Problem- vaske

zenazmaj:
Devojcica dobila vaske par dana posle polaska u skolu. Ponavlja se prosla godina, kad su sva deca (sve devojcice ukrug!) dobijala vaske od istog deteta iz razreda.

Da stvar bude gora, to dete je dobro dete i dobar djak, ali ima nesrecu da je ZAPUSTENO od strane majke koja je non-stop vasljiva, a cesto i alkoholisana. Uzas bozji, zao mi je deteta, ali mi je zao i nase dece koja trpe maltretiranje otrov-samponima, "trebljenje" i stalnu strepnju da se zaraza ne ponovi.

Uciteljica je prosle godine pokusala da alarmira direktora, doktore na sitematskom, ali dete se eventualno je pojavljuje par dana u skoli, malo sredi, pa opet isto.

U ponedeljak na roditeljskom to ce biti prva tema.

Imate li ideju sta da preduzmemo?!

****** to dete zasluzuje orden ako je tako da ima alkoholisanu i vashljivu kevu ( ne znam sigurno je konzilijum isao da ih obidje kakvi su uslovi ) a dobar je djak tako da mislim da je bash pametno da ga malo ubijate u pojam time shto cete ga anatemisati jer je vashljivo. a posle idi zapali svecu za svetog savu
 
Hellen:
Хеј, ја сам вашке имала 3 пута: једном покупила на зимовању док сма била мала, једном од своје деце која су то добила у вртићу, а једном у болници.
Није страшно ако се имају вашке, али проблем је ако постоји дете које је константни расадник вашака....(имали и смо и такве случајеве)...Онда постепено деца почну да избегавају то дете, прозову га ''вашкара'' или тако нешто.....а дете није криво, кривица је тог једног родитеља који свом детету не истреби вашке, него их оно има константно!
Ми смо чак и куповали шампон и звали маму и дали јој га на руке објаснивши све како треба да га користи....и ништа! Ваљда ју је мрзело.....а дете су друга деца избегавала кроз цело школовање....

****** helen sto ti zivis kad sve znas? mora da ti je mnogo dosadno...
 
ma i ja sve znam i meni je dosadno.

pa verovatno zive u nekoj cigan mali...eto skupite lovu pa im otplacujte kredit za stan... otkud kevi vashke? znaci ako kevi istrebimo vashke resili smo problem...
 
hello_world:
mislim da je bash pametno da ga malo ubijate u pojam time shto cete ga anatemisati jer je vashljivo

Naravno da niko ne krivi dete, niti ga anatemise. I uciteljica i roditelji su bili maksimalno diskretni i niko pred decom NIJE POMENUO o kom detetu se radi u smislu neke osude. Detetu se nikad niko nije narugao od dece.
Poenta je da se vodi vise racuna o higijeni, generalno, a ne da se dete "razapne". Kad su u maju isli na rekreativnu, sva su deca isla na vanredan sistematski pregled, a uciteljica je na roditeljskom sastanku pre toga svima naglasila da na put mogu da idu samo zdrava deca. Pametnom je to dovoljno...
 

Back
Top