Music composer

Cubase nije los izbor. Za njega postoji mali milion sintisajzera, efekata, itd..
Reason ga donekle prati, ali ima drugaciju koncepciju 'pravljenja' muzike, i vise je orijentisan elektronskoj muzici.
 
Reason, dabome. Ne bih se slozio da je samo za pravljenje elektronske muzike. U njemu se moze odraditi bubanj, bas i sve ostalo po principu zive svirke doke se u Cubase - u najbolje radi mastering i postprodukcija, kao rodjen je za to. Elektronska muzika se u Acid i Cubase radi zbog lakseg semplovanja zasta Reason nije bas pogodan. Ako zelis da se pozabavis ovim programima pokusaj da najpre nabavis neke tutorijale a za Cubase imas da kupis knjigu u knjizarama na Srpskom.
 
za zajebanciju - Reason...
za ozbiljno snimanje Cubase...
poslusjate nekoga ko se ozbiljno bavio ovim stvarima :)

sto se tice bubnjeva, reason NIKAD nece moci da oponasa prave bubnjeve, kao ni bilo koji drugi program...
 
Ja se takodje ozbiljno bavim ovim stvarima i mislim da je Reason daleko od zajebancije. Moze cak da oponasa prave bubnjeve ako se koriste studijski semplovi - snimci koji mogu mnogo bolje zvucati od mnogih domacih produkcija. Ponavljam - Cubase za postprodukciju je najbolji i Reason i Cubase ne idu jedan bez drugoga. To je moje misljenje, verovatno ti radis na drugaciji nacin koji si uhodao dobro.
 
ne, ne mislim u smislu - zajebancija kao nesto beskorisno...
sto se tice bubnjeva, i dalje sam misljenja da masina ne moze da oponosa pravog bubnjara. Ritam masinu - da, i te kako, i da se te nase ostavi iza sebe u prasini...
Ja sam jednostavno jos od CakeWalk-a navikao da koristim programe ovog tipa, a ono sto mi posebno odgovora kod cubase-a je citav svemir instrumenata za njega...
 
Profesor u muzickoj akademiji mi je svojevremeno, a skoro mi je dao najnoviju verziju, cisto da imam, jer se ne bavim muzikom iskljucivo preporucivao Cubase program za te stvari.. Inace, profa gotovo da nema softvera kojeg nema u svojoj arhivi sto se tice ovih vrsta programa..

Stoga, iz iskustva akademskog profesora muzike mogu da kazem Cubase..

Pozz..zzzz
 
20 godina sam bubnjar i samo sam u reason-u uspeo da priblizim sviranje bubnja onom pravom, zivom obzirom da sam zeleo da ga imam kada se nema uslova za pravo usnimavanje. Cak sam pravio svoje semplove zeleci da do kraja oponasam ljudski faktor. Reason po meni ne nudi samo dobre mogucnosti sto se tice bubnjeva, ima tu jos mnogo stvari o kojima vredi pricati samo ako se poseduje dobar sempl ili dobar midi uredjaj. Na kraju, ko dobro poznaje Cubase primetice koliko je vezan za Reason. Jedino ta dva programa su prilagodjena radu u isto vreme jer je omoguceno povezivanje i istovremeni rad.
Dobro, rekao sam svoje misljenje, vi imate svoje i nijedno nije neupotrebljivo. JEdino ovom decku nismo rekli koji to jednostavan program moze koristiti. NE znam posteno nijedan stvarno jednostavan program za muziku. Probaj sa cakewalk za pocetak.
 
Obersturmfuehrer:
za zajebanciju - Reason...
za ozbiljno snimanje Cubase...
poslusjate nekoga ko se ozbiljno bavio ovim stvarima :)

sto se tice bubnjeva, reason NIKAD nece moci da oponasa prave bubnjeve, kao ni bilo koji drugi program...

NIJE TACNO....
Najnovije verzije REASON-a koriste Realistic Sound Engine, POGOTOVO za BUBNJEVE i GITARU...

Slican engine koristi i Guitar Pro 5.... Skini demo pa poslusaj....
 
pazi...
ja imam cd koji se zove Fender Stratocaster...
i kao sto mu ime govori, ima sve moguce samplove te gitare...svaku notu, svaki efekat itd...
i koliko god on bio dobro i detaljno snimljen, racunar jednostavno NE MOZE da zameni pravog gitaristu...
sem toga Guitar PRo je program totalno drugog tipa, on ne da ne nema veze sa cubase nego.....
 
drv_libery

Sto me ne citiras...???

Nisam istrazivao sa ovim programima, ali sam prenio iskustva lika koji intenzivno i svakodnevno radi sa ovim programima i naravno nije samo obicam muzicar vec akademik..

Mislim da smo se razumjeli..

End Offtopic...
 
pa znas kako, Cubase i slicni sekvenceri su u studiju zakon. za snimanje, editovanje, dodavanje efekata i sve ostalo sto nam padne na pamet...
reason mi vise dodje kao ispomoc cubaseu u obliku neke ritam masine ili sintisajzera...mada pitanje je i zasto bih to radio kada za cubase postoji toliko savrsenih sofverskih kopija pravih sintisajzera da je to bruka....
 
Obersturmfuehrer:
pa ti bi trebalo da znas da je i bubnjar ziva osoba koja sebe unosi u muziku, a ne ritam masina....
Ako ja kao bubnjar uradim bubanj tako da se ne moze prepoznati da li je uradjen u reasonu ili odsviran uzivo znaci da mogu da dovoljno unesem sebe u to sto sam odradio, na ovaj ili onaj nacin.
 
Reason je odavno proglasen za najbolji program i koristi se na Berkliju i na jos nekim cenjenim univerzitetima. Pre bi se moglo reci da je Cubase desna ruka Reasonu ako se iole poznaje rad u ta dva programa. Cubase istina mnogo nudi ali sam koren posla, osnova se izvodi u Reasonu jer je stvoren iskljucivo za to. Kada se kaze postprodukcijski program onda sve govori. Reason to nije ali Cubase jeste. On osim pomenute mogucnosti nudi kreiranje muzike ali ne na nacin koji nudi bas mnogo: semplovanje i slaganje moze i Acid da odradi sa manje mogucnosti a oba opet ne mogu kao - Reason. Taj program ocigledno niste dovoljno istrazili i izvukli od njega ono sto on nudi. Jedno je pravljenje muzike a drugo je lepljenje semlova.
 
Logic == Cubase
Cubase je daleeko od 'lepljenja' semplova, to je program za snimanje svega i svacega - jednom recju sekvencer. Ukljuci MIDI instrument - svijra, snimaj bubnjeve, remasteruj, snimaj gitaru, eto - to je CUbase i 3 reci...
Lepljenje semplova je vise vezano za fruti loops i slicne programcice...
 
Da ali u tom slucaju stvarno dobar Cubase sluzi kao desna ruka u studiju kako velikom tako i malom, kucnom i moram potvrditi da se bez njega ne moze. Sve sto si nabrojao - midi, snimanje, remastering, on to radi Reasonu jer Reason nije namenjen za tako nesto ( mada sam ja i glas ubacivao i osim toga podrzava midi ). Svejedno, mislim da je sada jasnije u cemu je razlika izmedju ova dva programa. Nacin upotrebe je taj koji dovodi u pitanje da li koristiti ovaj, onaj ili oba programa sto ne znaci da je jedan los.
Svi smo u pravu, istina je. Sto se tice pitja, moja tura je prva!
 
Moram da priznam da je ovo jedna od rijetkih tema o kojoj se ozbiljno i dobro raspravljalo, da ne kazem kvalitetno.. Istina desava se da samo odradimo neko rjesenje i ozbiljnijih rasprava da mi nedostaje..

S toga bih zamolio one koji vise znaju komentarisati na ovu temu da je nastave, vjerovatno a gotovo sigurno ce nas biti vise koji ce dosta toga da nauce..

Zato dajte vise detalja i komentara za ovo..

Hvala..
 
A znate li neki kompozer koji moze da procita skenirane fajlove, ili one u .gif i .jpg ili PDF formatu? Samo sam nacuo da FINALE moze, ali iskreno, ne bih voleo da skidam sve te mgbyte i da saznam da ta mogucnost ne postoji. Neko zna nesto vise o ovome...?
 

Back
Top