Novi srpski strip

HeBePoBaTaH_

Poznat
Poruka
7.004
Ljubitelji stripa već od petka mogu da čitaju novo izdanje domaćih autora - "Faktor 4", a za sve detalje na kioscima će se pojaviti i drugi strip firme "Luksor" - "Divlja magija". Scvenario za oba serijala napisao je Milan Konjević, "Faktor 4" crtao je Mirko Čolak, a crtač "Divlje magije" je Bojan Vukić. Ceo projekat, kako bi među mladima promovisali devetu umetnost, podržalo je Ministarstvo kulture i informisanja.
"Faktor 4" je superherojska, naučno-fantastična priča o četvoro mladih, koji, ne želeći, dobijaju neverovatne moći vatre, vode, vazduha i zemlje. Uz to, njihove sudbine vezuje i staro kosmičko proročanstvo o 4 ratnika koji će zaustaviti umiranje svemira. So juče srednjoškolci, a sada superheroji, Alex, Marko, Tina i Ema moraju da odrastu, završe školu i prežive napade protivnika. Radnja se dešava 2080.god.
Po žanru, "Divlja magija" pripada fantastici. Otkriva magični svet Gee, pun slovenskih mitova i legendi. Junak stripa je Adam Avaron, poslednji izdanak kraljevske loze, u kome se budi divlja magija, sila koju su zmajevi ostavili kraljevima Gee na čuvanje...

S obzirom na to da domaća strip produkcija gotovo uopšte ne postoji, izdavači očekuju da će nova izdanja devete umetnosti brzo naći svoju publiku. Izlaziče mesečno. Divlja magija prvog, a Faktor 4 15. u mesecu


Ko je čitao, šta misli o autorima, tematici i da li će to moći kod nas da zaživi?
 

wm0100gotovo5tv.jpg

iskreno nisam ni trazio Faktor 4 nesto me ne privlaci ali zato cekam Divlju magiju
 
Novine su prenele da Ministarstvo daje podrsku, ali se tu ne radi o finansijskoj podrsci - stripovi su iskljucivo produkcija Luxora - vec samo podrsku u smislu organizovanja konferencije za stampu i promocije u njihovim prostorijama, sto daje na ozbiljnosti desavanju i medijskoj pokrivenosti.
 
Od petka ga ima svuda u Srbiji, a od jutros i na stampinim kioscima u Beogradu... Bilo je na kioscima koji nisu stampini, ja licno video na kioscima na Slaviji, javljeno mi je da su ljudi nasli kod starog Merkatora, u Zemunu, na Kalenić pijaci... Od jutros, dakle, na Stampinim kioscima.
 
Kupio i pročitao Faktor 4 i nije uopšte tako loše.
Doduše, ništa epohalno, niti će ovaj strip biti neka prelomna tačka, daleko od toga, znam da ima boljih koji nisu objavljeni, crtež i scenario su korektni.
E sad, mene više zanima tematika Divlje magije, videćemo kako će da izgleda..
Bufla je ovde postavio u svom postu naslovnu stranicu prvog broja F4 i..meni ovaj sa sjajnim mačem, koji će tek da se pojavi u stripu, izgleda kao onaj lik iz filma o kapetanu Jacku Sparowu, skoro identični su, barem meni,,
 
Nemoj da brines nije odatle uzeta ideja i ovaj nema surle
nego cuo sam na drugom forumu, posto nisam uzeo strip i ne planira, da su glavni likovi nekako prosto uradjeni dok je zlikovcima posvecena veca paznja jet to moze neko i ovde da potvrdi
 
Nisam kupila jos uvek, ali nameravam..
Zasto bi bilo lose ? Sigurno nece biti izuzetno..ali uostalom, kada budem videla - dacu komentar..:D
Prevashodno me interesuje kako su nacrtani, ali i tematska pozadina.
U svakom slucaju, pozdravljam trud i napor i nadam se da ce zaziveti... ipak ima dosta ljubitelja ove umetnosti...:D
 
Da, vidiš i sam: četvorka klinaca je prilično bezlična , ali se publika uvek navikne i lako odluči koji će mu biti omiljeni lik među pozitivcima. A kako je junak (sa afro frizurom) "naš" Marko iz Balkan polisa, gitarista, mislim da će on da osvoji najviše simpatija..(debeli je Amerikanac, i on ni po čemu nije osoben , osim što može najviše da pojede ...)
Njih je okupio Drek Dors, lik koji ne bira sredstva da "spase čovečanstvo", on je jedan zalizani tip u crnom, sa tamnim naočarima..vučja slika čoveka, prepreden, misteriozan i veoma odlučan..videćemo.. Ovaj "bez surle" je posetilac koji je overio Zemlju sa namerom da tu ostane, u prvom broju je tek u naznakama, ne znamo ništa o njemu..
 
bufla:

wm0100gotovo5tv.jpg

iskreno nisam ni trazio Faktor 4 nesto me ne privlaci ali zato cekam Divlju magiju


Razmisljao sam da kupim F4 ali me tematika nesto posebno i ne zanima tako da stedim pare za Divlju Magiju. Mislim da ce to nekako biti zanimljivije. Inace price o tinejdzerima kao super herojima mi se ne svidjaju. Cekacu je lepo novi strip pa sta bude bude.
P.S. Prelistao sam strip od druga F4 i mislim da treba da ima vise stranica.
 
Ja smatram su ovi novi nasi stripovi skupi. Cena po meni nije prihvatljiva. Strip je previse "tanak." A i tema je iskopirana i vec dosta puta vidjena prvenstveno na televiziji. Nije da mislim da je totalno s.ranje jer cu verovatno i ja da pocnem da citam.
 
alien:
Teško da može da bude niža cena. Jedino ako počnu da ubacuju gomilu reklama kao u američkim stripovima, na svake tri strane po jedna reklama. Ili da štampaju na WC papiru u bledo sivim tonovima, kao Stripoteka svojevremeno. Meni ne bi smetalo ni jedno ni drugo, ali...

Priča podseća na TV serije, to je tačno. Koliko sam razumeo, oni valjda spremaju istovremeno i crtani - ako to počne da se emituje uskoro, moglo bi da ima efekta.
Da li mislis na americke stripove poput Spider-man-a, Hulk-a i ostalih Marvelovih junaka.
Ali cena je i kod njih 100 dinara.
Slazem se sa tobom da bi crtana serija mogla dobro da prodje i da ima veliki efekat na klince da pocnu vise da citaju ovaj strip a i ostale.
 
srtip (F4) nije uopste los. Pogotovo mi se svidja to sto je НАШ ,бре! Ako jos izadje i crac to ce biti strava! Crtez u stripu mi se vise svidja nego na naslovnici. Mada me vise interesuje ovo drugo izdanje,Divlja magija, izgleda primamljivije
 

Back
Top