Sramotno -neokomunisti bi opet da uvode cenzuru

King David

Aktivan član
Poruka
1.172
Sramotno. Nemam reci! Opet neokomunisti,novi revolucionari, lose kamuflirani jakobinci, zahtevaju cenzuru. Oni su opasnost po demokratski poredak. Demokratija je krhka tvorevina, nije nesto sto je izvan svih nas, sto ne zavisi od nas...demokratija se konstantno mora cuvati od nasrtaja njenih ljutih protivnika - ekstremista, ralicitih po ideologiji, a toliko slicnih po agresivnom nastupu i pozivima na ukidanje jedne od najvecih tekovina demokratskog poretka - prava da se, nenasilno, dijalogom, ukrstaju razlicita misljenja.
Ne! Oni, bas kao i njihovi ideoloski predhodnici - fashisti, nacisti i komunisti, pozivaju na spaljivanje knjiga, zabranu emitovanja filmova koji nicim ne ruiniraju demokratski sistem, ne pozivaju na nasilje, legitimno i legalno publikuju arhivsku gradju...
Danas ce traziti zabranu filmova, sutra ce hapsiti, prekosutra ubijati...Oni su minorni, ali, i komunisti su bili minorna grupacija u zacetku, a sta je bilo kasnije? Da se crvena kuga zaustavila na vreme, da su se sprovele profilakticke mere, da se nisu birala sredstva, kao sto se u slucaju pojave slicnih epidemija ne biraju, da se ta sacica zarazenih stavila u karantin, ne bismo imali desetine milona mrtvih kasnije.
Neki, na pojedinim forumima, pozivaju na cenzuru Moor-ovog filma.Da ne poverujete! Berlinski zid , jos uvek im je u glavama, nisu obavesteni da je srusen. Oni hoce i nas da ubede kako je svaki vid razmisljanja, koji nije na liniji i u saglasju sa njihovim Firerom, njihovim Marsalom, zabranjen, a da se svi koji su nihovi ideoloski neprijatelji, trebaju iskoreniti, milom ili silom. Ovi ljudi su opasnost po demokratsko i civilizovano drustvo,oni su nova crvena poshast.
Ali, ne cude mene oni, vec oni, koji, iako im je omoguceno da ih sprece
da javno deluju, cute, sakriveni u svojim kucicama za pse. Ta pasivnost, to je daleko opasnije ovih nesretnika, koji, buduci da su zaslepljeni, slepi, takoreci, slede naloge svojih mini firera, spremni na sve...na svaki obracun sa neistomisljenicima, jer, nisu kadri da shvate da su objekti - zrtve manipulacije.
Da, vise me cude ovi drugi. Pa, sutra ce, hipoteticki, ti ljudi, u ime i zarad nekog, samo njima shvatljivog ideala, doci i na vas prag, zakucace...i odvesti vas u nepoznatom pravcu, jer niste "sledili put -sledili viziju". Zapitajte se i zabrinite, vi, koji sada cutite, a, mozete, te zanesenjake, zaustaviti u njihovom suludom naumu da se zabranjuje, zabranjuje i zabranjuje, sve sto iskace iz njihove ogranicene projekcije stvarnosti, nece li vas, koliko sutra, zateci nespremne...dok drze automatsku pusku uperenu u vas...i ne samo vas.

P.S. Moor-ov film je limunada. Komercijalizacija nesretnih dogadjaja, cija je, eto, danas, petogodisnjica. Gledao sam ga jednom -dovoljno. On ne prikazuje ni 5% onoga sto bi trebao, da bi slika o 9/11 bila kompletna. Ni Moor mi nije simpatican - naprotiv.
Ali, ja ne trazim zabranu njegovog prikazivanja. Tu nema nicega sto bi predstavljalo opasnost po poredak, kako u zemlji, tako i svetu. Film je obicna splacina, benigna,ljigava, "kao" analiza onoga sto je prethodilo i onoga sto je usledilo nakon 9/11, zacinjena, ovde - onde, povrsnim cinizmom na racun Busha, patetikom, opet ljigavom, crnim humorom,ili pokusajem da se bude duhovit...sve u svemu, baljezgarija - promasena tema.
Ali, cemu zabrana?
 
King David:
P.S. Moor-ov film je limunada. Komercijalizacija nesretnih dogadjaja, cija je, eto, danas, petogodisnjica. Gledao sam ga jednom -dovoljno. On ne prikazuje ni 5% onoga sto bi trebao, da bi slika o 9/11 bila kompletna. Ni Moor mi nije simpatican - naprotiv.
Ali, ja ne trazim zabranu njegovog prikazivanja. Tu nema nicega sto bi predstavljalo opasnost po poredak, kako u zemlji, tako i svetu. Film je obicna splacina, benigna,ljigava, "kao" analiza onoga sto je prethodilo i onoga sto je usledilo nakon 9/11, zacinjena, ovde - onde, povrsnim cinizmom na racun Busha, patetikom, opet ljigavom, crnim humorom,ili pokusajem da se bude duhovit...sve u svemu, baljezgarija - promasena tema.
Ali, cemu zabrana?

zabrana je glupost,
ali slazem se da ovo prase od ''rezisera'' ,laze ko pas,
trac-film sa sorosevim parama,
a bolje bi bilo da je napravio film o peri-zderi,...kao auto-biografski
 
south:
zabrana je glupost,
ali slazem se da ovo prase od ''rezisera'' ,laze ko pas,
trac-film sa sorosevim parama,
a bolje bi bilo da je napravio film o peri-zderi,...kao auto-biografski

Па онда допустите да се што више људи увери колика је то глупост.
Шта год мислили о Муру, а ја не мислим много позитивно, његови филмови су се приказивали свуда (и на Б92). Тако да су завредили да буду на јавном сервису.
Ни остале ауторе не треба забрањивати. Нека се пробију кроз комерцијалне воде, а и на јавном сервису би могло бити места за оно што пређе стручну критику или чак кроз "ауторске емисије". Има рецимо на ХРТ "Генијалци", добар провод а не можеш рећи да је страобално високопарно.
 

Back
Top