NAJBOLJI TENKOVI WW2

tigrovi...i to ubedljivo.samo je bio problem sto su nemci sve pravili previse komplikovano(mislim na to da su imali po desetak podtipova oruzja)pa je snabdevanje rezervnim delovima bilo ekstremno tesko.i sam proces proizvodnje je bio mnogo duzi nego kod sermana ili t-34.ovo lupam sad,ali na jednog tigra je dolazilo 5-6 sermana.postoji i racunica da je u sukobu sermana i tigra bilo potrebno 4 americka tenka da bi se unistio 1 tigar.ali najzanimljiviji je bio nemacki mis,tenk od 188 t,200 mm celika sa prednje strane,2 topa kalibra128 i 75 mm,i brzinom od 20 km/h.postojala su 2 prototipa,pa su ih ruje zarobili.ajd da cujemo sad necije drugo misljenje :idea:
 
kvarili su se jer nisu imali vremena da se testiraju.ali ima primer da je serman dosao iza k.tigra,pucao 3 puta u njega,nista mu nije uradio,i kada je tigar poceo da se okrece,posada je pobegla iz tenka.domet mu je bio 2 kilometra,kod nekih i citavih 3.5,sto je bilo nekoliko puta vise nego kod saveznickih.bilo je gomila slucajeva da tigar naleti na ruske tenkove,i da prekine borbu zato sto nema vise municije,i vrati se u bazu neostecen,dok je istovremeno unistio 10-tak tenkova.lodilo od tenka. :razz:
 
ma da...
zato je imao 70tona i isao je 30kmh, i to ako su uslovi dobri...
sem toga, bilo ih je toliko malo da su bili prakticno beznacajni.
Dok bi se oni okrenuli i poceli da beze ona 4 sermana, ili 4 ljuta rusa bi mu vec bilo za petama...
Na kraju krajeva, ako cemo da racunamo sta je bolje po tonazi, onda je Maus sa svojih 200 tona ubedljivo najbolji....

Sto se mene tice, sa ruske strane T-34/85, a sa nemacke Panter...i to je to...
 
mislim da ima slika kraljevskog tigra negde, sa izresetanom kupolom ali ni jedna nije probila oklop, fotka je zaista inpresivna...!
sto se tice najboljeg verovatno sovjetski t-34/85... odlicna masina, i veoma se brzo proizvodio, pravi tenk za masonu proizvodnju, a i pouzdan!
panter je bio odlican, ali koliko znam imao je i odredjenih mehanickih problema
a za maus-a od 188t, ako smem da kazem da je to bio ocajnicki pokusaj!
 
Obersturmfuehrer:
ma da...
zato je imao 70tona i isao je 30kmh, i to ako su uslovi dobri...
sem toga, bilo ih je toliko malo da su bili prakticno beznacajni.
Dok bi se oni okrenuli i poceli da beze ona 4 sermana, ili 4 ljuta rusa bi mu vec bilo za petama...
Na kraju krajeva, ako cemo da racunamo sta je bolje po tonazi, onda je Maus sa svojih 200 tona ubedljivo najbolji....

Sto se mene tice, sa ruske strane T-34/85, a sa nemacke Panter...i to je to...
pa,u sustini u pravu si,dok bi germanci napravili 1 tigar,rusui naprave 10 t34.dalje,nemci su imali samo oko 500 tenkova k.tigra.dalje,snabdevanje rezervnim delovima je bila nocna mora za nemce.i bili su veoma laka meta za avione.u sustini,imali su 2 od 3 dela tenmkovskog trougla,tj oklop i oruzje su bili izvrsni,ali pokretljivost...
 
ne znam,nekako su mi pri srcu nemacki tenkovi :roll:
 

Prilozi

  • 70032189.jpg
    70032189.jpg
    2,9 KB · Pregleda: 102
  • 2161901892.jpg
    2161901892.jpg
    4 KB · Pregleda: 103
  • 3049259261.jpg
    3049259261.jpg
    3,1 KB · Pregleda: 97
Obersturmfuehrer:
sto je najbolje, to uopste nije bila losa masina...
Naravno da nije. Sio je Svapske tenkove i u oklopu i u kalibru, ali zbog glupe podele na Konjicke i pesadijske tenkove, te cestog mesanja sa raznim vodovima vojske, nije mogao dokazati svoju superiornost. Tek je u borbama u Africi kad je dosao do izrazaja, pokazao sta moze, ali tad je vec bio zastareo... Inace, vrlo dobra masina, koja nije koristena na pravi nacin... Ali, valjda su Francuzi naucili, da mozes imati tenk, ali ako nemas ideju sta da radis s' njim...
 
samohodni lovci koju su nabrojani nisu tenkovi, oni su bili jeftina alternativa u odbrani rajha, ako malo pratis videces da kako se rat blizi sve su bolji modeli ovog oruzja, to je zato sto su bili brzi za proizvodnju... glavni razlog ove brzine je bilo to sto nisu imalo kupola koje je bila komplikovana za proizvodnju!
jegdpanter, verovatno najblji tip ovog oruzja, odlicna sasija, top i nista silueta!
 
300px-IS3.jpg


Josif Staljin-3, poznatiji kao IS-3 Top 122mm oklop nij emogla da probije ni jedna granata, najbolji tenk II SR.

Pogledajte balistički oblikovanu kupolu od koje su se jednostavno odbijale granate.

Heavy tank
Weight: 46-49 tons
Length: 9,96/6,75 m
Width: 3,2 m
Height: 2,93 m
Armour: 60-230 mm
Gun: 122 mm
Engine: 12/520 hps
Speed: 40 km/h
Crew: 4
Range: 150 km
By the end of 1944 IS-2 was developed an improved into the model IS-3. Thicker armour but did not weigh more. Automatic smokethrowers. "Mother" of modern tank designs. If the IS-3 reached frontal units in 1945 is questionable. Modernised (M-version) until 1952 due to engine troubles and out of service at the end of the 1950s. Its well-designed turret made it harder to knock out. The frontal plate had no openings for visors, and the driver was seated directly below the turret. A handful were exported to Egypt, Czechoslovakia and Poland. Nickname: "Pike".

js3ritn.gif
 
IS-2

3.483 units

Heavy tank
Weight: 46,26 tons
Length: 10,74/7,35 m
Width: 3,44 m
Armour: 20-160 mm
Gun: 122 mm
Engine: 12/520 hps
Speed: 37 km/h
Crew: 4
Range: 150 km
In 1943 some IS 1 tanks were rearmed with a new 122 mm gun and was in action was in February 1944. The turrest had been sligthly redesigned (flatterned). After tests of several vehicles, it was decided at the end of 1944 to improve the armour which later led to the IS-3. The IS-2 has been compared unfavourably to both the Tiger and Königstiger in armor and firepower, though it should be kept in mind that the IS-2 was in the same weight-class as the German Panther. In the spring of 1944 the modified version IS-2m appeared with a new, simpler and better angled bow casting. A total of 3.483 of IS-1/2 were manufactured.

js2ritn.gif
 

Back
Top