Balkanske zene

velika:
Ma, jasno je sve to... Ali, moram da potegnem Balkan u momentu kada ona (izuzetno samosvesna osoba, sigurna u sebe) dozvolja njemu da je pljuje, vredja i ponizava pred njenim drustvom i familijom, to traje nekih 10-15 minuta, i nakon toga ONA NJEGA smiruje, a sutra, kao da se nista nije desilo... Ne mislim da je to normalno... I ne mislim da bi bilo koja normalno odgojena devojka na Zapadu to dozvolila...

Klise je, ovde na Balkanu ponekad, da muskarac zajebava zenu koja je nesamostalna i bespomocna. Ovde je drugi slucaj u pitanju.

Mozda ona trpi privremeno jer joj je dosadilo da bude sama, ili zeli da ucini sve da vezu poboljsa, a ako ne uspe, onda ce prekinuti. Mozda je zaljubljena u njega, sto ne znaci da ce jos dugo biti sa takvim nj.ponasanjem, mozda voli da je neko zajebava, mozda u sustini i nije jaka i samosvesna...
 
Šta umesto muškaraca?

Dobro, evo uzmimo, na primer, da žene nemaju više nikakva posla sa muškarcima... Recimo da je došlo takvo vreme da se tako može i da je tako bolje! Recimo!
E sad, mene zanima - šta je to što mi žene dobijamo umesto muškaraca! Evo, uzmimo - šta bi to moglo da bude? Da li su to mačke, kučići, štiglići, zlatne ribice - šta je to?


Drage moje, mi možemo da kažemo i da se složimo da muškarci i nisu neke cvećke, i premije... Naprotiv! Međutim, koliko ja to znam, još nije izmišljeno ništa bolje! Muškarci su i ovakvi i onakvi - to je tačno- ali kakvi su da su, oni su ipak muškarci... a sve drugo su trice i kučine!

Ništa ne vredi... Nego, kad nestanu muškarci iz našeg života, najbolje je da nestanemo i mi! Zajedno smo stvoreni, da zajedno živimo, pa ako to ne može da bude - molim, to znači došao je kraj sveta! Nemam ništa protiv! A da se ja vodam sa kučetom, umesto sa muškarcem - izvinite! Ili da čitam knjige umesto da razgovaram sa nekim čovekom - to ne dolazi u obzir!

Dok se ne izmisli ništa bolje - moraćemo da ratujemo s muškarcima!
I da ih volimo, i da ih mrzimo... kako kad... ali tek da su tu negde, blizu.

D. Radović - Ženski razgovori -
 
velika:
Koliko je moguce biti jaka, svoja, sa izgradjenim i cvrsto postavljenim stavovima i usput imati uspesan ljubavni zivot?
Na prvu cete reci: "Naravno da je moguce", ali... Pogledajte oko sebe... Koliko jakih, samosvesnih zena poznajete kojima "cvetaju ruze" u braku (ako su u braku)? Nakon dugog razmishljanja, dolazim do zakljucka da ne poznajem ni jednu! I da muskarac mora da bude "1 in 1.000.000" ili totalni sonja da bi to opstalo...
Ovih dana sam svedok (cini mi se) svesnog spustanja jedne jake i samosvesne zenske osobe kako bi zadrzala vezu (koja, koliko se meni cini, ne vredi ni pisljiva boba, ali, to je, ipak, samo moje misljenje), jer je u ubedjenju da je to jedini nacin da se "na vreme i kako valja" uda i osnuje porodicu... Ne izgovara ono sto misli, trpi sporadicne uvrede i ponizenja, prelazi preko svake svadje... sve ono shto NI JEDNA devojka/zena ne bi smela da trpi ni sekunda...
And it makes me wonder... Da li smo, zaista, mi, donekle emancipovane devojke/zene na Balkanu osudjene na izbor: ili da samujemo ili budemo nezadovoljne partnerima, a samim tim i zivotom?
Ja, jednostavno, ne zelim da verujem u to...
Jaka samosvesna zena treba isto tako jakog muskarca. Posto su muskarci izuzetno osetljiva bica takvi su veoma retki. Ali jaka zena nije jaka ako ne istraje u svojoj potrazi.
Nema to veze sa Balkanom... jaki ljudi su retkost na citavoj planeti.
 
baki 75:
Zene balkanske, menjajte frajere(ako treba i ko carape) dok ne nadjete pravog, a da l je on sonja, papucar, gazda u kuci, maco tip, svejedno je...vazno je da ste u njegovom drustvu prirodne, da se osecate voljeno, seksi, da ste mu uvek lepe, da jede vase ruckove koji zagore, i da znate da je on za vas uvek tu, da vam rade leptirici kad god ga vidite...Drugih pravila za opstanak ljubavi nema!
Hiljadu mushkaraca kasnije postacesh...shta?
k_r__, chekaj, pregrub sam, postacesh Branka Sovrlic. Ona mi deluje kao neka *****, uups, dao sam resenje unapred sluchajno (izvinjavam se Branki Sovrlic u sluchaju da nije kurveshtija kojojm je zamisljam)
prirodne pretpostavljam znachi bez shminke, bukvalno i drugachije, to znachi da nece pobeci ako pokazete ruznu stranu, ali to bi trebalo uvek biti, ruzno sa lepim isprva i zauvek. Istina.
uvek lepe? Chovek ni sam sebi nije uvek lep, retko lep je sebi, ovo je nemoguc zahtev.
Niti choveka uvek pale iste stvari, mene naprimerishka nekada pale male zene, nekada dugonoge, nekada grudate nekada udate.. postoje stvari kojima sam sklon, ali samo sklon. Ljubav na zauvek... josh nisam video :(
Ne kazem da ne postoji, kazem pokazi.
Jbg, ne zelim zenu od 'hiljadu kita'.....
 
Zena s greskom:
Jbt ako to radi onda nije ni jaka ni samosvesna kao sto ti mislish.... Ufufufuf bas mi je krivo kad cujem takve stvari pa jbt mora da se izbori za to inace je*es takvu vezu ili jos gore brak...

Bas je tako kao sto ti kazes, ako to radi onda nije ni jaka ni samosvesna. Ponekad vam se cini kad gledate sa strane, bez emotivno upliva, bez emotivnog ucestvovanja i razmevanja, zasticeni nekim svojim preokupacijama, cini vam se da je na primer neko od celika. Ali u svakome kuca isto srce, bioloski isto, koje je meko, i samo spolja je neko jak, i to ga razlikuje od onih koji su spolja meki, ali unutra, u sebi, svako ima svoje srce koje je kod svakoga meko.Ako gledate najveceg kriminalca i ubicu, budite sigurni da nije on jak ko celik, nije on to sto je radio radio zbog toga sto je on jak, pa ga to ni ne dotice, nego su ga terali neki nagoni i neki razlozi da sve to radi.Sve zavisi od okoline, sam covek je nista.

Tako i ta tvoja devojka o kojoj pricas.Budi sigurna da je i ona bas kao i svaka druga, i kao i svaki decko, u srcu, u sustini, u emocijama, samo prosecno jaka.Svako zeli ljubav, pa ma koliko jak bio.Nece jake devojke da gube ljubav zbog tog sto su spolja jake.Jacina se sastoji upravo u tome da podnese neke spoljne uticaje, i da lako prihvati ovo sto ti pises o njoj, ali da sacuvas ljubav u srcu.
 
danas je jako tesko zenama da budu jake i samostalne.Znam kako je meni ja sam vec neko vreme samostalna,zivim sama sa detetom,sama resavam svoje probleme,sve radim kako hocu.Doduse ja sam uvek imala problem sa postovanjem nametnutih autoriteta,pa mozda mi i nije tesko.Neke moje drugarice kazu:"tebi je lako,uzivas,nemas nikog da te zajebava"ali to je obicna glupost.Ne znaci biti samostalan da radis sta hoces da zivis kako hoces.Po meni biti samostalan znaci da sam znas da ides kroz zivot i da se boris sa zivotnim problemima.Iskreno nemam ja nista ni protiv feministkinja i tih ''samostalnih jakih'' zena,ali mislim da vecina devojka koje se loze na to,zapravosu teske same sebi pa ne mogu ni sa kim da zive i da dele zivot.Naravno ne treba trpeti nicije zajebavanje,zivot je samo jedan.Ali sta je lepse od toga,kada volis kada si voljen i kada uvek imas nekog pored sebe i znas da ce taj neko uvek biti tu?
 
Emily_Bg:
danas je jako tesko zenama da budu jake i samostalne.Znam kako je meni ja sam vec neko vreme samostalna,zivim sama sa detetom,sama resavam svoje probleme,sve radim kako hocu.Doduse ja sam uvek imala problem sa postovanjem nametnutih autoriteta,pa mozda mi i nije tesko.Neke moje drugarice kazu:"tebi je lako,uzivas,nemas nikog da te zajebava"ali to je obicna glupost.Ne znaci biti samostalan da radis sta hoces da zivis kako hoces.Po meni biti samostalan znaci da sam znas da ides kroz zivot i da se boris sa zivotnim problemima.Iskreno nemam ja nista ni protiv feministkinja i tih ''samostalnih jakih'' zena,ali mislim da vecina devojka koje se loze na to,zapravosu teske same sebi pa ne mogu ni sa kim da zive i da dele zivot.Naravno ne treba trpeti nicije zajebavanje,zivot je samo jedan.Ali sta je lepse od toga,kada volis kada si voljen i kada uvek imas nekog pored sebe i znas da ce taj neko uvek biti tu?

Nije to toliko tesko koliko zene to ne zele.One zele da se udaju.
 
muvalo:
e, ovo poslednje bas i ne mozes da znas :) ali je ok da kao verujes
Nije u pitanju samo verovati.Bitno je da nadjes osobu koja ce biti tu,koja je verna i lojalna,a ne neka budala koja ce na prvoj krivini pobeci.Naravno nikad ne mozes biti 100% sigurna....ali da mu bar mozes 100% verovati.
 
luckastalutkica:
Nije to toliko tesko koliko zene to ne zele.One zele da se udaju.
Tesko je.....nije lako ici sam kroz zivot.Mislim lakse je kad si mladja,meni je sve bilo lako kada sam imala 20-tak godina.Ali sada je malo teze.Naravno,zene vole da se udaju,nije smisao zivota u tome,ali zar nije divno kada delis sve sa nekim koga volis i ko te voli!?
 
Emily_Bg:
Tesko je.....nije lako ici sam kroz zivot.Mislim lakse je kad si mladja,meni je sve bilo lako kada sam imala 20-tak godina.Ali sada je malo teze.Naravno,zene vole da se udaju,nije smisao zivota u tome,ali zar nije divno kada delis sve sa nekim koga volis i ko te voli!?

Najporaznije je kod udaje to sto vecina zena sve daje za to da se uda, i nicega joj nije zao, ni slobode, ni da ostavi roditelje, sestre, bracu, drustvo, provod, posao, skolu, a onda, rodi dete i onda to dete otpocinje svoj zivot i ona zivi za to dete, a zanemaruje sebe, i muza, i ljubav, i to je tako ustaljeno, i to je tako ispravno po moralnim normama. Ja vidim da se zivot devojaka zaustavlja kad rode dete i da to dete od tog trenutka raste, uci se, ima svoje zelje i svoje ambicije, planove za buducnost, a devojku vise niko i ne pita o njenim osecanjima, o njenim ambicijama, o njenim zeljama, to vise nije ni vazno, ona nosi to dete u srcu kao veliku i iskrenu nadoknadu za svu ljubav i za sve strasti i za sve, za apsolutno sve sto je mogla da ima da se nije udala.I nosi to dete kao orden za sve moralne vrednosti koje bi izvan braka mogla da sakuplja.To dete je njen ponos i njen uspeh, i to nju iskreno ispunjava i ona postaje slepa za sve ono drugo sto je mogla da ima.
 
topmodelsica:
Najporaznije je kod udaje to sto vecina zena sve daje za to da se uda, i nicega joj nije zao, ni slobode, ni da ostavi roditelje, sestre, bracu, drustvo, provod, posao, skolu, a onda, rodi dete i onda to dete otpocinje svoj zivot i ona zivi za to dete, a zanemaruje sebe, i muza, i ljubav, i to je tako ustaljeno, i to je tako ispravno po moralnim normama. Ja vidim da se zivot devojaka zaustavlja kad rode dete i da to dete od tog trenutka raste, uci se, ima svoje zelje i svoje ambicije, planove za buducnost, a devojku vise niko i ne pita o njenim osecanjima, o njenim ambicijama, o njenim zeljama, to vise nije ni vazno, ona nosi to dete u srcu kao veliku i iskrenu nadoknadu za svu ljubav i za sve strasti i za sve, za apsolutno sve sto je mogla da ima da se nije udala.I nosi to dete kao orden za sve moralne vrednosti koje bi izvan braka mogla da sakuplja.To dete je njen ponos i njen uspeh, i to nju iskreno ispunjava i ona postaje slepa za sve ono drugo sto je mogla da ima.
Vidis,to jeste tako u mnogim slucajevima.Ali,za to su samo zene krive,sto dozvoljavaju da se zarobe i zapuste.Evo ja gledam moj primer(licni)i kada sam bila u braku,pored toga sam imala svoj zivot,svoje zelje,prijatelje,familiju........i sad kada sam sama sa detetom,opet je isto zivim svoj zivot.Jednostavno,razmisljala sam na taj nacin i nikad nisam dopustila da se zarobim i da napravim kretena od sebe i besmislicu od svog zivota.Nisam zelela da mi se zivot svede na kuvanje,pranje i cuvanje deteta......razmisljala sam u fazonu mlada sam,lepa,muz i ja dobro zivimo,zasto da pravim od zivota zatvor?Uz to sam puna adrenalina,i vecito sam imala problem sa autoritetaima,tako da nisam ni mogla da zivim dosadan porodican zivot.A i muz je bio jos gori od mene.........bas smo se nasli.Ali to je ejdan sasvim ne bitan primer.zene su krive za to sto im se desava.Sto cim izadju iz porodilista sve svoje dotadasnje planove i ideje zaboravljaju i zive samo za dete i muza.A onda to dete odraste ode svojim putem,te zene ne lice ni na sta i nemaju pojma vise ni o cemu,i onda jednog dana muz ode po novine i ne vrati se nikada.A one ostanu da sede kuci ispred TV/a i pitaju se zasto su same........sta ces nesreca koja se ponavlja.....
 

Back
Top