Pomoc oko HARD DISK-A !!!!

rema

Aktivan član
Poruka
1.296
Ostavio sam komp da skida nesto preko noci kada sam se probudio video sam da se resetuje stalno.Dodje do "windows xp" ekrana i tu stoji neko vreme pa opet restartuje i tako u krug.Probao sam da startujem Windows bez ijednog uredjaja osim harda i nece.Probao sam da "dignem" sistem sa Windows XP boot-abilnog diska nece,Win 98 boot-abilnog diska nece.Onda sam stavio drugi hard i digao Windows XP na njemu - sve je proslo ok.Nakacio sam SATA hard disk - pominjan ranije u tekstu i on ga prijavio bez greske u system-device manager-bez konflikata,u my computeru se pojavio drive sto je i normalno ali kada kliknem dva puta na njega javlja i/o gresku.Da li je moguce da je hard gotov iako se prijavljuje u windows-u?Kako to da proverim i da li postoji neki program koji proverava hard disk sectore,povrsinu ili sta god????Pomozite molim vas !!!! Hvala unapred !!!!
 
Možda si trebao prvo da probaš sa recovery konzolom pre kačenja novoga hard diska , ali pre bilo čega bih ti savetovao da digneš komp sa botabilnog xp-a ili nekog flopy-ja i da obrišeš sve particije na tom disku čak i MBR (Master Boot Record) i da probaš opet da ga particionišeš i preformatiraš , naravno pre nego što bilo šta počneš da radiš proveri ispravnost kablova koji su nakačeni na hard disk , prebaci hard disk na secundarnu IDE granu ,na tom hard disku sa zadnje strane imaš da prebaciš jedan prekidač sa master položaja na slave položaj (ovo obavezno uradi da ne bi došlo do konflikta medju ostalim hardverom) . A sada ako ti to sve ne pomogne onda je najverovatnije otisla mehanika na disku pošto ga elektronika vidi a to se može promeniti ako nađeš isti takav ali je tu pitanje samo dali je to isplativo uopšte raditi.
 
Pa SATA je hard i probao sam oba slota ili kako se vec zove ulaz za sata na ploci.Promenio sam i stavio drugi kabl-nista.Slave sam takodje probao-nista.Vidi ga u My computer-u i device manager-u ali nema sanse da se bilo sta radi na njemu.Trenutno pokusavam sa nekim hd tool-ovima ali bezuspesno.Verovatno je da je otisla mehanika.A koliko bi moglo da kosta za ovaj Maxtor 160 gb Sata hard disk ta mehanika ? Meni je bitno zbog podataka-imao sam oko 130 gb podataka na njemu.
 

Back
Top