Fakultet Borilackih Umetnosti! Laz i prevara

ZIVELO NASE SHVATANJE BOLONJE,EVROPSKOG OBRAZOVANJA,REFORMI OBRAZOVANJA!!!! :)
OVO JE VRH! DEFINITIVNO!!! :)

STA STE SE IZBECILI OVOLIKO NA TEMU SAMO ZATO STO SE NE RADI O PRAVIMA ILI EKONOMIJI VEC O KUN-FU I AIKIDU...
ZASTO SAD NE KAZETE:
-MOZDA JE FAKULTET SASVIM OK,MI TO NE ZNAMO?JEL TAKO?NE ZNAMO SE DOK NE IZADJE PRVI DIPLOMAC?
-GARANT NEMA MNOGO STUDENATA I RADE U MALIM GRUPAMA I IMAJU NAJSAVREMENIJI PRISTUP NASTAVI KROZ PRAKTICNU OBUKU...
-ZASTO DA TI LJUDI POSLE FAKULTETA NEMAJU PRVENSTVO PRI ZAPOSLJAVANJU U POLICIJI?ILI KAO CUVARI ZATVORA? :)
-NA KRAJU ZASTO NE BI MOGLI DA OSNUJU I SVOJU LICNU POLICIJU JER KO JE TAJ KOJI CE DA KAZE DOKLE DOSEZE INTERES DRZAVE I ZASTO SVE NE PREPUSTITI TRZISNOJ STIHIJI?TAKO CE SE NAJBOLJE UREDITI STVARI

***** FAKULTETE,SVE TO TREBA POZATVARATI I NAPRAVITI TROMESECNE KURSEVE...PA KO JE STA HTEO "DA BUDE KAD POSRASTE"-ADVOKAT,DOKTOR,KOSMONAUT :) TAKVA IM JE SVAKAKO BUDUCNOST U SRBIJI...


IRONICAN SAM BIO,NEMA POTREBE DA OVO PISANIJE NEKO SHVATI LICNO..COOL LJUDI :)..
 
To je otprilike jedna prevara. Platis im skolarinu 1200e, a za to dobijes ugovor o skolovanju. Nemaju nikakve knjige ni skripte, a odgovore na ispitna pitanja trazis na internetu. Zamisli to. Puna su im usta hvale dok im ne das kintu, a onda se sve menja iz korena. kad zavrsisi taj "fakultet" postajes profesor borilackih umetnosti. Nije mi jasno kako je ministarstvo prosvete dozvolilo da tako nesto i postoji. Legalan nacin da ti uzme lovu a da za tu lovu ne dobijes nista.
 
NADAM SE DA BAS TOLIKI IDIOTI U MINISTARSTVU NISU....POGLEDAO SAM SAJT I VIDIM DA SU "SLUCAJNO" IZOSTAVILI DA KAZU DA JE FAKULTET "DOBIO DOZVOLU ZA RAD OD MINISTARSTVA PROSVETE" PO TOM,NEKOM RESENJU BD-8...
POZNATO MI JE DA SE RESENJA SA TAKVOM OZNAKOM IZDAJU PRILIKOM UPISA SUBJEKTA U PRIVREDNI REGISTAR KOD AGENCIJE ZA PRIVREDNE REGISTRE...DAKLE,MISLIM DA NISU PRIZNATI OD STRANE MINISTARSTVA PROSVETE...
 
ALI NEMOJ DA TE TO IZNENADJUJE...MALO,JAKO MALO JE FALILO DA DOZVOLU ZA RAD DOBIJE "GASTRONOMSKA AKADEMIJA PEKARA TOME"...VEC JE PREDLOG BIO IZASAO PRED NACIONALNI SAVET ZA VISOKO OBRAZOVANJE I BIO JE "OBRADJEN" KAKO SE TO KOD NAS RADI...U ZADNJI CAS NEKOLIKO SAVESNIH LJUDI SA DRZAVNIH FAKULTETA JE "MINIRALO" CELU AKCIJU I NAPUSTILO SEDNCU...KO NE VERUJE,LAKO MOZE NACI OPSIRNIJE O OVOME NA INTERNETU...
 
Pa kako uopste mogu da se registruju kao fakultet u privrednom registru ako nemaju dozvolu. DA bi drusatvo postalo fakultet, mora da bude upisano u Centralni registar, cemu obavezno prethodi dozvola za rad kao iustus titulus. Takve dozvole nema, a i nema takvog fakulteta registrovanog kod Agencije za privredne registre u Centralnom registru privrednih drustava. Prica gotova.

Uostalom, vestine ne odgovaraju pravnom licu koje nosi naziv fakultet, vec akademija. Neko se definitivno zeznuo.
 
JASNO PISE "FAKULTET BORILACKIH VESTINA JE RAVNOPRAVAN BILO KOM FAKULTETU U RS I RADI NA OSNOVU RESENJA BROJ BD-89115/2005"

PA I NIJE UPISAN KAO FAKULTET....SAD, JA NE ZNAM KOJI JE PRAVNI REZIM ZA SPORTSKA DRUSTVA....ILI SU NASLI NEKI DRUGI MODALITET KOJI SVAKAO NIJE U SKLADU SA ZAKONOM O VISOKOM OBRAZOVANJU, TO SE SLAZEM...
 
U te propise se ne razumem, dali su dobili kakve dozvole i slicno nemam pojma. Mogu da vam kazem samo moje iskustvo sa njima.

Licno sam bio tamo i nazalost upisao to sra... od fakulteta. To je obicna kuca koja je adaptirana za potrebe kung fu kluba koji vodi Mile Vasiljevic sa izuzetno visokim zvanjem u toj vestini (10. dan) a ima oko 150kg. Kako sa tom kilazom moze i da radi, ali to nema veze. Posle je to preraslo u FBU sa eminentnim strucnjacima kao profesorima. (Zarko Trebjesanin npr).FBU je samo legalan nacin za uzimanje love naivcinama kao ja i slicni meni.
 
savomilosevic:
JASNO PISE "FAKULTET BORILACKIH VESTINA JE RAVNOPRAVAN BILO KOM FAKULTETU U RS I RADI NA OSNOVU RESENJA BROJ BD-89115/2005"

PA I NIJE UPISAN KAO FAKULTET....SAD, JA NE ZNAM KOJI JE PRAVNI REZIM ZA SPORTSKA DRUSTVA....ILI SU NASLI NEKI DRUGI MODALITET KOJI SVAKAO NIJE U SKLADU SA ZAKONOM O VISOKOM OBRAZOVANJU, TO SE SLAZEM...

Cije je to resenje? Ja na sajtu Ministarstva obrazovanja i sporta nisam video da postoji. A pogotovo ne medju onima koja su izdata 2005. godine. Uopste ta resenja ne sadrze slova , koliko sam mogao da vidim. Takodje takvog resenja nema u Centralnom registru privrednih subjekata.
Ako je sportsko udruzenje onda nije fakultet. Uostalom, fakultet je zasticeni naziv, tako da kakav god alternativni modalitet izabrali, debelo krse zakon.
Ko zna ko su ti. Mozda necija privatna telesna garda :confused:
 
Zanimljivo... zao mi je sto si naseo, ali evo...
mozes prvo da podneses krivicnu prijavu za prevaru (napravili su zabludu kod tebe da su fakultet), a zatim da trazis raskid ugovora (jer postoji objektivna nemogucnost da ga ispune). Ako ti to ne uspe imas nekoliko varijanti kada se obradis sudu. Trazis raskid ugovora i povracaj datog ili trazis ponistaj ugovora zbog prevare uz zahtev da ti vrati 1200 e zbog neosnovanog obogacenja. Verovatno da postoji jos nekoliko nacina (za sta treba konsultovati Zakon o obligacionim odnosima i naravno - advokata, kao sto rece savomilosevic).

U svakom slucaju , mozes da trazis i naknadu stete ako si je pretrpeo...
 
Joj, toliko sam besan na njih sa FBU da bih ih pojeo. Hvala vam na savetima. Imam prijatelja koji je advokat krivicar pa cu se raspitati kod njega sta da radim.

Pa, nije tebi, brate, niko kriv što si naivčina i što nikada nisi vidio da se neko bori sa 150 kila? I inače je, valjda, normalnije, da je borac mršav kao grane, a ne krupan, kao recimo taj Mile? Uostalom, da li si ti ili iko od vas koji ovoliko pljujete po tom čovjeku, vidjeli šta i kako on radi? Mora biti da jeste, pa niste ništa skontali, a to vrijeđa ljudsku sujetu... Paćenici...
 

Back
Top