Haski tribunal je ignorisao Srpskog svedoka.

Ad Finem

Obećava
Poruka
63
Milan Rakić preživeo pakao sela Zalažje: Slušao sam Orića kako komanduje - srpska duša ne sme da postoji, ni srpsko ime, sve treba poklati i ubiti„

”VEST IZ HAŠKOG SUDA POTPUNO ŠOKIRALA SRBE U SREBRENICI, BRATUNCU I OKOLINI
I PRAVDA JE PREKLANA

Majke plačući izašle na grobove svojih sinova. Bošnjaci slave po kafićima. Milan Rakić preživeo pakao sela Zalažje: Slušao sam Orića kako komanduje - srpska duša ne sme da postoji, ni srpsko ime, sve treba poklati i ubiti„

SRAMNA presuda Naseru Oriću, komandantu muslimanskih formacija u istočnoj Bosni, strašan je udarac i uvreda žrtvama i njihovim porodicama iz Srebrenice, Bratunca, Zvornika i 20 srpskih sela i zaselaka. Žestoko sam povređen i kao čovek i kao stručnjak.
Bio sam na zgarištima tih sela, i iz ruševina izvlačio tela zverski ubijenih civila. Tužilaštvu Haškog tribunala dostavio sam tri pune kutije obdukcionih nalaza i zapisa. I tužilaštvo i odbrana prihvatili su te dokaze o zločinima. Normalno sam očekivao da će biti doneta presuda koja je saglasna svim drugim u Haškom tribunalu.
Ovako je u subotu na početku razgovora za ”Novosti„ ogorčenje i razočaranje presudom krvoloku Naseru Oriću izrazio general Zoran Stanković, aktuelni ministar odbrane Srbije, koji je obavljao obdukcije i u istočnoj Bosni.
- U dva navrata, po pet dana, bio sam 2001. i 2002. godine u Haškom tribunalu i predočio dosijee - zapisnike sa obdukcija, ekshumacija i obrade tela iz srpskih sela koje je satrla horda Nasera Orića, sa odgovarajućim fotografijama svake žrtve. Dva puta su predstavnici tužilaštva dolazili i kod mene u Beograd. Bilo je predviđeno i da prisustvujem suđenju. Početkom 2004. godine, pozvali su me iz Tribunala i saopštili da i ne moram da budem prisutan, jer su dokazi dovoljno uverljivi, i da su ih prihvatili i tužilac i odbrana Nasera Orića.

DOKAZ I ZA DECU

GENERAL Stanković ne želi ništa da govori van konteksta dokaza zločina. Ali, Haški tribunal je njegove dokaze o stradanjima Srba još ranije označio kao povredu međunarodnog humanitarnog prava, znači i kao zločine protiv civila.
Doktor Stanković je Haškom tribunalu dao pet obdukcionih nalaza iz Srebrenice, 17 zapisnika iz Fakovića, 24 obdukciona zapisnika za ekshumirana tela u Skelanima, 34 iz Kravice, čak 47 iz Zvornika... I na fotografijama je vidljivo da su muškarci, žene i deca često zverski ubijani, zaklani, ili umoreni tvrdim predmetima, a pre toga mučeni. Obrađen je i slučaj dva dečaka od pet i sedam godina, koji su ubijeni na mostu preko Drine, kada su pokušali da pobegnu u Srbiju.
- Pitanje je koliko je tužilaštvo uopšte konsultovalo predočene dokaze, a ako nije, onda je odgovorno za uvredljivu presudu - nastavlja Stanković. - Građanima Srbije bi Haški tribunal morao da objasni svoju odluku. Iz ove sudske odluke proizlazi da su dve godine zatvora dovoljne da se pokrije više od 100 mučki ubijenih ljudi, potpuno uništena i poharana sela, rušenje pravoslavnih hramova...
Tužilaštvo, kao što se vidi, Stankovićeve dokaze uopšte nije uzelo u obzir. Zašto? Od tužilaštva se eventualno moglo da očekuje da ospori dokaze, ali to ono nije uradilo svih ovih godina. Suprotno tome, dr Stanković je bio ubeđen da nije bilo dileme. Navodi primer zaklane porodice Ristić iz Skelana, Pavlovića iz Fakovića, Konstadina i Riste Popovića iz Kravice, Zagorke Sekić iz Srebrenice, Radenka, Boža, Dragana i Vaskrsija Radovića iz Šiljkovića. Neka tela rastrazale su zveri. Slobodanu Aščeriću je odsečena glava, a telo je pronađeno na Glođanskim brdima. Ubijen je i dečak Slobodan Stojanović.

MINISTAR DRAGAN JOČIĆ
BOLI I PEČE

BEOGRAD - Ministar unutrašnjih poslova Dragan Jočić izjavio je u subotu da osmeh na licu ratnog zločinca Nasera Orića, dok mu je u Hagu čitana presuda, ”najbolje svedoči kako se zlo ismejava pravdi i kako se time on ismejava svim žrtvama koje je pobio„.
- Orić je počinio mnoge zločine i naneo težak bol mnogim porodicama, ali posebno boli i peče kada sud presuđuje ovako tešku nepravdu - rekao je Jočić Tanjugu.

VEST IZ HAŠKOG SUDA POTPUNO ŠOKIRALA SRBE U SREBRENICI, BRATUNCU I OKOLINI
I PRAVDA JE PREKLANA

Majke plačući izašle na grobove svojih sinova. Bošnjaci slave po kafićima. Milan Rakić preživeo pakao sela Zalažje: Slušao sam Orića kako komanduje - srpska duša ne sme da postoji, ni srpsko ime, sve treba poklati i ubiti

BRATUNAC-SREBRENICA - Zar je to pravda, zar je to sud? Pa ovo je bruka i neviđena i nečuvena sramota! Ovo je bila najčešća reakcija Srba iz Bratunca, na ulici, u prodavnicama u porodičnom okruženju posle vesti da je zloglasni komadant muslimana u Srebrenici Naser Orić osuđen na samo dve godine zatvora.
Na vojničkom groblju u subotu lelek majki za sinovima. Dok suze srpske ponovo natapaju humke, u Srebreničkim lokalima koji drže Bošnjaci čuje se glasna muzika koja para uši. Slavlje. Pobedili su pravdu i opravdali zločine presudom Naseru Oriću.
- Ne, nećemo javno više izražavati proteste. Ćutaćemo, ali nikom više ne verujemo, pa ni vlastima u Srbiji - jada se majka dva izgubljena sina Mileva Jakić, dok pali sveće. Sinovi su na Majevici u selu branili ognjište.

PAKAO PETROVDANA

- SAMO što smo završili parastos u Brežanima, gde je na najsvirepiji način ubijeno 32 civila, od kojih su pola izgoreli u svojim kućama, kao grom iz vedra neba ču se od velikih svetskih delilaca pravde bruka da ne može biti veća. Pa zar samo dve godine. Pa to je malo samo za jedan zaseok koji je Naser sa svojom vojskom uništio.
Preko pedest sela u opštini Srebrenica je uništeno. Gde su Ratkovići, Krnići, Brežani, Podrid, Postolje, Kušići, Toplica, Osredak, Vijogor, Ažlica, Sase, Andrići, Obadi... Pa u njima nema žive duše već deceniju i po - kaže Miloš Milovanović, sekretar Boračke organizacije Srebrenice.
Ova optužnica izazvala je ogorčenje i u narodu Kravice.
Milan Rakić preživeo pakao Petrovdana 1992. godine u selu Zalažje. Bilans: 36 žrtava, civila, među njima zarobljena šestorica Srba iz sela i Milanov brat Svetozar.
- Lično sam slušao Nasera Orića jer sam bio sakriven u potkrovlju porodične kuće, posle stravičnog pokolja. Komandovao je: ”Srska duša ne sme da postoji, ni srpsko ime, sve treba poklati i ubiti.„ Ni dan danas nisam našao ni kost od mog brata Svetozara - kaže Milan kroz plač i suze.
Skelani. Uništeni do temelja 16. januara 1992. godine, a samo toga dana ubijeno je preko stotinu civila. Ukupno u toku rata 301 žitelj Skelana i okoline preseljen je na seoska groblja. Mnogima su kosti izgorele u plamenu Naserovih fanatika. Od toga 205 civila, dece, žena, nepokretnih počivaju samo sa delićem ljudskih ostataka pronađenih na zgarištima porodičnih domova.
Niko živ ispred puške i kame Naserovih fanatika nije ostao, ako ga nije sreća poslužila da umakne preko Drine u Srbiju. Na ovom podrčju još tragaju za 80 nestalih Srba.

PORUKA SRBIMA

CVETKO Ristić istog dana u Kušićima izgubio oca, majku, brata i sestru. Ostao sam na svetu sa četrnaest godina.
- Koja pravda, koji sud. Pa samo za zločin nad mojom porodicom Naser Orić bi trebalo da do smrti ostane u zatvorskim ćelijama. Koja je to bruka i sramota za te belosvetske moćnike koji nam propagiraju demokratiju i pravo - kaže ogorčeno Cvetko Ristić.
Predsednik opštine Srebrenica Radomir Pavlović ističe:
- Ova presuda Naseru Oriću šalje jasnu poruku srpskom narodu u Podrinju da se treba iseliti i da je preko tri hiljade ljudi izginulo samo od sebe. Ovom presudom nestaje krivac. Istorija je prekrojena i pravde nikada neće biti na ovim prostorima - kaže Pavlović.

SLIKA ZA ”USPEH„

KRAVICA, selo sravnjeno na Božić 1993. godine. Pod komandom Nasera Orića ubijeno 49 žitelja, spaljeno ukupno 759 stambenih i pomoćnih objekata. Crkva posvećena Petru i Pavlu uništena.
Ispred zadružnog doma svoj veliki ”uspeh„ Naser je krunisao fotografijom sa svojim najbližim saradnicima u neviđenim zločinima u ovom delu Podrinja.
Perica VASOVIĆ

STIGAO U SARAJEVO
RATNI komandant bosanskih muslimana Naser Orić doputovao je u subotu u Sarajevo, pošto je u sekretarijatu Haškog tribunala završena sva administracija oko njegovog puštanja ma slobodu.
Orića su na aerodromu dočekali rodbina, prijatelji i načelnik opštine Srebrenica.
E. R.

DEL PONTEOVA BIRALA
- NESHVATLJIVO je to što je Del Ponteova birala ”najblaže tačke optužnice„ Naseru Oriću. Ona je optužila Orića samo za ubistvo šest srpskih civila, koji su bespravno zatvoreni u policijskoj stanici u Srebrenici i za ubistvo neke stoke po selima - kaže Slavko Jovičić.
Jovičić je istakao da je Del Ponteova optužnicom sama sugerisala da Orić nije kriv, jer namerno nije htela da ga optuži za ubistvo više od 3.000 srpskih civila na području Srebrenice, Skelana i Bratunca i za paljenje 156 sela, što su izvršile ”Orićeve zločinačke falange„.
Dušan STOJAKOVIĆ

SRPSKA NARODNA STRANKA
PRVORAZREDNI SKANDAL

PODGORICA - Presuda Haškog tribunala Naseru Oriću za Srpsku narodnu stranku je prvorazredan skandal.
- Svaki pošten čovek, bez obzira na nacionalnu pripadnost i versko ubeđenje, zaprepašćen je činjenicom da je osoba koja je izvršila užasne zločine nad srpskim civilima kažnjena posprdno simboličnom kaznom. Ovakav očigledno montirani završetak sudskog procesa omogućio je Oriću da se dokopa slobode i političke zavetrine - izjavio je u subotu Dobrilo Dedeić, portparol SNS.
V. K.

http://www.glas-javnosti.co.yu
 
Chedo Kokardic:
To je takozvana DOS-manlijsko zapadnjacka pravda koju nam oni nude. 2 godine zatvora za 2.300 ubijenih Srba . Pa kazu da je Mladic zlocinac.

Ne Mladic nije zlocinac, vec heroj . Da njega nije bilo sve ove ubice Srba bi prosle nekaznjeno a ovako smo barme malo naplatili i kaznili one koje su nam pconili zlocine.

Zveri antiSrpske hoce da se pojedu zive sto je on usao i oslobodio Srebrenicu. Oni bi hteli da muslimani i dalje siluju i kolju po Srebrenici i oko nje. Vecna slava Srpskom heroju Ratku Mladicu. Smrt antiSrpskim fasistima.
 
Chedo Kokardic:
GLup si ti to da shvatis. Covek se osvecuje Turcima za pobijenih 2.300 Srba iz Srebrenice i okoline. Osveta je legitiman vojni cin i svi to rade.

Talibani i AL Kaida sruse WTC i Amerika u znak osvete izbombarduje Avganistan i osvoji ga. Tako treba i Srbi da rade isto.
E,samo neka se on osvetio,a nas ko j...Neka se Ratko iskalio i osvetio sve zlocine nad Srbima kroz vekove.Nadam se da je vratio sve dugove. :roll:
Jel ti to predlazes da se ponasamo kao Amerikanci? :-?
Ako su oni zlocinci,onda mi ne bismo trebali ici njihovim stopama ili ipak treba da ih sledimo :???:
Ma znam,to je selektivna naklonjenost.Treba slediti negativne postupke,a pozitivne ignorisati po svaku cenu.
Eh,radikali,sve radite suprotno od racionalnog. :evil:
 
Ma kakav radikal..........Ceda je ovde, da dobija zaushke :D

Ajde, Chedo....... :wink:
penguinqs0.gif
 
Ratko djeneralu Srpski!

Jurisale dusmanske armade
da junake odvedu odavde
srpskoj zemlji da zadaju ranu
i da hasku zadovlje damu

nedajte se braco moja draga
sloboda vas ceka umesto tog haga
samo napred putevima srece
slobodu vam niko uzet nece

u srpske su kuce upadali
eksplozivom vrata otvarali
prepadali decu i starice
da sprovedu sramne optuznice

oj ameri na to ime pravo
srbi nece biti nikad vase stado
ko je od vas jos vidio srece
srbin nikom robovati nece

napadala banda na srbinje
na celebic i srpsko trebinje
kao zveri jure na dva tica
na mladica i na karadzica

nedajte se braco moja draga
zar da vama sude strasila iz haga
ameri i nato nemogu vam nista
cuvaju vas srbi sa ognjista

kad su cule vile s romanije
razvile su gnezda srbadije
po gorama gde ne ide svako
junacima govore ovako

generale mladicu sokole
tvoji borci najvise te vole
radovane najmiliji brate
gde god krenes tebe srbi prate

dusmani te sa rodnoga praga
nisu mogli odvesti do haga
jer u mjestu ispod treskavice
ne radaju majke kukavice

dusmani bi zeljeli da znaju
gdje te srbi i sada vidaju
ali ne zna cela haska banda
svi su srbi mladiceva garda

svi te sada cuvamo od haga
uz tebe je srbadija mlada
uz tebe smo i kad zore svicu
zato nikad ne brini mladicu

svi te sada cekamo na pragu
da nam dodes i podaris snagu
nasa su ti otvorena vrata
generale legendo iz rata

svi te sada postujemo rode
doveo si mnoge do slobode
zajednicke cuvacemo slike
generale srpske republike

nek dusmani srpsku zemlju gaze
niko tvoje nece izdat staze
generale ziv ti nama bio
cuvamo te jer si zasluzio
nek dusmani nadaju se sreci
gdje si sada necemo im reci
generale i veliko i malo
ustalo bi kad bi zatrebalo

nek dusmani misle da su prosli
kod nas nisu nikad dobro dosli
generale i njih jednog dana
praticemo sa naseg balkana
generale dodi dogodine
da prodemo pokraj rjeke drine
da ne damo mira dusmanima
neka vide koliko nas ima

generale ako bog da srece
da nam dodes opet na prolece
godinama sa nama si bio
i s tobom se narod ponosio
generale ti si junak pravi
celo srpstvo sada tebe slavi
legenda si takav i ostani
nek uzalud traze te dusmani

cuvaju te borovi i jele
da te nebi sile odnijele
generale ne brini za sebe
svi su srbi ostali uz tebe

cuvaju te visoke planine
pod krilima majke otadzbine
generale mi jos uvek smemo
da se samo u tebe kunemo

cuvaju te vuci i hajduci
da se nebi nasao na muci
generale nemogu ti nista
cuvaju te srbi sa ognjista

ginuli su srbi na sve strane
pa sad zato motre na dusmane
paze sebe a i srpskog tica
generala ratka nam mladica

ginuli su srbi svakog dana
od krvnika i srpski dusmana
dok nam nije srpska vera dala
legendarnog mladic generala

podigle se sve natovske sile
da bi ratka zivog uhvatile
al ne daju srbi svoga brata
generala legendu iz rata

slusao sam vilu s romanije
zove ratka da ga ona krije
od krvnika i srpski dusmana
pod jelikom kao radovana
gledao sam sa vrh treskavice
kako ratka traze kukavice
sa sobom bi njega da povedu
da ga s mukom od srba odvedu

od kad ratka po planini traze
svaki srbin sprema se za straze
oj mladicu samo nas pozovi
svi su spremni tvoji sokolovi
od kad oni traze srpskog brata
dusmanu su zatvorena vrata
znam da nikom nebi bilo milo
kada bi se srpstvo pobunilo

generale mili srpski brate
ako treba ginucemo za te
tebe voli i staro i mlado
generale ti narodna nado
odkad sunce treskavicom grije
tebe niko nikad izdo nije
oj mladicu junace i diko
tebe ne sme ni izdati niko
__________________
 

Back
Top