Shitake gljive i alge

Andjelka777

Primećen član
Poruka
625
Zna li neko gde mogu da se kod nas nabave shitake gljive? JA ih nasla susene, al one su samo kao dodatak ishrani, a htela bih da ih probam. I ima li neko neki recept za njih? Isto pitanje i za alge. Mozda nisu lepog ukusa, al sam citala da su zdrave nevidjeno!
 
Andjelka777:
Zna li neko gde mogu da se kod nas nabave shitake gljive? JA ih nasla susene, al one su samo kao dodatak ishrani, a htela bih da ih probam. I ima li neko neki recept za njih? Isto pitanje i za alge. Mozda nisu lepog ukusa, al sam citala da su zdrave nevidjeno!
Shitake imas sveze u Veru!Pripremas ih kao bilo koje druge pecurke.Alge u prodavnicama zdrave hrane, ali pazljivo sa kolicinom, najbolje da pitas prodavca, jer nije ista duzina i kolicina kuvanja za svaku algu...
 
Neke od algi imas i u kineskom centru u njihovoj prodavnici hrane. Mnogo su jeftinije nego u makro centru ali za kvalitet ti niko ne garantuje.Cena za pakovanje ljubicaste je 50 dinara, vakama od 0,5 kg je 100 dinara... Opet, ako tamo kupuju svi oni kinezi koji to jedu ceo zivot , valja nisu tako loseg kvaliteta i ispravnosti.
 
InCogNito NinjA:
ej jel moze pomoc ...gde se nalazi taj kineski centar .....ulica itd
Ja ti ipak preporucujem neku prodavnicu zdrave hrane, jer su alge od proverenih proizvodjaca.Jesu skuplje, ali si siguran u kvalitet.Ja sam uzela i ove u kineskom tc, ali sam ih bacila jer su mi izgledale krajnje sumnjivo kad sam ih otvorila.A i onako se koriste u malim kolicinama - znaci - trajace ti.Hemakeja u Hilandarskoj je najpovoljnija, a mozes da pogledas i u Biospajizu na Kalenicu i sl. prodavnicama.
 
Kineski centar je u bloku 70 na Novom beogradu. Ne znam koja je ulica ali kada si tamo ne mozes da ga promasis. Mnogo zutih ljudi, mnogo svercera i trgovaca, mnogo napakovanih kola sa robom. Velicine je neke robne kuce.
 

Back
Top