Zašto ne pristanemo?

drbob

Iskusan
Poruka
6.294
Ma ne mogu da razumem kakav smo to narod?Zašto ne pristanemo na sve što nam predlaže zapad koji hoće da nam pomogne?
Eto jedna svetska dama g-đa Vesna Pešić predlaže i obrazlaže,na jednoj moćnoj i dokazanoj srpskoj RTV B92,da ne treba da stoji u novom Ustavu da je KiM srpska zemlja, i šta će nam referendum kad to nije demokratski način izražavanja,već trebamo jednostavno da se odreknemo KiM-a i onda će demokratska Evropa da nas prihvati oberučke u svoje okrilje?
 
Besmisleno je donositi Ustav pre nego što se reši status Kosova,jer će u suprotnom da vredi koliko i članak u "Kuriru". A ako misle da će to što tamo piše da je Kosovo srpsko nešto pomoći,žestoko se varaju. Za takav Ustav niko neće davati ni 5 para osim Koštunice Neobaveštenovića i jadnika u Srbiji koji slušaju njegov medijski teror.
 
Ni kanada se ne otima oko Kvebeka nego mu nudi referendum.
To što će Kosovo postati nezavisno nije nikakva tragedija.

Mi sada hoćemo da na silu unosimo u ustav deo teritorije koji će je nezavistan.
To je tragedija.
 
Fagypont:
Besmisleno je donositi Ustav pre nego što se reši status Kosova,jer će u suprotnom da vredi koliko i članak u "Kuriru". A ako misle da će to što tamo piše da je Kosovo srpsko nešto pomoći,žestoko se varaju. Za takav Ustav niko neće davati ni 5 para osim Koštunice Neobaveštenovića i jadnika u Srbiji koji slušaju njegov medijski teror.

У Уставу Кине пише да је задатак свих да уједине отаџбину.

Не схватам како "некима" може да смета то што бисмо у новом Уставу дефинисали статус КиМ, то би био само још један знак наше одлучности да га очувамо.

Па да ли ти Fagypont и сви који мисле слично можете да се изборите са било чим у животу са тако губитничким расположењем. А ако није у питању болесни песимизам, онда ми једино на памет пада једно горе одређење вашег менталног стања.
 
Teroriše,zar je to moguće?!A KiM nije srpski?!nisam znao.Gde ja to živim?Verovatno u medijskoj izolaciji.Ma možemo da im damo KiM, da udovoljimo našoj intelektualnoj eliti,jer elita je elita.Zatim da ih pustimo u naše kuće i da skinemo gaće,da li je tako?Samo ne znam čije,tu sam u dilemi,da li da prihvatim to njihovo ,pa da ne obraćam pažnju,muško ili žensko,već da zaređam,pa po redu,vatrogasnim crevom iliti vaspitnom palicom,anakondom.
A to znači,pošto je mnogo te elite,da treba da napravim spisak,pa sve po spisku,da ne bih nekog preskočio,jer ne daj bože,mogao bi neko od njih i da se naljuti.
 
НиколаТ:
У Уставу Кине пише да је задатак свих да уједине отаџбину.
НиколаТ:

Kapiram da ustav Kine citas, onako , kao laku literaturu pred spavanje?? :D :D :D

Ustav Kine..............ne mogu da verujem
gar3ec5.gif
 
Fagypont:
Besmisleno je donositi Ustav pre nego što se reši status Kosova,jer će u suprotnom da vredi koliko i članak u "Kuriru". A ako misle da će to što tamo piše da je Kosovo srpsko nešto pomoći,žestoko se varaju. Za takav Ustav niko neće davati ni 5 para osim Koštunice Neobaveštenovića i jadnika u Srbiji koji slušaju njegov medijski teror.


Novi ustav bi sigurno trebao da, kada je definiranje statusa Kosovo u pitanju, ostavi neki "prazan prostor". Mislim da bi pravi potez u Srbiji bila neka vrsta nove regionalizacije. To naravno ne znači da bi se Srbi opet trebali uplašiti neke nove "uže Srbije". Mislim da bi to samo ojačalo Srbiju i počelo malo jačati neke druge gradove. Ukoliko stvarno Srbija prestala sa glupostima, ja mislim, još kao neko iz BiH, da bi brzo mogla povratiti i politčki i privredni rating kao najjača država u regionu. Fol je što to ona i jeste, i tako je želi Zapad, i vjerujte da je meni to jasno. Mi imamo šansu u BiH, sve dok je Srbija slaba, a to će potrajati, tako da više nećemo biti slabi. Mi u BiH podržavamo napredak Srbije, i neka se brate više pozabave sa sobom.

Ok?
 
Fagypont:
Besmisleno je donositi Ustav pre nego što se reši status Kosova,jer će u suprotnom da vredi koliko i članak u "Kuriru". A ako misle da će to što tamo piše da je Kosovo srpsko nešto pomoći,žestoko se varaju. Za takav Ustav niko neće davati ni 5 para osim Koštunice
.
Sjajno zapazanje.
Sad kad je izvesno da je Kosovo izgubljeno,on nesto namislja.To je vec tako srpski karakteristicno "plasenje vuka jegnjecom kozom". :roll:
Treba biti jak i priznati bolnu realnost,pa krenuti od nule pravim putem.Ovako je bas infantilno."Ja priznajem sud samo svoje partije". :roll:
P.S.Malo sam ti skratio post,da se neko ne zakaci za poslednju recenicu,kao da je ona sustina(premda je na mestu).Ne zameri.
 
Pa Vojvodina i treba da ostane u sastavu Srbije, ali ako im Srbija ne bude osigurala da imaju jaku regionalnu vlast, na kraju će se u Srbiji desiti još jedno Kosovo, samo ovoga puta još mirnije nego je bilo u Crnoj Gori. Plavocrvenobijeli suncokret sa žutim zvjezdicama.

Svi imaju pravo na osmamostaljenje, a u RS -u to već imaju, i ne vjerujem da će neko htjeti ukinuti tu samostalnost.
Zamislite Čanak postane Vojvođanski Milorad Dodik, a Vojvodina srpska RS. Izgkleda da U Srbiji još samo to čekaju pa da iz pašaluka postanu niži begovat, begova iz Brisela.
 
НиколаТ:
У Уставу Кине пише да је задатак свих да уједине отаџбину.

Не схватам како "некима" може да смета то што бисмо у новом Уставу дефинисали статус КиМ, то би био само још један знак наше одлучности да га очувамо.

Па да ли ти Fagypont и сви који мисле слично можете да се изборите са било чим у животу са тако губитничким расположењем. А ако није у питању болесни песимизам, онда ми једино на памет пада једно горе одређење вашег менталног стања.
Idi,bre...
Nismo mi u poziciji Kine,kada je to zapisala u ustavu,a i Kinezi mi zvuce malo suptilnije(ako doslovno tako pise).Mi zvucimo bahato.U roku od par dana cemo doneti takav ustav i biti prinudjeni da priznamo bitno drukciju realnost.
Ako ces iskreno,meni mnogo gubitnickije zvuci ovaj predlog za Kosovo.To je Miloseviceva strategija.ne vidimo ono sto nam se ne svidja i ponasamo se kao da se to ne desava.i kad se desi,svi se cudimo kako je to moguce.Treba birati bitke koje se mogu dobiti.Ova ne moze.Bar ne na Kostunicin nacin.kad shvatimo da je tako,bice kasno i skupo saznanje.
 
Kohen:
Jel i vi u Bosni, ili samo mi u Srbiji??? :confused:

Пошто претпостављам на шта алудираш, треба да знаш да су Срби у БиХ жељели да остану у Југославији, а када своја права нису могли да остваре онда су се окренули формирању РС, која ће постати држава негдје у будућности. Мени лично не смета БиХ, али не могу да живим са онима који нас сматрају за агресоре и геноцидни народ.
 
DB 06:
Idi,bre...
Nismo mi u poziciji Kine,kada je to zapisala u ustavu,a i Kinezi mi zvuce malo suptilnije(ako doslovno tako pise).Mi zvucimo bahato.U roku od par dana cemo doneti takav ustav i biti prinudjeni da priznamo bitno drukciju realnost.
Ako ces iskreno,meni mnogo gubitnickije zvuci ovaj predlog za Kosovo.To je Miloseviceva strategija.ne vidimo ono sto nam se ne svidja i ponasamo se kao da se to ne desava.i kad se desi,svi se cudimo kako je to moguce.Treba birati bitke koje se mogu dobiti.Ova ne moze.Bar ne na Kostunicin nacin.kad shvatimo da je tako,bice kasno i skupo saznanje.

Зар није губитничка стратегија то не учинити?! Студирам право па случајно познајем материју. Иначе у кинеској преамбули пише "Задатак је свих да уједине отаџбину". Значи како год да буде решење за КиМ у нашем Уставу ће одредба о њему бити заступљена у овом или неком другом облику.
 

Back
Top