega tice u fazonu kao "love the bike - hate the company". Pazi, mene zanima cisto trkacki DH bicikl uz neku viljusku tipa FOX 40, Avalanche dhf 8.0 ili Marzocchi 888 world cup; nisam ni za kakve vratolomije, jer se bavim slikarstvom.... Kako god, da sad vozim ono sto ti vozis, pucketao bi mi za sve ostalo :D
Ako hoces mogu da te povezem sa jednom freeride ekipom sa Palica. Poz !
 
U principu dosta freeridera znam sa raznih desavanja,a pamtim ih po bajkovima. Tamo su Zozimo i ekipa, ali daleko su oni. Par puta sam se dogovarao sa Nikolom Vuckovicem i uspeli smo da napravimo dual slalom trku na Kopaoniku. Od 20 tak ljudi koji su se pojavili, na kraju smo se on i ja borili za titulu, jer su ostali imali problema sa skokovima i brzim sekcijama downhilla. Pobedio je za pola tocka,ali vazno je da smo uspeli nesto da napravimo.
Steta sto je DH kod nas bukvalno jeres :-( ,a svi misle da je onaj ko vozi DH bajk lud i sa njim se ne treba druziti, jer jedino sto moze da ti se desi je da prelomis bajk.Ja sam prelomio jedan.
U principu za DH bajs treba dosta para, snage da ga pokrenes i znanja mehanike koje manjka vecini nasih takozvanih majstora /servisera.
Zato sve sam nabavljam,popravljam i odrzavam. Cak dosta majstora zove mene za savet kad im pristigne neka DH masina.
Ukoliko se i odlucis za kupovinu DH ili FR bajsa(ne Dream bajsa) posalji mail ili ostavi komentar jer mogu nesto da odradim za tebe da dobijes bajs iz prve ruke a ne da ga kupujes od Beogradskih lopova( majstora/servisera). :wink:
 
Ako si vozio brze od NIkole onda shvatam koji ti je skill ! Mislim, on je kod nas ono sto i Mislav u HR. A kako se snalazis sa nabavkom delova, alata, sa popravkama, razlicitim standardima? Jel se desi da izgubis 2 meseca voznje cekajuci na neki deo? Ae posalji mi svoj mejl na pm, da znam kada budem pazario nesto.... Hvala na pomoci, pozz !

GT DHi slomljen na varu
2004874861465252504_rs.jpg
 
Sta znam ipak je on dirt jumper a ja sam ipak za freeride i DH. Znas ono dropovi i fast DH.
Inace kad god imam prilike volim da se provozam sa njim.
Rezervni delovi....a da vecita dilema, nabavljam sve iz inostranstva....sve popravljam sa ortacima.Nema nepoznanica.Bukvalno otvaramo i namestamo sve sto moze da se zamisli u bajkerskom svetu.neke delove smo usavrsili i sami ih proizvodimo. Zato i kazem da lokalni serviseri mogu samo da uce od nas i da se ne treba oslanjati na njih.
Nikad ne kupujem neki deo zato sto mi fali, vec samo da bih upgrejdovao ono sto vec imam.
 

Back
Top