Kada je vreme za razdvajanje od deteta?

Slazem se s tobom Helen u svemu, samo smo zaboravili napomenuti da ti koraci ka osamostaljenju rastu srazmerno njihovim godinama.
Ja sam ponosna kad se ona zaigra s decom na igralistu i ne okrene se nijednom da vidi jesam li tu, ili kad sama ode uprodavnicu i kupi sebi lizalicu (naravno ja je posmatram sa pristojne razdaljine) ili kad za ona 4 dana sto je bila kod mojih ni jednom ne pita za nas. To je po meni primereno detetu od 2.5 god, naravno da ona ne moze sesti na bicikl i vratiti se kuci kad joj dosadi.
Trudim se da joj pokazujem da je volim maksimalno a da ne budem posesivna, i da je osamostaljujem a da ne ispadne da je guram od sebe. Ali sam bila iskrena, nedostaje mi kad nije samnom i ne verujem da ima mame koja to ne oseca
 
Dobra stvar je odlazak na letovanje i zimovanje sa obdanistem. Starije dete je islo sa 3g prvi put i nijednom nije pitala za mamu, tako da mi je vaspitacica rekla da i ne moram da zovem svaki dan. Malisa jos nije spreman za duze odvajanje, takvo dete. Ali planiram da ga posaljem na zimovanje sa obdanistem, tada ce taman napuniti 4g, vec se vidi da je zreliji i da ce biti spreman da se odvoji od kuce i mame. Bilo koje ranije odvajanje bi bio zlocin, bar prema mom detetu koje nije bilo spremno za to. Prosle godine je muz sa cerkicom otisao na more 10 dana, bez nas, i mali je toliko patio da je to neopisivo. Svako dete je prica za sebe.
 
Ja samo da kazem da jezivo zavidim svim roditeljima koji imaju bake i deke kod kojih deca mogu da provedu jedno izvesno vreme. Nemam taj komoditet, i htela-ne htela postadoh emocionalno...kako ono beshe.
U principu ne volim ekstreme. Mislim da nije dobro ni jedno ni drugo. :?
A kad je pravo vreme? Pa valjda zavisi od celokupne situacije i ponajvise od samog deteta. Mislim da je moja cerka sa 3,5 i nesto malo preko sasvim spremna i zeljna da ode kod bake i deke), ili pogotovo kod moje ili njegove sestre sa cijim klincima se super igra. Ma znam da ne bi ni trepnula i da bi bas bila hepi. ALi na jedan-dva dana za pocetak, ne vise.
Sin od godinu i po nema teorije da ode kod bilo koga niti da pridje bilo kome:lol: , vezan je jos uvek jezivo i ne znam zasto bih maltretirala dete i da mogu.
 

Back
Top