video konferencija

Mozes to sve i preko netMeetinga, koji ne takodje ugradjen u Windows. I ne samo to, vec mozes videti njegov desktop, cak i raditi na njemu a i razmenjivati fajlove dok si na vezi. I mozes crtati i prikazivati slike u "white board"
 
Startuj "Run" pa unesi "conf" kao parametar.
Kad se podigne NetMeeting, imas "Tools->Options"
Tamo podesi Audio,Video i Boradband opcije prema tvojoj situaciji.
Ako imas stalni IP, neko te moze nazvati samo navodeci tvoj IP u delu za zvanje (gornji dropdiwn box i prvi telefon sa vfha)
Ako nemas stalni IP, bice nezgodnbije, jedino tesenje je da kad startujes NetMeeting da nekako saopstis drugoj strani tekuci IP (maiom na primer), druga strana sad koristi taj IP za poziv.

Procitaj i Help
 
Pošto ovih dana treba da mi spoje ADSL a imam potrebni hardver, zanima me da li postoji način za video konferensing bez zamajavanja s IP adresama. Postoji li neka aplikacija ili servis na netu za te stvari. Ovo mi je potpuno nepoznato područje pa je svaka pomoć dobrodošla.
@codemaker Ako koristimo NetMeeting na obe strane, da li moramo oba znati IP onog drugog - ili je dovoljno da jedan zna i uspostavi konekciju?
 
Šta fali msn-u ja ga koristim bez problema za audio-video razgovore ?
Inače Codemaker MSN ima alatku koja se zove "Remote Assitance" preko njega možeš da uđeš u tuđ komp i da vidiš njegov desktop i da mu podešavaš kompjuter i rešavaš probleme na njegovom kopjuteru naravno uz njegovu dozvolu pa tako da ja nevidim neku prednost NetMeetinga nad MSN-om. Za MSN nema potrebe da se zna ip adresa onog drugoga verzije , msn-a od 7,5 pa naviše , inače audio video može i preko Yahoo Messengera.
FO instaliraš kamericu pa je priključiš , i zatim pokreneš MSN kada uspostaviš kontakt sa željenom osobom koja takođe ima kamericu MSN će ti sam ponuditi audio-video razgovor , a ako si nestrpljiv imas kada pokreneš msn i uloguješ se :actions > audio-video > audio-video conferenc. :)
A da zamalo zaboravih nedavno sam na netu pronašao i adon za MIRC za audio video pa tako da to može i preko toga da ide.
Juuuuuuu SKYPE zamalo da zaboravim :)
 
Da se nadovezem na @Snejskov post u vezi remote-a, zarad kvalitetnijih informacija.

Sama pozivnica koja se kreira, mora prvo da se uradi kroz sam Wizard koji se nalazi u Help and Suport Centru. Zatim tek moze se poslati, bilo preko Messengera, bilo preko Mail-a, bilo preko netMeetinga (ili drugog programa vezanog za ovu vrstu problema). Takodje tu je i Remote desktop (koji koristi 128-bitnu enkripciju prilikom povezivanja).

I naravno, ostali software, koji ne dolazi sa Microsoft-ovim operativnim sistem, ali su takodje dosta dobri.
 
Sad ste me tek zbunili. Mr. Legolas pominje nekakve pozivnice, Wizarde etc. Kakve pozivnice (svadba, ispraćaj u vojsku - zezam se :lol:) Rekao sam da sam u tim stvarima na nepoznatom terenu (moj dial-up ne dozvoljava baš mnogo).
@snejks: to možda važi za tu državu ali ja nisam u njoj. U RS se na ADSL prilično čeka ali kad ga dobiješ radi kao zmaj - provjereno. Bar je sada tako a šta nosi budućnost, vidjet ćemo.
 
Nazalost, sasvim si u pravu! :(
Dakle, stvarno se pitam, ima li u ovoj nasoj jadnoj drzavi nesto sto funkcionise KAKO VALJA?
Cega god su se nasi vrli "strucnjaci" dohvatili, od politike preko ekonomije do tehnologije, sve su zassrali!
Ne mogu da verujem, da i to moze. Dok u svetu i okolnim na susedima milim, menjaju sisteme i napreduju, mi ADSL jos uvek proglasavamo cudom tehnologije - a obicno je isluzeno djubre. Na njemu nijedna savremena drzava ne bazira svoje komunikacije, osim nas i Zambezi regiona...

Nema nama napretka dok nas ne pocnu saletati na kucnim pragovima ovi "strucnjaci" iz telekonjova,
sve kukajuci da uzmemo najnovije liniej za male pare i jos primimo poklone..
 
U svima nama susjednoj Hr piči TV preko ADSL-a (sa garantovanim brzinama od 3 M to i ne čudi). S druge strane Atlantika, već desetine miliona priključaka je optika - direktno do kompa u kući. A ja željno isčekujem svoj 512 k ADSL. Znajući lokalnog WiFi operatera lično, ne čini mi se dovoljno pouzdan. Pa vi vidite gdje se svi mi nalazimo.
 

Back
Top