OSECATE LI SE LOSE U ZENSKOM TELU?

Ne znam ni ja... Sto sam stariji, dlake mi sve vise opadaju tamo gde treba da ih bude, a rastu po nosu, usima i ledjima. Dobro, nisam usat i nosat, pa ce to do kraja zivota da dodje na normalnu velicinu. Al' ovo ostalo... Sto bi rekao Bili Kristal - sve vise licim na muvu.
To stvarno nema smisla...
 
xiaoyu:
Eeee jedina stvar na kojoj zavidim muškarcima je što piške stojećki. I to im zavidim još iz perioda exqrzija. Ono, neko vikne: "Majstore stani da šampi!", stane autobus u sred nedođije, svi napolje na pišanje (jer kome se piški mora tad, ne može da čeka neki motel), oni lepo uz drvo, a nas da bocka trava udoope. Eto to me baš nervira.

teddy.gif

hahahahahahahaha :lol:
što jest jest...
 
M4j4:
Hahaha! Pa jeste,ali utesi se da i oni moraju ne samo da pike nego i da kake :lol:
A bila sam kod psihijatra pre nekoliko godina,i kod neuropsihijatra i dosli smo do istog zakljcka,da se meni moje telo gadi narocito kad osetim na sebi neke "pohotne' poglede od antipaticnih mi osoba (na primer,dobaci mi na ulici neki smrdljivi matorac neki prostakluk),ali srecmo proglasena sam "izlecenom" jer mi prija kad me neko ko se meni svidja "guta pogledom".No,cim sam ja otvorila ovu temu,mora da ipak nisam izlecena 100%,moram se boriti sa tim.Hvala na misljenju.
draga moja, baš mi je žao zbog tog užasnog iskustva koje si imala! :( mislim da je ono razlog zbog kojeg ti se tvoje telo gadi kada te muškarci gledaju... nemoj se pitati da li si normalna ili ne i tražiti neke probleme u sebi, ti samo normalna osoba koja je normalno odreagovala na nenormalnu situaciju, nažalost, jel... idi kod psihologa ili se priključi grupama za podršku u bihejvioralnoj terapiji, to ti je rešenje, jer se bojim da dok god ne budeš to sasvim ostavila iza sebe, osećaćeš se tako...
imaš svu moju moralnu podršku :D
 
A šta će, u konkretnom slučaju, bihejvioralna terapija da otkloni? Strah od čega? Ona čak i nema simptome , već jasan unutrašnji konflikt. Samo na osnovu simptoma oni će da pokušaju da dođu do uzroka nekakvog ponašanja. Autor topica je ovde sasvim jasna i precizna šta je uzrok.. Mislim, jbte, ovde sam par puta naišao na to da ljudi opisuju šta im je psihoterapeut preporučio da rade..osim kljukanja lekovima, instatnt terapija se sastoji u tome da, kao kad pohađate kurs stranog jezika u trajanju od tri nedelje - ništa se ne postiže, a verujem da plaćate skupe novce.
 
Imam i ja drugarice kojima te psihoterapije nisu nista pomogle...doduse kod drugacijih problema...ali, mislim da je sustina te price sa psihijatrom upravo konstantna prica na jednu temu (ponavljanje i sagledavanje iz svih aspekata) i tim putem oslobadjanje od patnje pri pomisli na dati momenat...
To isto mozemo prebroditi sa prijateljima (sada bez problema, cak i bez suza mogu da pricam o trenutku kada mi je mama umrla na rukama, a jako sam emotivna i nisam isla na psihoterapiju)...
Sasvim je druga stvar ako su nam pogledi na svet, ceo zivot, kao i mi sami sebi vec zgadjeni, usled ruznog detinjstva i slicno....to ne znam kako bi se moglo promeniti, mozda s puno druzenja i ljubavi moze da se ublazi....
 
HeBePoBaTaH_:
A šta će, u konkretnom slučaju, bihejvioralna terapija da otkloni? Strah od čega? Ona čak i nema simptome , već jasan unutrašnji konflikt. Samo na osnovu simptoma oni će da pokušaju da dođu do uzroka nekakvog ponašanja. Autor topica je ovde sasvim jasna i precizna šta je uzrok.. Mislim, jbte, ovde sam par puta naišao na to da ljudi opisuju šta im je psihoterapeut preporučio da rade..osim kljukanja lekovima, instatnt terapija se sastoji u tome da, kao kad pohađate kurs stranog jezika u trajanju od tri nedelje - ništa se ne postiže, a verujem da plaćate skupe novce.
strah od muškaraca, odnosno kontakta s njima, koji je posledica silovanja koje je doživela. a ja ne idem na terapiju, ne pijem lekove i nisam zbog toga to preporučila, već zato što sam čitajući o toj vrsti terapije zaključila da je dobra za takve stvari. ljudi ne moraju sve da znaju iz svog iskustva, mogu i da se informišu :roll:
 
Devojčice, uopšte nisam mislio na tebe, niti ću (mrzim narodnjake i klinke : o ) )
To uopšte nije strah, čovek, ljudsko biće dakle, teško da želi da bude ono čega se plaši. Ovde je reć o unutrašnjem konfliktu - traumi, a ne o strahu, od mušakaraca pogotovu. Suština bihejvioralne terapije je u prepoznavanju uzroka ( koji subjekt potiskuje) i otvorenog priznavanja da je baš to (silovanje, zlostavljanje etc.) uzrok ponašanja. Ovde, niti je uzrok nepoznat, niti postoji neko "ponašanje".
Složio bih se sa ovim što je Maki napisala..
 
Ahaaaaaaaaaa :lol:
A sada ti smeta što sam muško, ma neeeemoj : o )
Ne, pazi ja, kao stariji , moram da te upozorim da ne nasedaš na te propagande sajkologa i sajkića, jer su sve te terapije instant mamac za uzimanje para preko noći. Svi rade bihevijorialne terapije, jer se tako najbrže oslobađaju pacijenata, te tako imaju veći promet..
 
carolina 212:
Ma u stvari su muskarci osetljiviji sto se tice godina(ne racunam one zene sto se popune silikonima pa glume da im je 18), eto cim im pomenes da ce kosa da im opadne, a da ce da im porastu dlake u nosu i usima krecu sa kontranapadima kako mi prze obabimo i omatorimo
Meni kosa nece da otpadne 100%:D
A ushi su m vec porasle i za starost:mrgren:
Dlake uvek mogu da obrijem.
Zene su oduvek bile vishe opterecene izgledom...a time i godinama...shto postoji ona glupost:"dame se ne pitaju za godine"?Tako da ti tvrdnja ne stoji.
 
Enfroz2891.:
Meni kosa nece da otpadne 100%:D
A ushi su m vec porasle i za starost:mrgren:
Dlake uvek mogu da obrijem.
Zene su oduvek bile vishe opterecene izgledom...a time i godinama...shto postoji ona glupost:"dame se ne pitaju za godine"?Tako da ti tvrdnja ne stoji.

Postoji ali to vise ne pije vodu.I muskarci su danas optereceni sa izgledom koliko i zene,doduse na zapadu mnogo vise nego kod nas,ali kao i svaka moda,doci ce kasneci par godina.Vec postoje kompletne kolekcije za negu lica i tela od svih poznatih brendova,samo za muskarce....onda idu na liposukcije,zatezanje lica,ubrizgavaju botoks,depiliraju se...
E pa dragi buduci muskarci na Balkanu,mislim da ce te i vi uskoro otkriti koliko posla ima jedna zena oko sticanje i odrzavanje lepote. :-D
 
ne moze to da se generalizuje-neke zene su jednostavno prirodno lepe sa 18, 25, 38, i 50 godina, cak i kada krenu bore i pokoji kg viska.A neke su jednostavno ruzne, i ostaje im samo da neprestano ulazu u svoj fizicki izgled, kroz kozmetiku, fitnes ili odecu.

al ima i ona Andriceva:"Sve zene su prirodno lepe.Jedino karakter njihov moze da ih poruzni"
 
Imaju sjajne maske za lice koje su vrlo efikasne,a totalno prirodne,koje pravimo u nasoj kuhinji,i bolje su od "gotovih"a efekti su vidljivi momentalno!!! Koga zanima neka ide da vidi na www.ulicnipsi.myfreeforum.org na temi `lepota i zdravlje/alternativna medicina`.
A ja da se `vrnem` na glavnu temu...Strah od muskarca? Ne znam,normalno je da se plasim nepoznatog muskarca u mraku,na primer.Sad se setih jos necega:vecina ljudi na rec "silovanje" stvara sliku nepoznatog muskarca u nekoj mracnoj ulici,a nije tako,naprotiv,to je najmanja verovatnoca.Velika vecina silovanja desava se od strane nekoga koga odlicno poznajemo,drugara,komsije,i ne daj boze,nekoga iz porodice. Ja sam sa 4 i po godine bila sexualno pa,sad da ne kazem zlostavljana jer nije bilo penetracije,a nisam bila ni uplasena,cak stavise,bila sam mala,nisam bila svesna sta mi mi se dogadja,pa mi je bilo cak lepo i prijatno to mazenje (sad ce neko da se cudi sto je meni kao zrtvi zapravo bilo lepo),a taj tip je imao 14 godina,eto. Posle toga sam ja dobila najstrasnije batine od majke da mi utuvi u glavu da je sex los i da od sexa "mogu da ispadnu creva" i da su muskarci zli,i eto traume,kroz celu osnovnu skolu majka je pokusavala da me zastiti od nezeljenog iskustva tako sto me upozoravala da "zlo",tj na muskarce. U 3.razredu jos jedan decak me napao,e,tad sam se vec uplasila,no,pobegla sam mu.Dalje,dolazi srednja skola,na par zurki sam imala napade,pokusaje silovanja,zapravo i nije bas pokusaj silovanja,vise je to bilo nasrtanje i sexualno uznemiravanje pijanih vrsnjaka.Ja se nisam oblacila provokativno,niti sam se tako ponasala,jednostavno,druzila sam se sa muskarcima i bila sam pijana,i tako sam se nalazila u situacijama da bivam cesto napadana,spopadana,nekoliko fizickih napada,ali ,kao sto rekoh,i oni su bili pijani,pa sam uspevala da se odbranim. Imala sam na desetine pokusaja i uznemiravanja,i,konacno,2004. kad sam,pijana,spavala kod drugara,on me silovao. Najveca fora je sto sam ja to njemu OPROSTILA. I druzimo se i dalje. Ja se toga jedva secam,oboje smo bili u nenormalnom stanju,ucinio mi je mnogo u zivotu,pomogao mi itd,i ne samo zbog njega,vec i zbog sebe,ja sam resila i osecala da mogu da mu oprostim.
Vise me bole oni pokusaji silovanja koje sam dozivljavala nego samo to silovanje,kad se samo setim kako su pijani drugovi bukvalno skakali na mene kao na zivotinju,muka mi je. Ponekad mislim kako su nama zenama muskarci prirodni neprijatelji...na primer,cim bi se zaratilo,kopnena vojska itd,najvise cega se plasim je silovanje,i ne bih verovala nijednom muskarcu! Eto-strah od muskaraca-ne bih legla da spavam na krevetu ni pored rodjenog brata koliko sam poverenje izgubila u muskarce. Oni su za mene postali jedna stoka koja ne ume da se kontrolise i koja ce me napasti cim oseti da sam zaspala,pijana,slaba...Treba li mi psihijatar? Jesam li paranoicna? Moja paranoja se pokazala surovom istinom. 1998.sam otisla sama na letovanje,u CG,i drugi dan kako sam dosla,kako sam rekla jednom tipu koga sam upoznala (oko 19h uvece,nije bila noc,nisam bila pijana!!!) da sam dosla sama,on je SKOCIO NA MENE,ja sam se borila zaista LAVOVSKI,a on je posle toga rekao:"Ma,nisam ja ni hteo nista,samo sam hteo da vidim kakva si",onda mi je zapretio da ce me prebiti ako ga prijavim policiji,pa nisam nikome ni rekla,srecna sto ipak nije bilo nista (rekoh:"nije bilo NISTA",NIJE bilo penetracije,ali nije bas ni "nista" rvati se sa muskarcem na sebi 15ak minuta,borba svom snagom,na kraju sam mu nabila prst u oko jer nisam znala sta cu,i tek onda me pustio).
Mislim da sam donekle SAMA KRIVA,ponasala sam se rizicno (idem sama na more,pricam sa strancem),ali opet,sa druge strane ,to smao potvrdjuje moju teoriju da su muskarci opasni-dobri su prema okolini,prema devojkama koje imaju zastitu,tj PRAVE SE DOBRI,ali kad nelete na devojku samu,napasce je. Nece svi,naravno,ali ima mnogo potencijalno opasnih tipova (to su,po meni PACENICI,al ajde).
Eto,nije ni cudo sto sam ovakva ,sto bi rekao Marinko Cutuk iz "Audicije":"Da sam normalan,poludio bi" :D
Ja sam mnogo isfrustrirana ne toliko zbog zenskog tela,mada mi smeta sto se non stop osecam kao potencijalni PLEN,kao potencijalna zrtva,a to je zbog TELA,no,svi ti problemi su me snasli zato sto sam imala MUSKI MOZAK,preterano aktivna,zelja za nekom "akcijom"-->druzenje sa muskarcima--->napadi.
 
ti bi trebalo da se malo ohrabriš...normalno je da si se prepala, ali niej normalno da i 10 godina kasnije misliš o tome :?
NIJE AKTIVNOST stvar "muškog mozga" - to iam veze sa inteligencijom i željama :idea: Inače, po tebi bi žene trebalo da ne izlaze iz kuće :roll: NORMALNO je da si htela da se družiš ( ja isto uvek pričam sa strancima :lol: ). NISI TI kriva što si naišla na kretena ;)


jao, ja čitala samo zadnji pasus....pa kako su bwe "naskakali " na tebe pijani drugari :lol:Izvini, ali to je JAKO poremećeno, ja poćinjem ipak da sumnjam da im daješ povoda ako te tako od prilike do prilike spopadaju.Šta koji **** tražiš lošem društvu.....piješ s muškarcima kojima ne možeš verovati, ne razumem :?
 
Cao, ja sam jedinica.
Roditelji su mi vrlo posveceni iako sam samo par godina mladja od tebe.
Nikad u kuci nismo culi za podelu poslova na zenske i muski, zahvaljujuci mojoj baki koja je dedu lepo utrenirala uvalivsi mu ciscenje, kupovinu i peglanje (dok se zena dedinog brata patila ko patika jer nije na vreme zauzela stav).
Kad sam se rodila, veci deo familije je zezao mog tatu sto je dobio cerku. U roku od tri godine moja dva strica su dobila tri devojcice i tu negde su zacutali.
Moja mama je zena koja radi muski posao i ne prenemaze se oko toga.
Cinjenica ona dobija nervi napad kad ja uzmem da zalemim zicu ili zamenim gumu ali je takodje ponosna na to sta ja sve umem.
Stvar je u stavu, ako se sama sebi ne radujes i ako nisi ponosna na sebe niko nece.
Sto se tice osecaja progonjenosti- mislim posto kazes da se osecas kao plen. Mozda bi trebalo da popricas sa nekim strucnim i da razresis stvari.
Zivot nije idealan ali ako krenes da iznalazis mane nigde neces stici.
 

Back
Top