Guča

Šakal

Elita
Poruka
17.385
Nešto mi pade na pamet....Guča...slušam trenutno Bobana M. - Otpisane....fenomenalno zvuči truba... Mislim...Guča je postala kult...pa izvolite...komentari...bio neko...utisci...!!?:-D :arrow: ;)
I...ozbiljno...inače tema postaje okultna.:evil: :arrow: :twisted:
 
Šakal:
Nešto mi pade na pamet....Guča...slušam trenutno Bobana M. - Otpisane....fenomenalno zvuči truba... Mislim...Guča je postala kult...pa izvolite...komentari...bio neko...utisci...!!?:-D :arrow: ;)
I...ozbiljno...inače tema postaje okultna.:evil: :arrow: :twisted:
Guča jeste kultna, za strance i okultna ( ne daj Bože da nas sa njom identifikuju ), a ove godine nešto i okrutna...padoše mrtvi...
 
Koliko je ovaj narod sada daleko od trube, šatri, pečenih prasića, čokančića i slične nam ikonografije? Koliko je Guča zaista reprezent nas danas?
Neću da verujem da jeste.
Sledećeg meseca je Sajam knjiga, sajam na kome bude sto hiljada ljudi više nego na pariskom.
Pa zar to nismo mi?
 
angel 021:
Sledećeg meseca je Sajam knjiga, sajam na kome bude sto hiljada ljudi više nego na pariskom.
Pa zar to nismo mi?
Jesmo, jesmo... Narochito kad se vracamo sa Sajma bogatiji za novu knjigu Radovana Karadzica, Posni Kuvar, Zrnca Mudrosti i remek delo Isidore Bjelice. :roll:
 
Ne nam da li ste culi za reakciju Teofila Pancica na konto Guce. Izjava nije daleko od istine, to je skup kica i prostakluka.

Zaista tu najmanje ima umetnosti(trube), glavno je zdranje(pijenje i krkanje) a uzgred idu trbusne plesacice pod satorima. Mislim da je zamisao kao festival dobra ali da je u poslednje 2-3 godine dosta iskompromitovana. Ako ovakva Guca(iz ove godine) treba da bude brend Srbije onda...

Mislim da bi trebali da smanje tu dozu pinkomanije.
 
Slažem se sa Teofilom Pančićem potpuno. Svako neka se zabavlja kako želi ali ovo što se dešava posljednjih godina da se Guča nameće kao jedini istinski kulturni identitet Srbije je opasno. Sve to kulminira sa izjavom Koštunice: "Ko ne razume Guču, ne razume Srbiju".
Rekoh, svako neka se zabavlja kako želi, ali ne dozvoljavam da mi iko kaže da sam manje Srbin zato što ne volim muziku kakva se svira u Guči.
Još gori je ovaj "izvoz tradicije" preko Drine, ali o tome drugi put.
 
Iskreno, nije mi jasno toliko 'pljuvanje' Guce....
Muzicki je to sasvim ok uradjen festival - iako ne slusam, Boban & Co - zvuci fenomenalno..

Ang021 je pomenula Sajam knjiga - kao reprezent naseg naroda...Smesno...
Da li znas koliki je procenat nepismenih u nasoj zemlji ? - E, to je, nazalost, reprezent..:roll:
( uzgred, dodala bih i LePjafov komentar -odabir knjiga..:D )

Nas narod bi trebalo da reprezentuju sasvim druge, ozbiljne stvari...
Guca je samo jedan muzicki festival....
 
pikax:
Iskreno, nije mi jasno toliko 'pljuvanje' Guce....
Muzicki je to sasvim ok uradjen festival - iako ne slusam, Boban & Co - zvuci fenomenalno..

Ang021 je pomenula Sajam knjiga - kao reprezent naseg naroda...Smesno...
Da li znas koliki je procenat nepismenih u nasoj zemlji ? - E, to je, nazalost, reprezent..:roll:
( uzgred, dodala bih i LePjafov komentar -odabir knjiga..:D )

Nas narod bi trebalo da reprezentuju sasvim druge, ozbiljne stvari...
Guca je samo jedan muzicki festival....
Nisam napisala da je sajam knjiga reprezent našeg naroda. Samo sam se pitala zar i to (celih dvestotina hiljada ljudi ) nismo mi, I zar kvalitet ne može da utiče na kvantitet.
A što se odabira knjiga tiče- bolje je čitati bilo šta nego gledati Pink i biti deo estrade!
A - Guča, pa to je najmanje muzički festival! jer da je festival bio bi, recimo, bar u nekom domu kulture...Guuča - to je narodno obžderavanje, pijenje, lepljenje eurića po golim butinama ispod šatre...čist adađo... :roll: :lol:
 
I još nešto. svaki narod reprezentuje ( to je pozitivna afirmacija ) ono što je naj, najbolje u njemu. Kad se kaže indija - uvek se misli na kolevku istočnjačke mudrosti...budizam...hinduizam...istoriju..A znaš li , pri tom zemlju koja ima više nepismenih?
 
angel 021:
A - Guča, pa to je najmanje muzički festival! jer da je festival bio bi, recimo, bar u nekom domu kulture...Guuča - to je narodno obžderavanje, pijenje, lepljenje eurića po golim butinama ispod šatre...čist adađo... :roll: :lol:

hajde, molim te...ostali festivali nisu na otvorenom?
i ne bih da raspravljam o guci, ali zasto se podsmevas samoj trubi...?
to je instrument kao i svaki drugi i moze da proizvede i kvalitetnu i nekvalitetnu muziku...
pri tome ga nije ni malo lako svirati...
 
angel 021:
Nisam napisala da je sajam knjiga reprezent našeg naroda. Samo sam se pitala zar i to (celih dvestotina hiljada ljudi ) nismo mi, I zar kvalitet ne može da utiče na kvantitet.
Mislis, kvantitet ne moze da utice na kvalitet ? Ne, u ovom slucaju :D
Eventualni reprezent bi bili dobri NAŠI pisci na Sajmu, a ne broj posetilaca sajma.
A što se odabira knjiga tiče- bolje je čitati bilo šta nego gledati Pink i biti deo estrade!
Isto je....:D "bilo sta" je ekvivalent "estrade"
A - Guča, pa to je najmanje muzički festival! jer da je festival bio bi, recimo, bar u nekom domu kulture...Guuča - to je narodno obžderavanje, pijenje, lepljenje eurića po golim butinama ispod šatre...čist adađo... :roll: :lol:
U principu, svako vidi ono sto zeli da vidi ..
Za mene : Guča je muzicki festival
Ne slusam, ali izuzetno poštujem
( festivali se odrzavaju na otvorenom :D )
 
S_K_V_O:
hajde, molim te...ostali festivali nisu na otvorenom?
i ne bih da raspravljam o guci, ali zasto se podsmevas samoj trubi...?
to je instrument kao i svaki drugi i moze da proizvede i kvalitetnu i nekvalitetnu muziku...
pri tome ga nije ni malo lako svirati...

Gde si to pročitala da se podsmevam trubi? čitaj pažljivije.
 
pikax:
Mislis, kvantitet ne moze da utice na kvalitet ? Ne, u ovom slucaju :D
Eventualni reprezent bi bili dobri NAŠI pisci na Sajmu, a ne broj posetilaca sajma.

Isto je....:D "bilo sta" je ekvivalent "estrade"

U principu, svako vidi ono sto zeli da vidi ..
Za mene : Guča je muzicki festival
Ne slusam, ali izuzetno poštujem
( festivali se odrzavaju na otvorenom :D )

Ono što ne slušam, to i ne znam, a ono što ne znam ne poštujem- baš zato što ne znam.
 

Back
Top