Internet vodic kroz Pancevo!

DeDa

Ističe se
Poruka
2.566
Bruka i sramota za Pncevacku opstinu...na 120 000 stanovnika koliko nas ima,iz Telekoma nam je dodeljeno svega 30 ADSL prikljucaka.Dobijanjem digitalnih centrala u vecem delu grada i u okolnim selima Pancevo je postalo veliko internet trziste,gradjani cekaju a telekom iskusava nase strpljenje.Zar je dotle doslo da mi,Pancevci moramo da saljemo potpise uprvai Telekoma da bi nasi ADSL zahtevi napokon bili usvojeni?! :evil: :evil: :evil:
 
bojan p:
Osim ako potpisi nisu na čekovima koji su naslovljeni na Telekom, nemoj uopšte da se trudiš na temu slanja potpisa. ADSL će biti kao i ISDN, dakle na kašičicu. Šta će to u Pančevu uopšte?! :(
ha ha...sta ce to u Pancevu?Zato sto masa ljudi ceka na to,a u ostalom dokle ce bre ova Srbija da bude u zaostatku za svetom? :twisted:
 
DeDa:
bojan p:
Osim ako potpisi nisu na čekovima koji su naslovljeni na Telekom, nemoj uopšte da se trudiš na temu slanja potpisa. ADSL će biti kao i ISDN, dakle na kašičicu. Šta će to u Pančevu uopšte?! :(
ha ha...sta ce to u Pancevu?Zato sto masa ljudi ceka na to,a u ostalom dokle ce bre ova Srbija da bude u zaostatku za svetom? :twisted:

Masa ljudi, kao što si napisao, pre svega čeka da ih konačno prebace na nešto što nije predratna centrala (svi petocifreni brojevi, mislim da su četvorocifrene konačno razrešili), potom da to sve fnkcioniše kako treba, potom ISDN i tek onda na kraju ADSL.

Što se zaostatka tiče, ne bih da koristim kristalnu kuglu, ali u narednih 50 godina sigurno. :(
 
DeDa:
Za sve to,i kolika je ta masa nezadovoljnih internet korisnika mozes da se raspitas u T@k-netu.

Nije mi jasno šta ja to treba da se raspitam. Pročitaj još jednom prethodnu poruku, pa odgovori šta sam to napisao što nije tačno.

Ako se to odnosi na termin masa ljudi, reč je o terminu koji se meni ne sviđa, a ne o broju korisnika fiksne telefonije koji nisu zadovoljni.
 
E ovaj nas internet... Zanimaju me vasa iskustva sa nasim internet provajderima. Cini mi se da u Pancevu preovladava bezicni internet polako. Koliko ja znam bezicni nude Madnet, 3dnet, Panet... Ne znam dal Verat nudi bezicni u Pancevu? Naravno pojavio se sad SBB sa kablovskim netom ali je pitanje pocetka rada kablovskog i njegove cene. Imamo gomilu provajdera a nikakav net! A sada kazete da i od ADSL-a nema nista. Jel koristi neko bezicni? Ili smo svi na dialup? Koji provajder ne najbolji?
 
man_in_black:
E ovaj nas internet... Zanimaju me vasa iskustva sa nasim internet provajderima. Cini mi se da u Pancevu preovladava bezicni internet polako. Koliko ja znam bezicni nude Madnet, 3dnet, Panet... Ne znam dal Verat nudi bezicni u Pancevu? Naravno pojavio se sad SBB sa kablovskim netom ali je pitanje pocetka rada kablovskog i njegove cene. Imamo gomilu provajdera a nikakav net! A sada kazete da i od ADSL-a nema nista. Jel koristi neko bezicni? Ili smo svi na dialup? Koji provajder ne najbolji?
Da,postoji takav kakav bezicni internet u Pancevu,ali ne i adekvatni provajderi za tako nesto.Da kazem da je dosta u tom poslu kvalitetan 3D-net,ili Verat.
 
man_in_black:
E ovaj nas internet... Zanimaju me vasa iskustva sa nasim internet provajderima. Cini mi se da u Pancevu preovladava bezicni internet polako. Koliko ja znam bezicni nude Madnet, 3dnet, Panet... Ne znam dal Verat nudi bezicni u Pancevu? Naravno pojavio se sad SBB sa kablovskim netom ali je pitanje pocetka rada kablovskog i njegove cene. Imamo gomilu provajdera a nikakav net! A sada kazete da i od ADSL-a nema nista. Jel koristi neko bezicni? Ili smo svi na dialup? Koji provajder ne najbolji?

Da bi mogao uopšte da porediš provajdere morao bi da imaš priliku da koristiš one koje hoćeš da porediš da se priča ne bi svela na sistem rekla-kazala i to najbolje istovremeno. Mislim da relativno malo ima onih koji koriste Wireless, a od njih da neko je koristio različite provajder još manje. Tako da sumnjam da tu može da bude nekog objektivnog poređenja.

On što možemo da uradimo je da svako iznese iskustva sa provajderom koga koristi pa da na osnovu toga onda napravimo neku listu i probamo ta iskustva da uporedimo.
 
bojan p:
man_in_black:
E ovaj nas internet... Zanimaju me vasa iskustva sa nasim internet provajderima. Cini mi se da u Pancevu preovladava bezicni internet polako. Koliko ja znam bezicni nude Madnet, 3dnet, Panet... Ne znam dal Verat nudi bezicni u Pancevu? Naravno pojavio se sad SBB sa kablovskim netom ali je pitanje pocetka rada kablovskog i njegove cene. Imamo gomilu provajdera a nikakav net! A sada kazete da i od ADSL-a nema nista. Jel koristi neko bezicni? Ili smo svi na dialup? Koji provajder ne najbolji?

Da bi mogao uopšte da porediš provajdere morao bi da imaš priliku da koristiš one koje hoćeš da porediš da se priča ne bi svela na sistem rekla-kazala i to najbolje istovremeno. Mislim da relativno malo ima onih koji koriste Wireless, a od njih da neko je koristio različite provajder još manje. Tako da sumnjam da tu može da bude nekog objektivnog poređenja.

On što možemo da uradimo je da svako iznese iskustva sa provajderom koga koristi pa da na osnovu toga onda napravimo neku listu i probamo ta iskustva da uporedimo.
Naravno. Na tako nesto sam i mislio. Ja koristim dial-up trenutno na teleportu i zadovoljan sam. A sto se tice bezicne ponude... Zadnjih par dana sam ih sve "proucio" sa tehnicke strane. Prema onome sto navode sam zakljucio sledece.

Panet svojom wireless ponudom se tudi da "navuce" ljude. Njihov Flat je SMESAN. Kakav je to Flat koji ima limit? za brzinu od 128Kbps je ogranicenje 4GB a kosta 1500 dinara(dostigli bi limit posle nekih 70 do 100 sati non stop downloada) a za te pare vec imate kod drugih provajdera pravi flat bez ogranicenja. A pretplata na sate...pa ako kupite 30 sati za 600din i konektujete se brzinom od 64Kbps mozete skinuti MAKSIMUM oko 870MB(problem kod pretplate na sate moze bitii obaranje protoka)! Sa brzinom od 128Kbps takodje mozete skinuti maksimum oko 870MB za 15 sati jer kada se konektujete tom brzinom vreme vam se skida duplo brze. Download sa konekcijom na "sate" je previse skup ali konekcija od 64Kbps bi bila dobra za surfovanje i chat, po meni to je jedino sto se isplati.

Madnet mi se svidja po ovome sto sam zaznao od njih ali opet mozda se samo hvale. Kod njih je stvar sledeca. 1600 dinara je 128Kbps Flat rate bez obranicenja. Cini mi se da su slobodni svi portovi i mislim da se dobija staticka IP adresa. Raspitao sam se malo o Madnetu u drustvu i jedni ga hvale drugi ga zale... Mada je vise onih koji ga hvale... Kada saznam vishe o njima javicu posebno me interesuju ove glasine o statickoj internet adresi...

Pa nas nekoliko ima tu privilegiju da budem korisnik SBB-a koji je najavio kablovski internet za sledeci mesec valjda :) njihovu celokupnu ponudu sam pregledao i svidja mi se. Imaju flat ponudu i ponudu na sate svaka ima svoje prednosti i mane u zavisnosti sta zelite od interneta. Ajd toliko za sad od mene :) any comment?
 
bojan p:
pancevac76:
moj drugar je na bezicnom netu kod 3dneta, od pre mesec dana brzina je povecana na 200kbs, bez pompe i najave pa vi vidite

To baš i nije neka brzina. Doduše zavisi kakav ugovor ima sa njima, te možda to i jeste neki dobitak.

pa nesto i ne bih rekao da nije neka brzina, svi drze cenu od 1500-1600 din za 128kb+DL ogranicenje, samo 3dnet daje 200kb bez DL ogranicenja
 
pancevac76:
bojan p:
pancevac76:
moj drugar je na bezicnom netu kod 3dneta, od pre mesec dana brzina je povecana na 200kbs, bez pompe i najave pa vi vidite

To baš i nije neka brzina. Doduše zavisi kakav ugovor ima sa njima, te možda to i jeste neki dobitak.

pa nesto i ne bih rekao da nije neka brzina, svi drze cenu od 1500-1600 din za 128kb+DL ogranicenje, samo 3dnet daje 200kb bez DL ogranicenja

Evo upravo gledam cenovnik u kome piše flat rate 128kbs 1600 dinara mesečno. Dakle nema nikakvog limita. Cenovnik je MadNet-ov.
 
Na Dial Up-u vec duze vreme 8 god razmishljam se o wireless ili da chekam kablovski shto ce najverovatnije da se desi. Poshto ADSL ce verovatno da stigne za neka druga pokolenja ...

Kako ste nabavljali vi koji koristite wireless opremu preko providera ili ste trazili posebno koliko vas je izaslo ako ste trazili posebno
 
DaChaS:
Na Dial Up-u vec duze vreme 8 god razmishljam se o wireless ili da chekam kablovski shto ce najverovatnije da se desi. Poshto ADSL ce verovatno da stigne za neka druga pokolenja ...

Kako ste nabavljali vi koji koristite wireless opremu preko providera ili ste trazili posebno koliko vas je izaslo ako ste trazili posebno

Ako sam nabavljaš opremu za wireless možda možeš da uštediš neke pare, a možda i ne. S druge strane ako provider uradi sve onda nema izvlačenja da oprema nije odgovarajuća, lošeg je kvaliteta i tome slično. Kada link ne radi providera za ruku da sredi. Sem toga, ukoliko provider reši da menja opremu, onda obično ne plaćaš zamenu opreme.
 
Ja sam na bezicnom netu , ali kod provajdera kojeg niste ni spomenuli DoNet,(citaj Dolovo net) koristim ga od januara i moram da priznam da sam postao prezadovoljan ,pogotovo u poslednjih 2 meseca. protok su neverovatno povecali tako da u kasne sate stize i do 250 KB DOWNLOADA!!!!!!!!! a inace je prosecan tokom dana 100-120KB... i to sve za 1000 dinara mesecno!!!! sta kazete na to???
 

Back
Top