Bejzbol palicom u glavu profesora?!

Dinna

Zainteresovan član
Poruka
318
:shock: Ljudi moji, ne mogu da verujem šta sve prolazi u ovoj zemlji!!! Učenik srednje škole udario bejzbolkom u glavu svog profesora na sred časa! :shock: :shock: :shock: Za još veće zgražavanje je što direktor te iste škole želi sve to da zataška, jer mu se ionako nije svidjao taj kolega, pa je najverovatnije da će učenik bez ikakvih posledica završiti školsku godinu! :shock: :shock: :shock: Profesoru su zašili ranu, i poslali ga na snimanje glave... Besna sam, ogorčena i nemoćna... :cry:
 
Dinna:
:shock: Ljudi moji, ne mogu da verujem šta sve prolazi u ovoj zemlji!!! Učenik srednje škole udario bejzbolkom u glavu svog profesora na sred časa! :shock: :shock: :shock: Za još veće zgražavanje je što direktor te iste škole želi sve to da zataška, jer mu se ionako nije svidjao taj kolega, pa je najverovatnije da će učenik bez ikakvih posledica završiti školsku godinu! :shock: :shock: :shock: Profesoru su zašili ranu, i poslali ga na snimanje glave... Besna sam, ogorčena i nemoćna... :cry:

U kojoj gimnaziji? Koji profesor?
Iskreno ja sam jednu profesorku u mal ubacio u kantu za djubre, doduse urlao sam na nju to je bilo ali su me ovo sprecili. Nije dosla 3 meseca u skolu a onda je u jednom casu podelila 20 i nesto jedinica, dosla da podeli ocene pa da ponovo ode. Da ne dodje do zabune postojala je kartoteka za 10 godina pre toga peticije da se ona udalji iz gimnazije zbog takvog ponasanja ali je imala zastitu u ministarstvu.
 
Dinna:
:shock: Ljudi moji, ne mogu da verujem šta sve prolazi u ovoj zemlji!!! Učenik srednje škole udario bejzbolkom u glavu svog profesora na sred časa! :shock: :shock: :shock: Za još veće zgražavanje je što direktor te iste škole želi sve to da zataška, jer mu se ionako nije svidjao taj kolega, pa je najverovatnije da će učenik bez ikakvih posledica završiti školsku godinu! :shock: :shock: :shock: Profesoru su zašili ranu, i poslali ga na snimanje glave... Besna sam, ogorčena i nemoćna... :cry:


Pa nije problem ako je u pitanju samo zastita tog ucenika od strane direktora...problem je ako doticni ima zastitu nekog mocnijeg.Ako je samo direktor,to se da lako srediti...aktiviras novine i za tren oka mogu biti izbaceni i djak,a i direktor moze izgubiti posao!

E,sad,mora se problem sagledati iz svih aspektacija!Zasto je to dete tako postupilo?Da li je u pitanju bezrazlozno, huligansko ponasanje ili postoji jos nesto u pozadini.
Bilo kako bilo,ne opravdavam ,ali uopste,takvo ponasanje i to dete bi po svim pravilnicima trebalo biti diskvalifikovano iz te skole.

Uostalom,taj profesor moze uvek da ga tuzi za fizicki napad,a sobzirom da kazes da se incident desio na casu,to znaci da postoji veliki broj onih koji bi mogli posvedociti u korist profesora!Dakle,stvar se NE MOZE zataskati,sem ako to i taj sam profesor,iz nekih njegovih razloga, nece!!!
 
Svasta. Ali ko zna sta se sve tu dogadjalo i kako je dete postalo huligan-u-najavi. Katastrofa, ali nije to ni prva ni poslednja: vec nam je nekoliko dece postradalo smrtno zbog toga sto su ih drugovi u skoli ili ispred skole - pretukli. Bavimo se banalijama i izmisljamo toplu vodu a deca nam odose pod led. Jadan smo mi narod.... :(
 
Moja mama je dobijala packe u skoli, ako higijenicarka prijavi da joj nokti nisu uredno podsisani, li sl. Ja sam imala stroge nastavnike i sada mi i nije toliko zao zbog toga, mada su mogli da budu malo manje kruti. Ni jedno ni drugo nije idealno.
Skoro deset godina posle zavrsetka gimnazije i sama sam se nasla iza katedre, i prvi dan su me klinci gadjali poklopcima od kokiske i bilo im je super...
Sada deca znaju svoja prava, i treba biti stvarno mag pa naci meru.
A i mnogo su agresivni, puni sebe, tesko da im je neki kvalitetan profesor autorite, uzor, sta god. I dalje najvise vole fizicko i muzicko, i profesore koji su blagi i dele leptirice i slonice, ukrasene oblacicima...
 
Kedi:
Moja mama je dobijala packe u skoli, ako higijenicarka prijavi da joj nokti nisu uredno podsisani, li sl. Ja sam imala stroge nastavnike i sada mi i nije toliko zao zbog toga, mada su mogli da budu malo manje kruti. Ni jedno ni drugo nije idealno.
Skoro deset godina posle zavrsetka gimnazije i sama sam se nasla iza katedre, i prvi dan su me klinci gadjali poklopcima od kokiske i bilo im je super...
Sada deca znaju svoja prava, i treba biti stvarno mag pa naci meru.
A i mnogo su agresivni, puni sebe, tesko da im je neki kvalitetan profesor autorite, uzor, sta god. I dalje najvise vole fizicko i muzicko, i profesore koji su blagi i dele leptirice i slonice, ukrasene oblacicima...

U normalnoj drzavi se naju zakoni, zna se sta se sme sta se ne sme. Svako zna svoja prava i obaveze. Isto kao sto se ucenik za napad bejzbol palicom , ili roditelj nece dobro provesti, isto se tako ni profesor kod koga 50% ucenika ima jedinice nece dobro provesti, o krsenju pedaoskih principa da ne govorimo, a nedaj boze da ne postujete plan i program.
 
Kedi:
Moja mama je dobijala packe u skoli, ako higijenicarka prijavi da joj nokti nisu uredno podsisani, li sl.
u IV bgd bio draža, predavao fizičko...al nas maltretirao onoliko....
lenjirom udarao po prstima, p ako ima duže nokte...qq
bile su dozvoljene samo minđuše, one tačkice, ne lančići, narukvice...koje crne šminke?
tada bio jedini karmin kao sjaj samanta 17:)
njega smo krili u profesorskom wc-u :roll:
tada je to bilo strašno.
ali smo znali da se ponašamo.
ovim današnjim klincima treba u svakoj školi po neki draža!
da ih malo doprcka, kad god je neophodno.
vidiš ovaj aca..ladno gađa profesorku..
ja bi ga izbacila iz škole, pa da vidiš kada će neko drugi da pokuša.
ali nas su i roditelji učili da poštujemo profesore.
njihovi roditelji pljuju po profesorima pred decom.
 
pajamaca:
u IV bgd bio draža, predavao fizičko...al nas maltretirao onoliko....
lenjirom udarao po prstima, p ako ima duže nokte...qq
bile su dozvoljene samo minđuše, one tačkice, ne lančići, narukvice...koje crne šminke?
tada bio jedini karmin kao sjaj samanta 17:)
njega smo krili u profesorskom wc-u :roll:
tada je to bilo strašno.
ali smo znali da se ponašamo.
ovim današnjim klincima treba u svakoj školi po neki draža!
da ih malo doprcka, kad god je neophodno.
vidiš ovaj aca..ladno gađa profesorku..
ja bi ga izbacila iz škole, pa da vidiš kada će neko drugi da pokuša.
ali nas su i roditelji učili da poštujemo profesore.
njihovi roditelji pljuju po profesorima pred decom.

U Kanadi kada ti vise od 30% ucenika ima keceve na tromesecnu ministarstvo pokrene istragu da vidi kako i sta se to desava, posto to tamo kod njih nije normalno, onda vise sta deca uce, a naprave i testiranje ponovno ali ovog puta po testovima na nivou drzave koji su po planu i programu, i nedo bog da se nesto ne uklapa profesor leti sa posla.

Kod nas sam video slucajeve gde kreten predaje iz matematike prvom razredu gimnazije, matematiku II za PMF (Prirodno matematicki fakultet) i deli im keceve posto niko nista ne zna. Pa ne znaju ni ono osnovno a kamoli ovo.

U normalnoj drzavi se ovakve stvari ne desavaju zato sto postoje zakoni koji se postuju. Ako smatrate da znate vise, i da ste osteceni za ocenu oticicete u ministarstvo reci svoj problem, oni ce da vas stave u sobu pod prismotru i deti vam da radite test, provesce istragu i ako se zakljuci da je uradjena nepravda bice ispravljena.
 
ma ja sad nisam ni komentarisala profesora.
ja sam u prvoj godini imala 1+ cele godine, oborio me i na avgust....
jer je mrzeo mog ćaleta još iz školskih dana:lol:
ovaj mu lupao čvrge...pa se meni svetio...
mada je pola odeljenja imalo kečeve...
čovek uđe u učionicu, napiše naslov na tabli,
sedne i čita novine, zavaljen u stolici sa kaubojkama na katedri....
mi ćutimo 45 minuta.
dakle..ok oni umeju da budu dileje.
svi to znamo.
ali, to ne opravdava nevaspitanje učenika.
ako imaš problem sa profesorom, nije rešenje da ga gekneš nečim u glavu.
jel?
 
pajamaca:
ma ja sad nisam ni komentarisala profesora.
ja sam u prvoj godini imala 1+ cele godine, oborio me i na avgust....
jer je mrzeo mog ćaleta još iz školskih dana:lol:
ovaj mu lupao čvrge...pa se meni svetio...
mada je pola odeljenja imalo kečeve...
čovek uđe u učionicu, napiše naslov na tabli,
sedne i čita novine, zavaljen u stolici sa kaubojkama na katedri....
mi ćutimo 45 minuta.
dakle..ok oni umeju da budu dileje.
svi to znamo.
ali, to ne opravdava nevaspitanje učenika.
ako imaš problem sa profesorom, nije rešenje da ga gekneš nečim u glavu.
jel?

Da ova drzava funkcionise kako treba, ne bi bilo problema.
 
Ako se sad ovo ponašanje učenika zataška (a, znam da su neki profesori dileje, ali svi smo imali posla sa bar jednim takvim profesorom, i evo živi smo) šta će da uradi sledeći put, kad situacija možda bude još nepovoljnija po njega, recimo šef mu nepravedno uruči otkaz: hoće li tad da ode i upuca šefa?
 
u IV bgd bio draža, predavao fizičko...al nas maltretirao onoliko....
lenjirom udarao po prstima, p ako ima duže nokte...qq
bile su dozvoljene samo minđuše, one tačkice, ne lančići, narukvice...koje crne šminke?
tada bio jedini karmin kao sjaj samanta 17

Пресликана ситуација, са све самантом 17! :lol:
 
Moja razredna u srednjoj skoli, magistar istorije, govorila je Napaleon Bunaparta(citaj NAPAleon), nije nam davala da se sminkamo, farbamo, mazemo nokte, dolazimo neprikladno odevene-otkazala centrala, tikili kontakti rekla cao, i nije bila nikakav autoritet, etc, ali ja i dalje znam nesto iz istorije, nije to poanta. Nije nam se svidjala, ali je niko nije vredjao, tukao, pljuvao katedru...Znali smo da se ponasamo, kucno vaspitanje valjda..
Kada sam rekla da deca znaju svoja prava, mislila sam da znaju sve o decijim pravima, a nista iz istorije, matematike, srpskog...I cim ti primenis neku ostriju pedagosku meru, odmah prete studiomB, Kurirom, evaluacijom. Recimo tu rec znaju da izgovore tecno, bez mucanja i zastajkivanja.
Nisu ni klinci krivi, koliko su krivi roditelji...Vec je na nekoj drugoj temi razmisljano o tome-ako dete vidi da peres zube, znace sta je cetkica i cemu sluzi...
p.s. Pod ostrijom merom ne razumevam da ih tuces i za usi uces...
 
Pa dobro, ako je ovo sa bejzbol palicom istina, kako ste dopustili da vam deca idu u takve škole.

Zna se koje su škole kaubojske..Kod mene sličnih stvari nije bilo, ustajali smo svakom prof. kad je ulazio u učionicu, nismo radili iz udžbenika - hvatali smo beleške, reč nije mogla da se čuje na času. Valjda se i roditelj unapred raspita kakvu to školu pohađa njegovo dete
 
pa nije ni to uvek stvar izbora.... ja sam recimo ishla na id.... i to je jedina shkola u scg gde je postojao id odsek..... profesori mahom pijani i uradjeni..... neostavreni umetnici....

dete se ponasha onako kako je u qcji naucheno..... ni na zapadu nije sve tako kako aca loopa.... jer nikad nije ishao u shkolu preko....
zakoni postoje svuda kao shto i krshenje istih postoji svuda.....
a va
spitanje dolazi iz qcje..... nazhalost osnovno vaspitanje je u srbiji postalo opcionalno......
 
Kedi:
Moja razredna u srednjoj skoli, magistar istorije, govorila je Napaleon Bunaparta(citaj NAPAleon), nije nam davala da se sminkamo, farbamo, mazemo nokte, dolazimo neprikladno odevene-otkazala centrala, tikili kontakti rekla cao, i nije bila nikakav autoritet, etc, ali ja i dalje znam nesto iz istorije, nije to poanta. Nije nam se svidjala, ali je niko nije vredjao, tukao, pljuvao katedru...Znali smo da se ponasamo, kucno vaspitanje valjda..
Kada sam rekla da deca znaju svoja prava, mislila sam da znaju sve o decijim pravima, a nista iz istorije, matematike, srpskog...I cim ti primenis neku ostriju pedagosku meru, odmah prete studiomB, Kurirom, evaluacijom. Recimo tu rec znaju da izgovore tecno, bez mucanja i zastajkivanja.
Nisu ni klinci krivi, koliko su krivi roditelji...Vec je na nekoj drugoj temi razmisljano o tome-ako dete vidi da peres zube, znace sta je cetkica i cemu sluzi...
p.s. Pod ostrijom merom ne razumevam da ih tuces i za usi uces...

Problem je eto vidis, to sto to vase ponesto iz Istorije cesto podrazumeva istoriju u sitna crevca, sto to po nesto iz geografije znaci geografija u sitna crevca. Nisu deca tu zbog vas nego vi zbog dece, a vecina profesora i nastavnika se ponasa kao da su djaci tamo dosli zbog njih. Vi ste ti koji deci stvarate neprijateljstvo prema skoli i ucenju. Ja nigde u svetu a veruj mi bio sam i video nisam video da su deca ovoliko negativna prema skoli i prema ucenju kao kod nas i da toliko mrze skolu , nastavnike, profesore. Cak sta vise tamo gde sam ja bio deca ujutru odlaze nasmejana u skolu i jedva cekaju da odu.

Stvar je u tome da vi sesto, mislim na profesore, nemate meru, pa ovaj misli kako je njegov predmet najvazniji pa smatra da njegov predmet mora da se uci 4 sata na dan, ali onaj drugi isto to smatra, i onda imas recimo 5 budala od kojih svaka predaje van plana i programa, predaju iz knjiga za fakultet, uvaljuju deci skripte od po 1000 strana da uce.

Znas ne kazem ja da ne treba da se uci, TREBA, ali to dete treba da ima vremena i da se igra , i da se vidi sa drugovima, da razvija svoje socijalne vestine, ne moze da sedi 15 sadi zatvoreno u sobu i samo uci. Sa nekog aspekta i ta igra i te socijalne vestine su daleko bitnije od skole, ***** coveka koji ne ume da komunicira, koji nema drustvo, koji ce mu i sva istorija i sve ono ostalo.

Ocu da rezimiram i da kazem da nisu deca kriva sto imaju neprijateljski odnos prema skoli nego sama skola koja se postavlja tako da deca osecaju da moraju da se brane.
 
AcaBg82:
. Nisu deca tu zbog vas nego vi zbog dece, a vecina profesora i nastavnika se ponasa kao da su djaci tamo dosli zbog njih. .
Nego zbog cega deca idu u skolu?Da bi se igrala sa drugarima, ili da bi ucila?
Tu smo jedni zbog drugih drugih...Tako bi trebalo da bude. Valjda se u skolu ide da bi se ucilo...
Nosila sam i ja ranac tezi od mene, i mnoge stvari mi se nisu dopadale,ali nisam ucila ceo dan...I skola mi nije bila preterano opterecenje...
p.s.Citaj malo pazljivije, ako vec hoces da citiras...
 
HeBePoBaTaH_:
Pa dobro, ako je ovo sa bejzbol palicom istina, kako ste dopustili da vam deca idu u takve škole.

Zna se koje su škole kaubojske..Kod mene sličnih stvari nije bilo, ustajali smo svakom prof. kad je ulazio u učionicu, nismo radili iz udžbenika - hvatali smo beleške, reč nije mogla da se čuje na času. Valjda se i roditelj unapred raspita kakvu to školu pohađa njegovo dete
Moje dete ne ide u tu školu (em što je tek drugi razred osnovne, em što je ta škola na 200 km, em što je to Trgovačko-ugostiteljska), niti ja radim u toj školi, ali radi moja prijateljica. I uopšte me ne smiruje pomisao da ću ja svoje dete upisati u neku finu školu, i baš me briga što je nekom tamo profesoru u nekoj tamo kaubojskoj školi razbijena glava :roll:
Evo na dnevniku upravo govore o tome
 
Kedi:
Nego zbog cega deca idu u skolu?Da bi se igrala sa drugarima, ili da bi ucila?
Tu smo jedni zbog drugih drugih...Tako bi trebalo da bude. Valjda se u skolu ide da bi se ucilo...
Nosila sam i ja ranac tezi od mene, i mnoge stvari mi se nisu dopadale,ali nisam ucila ceo dan...I skola mi nije bila preterano opterecenje...
p.s.Citaj malo pazljivije, ako vec hoces da citiras...

Ima jos jedan problem. Znas sigurno da imas gimnazije gde mozes da se zajebavas, ne radis nista, i budes odlican, a imas i one u kojima djaci uce 8 sati - 12 na dan i mole boga za trojku. Na kraju kada dodje do upisa na fakultet deca iz onih laksih gimnazija koja nista nisu radila upisu se mnogo lakse od ove dece koja su se ubijala od ucenja. A sve zbog bodova.

Ocu da kazem da je problem i u tome sto djake ne stimulisemo da vise uce. Mislim koriste se samo represivne metode.

Napolju isto tako imas teske srednje skole, ali se tamo i to uzima u obzir. 100 bodova iz neke srednje skole zajebantske se smatra da je manje od 50 iz neke teske. Tamo dee koje dodje iz teske gimanazije ima benificije pri upisu fakulteta, dodatne bodove i slicno.
 
Hellen:
u IV bgd bio draža, predavao fizičko...al nas maltretirao onoliko....
lenjirom udarao po prstima, p ako ima duže nokte...qq
bile su dozvoljene samo minđuše, one tačkice, ne lančići, narukvice...koje crne šminke?
tada bio jedini karmin kao sjaj samanta 17


Пресликана ситуација, са све самантом 17! :lol:

A kod nas je bila Joja iz istorije zbog koje su devojke padale u nesvest.
ako imas gram sminke ona te prvo ishamara, pa posalje da se peres, pa izbaci sa casa.
ALi samanta 17 je zakon.:lol: I kao sledeca faza crni kreon na donjem unutrasnjem delu kapka.
 
Pazite sad ovu pricu, imao sam nastavnicu istorije u osnovnoj skoli i svi smo znali istoriju, a tu istoriju znam i danas, ne bas tako dobro kao tada ali je znam, mogu da kazem da je deo mog opsteg obrazovanja.

Drazala je predavanja , koja su bila toliko dobra da bolja nemogu biti, nikad nam nije bio problem da je slusamo. Ko slusa toliko pazljivo da posle casa moze da ponovi to sto je ona pricala dobijao je 5. I verujte mi ljudi su znali istoriju, znali su kad odgovaraju, znali su na kontrolnim vezbala.

Deci mozete da pristupute i lepim i presijom , i na ovaj i na onaj nacin cete dobiti isti srednji rezultat ali ce krajnji biti razlicit mogu da vas vole i da vas mrze.
 

Back
Top