OSECATE LI SE LOSE U ZENSKOM TELU?

Zene su inteligentnija bica

Hahahahahahahahahahaha!

Svi smo rođeni sa jednakim šansama, ali muškarci često deluju pametnije jer nisu bivali zatucani od malih nogu od strane svih j.ebenih živih
Kad postave pitanja, dobiju odgovor.
Devojčice mog vremena kad postave pitanja, dobiju odgovor: "Šta će to tebi, ti si žensko?!"

Lično imam IQ 157 po Katelovoj skali ako već govorimo o inteligenciji, ali nije tema mozak nego ...

- - - - - - - - - -

P.S.
Da, uživanje u seksu je ako pristaneš.
Meni je pun život ucena tipa "dobićete ovo radno mesto ako budete dobri prema upravniku..."
 
Hahahahahahahahahahaha!

Svi smo rođeni sa jednakim šansama, ali muškarci često deluju pametnije jer nisu bivali zatucani od malih nogu od strane svih j.ebenih živih
Kad postave pitanja, dobiju odgovor.
Devojčice mog vremena kad postave pitanja, dobiju odgovor: "Šta će to tebi, ti si žensko?!"

Lično imam IQ 157 po Katelovoj skali ako već govorimo o inteligenciji, ali nije tema mozak nego ...

- - - - - - - - - -

P.S.
Da, uživanje u seksu je ako pristaneš.
Meni je pun život ucena tipa "dobićete ovo radno mesto ako budete dobri prema upravniku..."
Dzaba iq ako se ne koristi. ;)

To sa odrastanjem je vec problem porodice
Nas nisu razdvajali na polove
Jednaka prava smo imali oboje

Pa na svaki sex moras da pristanes
Zao mi je sto se kreces u takvim krugovima gde posao nude na taj nacin
 
Hahahahahahahahahahaha!

Svi smo rođeni sa jednakim šansama, ali muškarci često deluju pametnije jer nisu bivali zatucani od malih nogu od strane svih j.ebenih živih
Kad postave pitanja, dobiju odgovor.
Devojčice mog vremena kad postave pitanja, dobiju odgovor: "Šta će to tebi, ti si žensko?!"

Lično imam IQ 157 po Katelovoj skali ako već govorimo o inteligenciji, ali nije tema mozak nego ...

A jel si merila iq preko interneta ili preko pravog mensa testa? Da li si tokom mladosti primetila da na neki nacin brze kapiras neke stvari od ostalih? Cime se bavis uopste, da li upotrebljavas adekvatno taj iq?
 
Dzaba iq ako se ne koristi. ;)

To sa odrastanjem je vec problem porodice
Nas nisu razdvajali na polove
Jednaka prava smo imali oboje

Pa na svaki sex moras da pristanes
Zao mi je sto se kreces u takvim krugovima gde posao nude na taj nacin

Jel' ti sad jasno koji mi je problem? Ne znam koliki IQ da imaš, kad si sama i bez "leđa", možeš jedino da se boriš sve dok ne ostariš- promeniti nikoga ne možeš.

2. A i u pravu si za IQ, ako nemam Emotivnu inteligenciju, džaba mi sva "pamet" ovog sveta.
A nemam, radila sam test i za to :( To znači prostim jezikom "ne umem sa ljudima".
Nisam manipulator, nisam player (igrač), ja sam uvek bila iskrena i direktna, a tako se ne živi dobro... Možda su u tom smislu "žene pametnije", ali to se graniči sa "podmukla", a ja takva OSOBA ne želim i ne mogu da budem.

2. I to je
 
A jel si merila iq preko interneta ili preko pravog mensa testa? Da li si tokom mladosti primetila da na neki nacin brze kapiras neke stvari od ostalih? Cime se bavis uopste, da li upotrebljavas adekvatno taj iq?

Ma, kakav internet...
Ukratko, kad sam imala 5 ili 5 i po godina, tada su me prvi put vodili na test (jer su svi primetili). Nije mi MENSA radila, Btw.
Onda su predložili da krenem u 1. razred osnovne godinu dana ranije.
U 5.- om razredu su me ponovo testirali i završila sam 5. i 6. za godinu dana.

Elem, kad sam rođena, moj otac je počeo fizički da me trenira za srednju vojnu školu (državni posao, beneficije itd.) Kad sam bila na pola 8- og razreda, ova država je iznenada objavila da do daljnjeg neće primati devojčice.
Slom.
Prva nepravda.
Onda dobijem pismo/ poziv od Gimnazije iz Valjeva koja je te godine otvarala tzv "Specijalno matematičko odeljenje" sa prve 2 godine programiranja. Pristanem, i upišem to, a uporedo završim i prirodno- matematički smer.

Onda upišem ekonomiju, ali vrlo brzo se žestoko razocaram i napustim.

Primeti me bokserski trener kako nepravilno udaram u džak, pokaže mi kako treba i ja skapiram momentalno.
Počnem da treniram boks i samo tim sam se i bavila.
U boksu je, recimo, bitan IQ, ili kako je moj trener govorio "Ring IQ".
2006. po raspadu CG i Srbije prestajem da boksujem i počinjem da radim poslove tipa "za nekvalifikovane", odnosno fizičke poslove. Nije mi to smetalo, čak sam to doživljavala kao besplatno ostajanje u formi.

Toliko o tvom pitanju.
Da ne pišem memoare sad :lol:
 
Ma, kakav internet...
Ukratko, kad sam imala 5 ili 5 i po godina, tada su me prvi put vodili na test (jer su svi primetili). Nije mi MENSA radila, Btw.
Onda su predložili da krenem u 1. razred osnovne godinu dana ranije.
U 5.- om razredu su me ponovo testirali i završila sam 5. i 6. za godinu dana.

Elem, kad sam rođena, moj otac je počeo fizički da me trenira za srednju vojnu školu (državni posao, beneficije itd.) Kad sam bila na pola 8- og razreda, ova država je iznenada objavila da do daljnjeg neće primati devojčice.
Slom.
Prva nepravda.
Onda dobijem pismo/ poziv od Gimnazije iz Valjeva koja je te godine otvarala tzv "Specijalno matematičko odeljenje" sa prve 2 godine programiranja. Pristanem, i upišem to, a uporedo završim i prirodno- matematički smer.

Onda upišem ekonomiju, ali vrlo brzo se žestoko razocaram i napustim.

Primeti me bokserski trener kako nepravilno udaram u džak, pokaže mi kako treba i ja skapiram momentalno.
Počnem da treniram boks i samo tim sam se i bavila.
U boksu je, recimo, bitan IQ, ili kako je moj trener govorio "Ring IQ".
2006. po raspadu CG i Srbije prestajem da boksujem i počinjem da radim poslove tipa "za nekvalifikovane", odnosno fizičke poslove. Nije mi to smetalo, čak sam to doživljavala kao besplatno ostajanje u formi.

Toliko o tvom pitanju.
Da ne pišem memoare sad :lol:

ok, hvala z:), mada bi mogla programiranjem i sad da se bavis
 
Hvala. Skoro sam bila na birou i nisam prošla ispit da me prime na kurs.
Previše vremena je prošlo od kada sam išta radila na compu. Imam sertifikat iz 2006. za Web dizajn, te godine sam kupila comp (hoću reći novi comp, PC, imala sam od osnovne od Commodore 64, pa 128; u Gimnaziji smo imali Pekom 64, i imala sam ga samo u školi, kod kuće ne) i odma' dotrčala na Krstaricu ahaha, istina...a više ne mogu ni da bijem, tako da sam na.j.ebala skroz :lol:
Drži me humor, ne vredi se nervirati. Znam klošare koji su nekad bili direktori, a sad kopaju po smeću.
Omiljena izreka mi je "Problem nije problem. Problem je tvoj stav prema problemu." E, upravo tako.
Udri Mujo u tepsiju lol
 
Poslednja izmena:
Eto zašto sam otvorila temu.
Vojska nije primala devojke "do daljnjeg" i tačka.
Da su me testirali, da nisam prošla test, dobro, OK. Ali tek tako ne dati ni šansu nekome samo zato što je žensko me stvarno dotuklo. A rekoh da sam se ceo život spremala.

SAD primaju, i SAD je svašta nešto drugačije. Neki ljudi idu tako daleko da kažu da je ovo "vreme žena". Kasno za mene.

Da su me tada primili, ne samo da bi mi život bio totalno drugačiji, već bih sad bila u penziji :lol:
'ebiga.
 
bes tu tesko moze da pomogne.

Hej, pa nisam ono bukvalno besna, kad sam stvarno besna, idem da trčim ili tako nešto, a forum posmatram onako kao što bi valjda trebalo. Ako u nešto nisam sigurna, ili sam doživela neku nepravdu i trebaju mi mišljenja drugih ljudi, znaš ono, svako gleda iz svog ugla, i ne ljutim se nikada ako neko ne misli kao ja, zbog različitih mišljenja i jesmo svi na forumu.

Vređa me jedino ako neko ne komentariše temu, I uvredi mene kao da me lično zna, ima i takvih.
Ti mene nisi ničim uvredio, a mogao bi malo šire da objasniš kako je biti u muškoj koži, kako da znam kad uglavnom mi žene kukamo, a vi ćutite?
 
Drage moje dame,evo sta se meni desava:
Od kad sam bila mala,zelela sam da sam musko,i dok nisam postala svesna svog pola,nekako sam uvek mislila da cu se jednostavno pretvoriti nekim cudom u decaka.Sa nekih 8 godina sam shvatila da necu.Sa 13 sam dobila prvu menstruaciju,i kad mi je majka objasnila da cu te bolove,grceve trpeti skoro ceo zivot,osecala sam se kao da sanjam ruzan san a ne mogu da se probudim. Sa 14 sam pocela da nosim brushalter,koji mi i dan danas ponekad smeta,a kad ga skinem,opet mi je nezgodno,"trese" i nervira me...Sa menstruacijom se "borim" tako sto pijem tablete protiv bolova,cak i sedative za smirenje,pa mi je onda OK . Da ne pominjem seksualne diskriminacije kojima sam izlozena ceo zivot (na primer,pocevsi od porodice gde se od mene ocekuje da radim kucne poslove samo zato sto sam zensko,makar ja to morala da radim posle radnog vremena, a brat koji ne radi nista to jednostavno "nije njegov posao",zatim cak u skoli ,razredni je opravdao bezanje sa casova decacima pravdajuci to `hormonima` a nama zenskom delu je delio neopravdane ` da se naucimo odgovornosti,mi smo buduce majke`,onda na poslu....ma,znate vec!) Onda,zbog stresa,uglavnom,stalno dobijam vaginalne infekcije (auto infekcije,sekret izazvan kandidom),onda jos vise poludim...Mnogo je tesko biti zensko,tesko je fizicki,a mozda jos gore psihicki,ta ponizenost zene,te diskriminacije,ta NEPRAVDA...pa dovoljna je nepravda biti u slabijem,zenskom telu,imati grudi (smeta brushaletr,svi ti blenu u dekolte i onda kad to ne zelis),imati tu ulogu buduce majke (trudnoca,pa porodjaj,pa dojenje i maltene komplatna odgovornost oko dece)...
Ali da budem konkretnija:
1.kako vam je u telu? Sta vas najvise nervira,a sta vam se dopada? Da li vam je ponekad neizdrzivo toliko da pozelite da "izadjete iz sopstvene koze"?
2.kako izdrzavate psihicki pritisak? (u porodici,u drustvu,kako reagujete na "argumente" tipa "nemoj da pijes toliko,ti si zensko","skuvaj kafu,ti si zensko",isl.)


osećam se savršeno u svom ženskom telu
ali činjenica je da puno devojčica u pubertetu požele da su muškarci kada počnu da im rastu siske i kada počne sve da ih boli od bujanja ženskih hormona.

- - - - - - - - - -

Ma, kakav internet...
Ukratko, kad sam imala 5 ili 5 i po godina, tada su me prvi put vodili na test (jer su svi primetili). Nije mi MENSA radila, Btw.
Onda su predložili da krenem u 1. razred osnovne godinu dana ranije.
U 5.- om razredu su me ponovo testirali i završila sam 5. i 6. za godinu dana.

Elem, kad sam rođena, moj otac je počeo fizički da me trenira za srednju vojnu školu (državni posao, beneficije itd.) Kad sam bila na pola 8- og razreda, ova država je iznenada objavila da do daljnjeg neće primati devojčice.
Slom.
Prva nepravda.
Onda dobijem pismo/ poziv od Gimnazije iz Valjeva koja je te godine otvarala tzv "Specijalno matematičko odeljenje" sa prve 2 godine programiranja. Pristanem, i upišem to, a uporedo završim i prirodno- matematički smer.

Onda upišem ekonomiju, ali vrlo brzo se žestoko razocaram i napustim.

Primeti me bokserski trener kako nepravilno udaram u džak, pokaže mi kako treba i ja skapiram momentalno.
Počnem da treniram boks i samo tim sam se i bavila.
U boksu je, recimo, bitan IQ, ili kako je moj trener govorio "Ring IQ".
2006. po raspadu CG i Srbije prestajem da boksujem i počinjem da radim poslove tipa "za nekvalifikovane", odnosno fizičke poslove. Nije mi to smetalo, čak sam to doživljavala kao besplatno ostajanje u formi.

Toliko o tvom pitanju.
Da ne pišem memoare sad :lol:

ja se ne bih kačila sa tobom:lol:
 
Eto zašto sam otvorila temu.
Vojska nije primala devojke "do daljnjeg" i tačka.
Da su me testirali, da nisam prošla test, dobro, OK. Ali tek tako ne dati ni šansu nekome samo zato što je žensko me stvarno dotuklo. A rekoh da sam se ceo život spremala.

SAD primaju, i SAD je svašta nešto drugačije. Neki ljudi idu tako daleko da kažu da je ovo "vreme žena". Kasno za mene.

Da su me tada primili, ne samo da bi mi život bio totalno drugačiji, već bih sad bila u penziji :lol:
'ebiga.

Sta te sprecavalo da budes dobrovoljac? :lol:
 
Hvala. Skoro sam bila na birou i nisam prošla ispit da me prime na kurs.
Previše vremena je prošlo od kada sam išta radila na compu. Imam sertifikat iz 2006. za Web dizajn, te godine sam kupila comp (hoću reći novi comp, PC, imala sam od osnovne od Commodore 64, pa 128; u Gimnaziji smo imali Pekom 64, i imala sam ga samo u školi, kod kuće ne) i odma' dotrčala na Krstaricu ahaha, istina...a više ne mogu ni da bijem, tako da sam na.j.ebala skroz :lol:
Drži me humor, ne vredi se nervirati. Znam klošare koji su nekad bili direktori, a sad kopaju po smeću.
Omiljena izreka mi je "Problem nije problem. Problem je tvoj stav prema problemu." E, upravo tako.
Udri Mujo u tepsiju lol

a koji ce ti njihov kurs?
to mozes nauciti donekle tj da mozes uzimati poslove
i za samo godinu dana imati neki portfolio i sama
nidje veze
 
Ali da budem konkretnija:
1.kako vam je u telu? Sta vas najvise nervira,a sta vam se dopada? Da li vam je ponekad neizdrzivo toliko da pozelite da "izadjete iz sopstvene koze"?
2.kako izdrzavate psihicki pritisak? (u porodici,u drustvu,kako reagujete na "argumente" tipa "nemoj da pijes toliko,ti si zensko","skuvaj kafu,ti si zensko",isl.)
Volim što sam žensko, i nikada nisam želela da budem muško. Oduvek sam radila šta sam htela i nikada u obzir nisam uzimala svoj pol kada sam donosila bilo kakve odluke (a odluke sam uvek donosila sama, uz konsultacije sa roditeljima). Išla sam u škole koje sam htela, završila sam šta sam htela, zaposlila sam se gde sam htela i nikada nisam imala utisak da je moj pol imao bilo kakvu ulogu u tome.

Imam dva mlađa brata i roditelji nikada nisu pravili razliku u odgoju između mene i njih dvojice. Jeste baba uvek bila u stilu ,,ti si žensko ti moraš da spremaš za braćom, muškarci su glupi i ne umeju da brinu o sebi, mora žena to da radi umesto njih'', ali na babine reči hvala bogu niko nikada nije obraćao pažnju. Kad smo bili mali, nismo imali muške i ženske igre, sva deca su se u mom kraju zajedno igrala svega, od lutaka, preko fudbala i blata, do rvanja.

Nikada nisam osećala nikakav pritisak zbog toga što sam žensko, nekako sam uvek to videla samo kao prednost. Na argumente tipa ,,nemoj to, ti si žensko'' ili ''uradi to, ti si žensko'' sam slabo nailazila, a i kada sam imala priliku da na njih naiđem nisu me pogađali, nego sam uvek bila u stilu ,,e baš 'oću/neću, crkni :P '' Msm ne znam da li je moja okolina stvarno oduvek bila toliko nediskriminatorska ili samo ja nisam primećivala takve idiotluke, ali eto to je moj utisak. Menstrualne tegobe hvala bogu nisam nikada imala, a imam i slabe dlake kojih mogu da se rešim brijačem, tako da sam pošteđena tih svakodnevnih neprijatnosti tipa menstualni i depilacijski bolovi, pa kontam da i to dosta doprinosi tome da se osećam sjajno u svojoj ženskoj koži. :zaljubljena:

p.s. Kad već pominješ da te nervira to što ti sisići vise i tresu se bez brusa, imaj na umu da bi ti nešto visilo i da si muško. :D
 
Volim što sam žensko, i nikada nisam želela da budem muško. Oduvek sam radila šta sam htela i nikada u obzir nisam uzimala svoj pol kada sam donosila bilo kakve odluke (a odluke sam uvek donosila sama, uz konsultacije sa roditeljima). Išla sam u škole koje sam htela, završila sam šta sam htela, zaposlila sam se gde sam htela i nikada nisam imala utisak da je moj pol imao bilo kakvu ulogu u tome.

Imam dva mlađa brata i roditelji nikada nisu pravili razliku u odgoju između mene i njih dvojice. Jeste baba uvek bila u stilu ,,ti si žensko ti moraš da spremaš za braćom, muškarci su glupi i ne umeju da brinu o sebi, mora žena to da radi umesto njih'', ali na babine reči hvala bogu niko nikada nije obraćao pažnju. Kad smo bili mali, nismo imali muške i ženske igre, sva deca su se u mom kraju zajedno igrala svega, od lutaka, preko fudbala i blata, do rvanja.

Nikada nisam osećala nikakav pritisak zbog toga što sam žensko, nekako sam uvek to videla samo kao prednost. Na argumente tipa ,,nemoj to, ti si žensko'' ili ''uradi to, ti si žensko'' sam slabo nailazila, a i kada sam imala priliku da na njih naiđem nisu me pogađali, nego sam uvek bila u stilu ,,e baš 'oću/neću, crkni :P '' Msm ne znam da li je moja okolina stvarno oduvek bila toliko nediskriminatorska ili samo ja nisam primećivala takve idiotluke, ali eto to je moj utisak. Menstrualne tegobe hvala bogu nisam nikada imala, a imam i slabe dlake kojih mogu da se rešim brijačem, tako da sam pošteđena tih svakodnevnih neprijatnosti tipa menstualni i depilacijski bolovi, pa kontam da i to dosta doprinosi tome da se osećam sjajno u svojoj ženskoj koži. :zaljubljena:

p.s. Kad već pominješ da te nervira to što ti sisići vise i tresu se bez brusa, imaj na umu da bi ti nešto visilo i da si muško. :D

O, konačno jedna neoštećena žena!
Tako bi i trebalo da bude!
Nemaš pojma koliko si imala sreće, počev od roditelja, pa do okruženja.
Mada, ima veze jedno sa drugim...devojku koja ima open- minded roditelje i DVA BRATA neće napadati...j.e.biga, tako je.
Ne mora devojčica da bude naivna ili glupa, napašće je skoro svako "ko može", ili "kome se može".

Želim ti sve najbolje u životu, hvala na postu.
 
Sto volim da vas citam .
A po temi , tebi nije lose u zenskom telu sto si zena , nego zato sto je i drugima lose , je jer si se rodila u drzavi kojoj nije stalo do neobicnih ljudi i gde tvoje ili necije zelje i kapaciteti nisu mogli da dodju do normalnog izrazaja .
Bil Gejts je napravio Windows jer je imao problem sa slovima , i nigde ne bi dogurao da je neko u skoli rekao "mora ovako i nikako drugacije" a on je hteo razumnije , i sta , milioni pametnijih koji su imali enciklopedijska znanja
nisu bili u stanju da sastave svetski operativni sistem koji je za klicu imao disleksiju.
 
Poslednja izmena:
to je danas lako rešivo...spremiš pare, zakažeš, izoperišu te, rokaju te hormonima neko vreme i uala...eto tebe kao muškarca
doduše možda ne funkcionalnog kao muškarca, ali eto bar ćeš da pišaš stojeći i sise neće da ti vise

Najlakše je tako.
Treba se boriti. Svi smo mi rođeni sa nekim "etiketama": crnac, belac, Jevrej, katolik, žena, muškarac itd.
A svi bi trebali (u startu) da imamo ista (ljudska) prava.
 

Back
Top