Зашто постоје антивирус програми?
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Зашто постоје антивирус програми?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano Зашто постоје антивирус програми?

Поздрав свима.
    Одувек ме занимало зашто постоје антивирус програми, и нарочито ко и зашто прави вирусе и др. Да ли постоји веза између истих, и због чега?
    Због чега постоје антивирус програми, а због чега неко прави вирусе, црве, тројанце-има толико слободног времена и не зна како да га потроши или је у дилу и има добра примања за свој "посао".
    СВЕ ЈЕ У НОВЦУ!!!!!
    По мом мишљењу не вреди нам ни један АВ програм-јер сваки одрађује посао за оно за шта је направљен.
    Ја немам превелика искуства око њих а ако неко од вас зна систем направите СРБ АВ.
    Још ово... индустријска шпијунажа, од чега је почела (наравно од појаве компа је отишла до...)
    И тако КАВ,НОД,НОРТОН,АВАСТ,БИТ...,П ЦЦИЛИН...сви су лепо зарадили а на чему? На Билу Гејтсу...Могуће,
    А ЗБОГ ЧЕГА?
    Користио сам око 80 посто АВ програма и сваки је своју фору фурао а по мом мишљењу сви су направљени да ШПИЈУНИРАЈУ а не да помогну, а и о СПАЈ програмима немам лепо мишљење.
    Аваст је (након мог експеримента) чак отишао до те мере да се "углавио" у оутлук и при покушају да га деинсталирам "чупао" неке важне параметре из ВИН-а?!!!
    Сви имају неку фору, односно терају нас да постанемо зависни од њих и да им дајемо кинту, а по мом мишљењу, сви су у ДИЛУ!
    Каква су ваша мишљења?
    Понављам, лаик сам за ове ствари, али ме занима шта ви мислите о томе!

Iskusan
    Učlanjen
    13.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Podrazumevano Re: Зашто постоје антивирус програми?

ima jedna veza izmedju av i virusa

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio /I/I@Ī@
    ima jedna veza izmedju av i virusa
    Извини, напоменуо сам да сам лаик, КОЈА и КАКВА?
    Иначе укратко је моје мишљење било-да АНТИВИРУС програма не било да не постоје ВИРУСИ, а СРЖ је ко прави вирусе и осталу гамад а да нема И Н Т ЕР Е С!!!
    Д И Л !!!

Primećen član maksvel (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Naravno da se virusi prave uz određen motiv... E sad, da AV špijuniraju, mislim da je to preterano. AV zbog prirode svog posla mora da radi tesno povezan uz sistem - jedino tako i može da bude efikasan. Bilo je priča o tome da pojedini AV sa sobom instaliraju nekakav virus, koji tobože onda otkriju, a konkurentima nije pošlo za rukom
    Inače, Symantec i Microsoft su svojevremeno imali dil o "nenapadanju", ali izgleda da su se stvari zaoštrile, pa je moguće očekivati i neki AV od samog MS-a. (MS Antispyware je već projekat u tom smeru.)
    Let the boy try

Aktivan član
    Učlanjen
    28.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Извини, напоменуо сам да сам лаик, КОЈА и КАКВА?
    Иначе укратко је моје мишљење било-да АНТИВИРУС програма не било да не постоје ВИРУСИ, а СРЖ је ко прави вирусе и осталу гамад а да нема И Н Т ЕР Е С!!!
    Д И Л !!!
    Evo ga odgovor.

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Citat Original postavio okosokolovo
    Поздрав свима.
    Одувек ме занимало зашто постоје антивирус програми, и нарочито ко и зашто прави вирусе и др. Да ли постоји веза између истих, и због чега?
    Због чега постоје антивирус програми, а због чега неко прави вирусе, црве, тројанце-има толико слободног времена и не зна како да га потроши или је у дилу и има добра примања за свој "посао".
    СВЕ ЈЕ У НОВЦУ!!!!!
    По мом мишљењу не вреди нам ни један АВ програм-јер сваки одрађује посао за оно за шта је направљен.
    Ја немам превелика искуства око њих а ако неко од вас зна систем направите СРБ АВ.
    Још ово... индустријска шпијунажа, од чега је почела (наравно од појаве компа је отишла до...)
    И тако КАВ,НОД,НОРТОН,АВАСТ,БИТ...,П ЦЦИЛИН...сви су лепо зарадили а на чему? На Билу Гејтсу...Могуће,
    А ЗБОГ ЧЕГА?
    Користио сам око 80 посто АВ програма и сваки је своју фору фурао а по мом мишљењу сви су направљени да ШПИЈУНИРАЈУ а не да помогну, а и о СПАЈ програмима немам лепо мишљење.
    Аваст је (након мог експеримента) чак отишао до те мере да се "углавио" у оутлук и при покушају да га деинсталирам "чупао" неке важне параметре из ВИН-а?!!!
    Сви имају неку фору, односно терају нас да постанемо зависни од њих и да им дајемо кинту, а по мом мишљењу, сви су у ДИЛУ!
    Каква су ваша мишљења?
    Понављам, лаик сам за ове ствари, али ме занима шта ви мислите о томе!
    Najpametnija je stvar kada si čupao Avast iz Outlocka, hehehehe , ako nisi primetio svaki antivirus ima ugradjen deo za skeniranje pošte počev od Kasperskog pa do PC cilina.

Slične teme

1. Зашто?
    Autor Stvaran u forumu Politika
    Odgovora: 78
    Poslednja poruka: 15.03.2009., 22:00
  2. Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 15.10.2008., 14:03
  3. Зашто???
    Autor gost 94023 u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 73
    Poslednja poruka: 26.07.2008., 11:28
  4. Зашто?