Kultna stvar-FORUM

Šakal

Elita
Poruka
17.385
Mislim da forumi a posebno ovaj na Krstarici polako prerastaju okvire virtuelnog i postaju nešto što se polako ali sigurno u svima nama i sa svima nama prenosi i na real life...
Svima koji smo ovde forum je postao neka vrsta zamene za nešto...neko,pak...možda mnogi....ubijaju dosadu na ovaj način i polako i ne primetno postaju 'navučeni'....možda...
Vremenom neko,neki...počnu živeti svoj nick u stvarnom životu...vremenom,pak...obrnuto...
Možda je tema za 'filozofiju' po nekima....mislim da nije....pa zato neka i ostane ovde...jer....nekima je ovo sad kultno...nekima će tek postati...možda...
Dakle,vaši komentari i mišljenja....
Pitanje.... Možda za petnaestak godina ako ovog foruma ne bude više on postane nešto veoma kultno....nešto čega ćemo se svi koji su bar jedan post napisali rado sećati....možda...;)
Šta mislite o tome?

Btw. znam da je bilo sličnih tema...sličnih,ali ne i istih...ova je po malo kultna...:lol: :arrow: :twisted: :arrow: ;)
 
Hmmmm... da, ali treba znati gde su granice!
Sve je ovo sjajno, ali mesati sa realnim zivotom.. eee to je vec nesto drugo. Da, mnogi se zanesu, svakoga je ponelo barem malo, to je druzenje, mozda mali beg iz stvarnosti ali to definitivno ne moze zameniti sve ono sto je oko nas. Mozemo se zezati na Forumu, mozemo dati misljenje o necemu ili nekome, ali ne prenositi to u stvaran svet, na nacin da nesto sa Foruma utice drasticno na nas zivot. Mogu se ovde dobiti i korisni saveti, prosiriti saznanja iz neke nepoznate oblasti, procitati poneku lepu pesmu, diviti se raznolikosti komuniciranja medju ljudima, ali..sve je to samo deo zabave.
Sto znaci da sve i treba da ostane ovde, medju Forumskim zidovima! :wink:
 
@Shack - ti si Okultan...samo pravis neke kultove :lol:...
Btw - tema,i ako je bila - svejedno je genijalna - forum i druge vrste elektronske komunikacije - razlozi njihove progresije,...psiholoski,socijalni,moralni itd aspekti istih...o svemu tome moze i treba da se prica - hvala Bogu pa glupim politicarima i psihijatrima nije palo na pamet da se makar jednom konektuju...dobili detaljan presek raspolozenja i mentalnog zdravlja populacije...
Bravo za temu!
 
Pa forum na neki nacin i jeste i nije izvor pravih informacija, jer kao sto znamo neki ljudi vole da preteruju i lazu kad nema nikoga da ih vidi kako se crvene...a sa druge strane zaista moze da se vidi generalno misljenje jednog dela populacije, ali tu se javlja problem kako da znas ko je ko?
A inace iskreno verujem da ovde ima ljudi koji su svoj socijalni reality zivot zamenili ovim nerealnim, sto je sa jedne strane ok ako zele da nekoga licno upoznaju odavde, ali ako hoce da budu stalno ovde a da nikada nikoga ne upoznaju licno onda to vec prelazi u virtual reality zivot...
 
Mackic:
Pa forum na neki nacin i jeste i nije izvor pravih informacija, jer kao sto znamo neki ljudi vole da preteruju i lazu kad nema nikoga da ih vidi kako se crvene...a sa druge strane zaista moze da se vidi generalno misljenje jednog dela populacije, ali tu se javlja problem kako da znas ko je ko?
A inace iskreno verujem da ovde ima ljudi koji su svoj socijalni reality zivot zamenili ovim nerealnim, sto je sa jedne strane ok ako zele da nekoga licno upoznaju odavde, ali ako hoce da budu stalno ovde a da nikada nikoga ne upoznaju licno onda to vec prelazi u virtual reality zivot...

Da li Forum jeste ili nije izvor pravih informacija...pa to zavisi od kvaliteta nas samih.Ali ono što je sigurno svuda u svetu pa i kod nas, pa i na forumu je da tehnika polako, ali neumitno zamenjuje čaroliju...u tom smislu Forumu nije potrebno vreme,on je već sada - kult.
Koliko puta nam druženja sa bliskim prijateljima izgledaju kao tiha hodočašća na mesta gde su sahranjeni mrtvi?Koliko puta smo se u najintimnijem društvu osetili sami, potpuno sami, u grubom kovitlacu stranih reči i čudnog nam ponašanja..bez mogućnosti da iz svega izađemo sada i odmah...
Na Forumu - jedan klik, i dobrodošao, ako si raspoložen...još jedan klik i - doviđenja...
 
Po čemu se virtualno druženje na Forumu razlikuje od naših sopstvenih snova ?...pa valjda,samo po tome što ih ovde bar malo podelimo sa tamo nekim...a pri tom se tačno i obraćamo tamo nekom...sa kojim delimo ubeđenja i interesovanja.
Zar je poznavanje ljudske fizionomije toliko važno, da ne kažem presudno za druženje?
Znati boju nečijih očiju, kose i broja cipela nikako ne određuje kvalitet međusobnog odnosa....naprotiv...tu nema ni malo čarolije..
 
Moram da priznam da mi se kod foruma posebno svidja to - jedan klik i dovidjenja. Ja sam uvek imala problema sa time da ljudima objasnim kako me u stvari ne zanima trenutni razgovor a uvek mi je bilo trulo da im to kazem. Ovde mi je sve opusteno sto se toga tice.
Mada imam utisak da ce osobe sa predrasudama uvek naci nesto prema cemu ce imati predrasude, a u ovakvom okruzenju to ce biti neciji nick, avatar, slika, profil, godine, pol itd.
U stvari forum je zbrka misli gomile ljudi, pa su neke korisne, neke glupe, neke pametne, neke iskrene, neke lazne...i svako od nas ima pravo na izbor cije misli ce da prati, cije ce da napadne a cije da ignorise...
 
Mackic:
Moram da priznam da mi se kod foruma posebno svidja to - jedan klik i dovidjenja. Ja sam uvek imala problema sa time da ljudima objasnim kako me u stvari ne zanima trenutni razgovor a uvek mi je bilo trulo da im to kazem. Ovde mi je sve opusteno sto se toga tice.
Mada imam utisak da ce osobe sa predrasudama uvek naci nesto prema cemu ce imati predrasude, a u ovakvom okruzenju to ce biti neciji nick, avatar, slika, profil, godine, pol itd.
U stvari forum je zbrka misli gomile ljudi, pa su neke korisne, neke glupe, neke pametne, neke iskrene, neke lazne...i svako od nas ima pravo na izbor cije misli ce da prati, cije ce da napadne a cije da ignorise...

Naravno...i tako se našalimo i zabavimo dok nam je do zabave..i ništa loše...i nikom loše
 
Mackic:
Moram da priznam da mi se kod foruma posebno svidja to - jedan klik i dovidjenja. Ja sam uvek imala problema sa time da ljudima objasnim kako me u stvari ne zanima trenutni razgovor a uvek mi je bilo trulo da im to kazem. Ovde mi je sve opusteno sto se toga tice.
Mada imam utisak da ce osobe sa predrasudama uvek naci nesto prema cemu ce imati predrasude, a u ovakvom okruzenju to ce biti neciji nick, avatar, slika, profil, godine, pol itd.
U stvari forum je zbrka misli gomile ljudi, pa su neke korisne, neke glupe, neke pametne, neke iskrene, neke lazne...i svako od nas ima pravo na izbor cije misli ce da prati, cije ce da napadne a cije da ignorise...

Pa da, naravno...protrčiš po Forumu, pročitaš...po nešto ti izmami osmeh, na nekog ( nešto ) se ostrviš..i uvek se nađe zrnce peska da zapne za oko
 
angel 021:
Po čemu se virtualno druženje na Forumu razlikuje od naših sopstvenih snova ?...pa valjda,samo po tome što ih ovde bar malo podelimo sa tamo nekim...a pri tom se tačno i obraćamo tamo nekom...sa kojim delimo ubeđenja i interesovanja.
Zar je poznavanje ljudske fizionomije toliko važno, da ne kažem presudno za druženje?
Znati boju nečijih očiju, kose i broja cipela nikako ne određuje kvalitet međusobnog odnosa....naprotiv...tu nema ni malo čarolije..

Lepo rečeno.;)
 
Ja cu se definitivno secati......ali tek kada se forum,zaista ...zzaaaa.... a a...biti ce mi zao...

-----SUPER je chuti drygu sredinu,ima(ce) ovde dosta pouke da se izvuche....samo vremenjace,su zeznyte na forumu!.......pogotovo,sto sam za podforum Kultne stvari pomislio da se stvarno nesto....ne znam sta...DOGAdja ozb. a to mi je gore od Politike & sex-a ZAJEDNO....
 
...Diskrecija u manifestaciji najprljavijih ideja u podsvesti pojedinca....:D predivno - forum je na korak od "matrice" iz Neuromansera ili "Cudnih dana"...slazem se sa @Gothmogom - FORUM je naznaka distopijske buducnosti koja nas ceka :lol:...smejem se od uzasa i panike ...
 
zamislite nekog entuzijastu koji skroluje ovom temom 500 godina docnije.... svi smo mi vec odavno mrtvi a tema i dalje ovde....
mislim da ce u buducnosti ta net-arheologija i putovanje u proslost na taj nacin, imati svoje fanove...
nepregledne informacije umrlih bice lako sacuvane i pohranjene na velikim serverima, samo ukucas neku godinu i vidis kako su ljudi tad pricali, u sta su verovali, sta ih okupiralo, kako su izgledali itd....
 
random_cloud_form:
zamislite nekog entuzijastu koji skroluje ovom temom 500 godina docnije.... svi smo mi vec odavno mrtvi a tema i dalje ovde....
mislim da ce u buducnosti ta net-arheologija i putovanje u proslost na taj nacin, imati svoje fanove...
nepregledne informacije umrlih bice lako sacuvane i pohranjene na velikim serverima, samo ukucas neku godinu i vidis kako su ljudi tad pricali, u sta su verovali, sta ih okupiralo, kako su izgledali itd....
Ha, haaa...e, ova ti je dobra...i nema arheoloških iskopina...ni knozervacija....idealno, sve na dlanu...Pa da malo povedemo računa - kakav trag ostavljamo... :lol: :|
 
random_cloud_form:
zamislite nekog entuzijastu koji skroluje ovom temom 500 godina docnije.... svi smo mi vec odavno mrtvi a tema i dalje ovde....
mislim da ce u buducnosti ta net-arheologija i putovanje u proslost na taj nacin, imati svoje fanove...
nepregledne informacije umrlih bice lako sacuvane i pohranjene na velikim serverima, samo ukucas neku godinu i vidis kako su ljudi tad pricali, u sta su verovali, sta ih okupiralo, kako su izgledali itd....
Isto tako, moći će za 500 god. videti i koliko su ljudi bili usamljeni pa toliko vremena provodili na chat-u. Nadajmo se da će sse za 500 god. ljudi više družiti međusobno,licem u lice, a ne virtuelno,kao i mi do pre par godina.
 
:lol: i baš volim što je tako - kakva zanosna matrica.
Meni je ovo ponekad kao - safe house. Mnogo mi se toga važnog dešava, ovde nalazim balans.

/def/. zavisnost počinje onda kada aktivnost počne da te koči i ometa u svakodnevnom životu...dokle god sve stižeš, nema "net-zavisnosti", to je razbribiga, hobi, specijalni interes...whatever ;)
 
Forum je upravo ono sto sama rec oznacava jos od straog Rima: mesto okupljanja i razmene misljenja. Ono sto je nama koji smo na "forumu 21. veka" zajednicko je da u odredjenom trenutku imamo potrebu za dijalogom ali se nalazimo u "jednosmernoj ulici". Forum okuplja ljude sa raznim pobudama: egzibicioniste, altruiste, dokone, zeljne intelektualne avanture ili seksualnih fantazija. Forum je potreba ali verujem da je lose ako postane navika.
 
galanad:
Forum je upravo ono sto sama rec oznacava jos od straog Rima: mesto okupljanja i razmene misljenja. Ono sto je nama koji smo na "forumu 21. veka" zajednicko je da u odredjenom trenutku imamo potrebu za dijalogom ali se nalazimo u "jednosmernoj ulici". Forum okuplja ljude sa raznim pobudama: egzibicioniste, altruiste, dokone, zeljne intelektualne avanture ili seksualnih fantazija. Forum je potreba ali verujem da je lose ako postane navika.
...Vi ljudi uskih pogleda i misljenja zasnovanog na predrasudama...cinite me tuznim.... :?
FORUM i net su ovaplocenje anarhije,moci mase koju ne moze niko da kontrolise...san Kronstatskih mornara i prosjaka celog sveta...nije dekadencija - ovo je destruktivna sila, sumski pozar za ugareno tlo i novo seme.... :arrow: :arrow: :arrow:
 

Back
Top