To je pogresno!

velika

Početnik
Poruka
24
Vas brat/sestra/veoma blizak i nadasve drag srodnik je za zivotnog saputnika odabrao/la totalno pogresnu osobu: zlu, manipulativnu, iskompleksiranu, nepostenu... ma, sve gore od goreg... Ima tu problema, ali on/a to ne vidi sa strane kao sto vi mozete, uostalom, osoba je manipulativna i dobro mu/je isprala mozak, i on/a tvrdi da je to - to! Kako, sta i da li reci? Ipak, ne radi se o drugu/drugarici, radi se o nekome ko vam je u kuci, ko dovodi takvu osobu u vasu porodicu... A sa druge strane - ako nesto kazete, reskirate da se vas brat/sestra/veoma blizak i nadasve drag srodnik otudji od vas... Do razvoda... Ili do kraja zivota...
Sta sad?
Napominjem: Nije u pitanju blizak prijatelj - blizak prijatelj ti ne dovodi u kucu tu osobu. Blizak prijatelj te ne obavezuje da tu osobu docekujes kao najrodjenijeg. Ukoliko blizak prijatelj dozivi nesto strasno lose, nece uticati na celu tvoju porodicu, vec samo na tebe... Uostalom blizak prijatelj moze vec sutra da se otudji i od tebe i od svih drugih prijatelja, a brat/sestra ti ostaje brat/sestra do kraja zivota... Bar ja tako gledam na stvari...
 
@ Velika
da to je tako...vremenom se otudje brat i sestra il dva brata...
ako mislis da si dobro procenila tu osobu tj. buducu snaju ne vredi da se nerviras jedina uteha nek ti bude da je On srecan sa njom...a ti, ti gledaj svoj zivot i danas sutra kad budes imala svog muza i svoju decu oni ce ti biti najmiliji. A jel morate da zivite u istom domacinstvu?
 
Sto si tuzna? Pa on/ona je srecan i zeni se... raduj se sa njim. Polako. Kako ono bese... brak je kao bejzbol, sezona je duga... ne mozes unapred da znas sta ce i kako ce biti. Ostaces bez njega/nje jedino sa ovim sadasnjim pristupom...
 
moj buraz je tako nashao rospijetinu jednu... ishla mi je na **** chim sam je upoznala, e onda se mislim jbt, shta se ja opterecujem time, njihov problem, a ni on nije neka cvetjka... i tako ja postanem bash ql s njom, ono jesi seronja al si deo porodice pa sad shta cemo... pichkarale se povremeno... i shta je bilo na kraju, razveli se... apsolutno nema smisla meshati se u izbore drugih ljudi ma koliko bliski bili, em nema svrhe, em mozesh samo loshu atmosferu da stvorish... da li je iko ikad, rekao da, u pravu si, idem da je ostavim jer ti tako kazesh. Nikad. So zadrzi za sebe ta negativna osecanja ako vec ne mozesh da ih eliminishesh. :)
 
Dovodi je sebi i prihvati je najbolje sto mozes.Ti ces mu ostati sestra dozivotno i tvoja pozicija nije ugrozena.Neminovno je da se porodicni odnosi promene kada brat ili sestra oforme svoje porodice.Ako ne odobravas bratov izbor iz bilo kojih pobuda pa i najdobronamernijih i ukazujes mu na to dok je on zaljubljen i sretan postici ces samo inat i kontraefekat.Gledace te ko najveceg neprijatelja i tek onda ses napraviti razdor medju vama.Otici ces i ti jednog dana iz porodice i bit ces manje zaokupljena drugima, a svakako ces misliti da je tvoj izbor ko bogom dan kao sto to on sad misli.
 
OK... Nisam prenaglila, ovo traje i traje... I trudim se da se ne mesam uopste, zato i postavljam pitanje sta da radim, svesna sam da, ako samo izgovorim ono sto mislim - dovidjenja do... ko zna kada... Nego se mnogo nerviram.
U pitanju je srodnik koji mi je celog zivota bio najblizi i najpreci, nikad se nismo pokacili, uvek smo isto razmisljali, kad god je frka, bezimo jedno kod drugog, na dozivanje i skupljanje snage... Najbolji drug u okrilju porodice - pa, sta vise moze covek da pozeli?
I onda se pojavi manipulator, i sve to ode u... Ne smem ni da izgovorim sta sve mislim, jer se plasim upravo toga - da cemo se pokaciti, i to vise nikad nece moci da bude isto... Znam bracu i sestre koji ne govore godinama, i vise se niko ne seca zbog cega...
 
Poznajem brata i sestru koji su bili nenormalno bliski, cak previse za moj ukus, i sve je bilo divno dok on nije nasao devojku. Sestra ne moze da je podnese, ignorise je, prica najgore o njoj i tako je pokvarila odnose sa svojim voljenim bratom. Samo mi je jednom pod uticajem alkohola priznala da je ustvari ljubomorna sto je devojka preotela svu ljubav i paznju njenog brata.

Zato se zamisli, jesi li sigurna da si objektivna? Da ti nije malo ljubomora pomutila vid pa pomalo preuvelicavas stvari?
Ocigledno ste bili izuzetno bliski i te bliskosti vise nema pa te to muci. To je sasvim normalno i ta novopridosla osoba uopste ne mora biti manipulativna i zla da bi doslo do toga da nemas vise utosicte kod brata/sestre. Prihvati cinjenicu da tvoj brat/sestra nalazi utociste kod te osobe i nema vise potrebu za tolikom bliskoscu s tobom, i sad je vreme da ti potrazis sebi nekoga ko ce te voleti i podrzavati.
 
Ama, narode, ne traje to od juce, pa da ste ubedjeni da sam ja ta zla, ljubomorna osoba... Nisam bila odusevljena tom vezom ni kad je pocela, ali je ta osoba bila super, super prema mom srodniku, tako da sam to prihvatila na taj nacin... Sada se ta osoba zestoko menja, pravi sve vece scene, sve vise ponizava ljude oko sebe, a srodnik to kao da ne primecuje... I ubedjen je da je on najgora osoba na svetu i mora to da trpi (ispran mozak)... Toliko o tome, a vi procenite da li je to u redu...
 
velika:
U pitanju je srodnik koji mi je celog zivota bio najblizi i najpreci, nikad se nismo pokacili, uvek smo isto razmisljali, kad god je frka, bezimo jedno kod drugog, na dozivanje i skupljanje snage... Najbolji drug u okrilju porodice - pa, sta vise moze covek da pozeli?
gudajoka:
Ocigledno ste bili izuzetno bliski i te bliskosti vise nema pa te to muci. To je sasvim normalno i ta novopridosla osoba uopste ne mora biti manipulativna i zla da bi doslo do toga da nemas vise utosicte kod brata/sestre. Prihvati cinjenicu da tvoj brat/sestra nalazi utociste kod te osobe i nema vise potrebu za tolikom bliskoscu s tobom, i sad je vreme da ti potrazis sebi nekoga ko ce te voleti i podrzavati.

To je i meni palo na pamet.

Velika, imash ti jeb.... momka?
 
Da, da, imam momka, hvala na pitanju, i sex nam je za 10 (ne bih ga menjala za 2 puna novchanika), i... nikom ne branim da zivi svoj zivot, bliski srodnik cak i ne zna da ja razmisljam o svemu tome, i... nije brat u pitanju...
 
Pa ovako, moj savet je (mada ga obicno niko ne slusa a kamoli sprovodi u delo, ali sam ja izgleda veciti optimista) dokle god ta zena se ne mesa u tvoj odnos sa tvojim omiljenim rodjakom kompletno ignorisi pricu, ako te ona licno nervira nemoj da uopste komuniciras sa njom i izbegavaj je u sirokom luku, a sto se njega tice ako je ona stvarno tako odvratna on ce to da shvati posle te prve zaljubljenosti jer ipak svima jednog dana dodje iz d*peta u glavu, a sa druge strane ako je njemu jasno sta ona sve radi a i dalje nista ne preduzima onda to znaci da mu to sasvim odgovara, svako je lud na svoj nacin, pa ako je to slucaj onda definitivno ne treba nista da mu govoris. Jel ti on deluje srecno i jel ti se nekada pozalio na nju ili je pohvalio?
 

Back
Top