Video igrice o automobilima

Gran Turismo

Gran Turismo je jedna od najpoznatijih video igrica o automobilima. Po prvi put se pojavila u prodaji 1997 godine za Play Station i odmah je dobila 10/10 ocenu. Iako ne preterano velika u poredjenju sa danasnjim igricama, u to vreme bila je revolucija.
Kao sto je poznato, igrac je mogao da kupuje, modifikuje i naravno trka sa raznim automobila iz svih delova sveta.

Ja imam Gran Turismo, ali je nikad nisam presao jer sam je kupio tek pre nekoliko godina za 99 centi na eBay.

Gran_Turismo_PAL.jpg
 
Gran Turismo 2
Gran Turismo 2 se pojavila u prodaji 1999 godine i predstavljala je unapredjenje od Gran Turismo. Sa oko 22 trke i oko 600 automobila u ponudi, po prvi put su ponudjene i Rally trke. Odmah je dobio 10/10 ocenu. Igrac je mogao da bira vozila iz celog sveta, da ih modifikuje i trka. Iako je igrica takodje dobila kritika, i dalje je smatrana za najbolju trkacku igricu svog vremena.

Ja takodje imam Gran Turismo 2, presao sam velik deo nje, ali nikad celu.

GT2.jpg


PSX_Gran_Turismo_2.png
 
Gran Turismo 3
Gran Turismo 3 je bio ogroman napredak i razocaranje u istom momentu kad je izasao u prodaju 2001. Iako su grafike mnogo unapredjene, broj vozila je smanjen na ~150. Medjutim, to nije smanjilo prodaju i Gran Turismo 3 je jedna od najprodavanijih igraca za Play Station 2.

Ja je licno imam, ali mi se nikad nije svidjala i jako malo sam je igrao.

GranTurismo3Aspec.jpg
 
Gran Turismo 4
Ubedljivo najbolja igrica u Gran Turismo seriji je izasla u prodaju 2005 godine. Ovaj put sve je bilo perfektno - grafike, broj staza (oko 150), broj vozila (preko 700). Po prvi put su koristeni i pickupi, a vozila su rasporedjena u mnoge kategorije. Takodje igrica nije mnogo teska za igranje kao sto je Gran Turismo 3 bio i jako je popularna medju kupcima. Bez obzira koju vrstu vozila volite - nacete ih u Gran Turismo 4.

Ja se secam dana kad je Gran Turismo 4 izasla u prodaju. Taj dan sam preskocio skolu i isao na nekoliko mesta u gradu da je kupim. Onda sam je krenuo da igram i stigao do 89%, ali dalje nisam mogao. Nedavno sam krenuo da je igram ponovo, ali posto imam skolu nemam mnogo vremena za igranje.

423px-Gran_Turismo_4.jpg


800px-GT4_Lancer.JPG


388_Trial_EightSix-small.JPG
 
Pa bio sam presao te challenges skoro do kraja, samo nekoliko mi je falilo. Onda sam imao problem sa memory card za Play Station 2 i morao sam da krenem iz pocetka.

Taman sam zavrsio onaj deo gde postajes most wanted, ali od kada je skola pocela nemam mnogo vremena za igranje.
 
Gran turismo...dok sam imao sony[KEC} spavao sam pored ove igrice....uhhh, kad se setim...audi s4 nabudzen na 650konja...moj omiljeni auto...naravno honda s2000 je bio moj favorit no2....
zbog ove igrice me vuche da kupim sony2...
el postoji neka slichna igrica za rachunar?
na rachunaru sam igrao nfs5,colin2,colin3....nfs sve serijale ali 5ica mi je nekako najbolje uradjena..i josh mnogo toga ali za ovim sam proveo najvishe vremena. sada cepam neku igricu GTi Racing....ima golf kec, dvojka, trojka... i josh neki modeli vw.
 
68Charger440+6:
Dajde malo info o toj GTI Racing.


u igrici su iskljuchivo vw vozila. izbor delova za tuning je malo veci nego u nfsu, a manje nego u nfs5....znachi sredina. moguce je poraditi i na stylingu. mape nisu ogranichene mozete terati po brdu,livadi.. :) (kao na mercedes racing). od trka imate drift, drag i standard 8-) .
Sama fizika i upravljanje vozila nije bash neshto uradjeno. nekako je isuvishe lako voziti (ili ja mnogo dobro vozim). jedino drift nisam preshao iz prve....muchio sam se, muchio i na kraju uzeo ubacio turbinu poshto onaj golf I 1.6 nije hteo da chupa iz krivine i presho.neka moja ocena za ovu igricu je 7/10.

@Garwor
el imash mozda neki patch da igram nfs5 na XP?
 
Midnight Club 3: DUB Edition

Igrica mi se u pocetku jako svidjala, a kako je prolazilo vreme sve manje i manje. Danas je uopste ne igram. U pocetku mi se svideo izbor auta (Dodge Neon SRT-4, Chrysler 300C, Cadillac Escalade, Chevrolet Camaro...), ali igrica nekako uopste nije zanimljiva previse za igranje. Moja ocena je 6/10.

920630_20050328_screen002.jpg


920630_20050328_screen001.jpg


920630_20050328_screen017.jpg


920630_20050328_screen022.jpg


920630_20050328_screen035.jpg


920630_20050328_screen060.jpg


920630_20050328_screen068.jpg


920630_20050106_screen001.jpg


92063120040908screen006smallaa9.jpg
 

Back
Top