Antisemitizam u UK

Па с обзиром на деловања богатих и најмоћнијих људи света,који су припадници Јеврејског народа,није чудно што је то тако.И сигурно није само у Британији...
 
sumnjivo lice:
Sto te to iznenadjuje kad su Englezi poznati rasisti,huligani i neo nacisti.Tesko ces moci Englezima da prilepis nesto lepo

Brate, nemoj tako. Englezi su civilizovani, nisu kao ovde neki, sto atakuju na strane turiste, samo zato sto su hteli da uspostave prisniji odnos sa domacinima, pa su u tom smislu, malo preterali u izlivima neznosti.
 
Deratizator:
Mene samo interesuje antisrbizam ...

A je li antisemitizam ono sta jevreji rade arapima???

Vidis, to je i mene zbunilo. Ispade da su Jevreji antisemiti, po tom tvom tumacenju.
Cudi me da se nisu oglasile razne organizacije za borbu protiv antisemitizma kad su bombardovali izbeglicku kolonu u Libanu, recimo...

P.S. Mnogo mi se svidja tvoj nick
 
My_Name_Is_Nobody:
Englez bi ga odmah pred oltar odveo/

Pa, nisu, brate, bas svi Englezi tako gostoljubivi. I ti preterujes malkice. Hajde, Toni Bler, u njegovu gostoljubivost ne sumnjam, ali ne verujem da su svi tako srdacni kao Toni.

P.S. Jesi video kao on i Bush, bas onako domacinski tapsu jedan drugog po ledjima, pred kamerama. Piotam se koliko su prisni, kad su daleko od objektiva...
 
Ih, bre, brate, nemoj da plasis Jevreje. Evo, ja sam spreman da ustupim svoj podrum, ako do tako necega dodje. Pa, i Olbrajtovu su krili u Srbiji, pa vidis kako je izrasla u jedno normalno ljudsko bice, iako u podrumu nije bilo svetla. Sharmantna, lepa, plemenita -prava Gosspodja.

Nego, je l' se secas ti mozda Sharonove izjave os pre dve godine, kad je pozvao francuske Jevreje da, njih svih 600000, napusti Francusku i preseli se u Izrael?
A, ko ce ga znati, mozda Ariel nesto zna, sto mi ne znamo. A, opet, sad bas i nije u situaciji da nam to i pojasni.
 
Ako cemo pravo, Englezi su izmislili rasizam...posledica kolonijalizma...
sad...sa druge strane, oni su bili jedni od prvih koji su ukinuli ropstvo, i sada njihova drzava ne sponzorise takve organizacije, i one su marginalizovane, i protiv njih se bori...
kod nas su marginalizovane, ali se protiv njih bori tek od skoro...
nisu daleko dani kada je kod nas ksenofobija bila politicki motivator...a neki i sada to poturaju...
 
@Nexus 6

Sto se tice ksenofobije, mislim da je ona daleko izrazenija na zapadu Evrope nego u Srbiji, pa cak i u vreme Milosevica. Samo je tamo suptilnija, upakovana u lepse pakovanje, sve, kao OK, naoko, ali latentni rasizam prisutan je u skoro svakoj zapadnoevropskoj drzavi. Za Engleze da i ne govorim.

Inace, etimoloski, ksenofobija nije mrznja, vec strah od stranaca, od grckih reci Ksenos -stranac, fobos -strah. To je vazno, veoma, u svetlu sve masivnijeg priliva imigranata i jeftine radne snage sa istoka. Video si i sam koliko su Englezi bili "fini" prema muslimanima, nakon 11-tog septembra 2001-ve. Strah, da, strah ih je pokazao u pravom svetlu.Latentna ksenofobija, uvek ce biti prisutna kod Engleza + prezir, tako tipican za jednu ex imperijalnu silu, zasluznu za smrt oko 100 miliona ljudi...nemojmo se praviti Englezi...please!
 
My_Name_Is_Nobody:
Bogami kako je krenulo kad bi se opet pojavio neki Hitler sumnjam da bi vise jevrejima bilo spasa.Imaju neprijatelja gde god se okrenu.

Evo ovde je receno sve sto treba da se kaze. Pitam se samo odakle im toliki neprijatelji. Zasto niko recimo ne mrzi Irce, francuze ili Norvezane. Nego svi mrze Jevreje. Za to postoji cak i poseban termin. Au... pa sta je ovo...
 
King David:
@Nexus 6

Sto se tice ksenofobije, mislim da je ona daleko izrazenija na zapadu Evrope nego u Srbiji, pa cak i u vreme Milosevica. Samo je tamo suptilnija, upakovana u lepse pakovanje, sve, kao OK, naoko, ali latentni rasizam prisutan je u skoro svakoj zapadnoevropskoj drzavi. Za Engleze da i ne govorim.

da, a kod nas je mnogo bolje zato sto nije upakovana u lepo pakovanje, i zato sto je na otvorenom...
to su, vazda, bile gluposti...svega ima na tom zapadu, cega ima ovde, al' je upravo tamo bolje bas zbog toga sto je upakovano, tj. zabranjeno, kaznjivo, i NIJE LEPO...tamo drzava ne sponzorise takvo ponasanje, vec ga sankcionise...
a sad pazi jos...mi uopste nemamo njihove probleme...to da ti stvarno "dolaze neki stranci i otimaju posao"
ovde stranaca nema...koliko ima Jevreja, pa pazi ovaj forum i jos gore Stormfront???
ovde se kao nacionalizam uzima etnicki nacionalizam, a tamo gradjanski, koji sve narode obuhvata...i tako dalje, i tako dalje...

off topic, kad smo kod stranaca...

sedim u Movie bar-u, i dolazi konobar, arapin...i prica OK srpski, doduse sa teskim akcentom,i mi na srpskom narucujemo, i on sve razume...u kraju krajeva, verovatno i HOCE da nauci srpski...
a oko nas sve neki nalozeni fenseraj koji sa likom prica na engleskom!
mislim se: "NEEE, mi smo SABANI, ne znamo engleski, pi*da vam materina fenserska"

to je druga strana medalje u ovoj prici...
 
@Nexus 6

Razumem ja sta ti hoces da kazes, ali, razmisli...zar nije daleko cinicnije biti ksenofob , rasista i nacista u finom pakovanju, nego to otvoreno demonstrirati? Pritom, ne prenebregavaj cinjenicu da je ova zemlja nepravedno kaznjavana i mrcvarena, pa, opet, ja ne vidim da je neko napadao muslimane ili strance - turiste, ili nacionalne manjine, sem, reeeeeetkih i izolovanih slucajeva.
A, sta su Englezi radili muslimanskim zajednicama nakon 11-tog septembra? Bilo je to divljanje. A, sta bi tek radili da su im ovi 78 dana bombardovali zemlju, samo to da su im radili, da ne idemo dalje? Ma, pobili bi ih sve do jednoga!
 
King David:
@Nexus 6

Razumem ja sta ti hoces da kazes, ali, razmisli...zar nije daleko cinicnije biti ksenofob , rasista i nacista u finom pakovanju, nego to otvoreno demonstrirati? Pritom, ne prenebregavaj cinjenicu da je ova zemlja nepravedno kaznjavana i mrcvarena, pa, opet, ja ne vidim da je neko napadao muslimane ili strance - turiste, ili nacionalne manjine, sem, reeeeeetkih i izolovanih slucajeva.
A, sta su Englezi radili muslimanskim zajednicama nakon 11-tog septembra? Bilo je to divljanje. A, sta bi tek radili da su im ovi 78 dana bombardovali zemlju, samo to da su im radili, da ne idemo dalje? Ma, pobili bi ih sve do jednoga!

mozda je cinicnije, ali bolje i to nego otvoreno iskazivati mrznju i netrpeljivost...sta je s'tobom???
a kod nas su napadane dzamije, koje nemaju veze sa Albancima i tokom bombardovanja su polomljene i unistavane ambasade, predstavnistva, i bilo sta sto ima veze sa zemljama NATO...
sad, kao sto rekoh, kod nas nema stranaca, u tom obimu kao tamo...ovde su jedine vidljive manjine Madjari i Romi...
sa Madjarima se vidi koja je "frka" u Vojvodini, jedni idioti kukaju "Republika Vojvodina", drugi idioti kukaju "uzese nam i Vojvodinu, braco", a stanje stvari medju normalnim ljudima je potpuno OK...

ali opet, ovde se ne radi o gradjanima, nego o drzavi...sta drzava dozvoljava...dok su tokom nemira i tuca u Engleskoj, policajci razdvajali ljude i tukli huligane, ovde ih je boleo **** dok je gorela dzamija...morao je svestenik da izlazi na ulice da smiruje idiote, umesto da to radi policija...
 
@Nexus 6

Pa, ja ne znam sta je sa tobom!

Ovo je klasicna zamena teza. Koje su to dzamije napadane i kada? Covece, napadi na dzamije u Beogradu i Nishu, bila su emotivna reakcija na POKOLJ, razumes li ti tu reca, POKOLJ i pogrom srpskog stanovnistva, pred ocima cele svetske javnosti.
Po mom misljenju, paljenje dzamija je bio nepromisljeni cin, ali, uzimajuci u obzir sveukupne okolnosti i napetost koja je mogla da eskalira sire, sa daleko tezim posledicama, policija je tolerisala to. Dzamije se mogu izgraditi ponovo, ali ljudski zivot se ne moze vratiti, razumes li ti razliku? Pa, znas da je narod bio toliko revoltiran, da je bilo predlogada se krene na Bujanovac, da se krene u novi rat???
To je bio izduvni ventil, i zato policija nije reagovala.
Da li shiptari u Srbiji mogu da se krecu i rade slobodno sada? Mogu, niko ih ne dira, ni dlaka sa glave im ne fali.
A,. da li Srbi na Kosmetu mogu da se krecu i zive slobodno? Ne mogu -zive u getima, u stalnom strahu od divljaka. I ti si nasao da pravis paralelu izmedju ova dva, istovremena dogadjaja!

Sramotno je da ja, koji nisam Srbin, sebe stavljam u poziciju da vas branim od vas samih!
I nemoj mi pricati o Vojvodini, poznajem situaciju na terenu jako dobro. Madjari, ni bilo koja manjinska etnicka zajenica u Vojvodini nisu ugrozeni od vecinskih Srba. Tu i tamo sporadicni kafanski incidenti su se desavali uvek na tim prostorima. Samo se to sada politizuje, prenaglasava i skupljaju se politicki poeni.

I da ti kazem, skoro da nema zemlje u svetu, gde manjine uzivaju tolika prava kao u Srbiji.
A, romi...hm...da li ti znas kako se prema njima postupa u Ceskoj i Slovackoj, npr? I kako drzava reaguje?
Pa, u nekim kafanama u Ceskoj vise okacene bejzbol palice na kojima pise "za cigane", i...? Malo osude od EU, i na tome se zavrsi.

A, znas lida su prilikom poslednjih rasnih nemira u Francuskoj, podjednako, i policajci i neonacisti, skinsi i ostali desnicari, zajedno tukli Arape?
Ne, toga nema na CNN-u.Razumljivo, njihova su dupeta upitanju.
A, Srbi su nacisti, zamisli? Sta uradise nesretnim Shiptarima i sta rade po Vojvodini manjinama!!!

Daj, olabavi malo, prica ti je totalni promasaj...
 
King David:
Brate, nemoj tako. Englezi su civilizovani, nisu kao ovde neki, sto atakuju na strane turiste, samo zato sto su hteli da uspostave prisniji odnos sa domacinima, pa su u tom smislu, malo preterali u izlivima neznosti.
Pre par godina Englezi su pokusali da prikriju cinjenicu da su morali da isplate vise milionsku ostetu za nekoliko desetina zena iz Kenije koje su Engleski vojnici silovali.Posto je Kenija bila Britanska kolonija i dan danas neke jedinice Britanske armije idu na obuku u Keniji.Ispostavilo se da su pomalo zivahni pa su u nekoliko navrata silovali Kenijke.Da stvar ne bi dosla do suda izvrseno je van sudsko poravnanje.Medjutim stvar je ipak dosla do ostrvske stampe.Ali na kraju po obicaju nista.Samo nekoliko crncadi sa plavom kosom u Keniji
 
King David:
@Nexus 6

Pa, ja ne znam sta je sa tobom!

Ovo je klasicna zamena teza. Koje su to dzamije napadane i kada? Covece, napadi na dzamije u Beogradu i Nishu, bila su emotivna reakcija na POKOLJ, razumes li ti tu reca, POKOLJ i pogrom srpskog stanovnistva, pred ocima cele svetske javnosti.
Po mom misljenju, paljenje dzamija je bio nepromisljeni cin, ali, uzimajuci u obzir sveukupne okolnosti i napetost koja je mogla da eskalira sire, sa daleko tezim posledicama, policija je tolerisala to. Dzamije se mogu izgraditi ponovo, ali ljudski zivot se ne moze vratiti, razumes li ti razliku? Pa, znas da je narod bio toliko revoltiran, da je bilo predlogada se krene na Bujanovac, da se krene u novi rat???
To je bio izduvni ventil, i zato policija nije reagovala.
Da li shiptari u Srbiji mogu da se krecu i rade slobodno sada? Mogu, niko ih ne dira, ni dlaka sa glave im ne fali.
A,. da li Srbi na Kosmetu mogu da se krecu i zive slobodno? Ne mogu -zive u getima, u stalnom strahu od divljaka. I ti si nasao da pravis paralelu izmedju ova dva, istovremena dogadjaja!

Sramotno je da ja, koji nisam Srbin, sebe stavljam u poziciju da vas branim od vas samih!
I nemoj mi pricati o Vojvodini, poznajem situaciju na terenu jako dobro. Madjari, ni bilo koja manjinska etnicka zajenica u Vojvodini nisu ugrozeni od vecinskih Srba. Tu i tamo sporadicni kafanski incidenti su se desavali uvek na tim prostorima. Samo se to sada politizuje, prenaglasava i skupljaju se politicki poeni.

I da ti kazem, skoro da nema zemlje u svetu, gde manjine uzivaju tolika prava kao u Srbiji.
A, romi...hm...da li ti znas kako se prema njima postupa u Ceskoj i Slovackoj, npr? I kako drzava reaguje?
Pa, u nekim kafanama u Ceskoj vise okacene bejzbol palice na kojima pise "za cigane", i...? Malo osude od EU, i na tome se zavrsi.

A, znas lida su prilikom poslednjih rasnih nemira u Francuskoj, podjednako, i policajci i neonacisti, skinsi i ostali desnicari, zajedno tukli Arape?
Ne, toga nema na CNN-u.Razumljivo, njihova su dupeta upitanju.
A, Srbi su nacisti, zamisli? Sta uradise nesretnim Shiptarima i sta rade po Vojvodini manjinama!!!

Daj, olabavi malo, prica ti je totalni promasaj...

ocigledno se ne razumemo...to su dva nacina razmisljanja...
svako nasilje ima "opravdanje" u drugom nasilju...kod nas se pale dzamije jer su Albanci ubijali Srbe, zato sto su njih napali drugi Srbi, zato sto su njih napali treci Albanci...itd, itd, itd...tome kraja nema...
u Engleskoj/Francuskoj gomila belih huligana se skupi da tuce Azijate, jer je vlasnik radnje, Korejanac, vadio dvocevku na dva bela momka koji su se tu nesto muvali, i vredjali Korejanca...itd, itd, itd...ni tome kraja nema...

a ja OPET ponavljam, da POLICIJU i DRZAVU za sve to treba da bole ****...ona je tu da cuva javni red i mir, i slicne fore...
policiju ne treba da interesuje ko je kome prvi, nego kada u njenom reonu pocnu nemiri, treba da reaguje i da smiri situaciju...

i ne znam u cemu je problem sa Vojvodinom, upravo sam i napisao to sto i ti...
i prica mi apsolutno nije totalni promasaj, sto ces i videti sam kada sve lepo procitas, ne padas u vatru, i shvatis sta sam napisao...
 

Back
Top