Procesor

Pa kakvo misljenje te zanima???? Da li je dobar za naj novije igre NIKAKO!!! Da li je dovoljan za prosecnog korisnika kome nisu bitne igre vec sasvim nesto peto NARAVNO........ Sta te jos interesuje??
 
Koje su to igre koje nisu za ovaj procesor,jer klinci dosta igraju i dosad nisam primetio nikakav nedostatak?!O tom procesoru me interesuje sve shto se moze reci o njemu.Gde su mu granice i koje su mu moguchnosti???? :confused: :confused:
 
pa npr. taj procesor ne bi "poterao" oblivion ili flatout2 kao i sve nove igre a naravno sve zavisi i od kolicine ddr-a kao i od graficke ako ima bar 1gb ddr-a i ako je nvidia 6 serije ili bolja onda bi sve islo i u novim igrama........
A o tom procesoru nema mnogo da se prica osim da je PO MENI los za igre kao prvo mala ferfenkcija malo cache memorije jos ako nije 939 socket onda je LOS za igre!!!! Mozda kad bi se klokovao to bi do nekle pomoglo.....Ali sumnjam da je taj amd odkljucan jer je 99% amd-a zakljucano....JOS NESTO TE ZANIMA??
 
Hvala puno na svim ovim podacima.Mislio sam da imam bar malo bolji procesor,ali kao sto si rekao da je dovoljan za prosechnog korisnika,to smo mi! A inache memorija je 512MB a grafichka je NVIDIA Ge Force 6200 128MB :|
 
Pa znas kako ja igram sve najnovije igre i hocu da mi svi detalji budu na high i neku visoku rezoluciju pa sam zato klokovao moj komp ma imas vec sve detalje o mom kompu ima vec sam postavio temu o klokovanju pa baci pogled.......A sempron i celeron su dosta losiji od npr athlona ili p4 STO SE IGARA TICE.......POZZZ
 
BROTHER DZONI:
pa npr. taj procesor ne bi "poterao" oblivion ili flatout2 kao i sve nove igre a naravno sve zavisi i od kolicine ddr-a kao i od graficke ako ima bar 1gb ddr-a i ako je nvidia 6 serije ili bolja onda bi sve islo i u novim igrama........
A o tom procesoru nema mnogo da se prica osim da je PO MENI los za igre kao prvo mala ferfenkcija malo cache memorije jos ako nije 939 socket onda je LOS za igre!!!! Mozda kad bi se klokovao to bi do nekle pomoglo.....Ali sumnjam da je taj amd odkljucan jer je 99% amd-a zakljucano....JOS NESTO TE ZANIMA??
Znaci citam i ne verujem da ljudi pisu ovakve gluposti STRASNO!!!!!!!!
AKO NIJE 939 ONDA NIJE ZA IGRICE I SLICNO, kakva su to lupetanja majke ti?????

Jos nesto veliki " S T R U C N J A C E "
jos ako nije 939 socket onda je LOS za igre!!!!

Gde si ti cuo ili video ili ............... da postoji SEMPRON 939

ALO ljudi ako nemate pojma o cemu pisete bolje nemojte ni da pisete onda!!!!!!
 
BROTHER DZONI:
Mozda kad bi se klokovao to bi do nekle pomoglo.....Ali sumnjam da je taj amd odkljucan jer je 99% amd-a zakljucano....JOS NESTO TE ZANIMA??
Da to sto posto, mogao bi da se pohvali komsiji kako ima klokovanu masinu.
Nisam znao da se samo otkljucani procesori klokuju, HVALA TI otvorio si mi oci:shock:

Da trece pitanje je bilo "JOS NESTO TE ZANIMA??"
Da zanima me kad ces prestati da S E R E S??????????????????
 
Original postavio BROTHER DZONI
Mozda kad bi se klokovao to bi do nekle pomoglo.....Ali sumnjam da je taj amd odkljucan jer je 99% amd-a zakljucano....JOS NESTO TE ZANIMA??

Nijedan sempron nema otkljucan mnozilac!Nema cak nijedan athlon64(x2) 754,939,am2,ima samo athlon FX.Ovi procesori se klokuju samo tako sto im se podigne FSB(sa 200MHz na vise) i dize im se napon ako je potrebno,mada nije preporucljivo.Od dizanja napona naravno moze da pregori cpu,ali i ploca.Ako cpu ima dugo vremena dignut napon stradaju kondenzatori na ploci i komp postaje nestabilan!
BROTHER DZONI ne lupaj kad neznas!
pozdrav
 
okram:
Nijedan sempron nema otkljucan mnozilac!Nema cak nijedan athlon64(x2) 754,939,am2,ima samo athlon FX.Ovi procesori se klokuju samo tako sto im se podigne FSB(sa 200MHz na vise) i dize im se napon ako je potrebno,mada nije preporucljivo.Od dizanja napona naravno moze da pregori cpu,ali i ploca.Ako cpu ima dugo vremena dignut napon stradaju kondenzatori na ploci i komp postaje nestabilan!
BROTHER DZONI ne lupaj kad neznas!
pozdrav
Onda sta je krajnja ocena za pitani procesor???
 
Po onome sto si napisao,tako nesto ti i treba.Nece ti bas dug vek izrabljivanja toga biti (u smislu:igrice koje ce tek doci) ,ali sto dzaba preterivati.
Zeznuo bi se kada bi uzeo Celerona,on je za jeftine office masine,dok je Sempron pravljen za prosecnog korisnika - grupu u koju ti rece da spadas.
 
misoni:
BTW ,pored atlona 64 za sockete 754 i 939 postoje i semproni.:-)
Hvala bogu neko normalan!!!!
A ja sam protivnik semprona i celerona tako su slabasni kad su naj novije igre u pitanju tipa oblivion quake4........itd.......to je moje misljenje....
I OSTAJEM PRI TOME MAKAR BILO I POGRESNO!!!!!!!!!!!
A za misonia pozzzzzz :p :p :p :p
 
BROTHER DZONI:
Hvala bogu neko normalan!!!!
A ja sam protivnik semprona i celerona tako su slabasni kad su naj novije igre u pitanju tipa oblivion quake4........itd.......to je moje misljenje....
I OSTAJEM PRI TOME MAKAR BILO I POGRESNO!!!!!!!!!!!
A za misonia pozzzzzz :p :p :p :p
Pazi buraz, imam Semprona 2800+ s754 i radi EXTRAAA a da ne pricam kako se clokuje i koja je temperatura! Sve novije igrice rade bez problema!

Za Celeron se slazem da je shit ali Sempron je daleko bolji!

Pozzz
 
Sad znam zasto sam pobegao sa foruma.
Bas zbog ovih: "Imam Semprona Celeron je govn*o" sam pobegao sa ovog foruma.
A koliko si ti procesora u svom zivotu testirao? Koliko puta si stavio Celerona i Semprona istog ranga na crtu?
Da pogadjam? Nijednom. Daj boze da je kroz tvoje kuciste ikad proslo vise od dva procesora.
Ali nema veze, ti imas Semprona i samim tim Celeron je inferioran u odnosu na njega.
I koliko to moze da se klokuje? U tom faktoru si zaboravio plocu, memoriju.....

@autor teme
Taj Sempron je (SocketA) vec pregazen zubom vremena (dobro, ne toliko vremena koliko tehnologije), ali ce ukoliko se stavi graficka novije generacije (i 6200 ce donekle raditi posao), malo RAMa raditi posao prilicno vremena.
Zamenu procesora (a samim tim i ploce, memorije i graficke) ti jos ne bih preporucio, iz u zagradi navedenih razloga, jer korisnici kao ti nemaju realnu za cestom promenom konfiguracije.
A sa pomenutom grafickom moci ces manjevise sve igrice da poteras (na min,. detaljima i povremenim natezanjima) bez vecih problema. A sve to pod pretpostavkom da na racunaru ne radis nista ozbiljnije osim klasicnih office/kucnih potreba bez prevelike zelje za hvaljenjem kod komsija.
 
Кулиража:
Sad znam zasto sam pobegao sa foruma.
Bas zbog ovih: "Imam Semprona Celeron je govn*o" sam pobegao sa ovog foruma.
A koliko si ti procesora u svom zivotu testirao? Koliko puta si stavio Celerona i Semprona istog ranga na crtu?
Da pogadjam? Nijednom. Daj boze da je kroz tvoje kuciste ikad proslo vise od dva procesora.
Ali nema veze, ti imas Semprona i samim tim Celeron je inferioran u odnosu na njega.
I koliko to moze da se klokuje? U tom faktoru si zaboravio plocu, memoriju.....
Uporedjivao sam u isto vreme ovog mog Semprona i Celerona D (prescot) i Sempron radi bolje! Sempron mi radi na NF4-x4 gip setu (Gigabyte je ploca) i 2x256Mb Kingston pc 400 i radi kao 3200+ bez ikakvih problema!

ps: ono u vezi mog kucista nisi u pravu!

Pozzzz svima!
 
Imao sam priliku da sklapam sve i svasta i radim razne kombinacije sa hardwerom i izneo sam neko svoje subjektivno misljenje.Ipak se uvek oseti u radu koji je procesor i da se ne pogleda u Device Manager.
A i sve u svemu,pitanje coveka je lepo glasilo,koliko sam ja provalio,"jel mi dovoljan taj procesor?".Ja kazem da jeste...
Celeron je vise za office masine,a Sempron za normalne kucne korisnike...Athlon i Pentium (sada core 2) su za ljude koje vole da vuku maksimum iz svog kompa i koji znaju kako to da iskoriste (ima i onih sa viskom,pa ih uzimaju iako im realno ne trebaju),a razlika medju njima je da je,opet PO MENI (sto znaci da ne ocekujem da se ceo svet slozi samnom) to sto je Athlon jeftiniji,a core 2 mnogo skuplji.Core 2 ce tek pruziti svoj maksimum kada mu doteraju cipsetove i mislim da ce opet iskusniji odneti pobedu
Ostajem pri tome ;)
 
nikola_v86:
Imao sam priliku da sklapam sve i svasta i radim razne kombinacije sa hardwerom i izneo sam neko svoje subjektivno misljenje.Ipak se uvek oseti u radu koji je procesor i da se ne pogleda u Device Manager.
A i sve u svemu,pitanje coveka je lepo glasilo,koliko sam ja provalio,"jel mi dovoljan taj procesor?".Ja kazem da jeste...
Celeron je vise za office masine,a Sempron za normalne kucne korisnike...Athlon i Pentium (sada core 2) su za ljude koje vole da vuku maksimum iz svog kompa i koji znaju kako to da iskoriste (ima i onih sa viskom,pa ih uzimaju iako im realno ne trebaju),a razlika medju njima je da je,opet PO MENI (sto znaci da ne ocekujem da se ceo svet slozi samnom) to sto je Athlon jeftiniji,a core 2 mnogo skuplji.Core 2 ce tek pruziti svoj maksimum kada mu doteraju cipsetove i mislim da ce opet iskusniji odneti pobedu
Ostajem pri tome ;)
Ovo je lepo receno! :razz: Cini mi se da ste ti i Kuliraza dali sasvim realne odgovore na moje pitanje i veoma sam vam zahvalan zbog toga !Sto ne znaci da bi trebalo ovu temu zatvoriti jer smatram da ima jos dosta njih koji bi znali dosta toga reci o procesorima i njhovim ikustvima! :D Poz.
 
@nikola
Sto se tice rasprave ko je bolji u high - end segmentu, trenutno je diskutabilno pricati.
Na srecu, konacno su cene znatno, znatno pale toliko da i obicni smrtnici mogu sebi da priuste neke mnogo kvalitetnije procesore (i AMD i Intel su skresali cene za oko 50-70% kad su videli da je vrag odneo salu i da sledi borba za opstanak).
Sistem rada procesora (detaljno) je veoma tesko prouciti do kraja. Najlakse je pustiti PC Mark, 3D mark i reci moj je duzi i gotovo.
Postoje mnoge stvari za koje se koriste razliciti delovi procesora, a nijedan od vodecih proizvodjaca nema potpunu dominaciju, kako cenom, tako i kvalitetom. Intel se zayebao (na srecu krajnjih korisnika) kada je dozvolio AMDu da razvija samostalno procesore racunajuci da nece preziveti ni godinu dana. Sada ima veoma konkurentnog rivala koji ga sije u negim segmentima (ali daleko od toga da ga ugrozava, jer Intel ne zivi samo od procesora i na srecu jedan AMD ne moze uticati da firma poput Intela propadne).
Intel je najteze dane prezivljavao sa netburst tehnologijom i vec tada na neki nacin pokusavao da izvede nesto poput istovremenog rada vise procesa. Naravno sa jednim jezgrom je to nemoguce, ali je kako tako krenuo tom stazom mnogo pre AMDa. A AMD ko AMD ide dobro utabanom stazom dok ne vidi da je nesto dobro i tek tada iz korena menja sve, kod njih nema prelaznih faza.
Setite se samo Itanium procesora i pionirskog pokusaja Intela da predje na 64bitnu tehnologiju, pa i DDR2. Koliko vremena je proslo dok je to AMD prihvatio?
Ali neka ih, neka spijuniraju jedni druge i neka nastave ovako kako su poceli i bice super.
Do pre vise od mesec dana procesori su kostali po 700-1000€, a danas Athlon 4200+X2 (AM2) mogu da uzmem za oko 210€, C2D 6400 za 230€.
A nekada (sa tadasnjim top modelima) su to bile mnogo vece cifre.

AMDov najpametniji potez je integrisanje memorijskog kontrolera u sam CPU. Njihov najveci problem je bio sto ne proizvode samo svoj cipset, vec je to zavisilo od ostalih proizvodjaca.
No videcemo sta ce izaci sad iz AMD+ATi ljubavi, mozda dobijemo i AMD Radeon graficke itd, a mozda i CPU i GPU u jednom komadu silikona.
 
Ovako , meni su ovakve rasprave najgluplje stvari koje se mogu pisati na forumu , svako će da hvali ono šta ima i šta je isprobao. Ja na kompjuter uvek gledam kao na stvar koja mi pomaže oko određenog posla, oruđe za rad tj alat koji te dovodi do određenog cilja. Meni ako jedna pentium 2-ka odradi ono što mi je potrebna onda je i ona ok (naravno ako ne zahteva previše vremena taj posao na njemu).ako neka mašina odradi istu stvar brže još bolje. Ako igraš neku igricu i ako mašina može to da nosi bez zapinjanja onda je i to ok, nikada nisam tražio ništa ekstra od mašine već samo da odradi onu stvar koja mi treba, meni je svejedno dali je windows 98 , me ili xp iili 2000 , ili linux, svejedno dali je grafička ati ili nvidia , meni je bitno da ona odradi ono što mi treba. :)
 
Pozdrav drugari!Imam jedan veliki problem sa mojim procesorom:(
Pre neki dan ukljucim Cpu-Z i pogledam procesor stavku....i na moje veliko iznenadjenje radni takt procesora varira za citavih 1GHZ!!!Inace procesor je PIVPrescot 571J 3.8GHZ .
Ah da umalo da zaboravim(mozda je i to vazno)-multiplier varira iz sekunde u sekundu od 14 do 19!!Dali je to normalno??Ako nije kako problem da resim:(
Hvala vam unapred na odgovorima!
 

Back
Top