Novi srpski strip
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 62

Tema: Novi srpski strip

Iskusan HeBePoBaTaH_ (avatar)
    Učlanjen
    14.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Podrazumevano Novi srpski strip

[font=Arial][font=Arial]Ljubitelji stripa već od petka mogu da čitaju novo izdanje domaćih autora - "Faktor 4", a za sve detalje na kioscima će se pojaviti i drugi strip firme "Luksor" - "Divlja magija". Scvenario za oba serijala napisao je Milan Konjević, "Faktor 4" crtao je Mirko Čolak, a crtač "Divlje magije" je Bojan Vukić. Ceo projekat, kako bi među mladima promovisali devetu umetnost, podržalo je Ministarstvo kulture i informisanja.[/font][/font]
    [font=Arial]"Faktor 4" je superherojska, naučno-fantastična priča o četvoro mladih, koji, ne želeći, dobijaju neverovatne moći vatre, vode, vazduha i zemlje. Uz to, njihove sudbine vezuje i staro kosmičko proročanstvo o 4 ratnika koji će zaustaviti umiranje svemira. So juče srednjoškolci, a sada superheroji, Alex, Marko, Tina i Ema moraju da odrastu, završe školu i prežive napade protivnika. Radnja se dešava 2080.god.[/font]
    [font=Arial]Po žanru, "Divlja magija" pripada fantastici. Otkriva magični svet Gee, pun slovenskih mitova i legendi. Junak stripa je Adam Avaron, poslednji izdanak kraljevske loze, u kome se budi divlja magija, sila koju su zmajevi ostavili kraljevima Gee na čuvanje...

S obzirom na to da domaća strip produkcija gotovo uopšte ne postoji, izdavači očekuju da će nova izdanja devete umetnosti brzo naći svoju publiku. Izlaziče mesečno. Divlja magija prvog, a Faktor 4 15. u mesecu[/font]

Ko je čitao, šta misli o autorima, tematici i da li će to moći kod nas da zaživi?
    Poslednji put ažurirao/la HeBePoBaTaH_ : 15.09.2006. u 10:29 Razlog: .......
    Što pristaje Jupiteru ne pristaje volu

Zainteresovan član Vithor (avatar)
    Učlanjen
    17.03.2006.
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano Re: Novi srpski strip

Ne bih da zvucim skepticno... ALi mislim da ce biti... Osrednje, po mnogo cemu. Voleo bih da se, ipak, razuverim.

Učlanjen
    14.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Nisam ga našao na kisoku, doduše nisam ga previše ni tražio, ali zanima me i zbog toga da vidim šta finansira Ministarstvo kulture... : o )

Veoma poznat bufla (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    178

iskreno nisam ni trazio Faktor 4 nesto me ne privlaci ali zato cekam Divlju magiju

Početnik
    Učlanjen
    18.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

Novine su prenele da Ministarstvo daje podrsku, ali se tu ne radi o finansijskoj podrsci - stripovi su iskljucivo produkcija Luxora - vec samo podrsku u smislu organizovanja konferencije za stampu i promocije u njihovim prostorijama, sto daje na ozbiljnosti desavanju i medijskoj pokrivenosti.

Ističe se
    Učlanjen
    16.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

divlja magija je i meni zanimljivija ali sam danas trazio faktor 4 i nisam ga nasao.................

koliko kostaju izdanja zna li neko

Učlanjen
    18.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    178

100 dinara

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Faktor 4 je žešća paljevina. Mislim da sam se navukao i jedva cekam sledeci broj.

Učlanjen
    18.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    178

reci svima gde si ga uzeo
    izgleda da niko nije bio u stanju da ga nadje

Početnik
    Učlanjen
    18.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

Od petka ga ima svuda u Srbiji, a od jutros i na stampinim kioscima u Beogradu... Bilo je na kioscima koji nisu stampini, ja licno video na kioscima na Slaviji, javljeno mi je da su ljudi nasli kod starog Merkatora, u Zemunu, na Kalenić pijaci... Od jutros, dakle, na Stampinim kioscima.

Ističe se
    Učlanjen
    16.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

nije skupo cekam prvi i divlju magiju tema mi je zanimljivija

Učlanjen
    14.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Kupio i pročitao Faktor 4 i nije uopšte tako loše.
    Doduše, ništa epohalno, niti će ovaj strip biti neka prelomna tačka, daleko od toga, znam da ima boljih koji nisu objavljeni, crtež i scenario su korektni.
    E sad, mene više zanima tematika Divlje magije, videćemo kako će da izgleda..
    Bufla je ovde postavio u svom postu naslovnu stranicu prvog broja F4 i..meni ovaj sa sjajnim mačem, koji će tek da se pojavi u stripu, izgleda kao onaj lik iz filma o kapetanu Jacku Sparowu, skoro identični su, barem meni,,

Učlanjen
    18.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    178

Nemoj da brines nije odatle uzeta ideja i ovaj nema surle
    nego cuo sam na drugom forumu, posto nisam uzeo strip i ne planira, da su glavni likovi nekako prosto uradjeni dok je zlikovcima posvecena veca paznja jet to moze neko i ovde da potvrdi

Poznat pikax (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    142

Nisam kupila jos uvek, ali nameravam..
    Zasto bi bilo lose ? Sigurno nece biti izuzetno..ali uostalom, kada budem videla - dacu komentar..
    Prevashodno me interesuje kako su nacrtani, ali i tematska pozadina.
    U svakom slucaju, pozdravljam trud i napor i nadam se da ce zaziveti... ipak ima dosta ljubitelja ove umetnosti...

Učlanjen
    14.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Da, vidiš i sam: četvorka klinaca je prilično bezlična , ali se publika uvek navikne i lako odluči koji će mu biti omiljeni lik među pozitivcima. A kako je junak (sa afro frizurom) "naš" Marko iz Balkan polisa, gitarista, mislim da će on da osvoji najviše simpatija..(debeli je Amerikanac, i on ni po čemu nije osoben , osim što može najviše da pojede ...)
    Njih je okupio Drek Dors, lik koji ne bira sredstva da "spase čovečanstvo", on je jedan zalizani tip u crnom, sa tamnim naočarima..vučja slika čoveka, prepreden, misteriozan i veoma odlučan..videćemo.. Ovaj "bez surle" je posetilac koji je overio Zemlju sa namerom da tu ostane, u prvom broju je tek u naznakama, ne znamo ništa o njemu..

Primećen član was (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2006.
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio bufla

iskreno nisam ni trazio Faktor 4 nesto me ne privlaci ali zato cekam Divlju magiju

Razmisljao sam da kupim F4 ali me tematika nesto posebno i ne zanima tako da stedim pare za Divlju Magiju. Mislim da ce to nekako biti zanimljivije. Inace price o tinejdzerima kao super herojima mi se ne svidjaju. Cekacu je lepo novi strip pa sta bude bude.
    P.S. Prelistao sam strip od druga F4 i mislim da treba da ima vise stranica.

Učlanjen
    31.08.2006.
    Reputaciona moć
    50

Ja smatram su ovi novi nasi stripovi skupi. Cena po meni nije prihvatljiva. Strip je previse "tanak." A i tema je iskopirana i vec dosta puta vidjena prvenstveno na televiziji. Nije da mislim da je totalno s.ranje jer cu verovatno i ja da pocnem da citam.

Učlanjen
    31.08.2006.
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio alien
    Teško da može da bude niža cena. Jedino ako počnu da ubacuju gomilu reklama kao u američkim stripovima, na svake tri strane po jedna reklama. Ili da štampaju na WC papiru u bledo sivim tonovima, kao Stripoteka svojevremeno. Meni ne bi smetalo ni jedno ni drugo, ali...

Priča podseća na TV serije, to je tačno. Koliko sam razumeo, oni valjda spremaju istovremeno i crtani - ako to počne da se emituje uskoro, moglo bi da ima efekta.
    Da li mislis na americke stripove poput Spider-man-a, Hulk-a i ostalih Marvelovih junaka.
    Ali cena je i kod njih 100 dinara.
    Slazem se sa tobom da bi crtana serija mogla dobro da prodje i da ima veliki efekat na klince da pocnu vise da citaju ovaj strip a i ostale.

Ističe se
    Učlanjen
    16.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

koliko strana ima strip i kakva je stampa nije 100 din puno

Početnik
    Učlanjen
    26.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Da li neko zna sta je bilo sa ROMEROM...jedno vreme sam ih kupovao, ali posle toga ih vise nije bilo u prodaji...

Početnik Jack-THE-Ripper (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2006.
    Reputaciona moć
    0

srtip (F4) nije uopste los. Pogotovo mi se svidja to sto je НАШ ,бре! Ako jos izadje i crac to ce biti strava! Crtez u stripu mi se vise svidja nego na naslovnici. Mada me vise interesuje ovo drugo izdanje,Divlja magija, izgleda primamljivije

Početnik
    Učlanjen
    18.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio a1010100m
    Da li neko zna sta je bilo sa ROMEROM...jedno vreme sam ih kupovao, ali posle toga ih vise nije bilo u prodaji...
    ROMERO je izaslo tri broja 1996. god.

Medjutim, neki od starih junaka ce se vratiti u novim stripovima, i ostalo je da se objasni sta se desilo sa svima njima 2020. god.

Učlanjen
    31.08.2006.
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio luci
    koliko strana ima strip i kakva je stampa nije 100 din puno
    Ja sam strip pronasao u knjizari Alan Ford u 24.om bloku blizu Super Vera za 95 dinara i jos sam dobio poster F4. Deluje interesantno.
    @luci
    Stampa je dobra, a strip je zaista dobar( tematika je dobra). :-D

Ističe se
    Učlanjen
    16.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

vise volim tematiku iz divlje magije......... idem sutra da precesljavam selo u potrazi....... ako je stampa dobra onda 100 dinara nikako nije mnogo

Zainteresovan član knez srpski (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Citat Original postavio milan2.0
    ROMERO je izaslo tri broja 1996. god.

Medjutim, neki od starih junaka ce se vratiti u novim stripovima, i ostalo je da se objasni sta se desilo sa svima njima 2020. god.
    mogu li ti stari stripovi "generacija telsa" i ostali da se nađu danas, da li se planira ponovno izdavanje?

Slične teme

1. Novi srpski strip sajt
    Autor marlowe u forumu Strip
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 09.03.2009., 11:31
  2. SMG! - NOVI STRIP PORTAL!
    Autor blueberr u forumu Strip
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 03.01.2009., 17:42
  3. Novi strip-časopis i kartaška igra - Heroji Dugonoćja -
    Autor Master Of The Air u forumu Strip
    Odgovora: 0