OSECATE LI SE LOSE U ZENSKOM TELU?

Šta je to muški mozak, a šta ženski?
Donekle razumem šta je zlozi mislila pod ovim muške osobine, samo jer sam ih videla na delu. :mrgreen:
Ali nikako da shvatim gde je drama sa tim rodnim i polnim ulogama. Kao da je najveći problem obući haljinu. A to je potpuno sporedna stvar. Sad bar možeš da se oblačiš i nosiš kako ti je volja.
Samosvest je sad moguće izgraditi i bez tih formalnih zahteva koje rodne uloge postavljaju. Ja sam ja.
Pokušavam da razumem... Nikad nisam uspela da do kraja shvatim Jungovu animu i animusa.

ali ja nemam problem da nosim suknje, haljine i stikle....naprotiv, ja ih volim. samo je problem karakterni, kada pocnem da se ponasam kao muskarac karakterno. to moze da uvede u problem u rl, mene u problem. nekada da bih suzbila to, preteram u ulozi zene.

jedino mi je leti vruce sa brushalterom, ali tako je svim zenama. zimi ih retko nosim, dovoljno su cvrste i nisu velike :flert:, pa je dovoljna blago stezna majica.

- - - - - - - - - -

Pošto je to u poslednje vreme sve češća pojava, čak i decu uče da će kasnije moći sami da odluče da li su muško ili žensko, mislim da se radi o nekoj novoj modi, jer normalan roditelj neće svog malenog dečaka učiti da on može biti i devojčica ukoliko to želi.

Neka potreba za izdvajanjem, za posebnošću, za privlačenjem pažnje. Ne isključujem mogućnost da u prirodi nekada dođe do greške,ali polako će ceo ljudski rod da bude sa greškom. Da se ne zna čija je uloga da rodi sledeću generaciju. Sve se svodi na ja pa ja, sada i odmah. Gledajte me, poseban/posebna sam! A ko će da stvara, rađa, da ulaže u budućnost?!

niko te tome ne uci, mene niko nije ucio.mene su ucili da sam devojcica i da se ponasam kao zensko.

mislim da je stvar u tome da oni koji se ne osecaju dobro u svom telu, mozda je to psiholoski, mozda zaista imaju potrebu da promene pol. ono sto je karakterno pomesan pol, ima karakteristike obe strane. i da sam rodjena kao musko, opet bih imala zenske karakteristike i cak bi mi bilo teze da ih ispoljim, jer je to jos uocljivije. meni je nebitno u kom sam polu, samo da sam ja ziva i zdrava.

- - - - - - - - - -

Ah, fizička aktivnost!
Ja dok sam trenirala boks nisam imala mecu po nekoliko meseci, a i kad sam imala, bile su bezbolne.
Kod gimnastičarki je posebno izraženo, one nemaju mecu niti grudi sve dok se aktivno bave gimnastikom.

Meni je pod "treninge" spadalo i pešačenje na Durmitoru sa rancem i šatorom težine od oko 40- ak kilograma, telo se nekako samo zaštiti.

Poznata mi je i činjenica da u teoriji jako mršave devojke nemaju mecu, ali u praksi imaju, iako baš svuda piše da nemaju ako im je koeficijent težine ispod normale. Čak je i Dr. Haus u seriji jednom rekao koleginici da je "previše mršava da bi imala mecu"- a ona je ima.

U svakom slučaju, ako je telo izloženo konstantnom ekstremnom naporu, ne bi trebalo da dobije.
Dobro, ti si u teretani, ne podcenjujem, samo to ipak nije toliki fizički napor.

A mn možda ta meca smeta baš zato što sam navikla da je nemam, od kad ne treniram, nikako da se naviknem.

to je hormonski poremecaj.

- - - - - - - - - -

tacno je jedino da fizicka aktivnost smanjuje obilnost mece, ali da je potpuno prekine sama fizicka aktivnost - ne moze, to je vec do hormona i do onoga sto se pijem uz treninge.
 
Ništa nisam "pila uz treninge", ja sam bokser a ne bodibilder. Samo zdrava ishrana.
Nije hormonski "poremećaj", već kao što rekoh, telo samo reguliše. Disbalans jeste, jer se nivo testosterona podiže, ali nije "poremećaj".
 
Poslednja izmena:
ali ja nemam problem da nosim suknje, haljine i stikle....naprotiv, ja ih volim. samo je problem karakterni, kada pocnem da se ponasam kao muskarac karakterno. to moze da uvede u problem u rl, mene u problem. nekada da bih suzbila to, preteram u ulozi zene.

Ja imam problem sa tom ženstvenom garderobom, ne nosim je, ne volim je. Štikle nisam nikada obula, a ipak ne smatram da nisam ženstvena, ili da imam puno muških osobina. Jednostavno znam da postoje i takve žene. Tokom školovanja sam se družila sa isto takvim devojkama, i danas mi više prijaju takve žene. Karakterno i po interesovanjima imamo dosta zajedničkog.

- - - - - - - - - -

jel se zapravo premeravamo da li nosimo suknje štikle i da nismo debele

Ovde se sada meri nešto drugo.:rotf:
 
Ništa nisam "pila uz treninge", ja sam bokser a ne bodibilder. Samo zdrava ishrana.
Nije hormonski "poremećaj", već kao što rekoh, telo samo reguliše. Disbalans jeste, jer se nivo steroida podiže, ali nije "poremećaj".

i ja sma bila izlozena psiho-fizickim naporima i to van teretane sto ej za posledicu imalo povredu lumbalnog dela kicme, ali nikada mi niej izostala meca. to je hormonski poremecaj ili kurslus sa hormonima, i da mi izostane meca digla bih paniku.

- - - - - - - - - -

Ja imam problem sa tom ženstvenom garderobom, ne nosim je, ne volim je. Štikle nisam nikada obula, a ipak ne smatram da nisam ženstvena, ili da imam puno muških osobina. Jednostavno znam da postoje i takve žene. Tokom školovanja sam se družila sa isto takvim devojkama, i danas mi više prijaju takve žene. Karakterno i po interesovanjima imamo dosta zajedničkog.

- - - - - - - - - -



Ovde se sada meri nešto drugo.:rotf:

u tome jeste fora to sto se nekoj zeni ne svidjaju zenstvene stvari ne znaci da je kod nje izrazen karakterno muskarac. garderoba najmanje veze ima u celoj prici.
 
Ja imam problem sa tom ženstvenom garderobom, ne nosim je, ne volim je.

Ja je mrzim iz dna duše :lol:
Sadisti su izmislili štikle i brushaltere :lol:

Šalim se, ko voli, nek izvoli...

Srećna okolnost je što mi možemo normalno da nosimo tzv mušku garderobu, i to je sasvim prihvatljivo i od strane muškaraca. Da se utešim, to nam je i prednost, mi možemo oboje, oni ne.

I može se biti zenstvenija u trenerci nego u cipelama sa platformom! Ako imaš stav i samopouzdanje, a ni trbušnjaci ne škode hehe, tako da te potpuno razumem i apsolutno se slažem.
 
Poslednja izmena:
i trcala i trenirala tkd i malo kik box i isla i u teretanu, i podizala sve samo ne bucice od 2 kg i nikada mi nije izostala meca, sto je najbitnije. da li moze da se smanji intenzivnim treninzima -moze, da li moze da smanji bol ili da dovede do prestanka bola - moze, ali bas potpuni izostanak io to mesecima nije ni zdrav, ni normalan.
 
Zanimljivo je što si trenirala boks, takve žene su baš zanimljive, napadne ih neki da ih na primer opljačka a one ga nokautiraju.

Niko nije hteo da me opljačka, ali sam verovao ili ne, 11 puta napadana. Živela sam u zeznutom kraju grada, a nisam se plašila da se vraćam kući u 3-4 ujutru, pa su me tačno 11 puta napadali. Sitna sam (168 cm), bila sam mršavica, pa je izgledalo lako silovati me.
Boks tu ne pomaže mnogo, ali su me napadali pijani momci, koji jedva stoje na nogama.
Tačno je da sam nekoliko puta popeezdela i prebila gada, ali uglavnom je bila bežanija...mogu tj. mogla sam sa jednim da izađem na kraj, čim su dvojica ili trojica- bežiiiii!

Eto šta mi se izdešavalo u životu. 11 pokušaja silovanja...pa tačno i da sam bila normalna, poludela bih.
 
Poslednja izmena:
da li moze da se smanji intenzivnim treninzima -moze, da li moze da smanji bol ili da dovede do prestanka bola - moze, ali bas potpuni izostanak io to mesecima nije ni zdrav, ni normalan.

Ja nisam pitala, ja sam objasnila.
Gimnastičarke nemaju mecu godinama.
Ja sam profesionalni sportista i bila sam okružena medicinskim radnicima. A ti si išla u teretanu po 2-3 sata dnevno i sad sve znaš najbolje.
Dobro...kako hoćeš. Ne mogu da se raspravljam.
 
Osećam se dobro u ženskom teluNe spadam u kategoriju mladih žena, ali gotovo uvek nosim štikle kao i šminku,parfem. Samo ponekad suknje i haljine, jer nisam fan takve ženske garderobe.Redovno sređujem i lakiram nokte,sređujem obrve, depilacija... redovno bar jednom mesečno kod frizera...uživam u tome što sam žena, volim da se sređujem, e sad, što sve to košta...ali, ne žalim. Lepo mi je.

- - - - - - - - - -

A, da. Ne bavim se sportom, ne daj bože borilačkim veštinama! Nemam ništa protiv, ali nije to za mene.Šminkanje,feniranje,lakiranje...ogovaranje,nije za pohvalu, ali eto, i to se radi.
 
Osećam se dobro u ženskom teluNe spadam u kategoriju mladih žena, ali gotovo uvek nosim štikle kao i šminku,parfem. Samo ponekad suknje i haljine, jer nisam fan takve ženske garderobe.Redovno sređujem i lakiram nokte,sređujem obrve, depilacija... redovno bar jednom mesečno kod frizera...uživam u tome što sam žena, volim da se sređujem, e sad, što sve to košta...ali, ne žalim. Lepo mi je.

- - - - - - - - - -

A, da. Ne bavim se sportom, ne daj bože borilačkim veštinama! Nemam ništa protiv, ali nije to za mene.Šminkanje,feniranje,lakiranje...ogovaranje,nije za pohvalu, ali eto, i to se radi.

Verujem ti...a mogu ti reći da si ti PRVA kojoj verujem! Ovo se vidi da je iskreno! Uživaj, kraljice! :ok:
 
Nikad nisam poželela da budem muškarac.Biti žena je za mene blagoslov. Molila sam boga, da mi se rodi žensko dete.

A ovo za žensko dete...uff... teška tema! Može da se gleda iz milion uglova.
Podsećaš me na mog teču, on je isto bukvalno molio boga da mu se rode ćerke (oba puta) a na čuđenje okoline objasnio ovako: "Šta ćerka najgore može da ti uradi? Može da dođe kući i donese kopile, pa šta ima veze?
A šta sin može da ti uradi, može svu imovinu da prokocka, da bude pijandura, da se uvali u kocku, da te dovede do prosjačkog štapa, može i da bije roditelje ako je lud..."
Itd.
Hahahahahahahahahahaha! E, tako je govorio moj teča, sad se setih i nasmejah se.
 
Ja tu ne bih pravio veliku razliku, ali zensko dete je, skoro uvek, umiljatije
makar bila i bitanga.
Uostalom za decu smo sami svoji majstori, a deca su nase kopije ili suprotnosti,
u zavisnosti od majstorluka, hocu reci vaspitanja.
Mnogo mi je glupo, kada zenska deca kopiraju muskarce ili musko glumi finocu.
 

Back
Top