Pocetnik! Kako prebaciti snimak sa kamere na hard disk?

bogy:
Pozdrav!!! Dali neko moze da mi pomogne oko prebacivanja snimka sa kamere na HDD? Imam Sony DCR-HC35E kameru i na osnovu uputstva koje sam dobio nemogu da provalim kako da snimak prebacim na HDD a ne direktno na CD ili DVD! Uz kameru sam dobio uputstvo ' first step guide ' koje je totalno nejasno! Unapred zahvalan
Nisam struchnjak ali zar uz tu kameru nema USB kabel?Ako ima onda kameru prikljuch na komp sa tim kabelom ali obavezno prema uputstvu proizvodjacha kamere.
 
Имам исту камеру и исто јебавање, баш сам хтео да поставим исто питање! Елем, Сонијев софтвер је њесра и то мош одма да бациш у канту. Треба ти Виртуал даб, али ја нисам провалио још како да пребацим филм а да добијем супер квалитет и звук ми бежи.
Ако се неко разуме у ВД и пребацивање са камере на Хд а да величина не буде 15Гб већ нека нормална око 700мб за сат, нека се јави хитно је!
Ево овакав квалитет тражим: (филм Бетовен, 1991 1,5 сати, испод 700 мб).

Beethoven_0001.jpg
 
Eo ovako
Treba vam tv kartica ili graficka sa video ulazom. Povezes na njih kabal za video, na line in na zvucnoj prikljucis kabal za zvuk.
Uzmes program ulead video studio ili pinnacle video studio. U programu podesis odakle da ti snima sliku i zvuk, stavis dvd kvalitet, folder u koji ce da snima. Kad to sve pripremis na kameri podesis reprodukciju i pustis a u programu stavis da se snima. I kad snimis cijeli snimak preostaje ti da ga obradis i narezes...
 
OK ajde da vam pomognem
Kamera moze da se spoji na 2 nacina sa kompom
USB i Firewire.
USB uglavnom sluzi za camcorder znaci da se slika gleda direktno na tv-u ako je spojen racunar sa njim ili da se snima direktno na CD-DVD sto je zbog velicine skoro nemoguce ili na HD ali tada software koji se dobija uz kameru pravi neku vrstu secenog materijala. Ako je neko probao zna o cemu pricam.
Da bi se bez problema snimilo na HD morate da kupite firewire i da preko njega spojite kameru sa kompom. TAd ce proraditi ko od sale. Sto se tice velicine naravno izaberete neku DIV-x kompresiju ako zelite da bude manja velicina.
Sto se tice programa jako dobar je ulead photo (ili video zaboravih) editor. Verzija 10 je najnovija i skinite je sa neta. U njemu moze da se bira kakvu kompresiju hocete i sve savrseno i lako funkcionise. Provereno na nekoliko kamera posto mi se vise ljudi obracalo sa istim problemom..

Inace da se ne uplasite. FireWire kartice su negde oko 500 din tako da nisu mnogo skupe.
 

Back
Top