PA DA VIDIMO VASE KLOK SPOSOBNOSTI!!!!

BROTHER DZONI

Obećava
Poruka
66
DE pa krajnje vreme bi bilo da vidimo dokle ste "Dogurali" svoje masine (U klokovanju) kladim se da je 99% racunara bar malo klokovano pa da cujemo koliko???

Evo ja cu da pocnem

Procesor-Intel celeron D 2.66Ghz clock na 3.5Ghz (uz podizanje voltaze) i sa box culerom!!
Ploca-Asus P4GD1
DDR-2x512MB dual ch kingstone pc3200 (klok na 320mhz)
Graficka-Asus Nvidia 6600 SILENCER/256Mb/pci-e/ Default na 300/500 clock na 440/550mhz! (NABUDZIO SAM NEKI9cm cooler ispod graficke na 2500rpm)
Hard-300gb maxtor sata II 16MB cache
to bi od prilike bilo to i sve ovo sam uspeo sa nekim bednim kineskim napajanjem od 300W!!!!! u kuciste sam stavio 3X12cm cooler-e i 2x9cm cooler (jedan je ispod graficke)
karta je klokovana preko riva tunera... A sad vi koji klok,sa koliko na koliko !!!!!
 
Meni amd barton 2500+(1833mhz) radi fantasticno stabilno na 2.3ghz... meni dosta :D
Imao sam 3200+(2.2ghz) pa sam ga prodao jer nije mogao da radi ni 1mhz vise od defaulta... i lepo uzmem 2500+ i zivotinju od kulera i eto ;) malo podesim neke stvarcice i vozi... temp u full radu 55c a ovako 50c... inace probao sam i 2.4ghz i u vindovsu radi odlicno ali neke igre pucaju...
 
BROTHER DZONI:
DE pa krajnje vreme bi bilo da vidimo dokle ste "Dogurali" svoje masine (U klokovanju) kladim se da je 99% racunara bar malo klokovano pa da cujemo koliko???

Evo ja cu da pocnem

Procesor-Intel celeron D 2.66Ghz clock na 3.5Ghz (uz podizanje voltaze) i sa box culerom!!
Ploca-Asus P4GD1
DDR-2x512MB dual ch kingstone pc3200 (klok na 320mhz)
Graficka-Asus Nvidia 6600 SILENCER/256Mb/pci-e/ Default na 300/500 clock na 440/550mhz! (NABUDZIO SAM NEKI9cm cooler ispod graficke na 2500rpm)
Hard-300gb maxtor sata II 16MB cache
to bi od prilike bilo to i sve ovo sam uspeo sa nekim bednim kineskim napajanjem od 300W!!!!! u kuciste sam stavio 3X12cm cooler-e i 2x9cm cooler (jedan je ispod graficke)
karta je klokovana preko riva tunera... A sad vi koji klok,sa koliko na koliko !!!!!

I ja sam svog Intela 2,8 HT clock na 2806,5 MHz sa ZALMAN kulerom na sebi na ABIT IC7 ploci (875P cipset)
sa dva SATA diska od 80GB u RAID polju 0,i 2x512 MB DDR koji rade na 200,5 MHz u dualu, na GIGABYTE 6600 GT (500/1000 MHz).I sve to na chiphtec napajanjem od 360W.
I mos mislit ovo radi odlicno...
 
Lepo je imati brz procesor zar ne Dzone?
Steta sto jos dugo nece biti ziv!? Buahahaha!
Za vas koji ne razumete salu, ovo je obradjeni citat iz crtanog filma :)
Slushaj Dzone:
Prvo si pitao ekipu za grafiku , pa si onda pitao za procesor koliko se secam itd. jos od pocetka mi mirisalo da ces clockovati i zato sam ti za grafiku dao onaj poduzi savet.
Savetujem ti da brze-bolje vratis default setup na procesoru jer ce ti kinez sve spaliti.
Prvo kupi neko Enermax Liberty napajanje od 90-95e pa se tek onda zezaj do mile volje.
I nece ti oblivion raditi brze ako clockuje procesor nego grafiku. Plus sto ti treba puuuno memorije da bi igrao bez seckanja!
Moj savet je da vratis sve na pocetak, kupis napajanje i onda pitash ljude.NE DIRAJ NAPONE JESI LI POLUDEO!?!??!?!
Kada kupis napajanje slobodno mi pisi na pm i trudicu se da ti pomognem oko OC-a kao i svi ljudi ovde.
Ali ZABOGA NE DIRAJ NSTA SA KINESKIM NAPAJANJEM!!!!!
 
@ dzoni
klokovo si procesor, a memoriju downklokovao !!! (ili se ja varam?) pa ti kanta radi sporije

naveo si da imas PC3200 sto znaci da po defaultu radi na 200MHz(400 efektivno),

a da ti ta ista radi na 320MHz, sto je opet efektivno, znaci radi ti na 160MHz, samo si usporio rad racunara!!!

mozda ja gresim pa ti stvarno memorija radi na 320MHz (640 efektivno)

u svakom slucaju okaci sliku CPU-Z-a sa setovanjima memorije
 
Ja sam klokovao amd-ov procesor 1200+ na 2500mhz....
Za jedno 2 minuta....

burnt_computer.jpg
 

Back
Top