Balkanske zene

velika

Početnik
Poruka
24
Koliko je moguce biti jaka, svoja, sa izgradjenim i cvrsto postavljenim stavovima i usput imati uspesan ljubavni zivot?
Na prvu cete reci: "Naravno da je moguce", ali... Pogledajte oko sebe... Koliko jakih, samosvesnih zena poznajete kojima "cvetaju ruze" u braku (ako su u braku)? Nakon dugog razmishljanja, dolazim do zakljucka da ne poznajem ni jednu! I da muskarac mora da bude "1 in 1.000.000" ili totalni sonja da bi to opstalo...
Ovih dana sam svedok (cini mi se) svesnog spustanja jedne jake i samosvesne zenske osobe kako bi zadrzala vezu (koja, koliko se meni cini, ne vredi ni pisljiva boba, ali, to je, ipak, samo moje misljenje), jer je u ubedjenju da je to jedini nacin da se "na vreme i kako valja" uda i osnuje porodicu... Ne izgovara ono sto misli, trpi sporadicne uvrede i ponizenja, prelazi preko svake svadje... sve ono shto NI JEDNA devojka/zena ne bi smela da trpi ni sekunda...
And it makes me wonder... Da li smo, zaista, mi, donekle emancipovane devojke/zene na Balkanu osudjene na izbor: ili da samujemo ili budemo nezadovoljne partnerima, a samim tim i zivotom?
Ja, jednostavno, ne zelim da verujem u to...
 
Zene balkanske, menjajte frajere(ako treba i ko carape) dok ne nadjete pravog, a da l je on sonja, papucar, gazda u kuci, maco tip, svejedno je...vazno je da ste u njegovom drustvu prirodne, da se osecate voljeno, seksi, da ste mu uvek lepe, da jede vase ruckove koji zagore, i da znate da je on za vas uvek tu, da vam rade leptirici kad god ga vidite...Drugih pravila za opstanak ljubavi nema!
 
baki 75:
Zene balkanske, menjajte frajere(ako treba i ko carape) dok ne nadjete pravog, a da l je on sonja, papucar, gazda u kuci, maco tip, svejedno je...vazno je da ste u njegovom drustvu prirodne, da se osecate voljeno, seksi, da ste mu uvek lepe, da jede vase ruckove koji zagore, i da znate da je on za vas uvek tu, da vam rade leptirici kad god ga vidite...Drugih pravila za opstanak ljubavi nema!

:) lep post
 
baki 75:
Zene balkanske, menjajte frajere(ako treba i ko carape) dok ne nadjete pravog, a da l je on sonja, papucar, gazda u kuci, maco tip, svejedno je...vazno je da ste u njegovom drustvu prirodne, da se osecate voljeno, seksi, da ste mu uvek lepe, da jede vase ruckove koji zagore, i da znate da je on za vas uvek tu, da vam rade leptirici kad god ga vidite...Drugih pravila za opstanak ljubavi nema!
Ima... Da i on kuva rucak... !
 
Gazdarica:
Ima... Da i on kuva rucak... !


moj ne mora da kuva, dovoljno je da ceni sto to moram ja da radim i sto mi pridje kad stojim nad sporetom, jaaako me zagrli i kaze Ti si moja kuvarica najbolja na svetu! E meni onda nije tesko nista da uradim , a to da sam nek naj kuvarica je daleko od istine!
 
Ako je "jaka"(meni nikad nije bila jasna ta odrednica,u 99% sluchajeva su umishljene zenturache veeoma antipatichne koje misle da su Boga uvatile za onu stvar i da su ne znam shta posebno a u sushtini tim prenaglshavanjem svoje umishljene posebnosti kompenzuju mnoge nedostatke,kao bodre same sebe podsvesno.....ali doooobro,recimo da nije to:mrgreen: )shto bira tipa koji joj ne odgovara?Yebote vetj zilion puta bilo,koji smor klishe,ona misli da je jaka,bira uvek tipove koji su patrijarhalni neandertalci a svaki drugachiji joj "shonja"......-psihijatar prva vrata levo,tiho pokucajte pa kad Aca ustane sa kaucha vi ste na redu.....
P.S.Ljudi,nije brak za svakoga....
 
Moj brak bi mogao da uspije samo ako bismo imali toliko love, da nije od nas ne mora da radi kucne poslove... Onoga ko bi ih ravnopravno sa mnom dijelio, veoma je tesko naci, a druge opcije ne dolaze u obzir... Ne bi mi se dopao muskarac koji sve to radi za oboje, a ukoliko bih ja bila u toj ulozi, gurala bih neko vrijeme pa pukla i sve poslala u 13 slova...
 
velika:
Koliko je moguce biti jaka, svoja, sa izgradjenim i cvrsto postavljenim stavovima i usput imati uspesan ljubavni zivot?
Na prvu cete reci: "Naravno da je moguce", ali... Pogledajte oko sebe... Koliko jakih, samosvesnih zena poznajete kojima "cvetaju ruze" u braku (ako su u braku)? Nakon dugog razmishljanja, dolazim do zakljucka da ne poznajem ni jednu! I da muskarac mora da bude "1 in 1.000.000" ili totalni sonja da bi to opstalo...
Ovih dana sam svedok (cini mi se) svesnog spustanja jedne jake i samosvesne zenske osobe kako bi zadrzala vezu (koja, koliko se meni cini, ne vredi ni pisljiva boba, ali, to je, ipak, samo moje misljenje), jer je u ubedjenju da je to jedini nacin da se "na vreme i kako valja" uda i osnuje porodicu... Ne izgovara ono sto misli, trpi sporadicne uvrede i ponizenja, prelazi preko svake svadje... sve ono shto NI JEDNA devojka/zena ne bi smela da trpi ni sekunda...
And it makes me wonder... Da li smo, zaista, mi, donekle emancipovane devojke/zene na Balkanu osudjene na izbor: ili da samujemo ili budemo nezadovoljne partnerima, a samim tim i zivotom?
Ja, jednostavno, ne zelim da verujem u to...
Prvo: Ovo me podseca na jednu scenu iz Autobusa cca 7-8 meseci...

Tri devojke su stajale i pricale o nekoj drugoj devojci koja je zaljubljena, ali taj je njen decko zaebava i slicno... sve tri su bile niske, vrlo tamne puti, jedna je vec imala solidne brkove, dok su ove druge dve bile debela i deblja... Pa vi sad vidite... stvar je u tome da njih niko nece, pa zavide toj devojci, na necemu sto nikad nisu one same okusile, ili su mozda jecale nocima ispod pokrivaca gledajuci njegovu sliku, koju su prethodno ukrale iz spomenara najbolje drugarice...

Stvar je sledeca: Ako se ona oseca lepo, ako voli i ako misli da je on ta osoba koja treba da sa njom provede zivot, ko smo mi (tj. ti) da se mesas u to. Ako nikad nismo osetili ljubav, sta nam daje za pravo da se mesamo? Prijateljstvo? Sta, ti mislis da bolje joj zelis od nje same? Ramisli malo...

I jos jedna stvar, koja me iritira u poslednje vreme: Potezanje Balkanstva... U cemu je problem ako devojka se zaljubi i voli samo jednog, a ne ide do najboljeg prijatelja svog decka na jebacinu, ona je odmah zatucana seljanka... koju Balkan sputava... Totalna ebena kataklizma... Ironija i zatupljenost... To je Liberalizam: Dozvoliti sve, osim onoga sto nam smeta... Ratom do Mira... Ebanjem do nevinosti... Balkan, Balkan, Balkan... Pa posto je ona zatucana Balkanka, sta si ti? Liberalna Evropljanka? Kosmopolita? Liberalna Evropljanka koja ne zivi u Evropi i Kosmopolita koji nije otisao dalje od Male Krsne... Prokleti Balkanci... sve unistise...
U "Liberalnoj Evropi" je pristup svemu drugaciji, dok zene ne hodaju ulicom vise gole nego obucene za razliku od nas (da si ikad bila tamo, primetila bi...) Zna se ko je sta i sta radi i ponasa se u skladu sa sobom, a ne kao kod nas, na Orijentu... I zato je Evropa to sto jeste i zato mi nikad necemo biti Evropa i zato tvoja drugarica nece ostaviti svog decka, dok god je zaljubljena u njega.
 
Ma, jasno je sve to... Ali, moram da potegnem Balkan u momentu kada ona (izuzetno samosvesna osoba, sigurna u sebe) dozvolja njemu da je pljuje, vredja i ponizava pred njenim drustvom i familijom, to traje nekih 10-15 minuta, i nakon toga ONA NJEGA smiruje, a sutra, kao da se nista nije desilo... Ne mislim da je to normalno... I ne mislim da bi bilo koja normalno odgojena devojka na Zapadu to dozvolila...
 
LePiaf:
Chesto je brkanje pojmova "jaka zena" i "zena sa ubozhjumater teshkim karakterom".

Ovo je skroz tacno. Ne znam u koju od ove dve kategorije bih ni sama sebe svrstala, ali sam uspela da nadjem muza koji moze da se izbori s time, a nije papucar.
I nekako to dobro funkcionise, valjda sto smo oboje "ubozjumater teski".
Zato mislim da se ne treba odricati svojih stavova nego naci nekoga ko ce to prihvatiti, koliko god to tesko bilo. (zato sam se ja kasno udala :wink: )
Naravno ne treba biti iskljuciv i netolerantan. Eto peglam mu kosulje a to najvise mrzim na svetu i zaklinjala sam se da necu ni jednom muskarcu to raditi.
 
Pa sad... da niko ne radi kucne poslove... hm. Kapiram da je neko taj tip, ali imati slugu ili provesti zivot u kafani za mene, recimo, takodje nije resenje. Sta znam, postoje neka nacela - jednakost, na primer - ali ljudi nisu stvarno isti, nezavisno od pola - i kad zivis sa drugaricom na kraju je jedna od vas vise kuvarica a druga spremacica ili sta znam... uspostavi se neka prirodna ravnoteza.
 
velika:
Ma, jasno je sve to... Ali, moram da potegnem Balkan u momentu kada ona (izuzetno samosvesna osoba, sigurna u sebe) dozvolja njemu da je pljuje, vredja i ponizava pred njenim drustvom i familijom, to traje nekih 10-15 minuta, i nakon toga ONA NJEGA smiruje, a sutra, kao da se nista nije desilo... Ne mislim da je to normalno... I ne mislim da bi bilo koja normalno odgojena devojka na Zapadu to dozvolila...

Nije normalno - proci ce je. Tako sam ja bila sa jednim manijakom... sto je on bio gori, a ja sve bolja - zao mi ga! Da se ispravim: ON nije normalan, a ona se utripovala da ce da mu pomogne :) Ja sam u vezi sa tom svojom "neurotic :lol: nom epizodom" konsultovala psihijatra, i znas sta mi je rekla? Da je to dokaz da sam jaka osoba! :)
 
Nekad odnos u brakovima veoma lici na onaj koji smo imali priliku da posmatramo dok smo odrastali pored svojih roditelja.Mozda je i ona imala isti slucaj u svojoj porodici,pa joj to sada dodje ko normalno....da trpi,prasta i gladi situacije.
 
Silent Bob:
Stvar je sledeca: Ako se ona oseca lepo, ako voli i ako misli da je on ta osoba koja treba da sa njom provede zivot, ko smo mi (tj. ti) da se mesas u to. Ako nikad nismo osetili ljubav, sta nam daje za pravo da se mesamo? Prijateljstvo? Sta, ti mislis da bolje joj zelis od nje same? Ramisli malo...
.

Дочеках да и ти нешто паметно кажеш! :wink: :)

Скоро сам разговарала са једном другарицом о неком пару....Питала сам се шта њих двоје траже заједно и шта их је спојило, кад су ми изгледали неспојиви..... А она ми је рекла (мада сам и ја то знала, али нисам то довољно освестила) да је свако од њих са оним другим зато што му испуњава неку потребу, а откуд ми знамо које потребе они једно другоме испуњавају?!

У томе је цака.
 
w.witch:
Nekad odnos u brakovima veoma lici na onaj koji smo imali priliku da posmatramo dok smo odrastali pored svojih roditelja.Mozda je i ona imala isti slucaj u svojoj porodici,pa joj to sada dodje ko normalno....da trpi,prasta i gladi situacije.

to je delimichno tachno...nazalost...
 

Back
Top