Bojkot!

Bojkot je organizovan:


  • Ukupno glasova
    25
  • Anketa je zatvorena .

batka_mija

Domaćin
Poruka
3.233
Prosto pitanje:

da li vi mislite da je bojkot navijaca Partizana organizovan odlicno ili je to jedna najobicnija sprdnja?

molim sve dobronamerne navijace bilo kog kluba da glasaju pa da onda obrazloze zbog cega misle da je to tako?
 
Nije dobro organizovan niti ima efekat kada se utakmice ne posećuju kući a navijači se pozivaju da idu na gostovanja. Ako hoćete uspeh, onda razantno, na svim poljima. No, mi Srbi ne umemo da se udružimo . Svako vodi svoju politiku i od nje ne odstupa. To radite i na forumu. Kada se radi o bojkotu a polovina bojkot ne podržava, unda on prelazi u onaj blaži oblik zvani Protest a on se lako ignoriše.
 
Moje mišljenje se zna.
Ali ajde da obrazložim.
Taj bojkot se vuče od ko zna od kada. I šta se desilo? NIŠTA! I dalje su isti ljudi u foteljama. E, sa tim ljudima su se bojkotaši 1000 puta dogovarali i vraćali na stadion. I uvek su ispadali naivni i smešni. Zar je moguće da neko nekog može toliko puta nasamariti? Obećaju im brda i doline (možda i ispune prema pojedinicma!), a ovi zadovoljni odu na Jug i pozovu sve Grobare u nadi da su nešto uspeli da urade. Da se ostvari nešto od dogovorenog. Kad ono opet ista pesma. I tako iz dana u dan, iz meseca u mesec, iz godine u godinu,... Ništa konkretno. A Partizan organizacijski i rezultatski propada. Možete samo zamisliti kakav je pritisak na igrače. Sa jedene strane su dovedeni od uprave da igraju za Partizan, a sa druge strane su pljuvani od navijača istog kluba. Ma kakvi da su mnogi ni to koliko znaju da igraju ne mogu da iskažu jer ne znaju ni za koga se bore, a neki put ni protiv koga i zašto. Jedino im je onda ostalo da se bore da što pre pobegnu makar i u Kazahstanske, Azerbejdžanske i bilo kakve "indijanske" klubove samo što dalje od nezdrave atmosfere. Pa ko normalan može da pruži sve od sebe u takvim situacijama. To je logika. Ali mnogi to neće da shvate.
Nikada neće uspeti bojkot ako nema ko da stane ispred navijača. Neki biviši Partizanov as koji će da pokrene celu stvar. Koji će argumentima uz pomoć navijača da dokaže i pokaže prstom ko je lopov i ko treba u zatvor. Za sada nema takvog. A kada nema takvog nema ozbiljnosti. Niko ne shvata ozbiljno ljude koji vode bojkot za koje većina simpatizera i navijača Partizana ne znaju ni ko su ni šta su osim okruženja tih istih i njihovih prijatelja i poznanika. Što ne izađe neko od njih ili nekolicina njih u javnost i kaži imamo te i te argumente, problem je takav i takav i na osovu toga lopovi treba da odu iz Partizana pravo u zatvor. A njih nema nigde. Nemaju vremena za to jer BOJKOTUJU. A na koji način? Ma nema veze, važno je da se bojkotuje ma šta to značilo u ovom slučaju. Šta reći i o samim akcijama? Bace se baklje na gostujućem terenu, na kojima se inače samo i ide, i skandira se "Plati, Zeko!". To je toliko detinjasto, neozbiljno i bezvredno da svaki dalji komentar je suvišan. Nema konkretnih koraka, nema konkretnih promena. Sve se svodi na modu BOJKOTA. Važno je biti protiv nekog makar i u haosu. Tužno.
Jako sam tužan zbog svega ovoga.
PARTIZAN U SRCU!!!
 
za sada je 8 od 8 ljudi glasalo za to da je bojkot organizovan ocajno... znaci, 100% ljudi se slaze da je bojkot ocajno organizovan... ako to uopste i moze da se nazove "organizovanje" necega...
videcemo kako ce to ici dalje...
jos jednom molim sve koji glasaju da obrazloze zbog cega su glasali tako i sta moze da se uradi da bi se to promenilo na bolje...
takodje, molim i navijace protivnickog tima da obrazloze jer je odavno jasno da bilo koji domaci klub, kao sam, nikad ne moze da bude jak i da parira iole jacem klubu u evropskim takmicenjima...
ovo je, cini mi se, vaznije od klubskog prepucavanja jer je to ipak buducnost domaceg fudbala koga smo svi mi deo...
 
Ja ne znam sta ....je potrebno partizanu.....-navijachi vs. huligani ili gledaoci....
----------Mislim da je OK....sto rade grobari,ali sto ima razlike medju njima,to mi se ne dopada....voleo bid da su ujedinjeni kao delije.......ne pevaju pesme,NISU gromoglasni....!!!..a treba da podrzavaju partizan u Fudbalu kao i u KOSARCi!!!!!!.......
----E to mi nece biti jasno//sheva i basket//, izgleda da sy se prodali neki tamo......."navijachi"
 
naravno da boojkot ne može da uspe, kada je dovoljno da zeka i bjeka puste slobodan ulaz na stadion i odma' će se pojaviti 10.000 navijača...i ti navijači će posle desetak minuta da krenu sa skandiranjem: uprava napolje, zeko lopove...i tako još više otežaju utakmicu, ionako očajnom timu partizana...

sami motivi bojkota su diskutabilni, pri tom mislim na neke kolovođe, ne na obične navijače. svi znamo priču o plaćenim navijačima, što je glupost par ekselans, jer neko ko je plaćen suštinski nije pravi navijač. tek posle ukidanja privilegija, krenuli su u bojkot...te se nameće pitanje da li oni uopšte imaju moralno pravo da optužuju zeku i bjeku i zahtevaju njihovu smenu...

onu glupost sa dresom ivana ćurkovića ni da ne pominjem. tada me je prvi put bilo sramota što sam navijač partizana. kako stvari stoje, ne i poslednji.
 
Smatram da je lose uradjen i da ne postize ama bas nista.
Ideja je u pocetku bila dobra ali prvo je potrebna mnogo jaca reklama. Dokle god dolazi gomila ljudi na utakmicu (bez obzira sto je jug prazan) bojkot nista ne postize. PA sad ovo novo. Idemo na gostovanja. Glupost.
Treba naci drugo resenje. Bojkotom se nista ne postize osim ako kao sto mislim Fluid rece. Da se nadju neke "jace" face koje bi pokrenule drugu struju unutar PArtizana da malo protresu ovu dvojcu i da ovi shvate da im je bolje da odu nego da ostanu (najvise zbog zatvora) :lol: otici ce sami.
Koliko se secam. Mi nismo pravili neke bojkote (vece razmere) Cvele je otisao prvi kad je video da brod polako klizi a onda i drugi clan dvojca je otisao :lol:
Tako i kod vas. Oni ce ostati sve dok se osecaju sigurno tu.
 
Ne bih se slozio da je bojkot uspeo.Gomila ljudi ide na utakmice,bodre Partizan...a kad krene da gubi kao npr. protiv ofk Beograda i Vose,e onda se solidarisu sa najextremnijim navijacima...i vicu vise iz navike:Zeko Lopove!Uprava napolje...
 
Grobari se vraćaju na južnu tribinu za derbi
Cetvrtak, 21. septembar 2006. 12:00

Deo najvatrenijih navijača Partizana - "Grobari" odlučili su da privremeno zamrznu bojkot i da bodre fudbalere na predstojećem "večitom derbiju" protiv Crvene zvezde.

Predstavnici "Grobara" rekli su u četvrtak novinarima da su odlučili da pomognu klubu u "jednoj od najtežih situacija u njegovoj istoriji".

Oni su, medjutim, rekli i da će se bojkot uprave i fudbalera na domaćem terenu nastaviti odmah posle 127. "večitog derbija" sa istim zahtevima da kompletna uprava napusti klub, ali i sa novim da Radomir Antić bude sportski menadžer Partizana.

Navijači crno-belih bojkotuju utakmice kluba od poraza od Makabi Petah Tikve prošle sezone u Kupu UEFA, a od ove sezone uneli su novinu u svoj protest - idu samo na gostovanja i pokušavaju da bacanjem baklji na teren primoraju upravu da plaća kazne.

-
Smesno!
 

Back
Top