Da li Srbija kao Hrišćanska zemlja treba da stavlja na novčanice likove svetaca?

Alekasandar2:
Mislim da li je to u skladu sa hrišćanstvom, pošto već stavljamo manastire i hram Svetog Save?
Toliko je Hriscanska da su joj crkve vecito prazne. ;)
Srbija je zemlja ateista.Nema zemlje gde se vise opsuje Bog od Srbije i Hrvatske.Jedan novcic sa dva lica.
Sve sami veliki vernici.Sv.Djordja na 1000 din.Sv.Petku na 200.Sv.Savu na 5000.
Cudo si Aleksandre.Odmah bi muslimani u Raskoj oblasti presli na evro :D
 
Nisam video da druge drzave drze likove svetaca na novcanicama...................

Vrlo je neprikladno, pa cak i nepristojno i ponizavajuce. Onaj ko malo veruje, i cija vera ide bar korak dalje od krkanluka na slavama, i brojanice oko ruke.................ne bi nikada ni pomislio na ovakvu neprikladnu ideju.........

Novac, kao simbol, materijalnog, a cesto i zla, nikako ne sme na sebi nositi likove svetaca, koji su
paradigma, svega suprotnog od onoga sto predstavlja novac.................

Predlagac je mogao malo bolje da razmisli o temi, ako je mogao , naravno..............
 
Pa tu sam vas čekao, ima ove:

Češka, Sveta Anges:

CZ4.JPG


Makedonija, Bogorodica:

MK18.JPG
 
Alekasandar2:
Pa tu sam vas čekao, ima ove:
Alekasandar2:
Češka, Sveta Anges:

CZ4.JPG


Makedonija, Bogorodica:

MK18.JPG

Kakav pobedonosni poklik.........."Tu sam vas cekao" :confused:

Pa sta ako Cesi imaju svece na novcanicama????
Odnosno, verovatno nemaju , jer je tamo Euro zvanicna valuta???

To je glupost..........znaci , sada bi neko mogao , po tvojoj logici , da kaze :'Aha......tu sam vas cekao, Ceska je u EU............pa ajmo i mi???"

Nebuloza , kompletna..............da li ti mislis da treba na novcu da stoje slike svetaca??
Da li mislis da je to u duhu vere,??? :confused:
 
sumnjivo lice:
Toliko je Hriscanska da su joj crkve vecito prazne. ;)
Srbija je zemlja ateista.Nema zemlje gde se vise opsuje Bog od Srbije i Hrvatske.Jedan novcic sa dva lica.
Sve sami veliki vernici.Sv.Djordja na 1000 din.Sv.Petku na 200.Sv.Savu na 5000.
Cudo si Aleksandre.Odmah bi muslimani u Raskoj oblasti presli na evro :D
Ко каже да су нам цркве празне? То кажу само они који не иду у цркву сваке недеље. Цркве су пуне, што не значи да нас има пуно који идемо, не, само је мало цркава, али празне нису.

Нека пређу муслимани на евро, ко им брани?

Иначе је Свети Ђорђе већ на хиљадарци, у оном холограмском жигу, Свети Ђорђе убија аждају, ваљда због слободног зидара Ђорђа Вајферта.

А Свети Сава је био на новчаници Недићеве Србије.
 
Kohen:


Kakav pobedonosni poklik.........."Tu sam vas cekao" :confused:

Pa sta ako Cesi imaju svece na novcanicama????
Odnosno, verovatno nemaju , jer je tamo Euro zvanicna valuta???

To je glupost..........znaci , sada bi neko mogao , po tvojoj logici , da kaze :'Aha......tu sam vas cekao, Ceska je u EU............pa ajmo i mi???"

Nebuloza , kompletna..............da li ti mislis da treba na novcu da stoje slike svetaca??
Da li mislis da je to u duhu vere,??? :confused:


Ti si bolestan čovek,
Moja tema je :
DA li Srbija kao ...

znači da li bi to smelo d se radi.

A nema nikkvog usklika tu sam vas čekao, naprotiv, iza rečenice, ide zares...

Bolestan liberalni um vidi ono što želi da vidi, zar ne Kohen?
:razz:
 
Čini mi se da novac i religija (mislim Hrišćanska) ne idu zajedno.

Na pamet mi je pao primer Jude i njegove izdaje zbog srebrnjaka. Dakle kad se tumače takvi događaji u religiji, jedan od zaključaka je i da novac (kao želja za posedovanjem (uprošćeno)) ne idu zajedno - tj. u suprotnosti su.
Zatim, propovedanje Hrista je odreći se svega materijalnog, raditi na jačanju vere i ljubavi prema bogu a time naravno i prema bližnjima itd.
Ako ti nešto treba traži i daće ti se. Itd. Glupo je ovde tumačiti sve, jer je biblija kompleksna, i svaki događaj je u čitavom spektru uzroka i posledica ...
 
Oputne-Rudine:
Ко каже да су нам цркве празне? То кажу само они који не иду у цркву сваке недеље. Цркве су пуне, што не значи да нас има пуно који идемо, не, само је мало цркава, али празне нису.

Нека пређу муслимани на евро, ко им брани?

Иначе је Свети Ђорђе већ на хиљадарци, у оном холограмском жигу, Свети Ђорђе убија аждају, ваљда због слободног зидара Ђорђа Вајферта.

А Свети Сава је био на новчаници Недићеве Србије.
Gde su to crkve pune?Koga lazes sebe ili mene.ja verovatno zivim na marsu pa u mojoj blizini nema ni jedne crkve.Jedino ako ides u crkvu kao svaki pravi Srbin za bozic i uskrs tada si upravu.
Sveci ne idu na novacanice,neukusno je.
 
NE TREBA!!! Zasto sklanjati likove dositeja obradovica, nikole tesle itd, i stavljati likove iz legendi? Medjutim nisu svi u srbiji hrscani i\ili vernici. Ja, na primer, sam ateista, i vise cenim dositeja obradovica nego svetog djordja. Od ''seniori'' bi se mogao naci sveti sava (autenticno srpski svetac), car dusan (iako nije bio svetac, on je ucinio srbiju carevinom.) itd... poenta je da se na dinaru nadju samo SRPSKI likovi...
 
Alekasandar2:
Ti si bolestan čovek,
Moja tema je :
DA li Srbija kao ...

znači da li bi to smelo d se radi.

A nema nikkvog usklika tu sam vas čekao, naprotiv, iza rečenice, ide zares...

Bolestan liberalni um vidi ono što želi da vidi, zar ne Kohen?
:razz:

Kao sto sam i napisao u primedbama, ko je bolestan, i ko ima bolestan um, govori samo ovaj tvoj post, nicim izazvan....................

Zaobidji me , decace, bar dok se ne dozoves pameti
 
Alekasandar2:
Mislim da li je to u skladu sa hrišćanstvom, pošto već stavljamo manastire i hram Svetog Save?

"Da li Srbija kao Hrišćanska zemlja treba da stavlja na novčanice likove svetaca?"

ka sekularna, ne! 8)

mada... u skladu sa ponashanjem datih struktura u drushtvu, najrealnije bi bilo da samo oni budu na novchanicama 8)

znachi, da smo normalna zemlja, odgovor bi bio ne!
al poshto smo... ovo shto smo, DA, POD OBAVEZNO! 8)
 

Back
Top