kako do informacija

Betty

Elita
Poruka
21.481
:arrow: ..o onome što vas zanima u vezi sa poslom koji radite i prihodima? Idete li uškolice,na kurseve, u komore, ili na net? Ili nešto treće - rođaci, prijatelji, konsultanti, studenti sa svežim idejama...
 
Da bi napredovao čovek mora da uloži u sebe.
Idem na seminare,kupujem i čitam :-D knjige,slušam DVD izdanja.
I normalna stvar primenjujem u praksi,jer ako se ne primeni stečeno znanje,ono ti je kao ček bez pokrića. ;-)
 
idem na seminare.
učim i čitam po netu.
svakodnevno naučim nešto novo.

edit:
u mojoj struci, seminari su jedino mesto gde se vide inovacije, ok ima i na netu, ali kako izgleda i radi, ipak je potrebno da pipneš i okom oceniš...
drugo, usko stručni seminari, otvaranja, banketi su jedino mesto gde srećeš slične, istih interesovanja, te informacije putuju brzinom munje.
naravno da ne idem u microsoft škole, jer je za mene u mom stadijumu znanja to bacanje vremena, koje nikada ne možeš unovčiti adekvatno.
takođe sam ponosni vlasnik jednog od trening centara koji se bavi isključivo stručnim programima, te su polaznici, daleko od početnika, i od njih se i te tako mnogo toga nauči.
i tako...ma čovek se uči svakodnevno, ko to shvati...već je pola posla obavio;)
 
npr. ovo: 5 % muškaraca kada ide na KAFU, ima nešto drugo na umu, dok kada kaže kafa na dirty things misli svega 1 % žena :lol: Istraživanje sproveo Kenco cofee.
Prema datom istraživanju čak 4 % državljana USA ubeđeno je da je bar jednom u životu imalo seksa sa vanzemljakom!!! :lol:

mmm...Nikad ne znaš šta će da ti zatreba....:)
 
Betty:
:arrow: ..o onome što vas zanima u vezi sa poslom koji radite i prihodima? Idete li uškolice,na kurseve, u komore, ili na net? Ili nešto treće - rođaci, prijatelji, konsultanti, studenti sa svežim idejama...

Sve to Betty i jos mnooogo toga. Ni sama vise ne znam, kada malo razmislim.
Znanje mozes dobiti na kursevima, iz knjigica, ail i iz kvalitetnih razgovora sa kolegama (koji nisu konkurenti). Ali informacije.. uh... saradnici, bivsi saradnici, kolege, bivse kolege, njihove kolege i bivse kolege i saradnici saradnika koji su nekada radili za.... itd itd. Sednes na telefon i dok ne nadjes.... Ma ne znam ni sama. I uvek je zgodno biti dobar sa nekim iz konkurentske kuce i sa klijentima i dobavljacima koji imaju kontakt sa vasim konkurentima i pricati pricati i pricati sto vise...
Hm, nadam se da nisam promaslia temu?
 
Informacije, kao i svo normalno Serblje dobijam U KAFANI ( za ono o čemu me nisu informisali putem e-maila ). Glasine su, takođe, jako dobra stvar, kao i da čuješ informaciju PRVI. Kada si dobar u svom poslu, onda si kao lepa devojka o kojoj svi govore, ne uvek sa prviše simpatija, ali tako saznaš mnogo o drugima..
Koristim net maximalno, a za usavršavanje - isključivo knjige. Probao sam ja instant-literaturu, imam čak i diplomu Microsoft kursa, koji sam pohađao desetak dana (dobio ga kao kompenzaciju posla koji sam odradio za drugara, a nije imao keš da mi plati, polagali smo online, dobili sertifikat...) i...od toga nemam ništa. Lično znam, ali ne verujem da ću ikada moći da unovčim to konkretno znanje, a mora da postoji lukrativna satisfakcija, inače sam ja nezadovoljan.. : o )
..tako da ja u tralala kurseve ne verujem.
Ono u čemu smo DOBRI treba razvijati.
..
 
e.xotica:
To za kafane nazalost jeste istina, mada polako se i to smanjuje. Zaboravila sam da napomenem i sajmove. Na onim velikim u svetu ima sjajnih predavanja!

Da, definitivno su sajmovi, ne samo mesto susreta, već i mesto gde učiš i usavršavaš se, a zatim i sklapaš najvažnije ugovore u toku godine. Pogotovu ako su na raznim zemljinim hemisferama, od Mexica do Soluna na primer..
Konferencije i seminari, takođe.
 
firme koje moja firma predstavlja u našem delu planete..
često imaju on line seminare, konferencije...
i to je jedan od brzih poteza...jes da je neretko u neko za nas nebulozno vreme:lol:
al ajd...
 
HeBePoBaTaH_:
Od P.R. -ova i sisatih sekretarica..da li ima ugodnijeg izvora informacija?
Ženama ostaju portiri i livrejski kadar :lol:


Pa, kada si vec presao na analizu po polovima, moram priznati da od muskaraca lakse dobijem informacije na prvu loptu; kada su zene u pitanju uvek mogu da racunam na sve one kojih sam se setila 8. marta :D
 

Back
Top