OSECATE LI SE LOSE U ZENSKOM TELU?

otrezni se, niko nece pomerati planine zbog tebe,


Nece, ne zato sto nije pravo musko, vec zato sto je to nemoguce...i stavljati nekome taj teret na grbacu je nepravedno...
@..
Ako zena zna da vozi (smatralo se, neki i danas smatraju da je to muski posao), onda bi trebalo da ume da gurne glavu pod haubu, da zna gde se nalazi filter vazduha,....i da zameni gumu..da li je ona veca zena, jer se kiti tudjim perjem (vozi, ali nema pojma u kakvom stanju joj je auto) ili je eto manje zena, jer sve to ume sama da uradi..
Posao i tvrdokorni stereoptipi ne odredjuju muskarca i zenu...
 
Poslednja izmena:
Nece, ne zato sto nije pravo musko, vec zato sto je to nemoguce...i stavljati nekome taj teret na grbacu je nepravedno...
@..
Ako zena zna da vozi (smatralo se, neki i danas smatraju da je to muski posao), onda bi trebalo da ume da gurne glavu pod haubu, da zna gde se nalazi filter vazduha,....i da zameni gumu..da li je ona veca zena, jer se kiti tudjim perjem (vozi, ali nema pojma u kakvom stanju joj je auto) ili je eto manje zena, jer sve to ume sama da uradi..
Posao i tvrdokorni stereoptipi ne odredjuju muskarca i zenu...

Наравно да треба.
Увек сам говорила да права дама треба све да зна.
Али је лепо и кад не мора баш све :) када има неког ко жели да је поштеди.
Наравно да то треба бити обострано.
 
Ja dok sam radila u kancelariji... muz ustane pre mene ocisti sneg sa auta da bi mogla da krenem :) inace ga ja ne bi ocistila :lol:
Zaustavljali su me taxisti i cistili mi :lol:

kad sam bio mladji spavam u ledenom satoru, na -15 se go trljam snegom, trcim za razgibavanje 5 km i na kraju pre atomskog dorucka polomim sablju o q... al danas mi ruke nesto onemocale
 
moj mozak je zenski

ne treba da glumis nista, to je najkobnije za zenu da bilo sta glumi... jedan dan si zena na kub, drugi dan ti izraste zivan i sekla bi gola drva u sumi...radis ono sto osecas da bi radila a ne sta treba da radis...i o tome ne razmisljas...jer ako on ima ta ocekivanja spram tebe a ti bi da mu udovoljis, onda on nije taj...
Na gornji post prvo htedoh pitati: kako si uspeo?
A kad pročitah ovo ispod, mogu reći: zaista jesi, i opet ne znam kako si uspeo? :)
 
Laže. (Sad, nas ili sebe, pitanje je.

- - - - - - - - - -

Znate šta, preterala sam.
Javno se izvinjavam @gljiva zjalelovka i @Docta

Tek kad sam pročitala ponovo, shvatila sam da brutalno zvuči.

Stvarno izvinite.

jesi se ispravila posle :)
Žena ne laže sigurno
raumem sve i reč koju je napisala, toliko puta sam se isto osećala
neke stvari se prosto podrazumevaju da će ONI da odrade
Mnoga hladna jutra na selu...i naravno da mogu ja ustati, otići po drva, naložiti vatru, ali ne---on to uradi, izlazi van na hladnoću, loži, stavlja vodu za kafu (često je i skuva)
samo jedan primer
Šta će ti sisa kraj tebe? :)
Naravno, treba biti obostrano - ako neko ne može zbog bolesti, ne daj Bože, zato je tu ono drugo. U dobru i zlu.

Ženi, ma koliko da je jaka i može većinu toga/ili SVE :) / sama da uradi, ipak treba neko ko je za nijansu jači (ili neka druga reč)
Prava žena voli da ima muškarca kraj sebe, da bi mogla da bude žena.
(da mi ne zamere žene koju si birale da žive same - mislila sam na one žene koje žele biti s nekim)
 
@Jennifer Jennin "prava žena voli da ima muškarca kraj sebe...", Ja se slažem sa tim.
Problematika i uopšte otvaranje ove teme je problem sto su takvi "pravi muškarci" retki, većina je tu da se "kurči i nadjebava" , muka mi je od stava "JA sam muško i meni se može sve..."itd.
Zbog socijalnih uloga koje su još uvek aktuelne, i zbog teških nepravdi tema je otvorena.
Osim toga, tema je takođe otvorena za sve fizičke slabosti i smetnje.
Da se medjusobno posavetujemo, i da imamo gde i kome da kukamo, ako će lakše da nam bude.
U svakom slučaju, živela ženska solidarnost! :heart:
 
Сложила бих се да су многи велики је.ба.чи када треба да те мувају а када треба да се испрсе и стану као мушкарци- тетке.
Али има витезова још увек, верујем у њих :)
И да, подржавам женску солидарност :) Од жена сам подршку највише и имала. Велико су богатство другарице :heart:
 
@Jennifer Jennin "prava žena voli da ima muškarca kraj sebe...", Ja se slažem sa tim.
Problematika i uopšte otvaranje ove teme je problem sto su takvi "pravi muškarci" retki, većina je tu da se "kurči i nadjebava" , muka mi je od stava "JA sam muško i meni se može sve..."itd.
Zbog socijalnih uloga koje su još uvek aktuelne, i zbog teških nepravdi tema je otvorena.
Osim toga, tema je takođe otvorena za sve fizičke slabosti i smetnje.
Da se medjusobno posavetujemo, i da imamo gde i kome da kukamo, ako će lakše da nam bude.
U svakom slučaju, živela ženska solidarnost! :heart:
Тај што изиграва фрајера уз опске 'мушко сам, може ми се', то сигурно није.
Мушкарци који говоре тихо и немају потребу да буду примећени, по правилу су 'џек пот'.
Човек сигуран у себе нема потрбу да намеће своју надмоћ. Капацитет се осећа и види, без показивања прстом.
Мирнији, неупадљивији...ту тражи срећу, и неће изостати. :)
 
Тај што изиграва фрајера уз опске 'мушко сам, може ми се', то сигурно није.
Мушкарци који говоре тихо и немају потребу да буду примећени, по правилу су 'џек пот'.
Човек сигуран у себе нема потрбу да намеће своју надмоћ. Капацитет се осећа и види, без показивања прстом.
Мирнији, неупадљивији...ту тражи срећу, и неће изостати. :)

to je valjda stvar i nekog temperamenta, nije samo po seb bolje ili gore

- - - - - - - - - -

žene su zmije, lep je kad neko ima drugarce zmije
 
Nosiš ih? Da nije kao u onom vicu "Nosim ih otkako mi ih je žena našla u autu i ja rekao da su moje."
:)

pa sta da ti napisem?

da osecam zene bolje no sto same osecaju sebe?
da razumem sa cim su suocene svaki dan?
da shvatam cemu teze i o cemu mastaju?
da znam zasto imaju blokade?

i najvaznije, da nikad ne znam sta ce uraditi sledeceg trenutka jer to ni one same nekad ne znaju...

- - - - - - - - - -

Тај што изиграва фрајера уз опске 'мушко сам, може ми се', то сигурно није.
Мушкарци који говоре тихо и немају потребу да буду примећени, по правилу су 'џек пот'.
Човек сигуран у себе нема потрбу да намеће своју надмоћ. Капацитет се осећа и види, без показивања прстом.
Мирнији, неупадљивији...ту тражи срећу, и неће изостати. :)

nema to veze sofi.. mozda si sa covekom koji je takav pa ti tako izgleda...sreo sam toliko mrsomuda opaljenih ko tocilo, koji vataju zene samo na taj fazon otezanja i gledanja ka nebu valjda da mu sv petar da misao... a ona jadna sva treperi i misli, bogati kak je pametan i smiren i mudar, a ne ko neki sto se krevelji i dere...

- - - - - - - - - -

Сложила бих се да су многи велики је.ба.чи када треба да те мувају а када треба да се испрсе и стану као мушкарци- тетке.
Али има витезова још увек, верујем у њих :)
И да, подржавам женску солидарност :) Од жена сам подршку највише и имала. Велико су богатство другарице :heart:

bogi i ja smo najbolje drugarice... nekad menjamo i garderobu, a ne retko isplacemo se jedna drugoj... tu i tamo :lol:
 
pa sta da ti napisem?

da osecam zene bolje no sto same osecaju sebe?
da razumem sa cim su suocene svaki dan?
da shvatam cemu teze i o cemu mastaju?
da znam zasto imaju blokade?

i najvaznije, da nikad ne znam sta ce uraditi sledeceg trenutka jer to ni one same nekad ne znaju...

- - - - - - - - - -



nema to veze sofi.. mozda si sa covekom koji je takav pa ti tako izgleda...sreo sam toliko mrsomuda opaljenih ko tocilo, koji vataju zene samo na taj fazon otezanja i gledanja ka nebu valjda da mu sv petar da misao... a ona jadna sva treperi i misli, bogati kak je pametan i smiren i mudar, a ne ko neki sto se krevelji i dere...

- - - - - - - - - -



bogi i ja smo najbolje drugarice... nekad menjamo i garderobu, a ne retko isplacemo se jedna drugoj... tu i tamo :lol:

Знам о чему причам.
Искуства ми не мањка.
Све што је пренаглашено, бежати од тога.
Нема ништа одбојније од мушкарца с позом фрајера.
Ретко који абнормалан изиграва смиреност и финоћу.
Заправо, не сретох ту комбинацију.
Мушкарац несигуран у себе тј. у своју мушкост је најгоре нешто што жени може да се заломи.
 
...to važi za oba pola...
...da bi orkestar svirao moraju svi članovi da budu sinhronizovani...
...ilustracija je prijateljstvo, glavni očaj našeg velikog trenera smo bile nas dve jer je tvrdio da ja bacam njoj svoj zicer da bi ona dala koš a ona baca meni njen i na kraju niko ne da koš...mozda smo ga tada dovodile do očaja ali ja njoj i daljem dobacujem tu loptu u kontri ne bi li koš dala ona...tako je i u braku, sistem lopovskih stepenica, sa glasnim, upadljivim i samozaljubljenim prosto ne ide...
 

Back
Top