Disk boot failure...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bojan Italy

Početnik
Poruka
26
Komp je radio super,bez problema...medjutim odjednom se sve ukocilo,blokirao je,restartovao sam ga i sistem nije mogao da se podigne,pojavila se sledeca poruka:
DISK BOOT FAILURE, PLEASE INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER.
Usao sam u bios i namestio da bootuje sa cd-a(hteo sam da instaliram ponovo windows)...medjutim i dalje se pojavljuje ista poruka.
Pozdrav svima i hvala unapred
 
Komp je radio super,bez problema...medjutim odjednom se sve ukocilo,blokirao je,restartovao sam ga i sistem nije mogao da se podigne,pojavila se sledeca poruka:
DISK BOOT FAILURE, PLEASE INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER.
Usao sam u bios i namestio da bootuje sa cd-a(hteo sam da instaliram ponovo windows)...medjutim i dalje se pojavljuje ista poruka.

Stvar je vrlo jednostavna. Sto se tiche takvih gresaka.
Prvo sto ces uradti jeste da uklonis sve flash usb-ove trenutno nakachene na tvome rachunaru. Drugo izvadices disketu ukoliko je trenutno na rachunaru. Trece proverices kablove od hard diska do ploche da li su povezani kako treba. To je sve sto treba da uradis, nebi li saznao sta je u pitanju.

Sto se tiche instalacje operativnoga sistema, nema potrebe nista da ti pisem, chak bilo bi i suludo, imas lepljivu o instalaciji sistema. Uzgred, vodi rachuna o tome, da imas cd koji je butabilan za instalaciju tvoga operativnoga sistema.
 
The Legolas:
Stvar je vrlo jednostavna. Sto se tiche takvih gresaka.
Prvo sto ces uradti jeste da uklonis sve flash usb-ove trenutno nakachene na tvome rachunaru. Drugo izvadices disketu ukoliko je trenutno na rachunaru. Trece proverices kablove od hard diska do ploche da li su povezani kako treba. To je sve sto treba da uradis, nebi li saznao sta je u pitanju.

Sto se tiche instalacje operativnoga sistema, nema potrebe nista da ti pisem, chak bilo bi i suludo, imas lepljivu o instalaciji sistema. Uzgred, vodi rachuna o tome, da imas cd koji je butabilan za instalaciju tvoga operativnoga sistema.

Ote mi savet taman sam to teo da mu napišem kada mi je pukla konekcija :)
 
Probaj prvo da proveriš dali vidiš hard disk iz biosa , pa zatim ako imaš druge kablove promeni ih ili samo priključak koji ulazi u hard bez obzira koji je sistem u pitanju sata ili ata , i naravno napajanje hard diska :) , sve ovo ti pišem iz iskustva jer hard diskovi po pravilu nikada ne crknu odjednom :(
 
Kada dodje to takvih sitacija da sumnjas ili si ochito siguran da je hard disk otisao, mogu da ti dam jedan savet kako da pokusas da povratis podatke sa hard diska.
Mozes da pokusas sa menjanjem elektronike na hard disku tako sto ces naci indetichan hard disk istog kapaciteta i iste marke. Da probas da promenis elektroniku i pogledas kako ce se ponasati kada ga upalis, ja sam svojevremeno tako par diskova uspeo da opravim nebi li ponovo spasio podatke.
 
Čisto sumnjam da je Hard disk otišao u nebesa , ponekada je dosta malo pomeriti ili promeniti kablove jer su oni ipak najosetljiviji pogotovu ata kablovi, zadnji pokušaj neka bude ovo neka ga prebaci na secundary IDE Chanell i drugi kabel ako bude isto nevidio disk onda je disk . mada ja sumnjam u to zbog poruke koju je napisao "Usao sam u bios i namestio da bootuje sa cd-a(hteo sam da instaliram ponovo windows)...medjutim i dalje se pojavljuje ista poruka. " ovo pokazuje da nešto nije dobro uradio jer da je botabilni cd on bi trazio da stisne dugme da pokrene boot sektor , bez obzira dali je hard disk ispravan ili ne.
 
Hm, ne, nebi trebalo da bude to na sta ti sumnjas. On ce i bez hard diska takodje prijavljivati tu poruku.Ti, kada pokrenes instalaciju operativnoga sistema, bez obzira sto ce on u memoriju da napuni (bitne podatke za instalaciju njegovog rachunara) opet nece moci da instalira jer ce posle toga krenuti sa komunikaciojm uredjaja na sistemu i tada ce odbiti instalaciju operativnoga sistem, jer nepostoji nijedan hard disk. Ukoliko me razumes sta hocu da kazem.

U svakom sluchaju, hard disk moze lako da pogleda da li radi ili ne tako sto ce ga staviti u ruku i videti da li se okrece glava, ili da ga prikljuchi na drugi rachunar.
 
Pasus glasi: Imam završenu srednju školu.Znam da radim na poslovima kontrolora i zavarivača.Hoću da radim u vašoj firmi zbog mnogo boljih uslova rada.Imam vozačku dozvolu i pasoš.
Ovo mi treba za domaći.Nije prijava za posao.
 
The Legolas:
Hm, ne, nebi trebalo da bude to na sta ti sumnjas. On ce i bez hard diska takodje prijavljivati tu poruku.Ti, kada pokrenes instalaciju operativnoga sistema, bez obzira sto ce on u memoriju da napuni (bitne podatke za instalaciju njegovog rachunara) opet nece moci da instalira jer ce posle toga krenuti sa komunikaciojm uredjaja na sistemu i tada ce odbiti instalaciju operativnoga sistem, jer nepostoji nijedan hard disk. Ukoliko me razumes sta hocu da kazem.

U svakom sluchaju, hard disk moze lako da pogleda da li radi ili ne tako sto ce ga staviti u ruku i videti da li se okrece glava, ili da ga prikljuchi na drugi rachunar.
Legolas u potpunosti se slažem sa tobom ali ako si dobro pročitao sam početak on nije rekao da je dobio poruku za pokretanje instalacije već isto onu poruku o grešci. :)
Čista logika :)
 
Legolas stvar je u tome da mu nije uopšte nudio boot diska sa xp .Logika govori da nije bio dostupan ni cd uređaj ni hard disk a to se opet svodi na primar IDE Chanel jer obično su hard disk i prvi cd uređaj na njemu , sled događaja je da nema negde kontakta . Čista logika.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top