who are you???

  • Začetnik teme PLAY GIRL
  • Datum pokretanja
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
hehehehehehehhehe.
mislim da ti malo ko moze reci tako nesto. uzgred, pitanje je jos i malo blesavo ..... isn't ???
neko od nas novi Bog? .....
ehe .....
pa evo, ja mislim da je svako od nas svoj bog, religija za sebe .....
a kao sto svi znamo, neka religija je bolja, neka losija, neka lepsa, neka gluplja ..... ppppPPpPp

hehe.
nemojte se zamrati takvim pitanjima molim vas lepo ...
 
Da, ja recimo smatram da prilicno poznajem samu sebe ali to ne znaci da je neko ko poznaje sebe novi Bog!!! Znaci da si svesna svojih mana ali i vrlina, da ne podcenjujes sebe, ali i ne precenjujes, sve u svemu da si svesna svojih vrednosti...
 
normalno je da svako najbolje spozna sebe,na primer,ja toliko razmisljam o sebi da skoro savrseno poznajem sebe ali sto se bolje upoznajem imam sve manje dodirnih tacaka sa Bogom :) salim se,nisam do kraja skontala pitanje pa lupam.pozdrav!
 
Svesna sam toga ko sam,sta sam,koliko mogu,koliko vredim,svojim vrlina i mana.... Mogu reci da sam upoznala sebe... I da cu i dalje upoznavati sebe... Ali to nema nikakve veze sa Bogom...
 
ehm, zapazih da je dosta vas reklo da dobro poznaje sebe ......
hmmmmmmm .......
nisam bas siguran da je tako, znate? ...
OK, svi poznajemo svoje osnovne vrline, mane, mogucnosti, nemogucnosti itd.

ali ja licno mislim da su granice nasih mogucnosti mnogo sire no sto mi sad mozemo da vidimo i pretpostavljamo ..... bilo bi mi jako i plitko i razocaravajuce da sam ja vec sada upoznao sebe ...
ali znam da nisam. sta mislite, koliko smo duboki unutra, a? :lol:
kao ono Frojdovo ..... nasa svest je kao santa leda ....... ajde, pchelice moje, ko zna dalje? ...... :lol:
 
Keeper:
ehm, zapazih da je dosta vas reklo da dobro poznaje sebe ......
hmmmmmmm .......
nisam bas siguran da je tako, znate? ...
OK, svi poznajemo svoje osnovne vrline, mane, mogucnosti, nemogucnosti itd.

ali ja licno mislim da su granice nasih mogucnosti mnogo sire no sto mi sad mozemo da vidimo i pretpostavljamo ..... bilo bi mi jako i plitko i razocaravajuce da sam ja vec sada upoznao sebe ...
ali znam da nisam. sta mislite, koliko smo duboki unutra, a? :lol:
kao ono Frojdovo ..... nasa svest je kao santa leda ....... ajde, pchelice moje, ko zna dalje? ...... :lol:
Ko se to nama ovde pravi pametan?? :roll: :?: :twisted:
 
Peta W.:
Keeper:
ehm, zapazih da je dosta vas reklo da dobro poznaje sebe ......
hmmmmmmm .......
nisam bas siguran da je tako, znate? ...
OK, svi poznajemo svoje osnovne vrline, mane, mogucnosti, nemogucnosti itd.

ali ja licno mislim da su granice nasih mogucnosti mnogo sire no sto mi sad mozemo da vidimo i pretpostavljamo ..... bilo bi mi jako i plitko i razocaravajuce da sam ja vec sada upoznao sebe ...
ali znam da nisam. sta mislite, koliko smo duboki unutra, a? :lol:
kao ono Frojdovo ..... nasa svest je kao santa leda ....... ajde, pchelice moje, ko zna dalje? ...... :lol:
Ko se to nama ovde pravi pametan?? :roll: :?: :twisted:

pravi? ...... :shock: :lol:
hehhehehe.
ne pravim se ja, niti pokusavam da budem pametan, samo pokusavam da podstaknem na razmisljanje :wink:

al kolko vidim za sada, nesto se ljudima ni ne razmislja previse, a posto se niko nije nasao pametan da dovrsi ono frojdovo vidim da je opste obrazovanje malo spalo kod dechice :lol:
heheheh.

ajde ajde ......
 
Keeper:
Peta W.:
Keeper:
ehm, zapazih da je dosta vas reklo da dobro poznaje sebe ......
hmmmmmmm .......
nisam bas siguran da je tako, znate? ...
OK, svi poznajemo svoje osnovne vrline, mane, mogucnosti, nemogucnosti itd.

ali ja licno mislim da su granice nasih mogucnosti mnogo sire no sto mi sad mozemo da vidimo i pretpostavljamo ..... bilo bi mi jako i plitko i razocaravajuce da sam ja vec sada upoznao sebe ...
ali znam da nisam. sta mislite, koliko smo duboki unutra, a? :lol:
kao ono Frojdovo ..... nasa svest je kao santa leda ....... ajde, pchelice moje, ko zna dalje? ...... :lol:
Ko se to nama ovde pravi pametan?? :roll: :?: :twisted:

pravi? ...... :shock: :lol:
hehhehehe.
ne pravim se ja, niti pokusavam da budem pametan, samo pokusavam da podstaknem na razmisljanje :wink:

al kolko vidim za sada, nesto se ljudima ni ne razmislja previse, a posto se niko nije nasao pametan da dovrsi ono frojdovo vidim da je opste obrazovanje malo spalo kod dechice :lol:
heheheh.

ajde ajde ......

kada vec niko nece ili ne zna da ti dovrsi ono Frojdovo,ja cu....
ako mislis na onu santu leda koju je on podelio na tri dela:ID EGO I SUPER EGO,koliko se ja secam.I ta santa leda je u vodi.Valjde ja jedan deo napolju i taj deo oznacava koliko smo svesni i sl.Necu da smaram.Napisi mi ceo odgovor cisto ono da se prisetim. :D
 
jedna trecina je svesni deo, dve trecine podsvesni ........ c c c c c c c c c .......

bezite sa casova, aaaaaaaa? :lol:
hehehe

a kakva je to prica o egu, mislim, znam okvirno njegove price o egu, ali to sto si pomenula - nikad cuo :shock: .....
bezao sam i ja malkice ...... :roll: :oops:
 
Keeper:
jedna trecina je svesni deo, dve trecine podsvesni ........ c c c c c c c c c .......

bezite sa casova, aaaaaaaa? :lol:
hehehe

a kakva je to prica o egu, mislim, znam okvirno njegove price o egu, ali to sto si pomenula - nikad cuo :shock: .....
bezao sam i ja malkice ...... :roll: :oops:
Pa znas kako: id smo mi kao deca. Znaci hocemo da nam se ispuni sve sto pozelimo istog momenta bez odlaganja. Ego smo mi kao razumni ljudi: znaci kontamo da ne mozemo da dobijemo sve i da ne mogu sve zelje da nam se ispune. Super ego smo mi kao roditelji. Najveci sukobi nastaju izmedju super ega i id-a jer se oni i najvise razlikuju. Kontas li bar malo? Nego Keeperu neke tvoje filozofske misli me stvarno odusevljavaju! :wink: :D
 
MarijaS:
Keeper:
jedna trecina je svesni deo, dve trecine podsvesni ........ c c c c c c c c c .......

bezite sa casova, aaaaaaaa? :lol:
hehehe

a kakva je to prica o egu, mislim, znam okvirno njegove price o egu, ali to sto si pomenula - nikad cuo :shock: .....
bezao sam i ja malkice ...... :roll: :oops:
Pa znas kako: id smo mi kao deca. Znaci hocemo da nam se ispuni sve sto pozelimo istog momenta bez odlaganja. Ego smo mi kao razumni ljudi: znaci kontamo da ne mozemo da dobijemo sve i da ne mogu sve zelje da nam se ispune. Super ego smo mi kao roditelji. Najveci sukobi nastaju izmedju super ega i id-a jer se oni i najvise razlikuju. Kontas li bar malo? Nego Keeperu neke tvoje filozofske misli me stvarno odusevljavaju! :wink: :D

da, da, secam se toga, hvala ti na obnavljanju gradiva 8)
eeeeeeeeh ...... nisam ja badava imao pet iz filozofije 8) ..... c c c c c c
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top