Manipulacija...

Sve oko nas je manipulacija.Loši ljudi se bave manipulacijom,a dobri ljudi motivacijom.Treba razlikovati te dve stvari.
Motivatoru,koji su retki,vas motivišu da urdite nešto dobro za sebe,a minipulatori vas navode nato da uradite nešto ali zanjih. ;-)
 
drbob:
Sve oko nas je manipulacija.Loši ljudi se bave manipulacijom,a dobri ljudi motivacijom.Treba razlikovati te dve stvari.
Motivatoru,koji su retki,vas motivišu da urdite nešto dobro za sebe,a minipulatori vas navode nato da uradite nešto ali zanjih. ;-)

Motivatori su oni koji vas motivisu da uradite nesto dobro za sebe ali i za njih, nisu ludi da vas motivisu da radite protiv njih. A manipulatori vas navode da uradite nesto ali za njih, medjutim, ako su dobri manipulatori, koji ne zele da osecaju grizu savesti i da dozive propast, jer ce ih nesavesna manipulacija na kraju dovesti do propasti, takvi dobri manipulatori paze i na to da uradite dobro za njih ali i za sebe.
 
Motivacija je nešto drugo ;)

...manipulacija vas navodi da, recimo, date otkaz? Znate one priče - teško je i neće biti bolje, bla bla bla....kad poslodavac čini SVE da biste SAMI otišli sa radnog mesta. Motherfucker drop the perssure.

Zvuči li vam poznato ? :?
 
Takvi su mi poznati, i najodvratniji. Sa njima nema dogovora. Meni se jednom desilo da sam radila kao nastavnik na zameni, sto znaci neko kratko vreme. Sa direktorom skole se gotovo nisam ni sretala. Ali kakvu mrezu su isplele "dobre" prijateljice istog, to je za poduzi post.
A oni koji imaju firme i firmice znaju da manipulisu, i to kao da su isli na neki kurs. Samo tamo, kao da im niko nije pricao o motivaciji zaposlenih, ili barem o nagradi i kazni. ;)
 
ma Kedi, sve ok. samo me zbunila ta dvosmislena poruka ;)


Manipulacija recimo NEZNANJEM I STRAHOM - u mojoj okolini, dugo već gledam i sve sam sigurnija, ljudi vole da igraju ove igre - "hajde da se plašimo / paničimo". Hebe, ta tvoja situacija je moj ideal - ali nažalost, ne radim u Googleplexu :lol:
 
Nije valjda ODISTINSKI da bi volele da radiš u Googlpexu?
Voliš da budeš rob koji gradi piramide?

Ja bih odumro za 15m a upokojio bih za poal sata tamo..******, oni RADE, jedu , deca su im tamo, to je bre svemirska exploatacija i yebanje ljudskog mentalnog kapaciteta, mozak kao sunđer...e to je manipulacija..
Dobro, svako ima razl. ideal : o )
 
ja jesam rob koji gradi piramide ....jedino što usput zazivam i bogove, o svom trošku i u svom interesu ;) a kad sve prekrije tama poletim da osvetlim put.

Googleplex je idealna sredina za ljude kao što sam ja, da.
 
:lol: ti si hebe onako balkanski rastresen i širok, i pun prkosa spram svega što postoji, tipično slovenski nemir ...:)
A ja sam alhemičar. Ćutim i mućkam. Puštam leptirove da lete oko kamenih blokova. I tražim da mi bude potaman, meni i mojim leptirima.
 
Moja krv je semitsko - slovenska, nebitno to (naravno da je bitno :lol: ) pusti ....nego sam čuo.. 400 ljudi napolje iz P, a mi pričamo o Googleplexu, tegli jednoj najobičnijoj..
Lepo smućkaj, da ti leptirovi ne uginu pod staklenim zvonom.
Ište oni slobodu, barem ovi moji... : o )
 
čuvaj leptire, ako su kod tebe došli :)

Ne bwe, pričamo o manipulaciji :idea:
Dakle tema je za one koji su doživeli
~lažna obećanja
~lažne računi, pozivi, ostalo
~manipulaciju svakodnevnim stvarima kao nekom "velikom tajnom" koja ne sme da se kaže nikome
~manipulaciju statusom (ti si najbolje plaćen čovek, šta bi mi bez tebe - recimo, u firmi u kojoj je plata posl. tajna :) )
~skretanje informacija, zadržavanje info za sebe
~manipulaciju "poslovnom tajnom" koja to u stvari - nije


znači, kad vas navedu da mislite da je drugačije nego što jeste :)
 
Betty:
ma Kedi, sve ok. samo me zbunila ta dvosmislena poruka ;)


Manipulacija recimo NEZNANJEM I STRAHOM - u mojoj okolini, dugo već gledam i sve sam sigurnija, ljudi vole da igraju ove igre - "hajde da se plašimo / paničimo". Hebe, ta tvoja situacija je moj ideal - ali nažalost, ne radim u Googleplexu :lol:
Da,najlakše se manipuliše kada su ljudi uplašeni i kada su neupućeni.Narod nije svestan da smo postali ekonomski robovi.Retki su koji razmišljaju svojom glavom,to se najbolje vidi i ovde na forumu.Ljudi misle da su pismeni i da znaju,a u stvari...
 
Kod nas nema manipulacije jer nas je malo, ali svuda u poslovnom okruzenju.. i previse. Najgore je sto to ide do takvog ponizavanja.. situacije u kojima poslodavci u lazima drze stotine zaposlenih koji im skoro slepo veruju; lazna obecanja, igranje osecajem krivice, igre moci. A mi radimo sa svima njima i sve to gledamo.. svakodnevno. Da, vecina i nije svesna onoga sto im se dogadja.
 
Ne znam da li je gore kada radis za domacu ili stranu firmu.
Moj mladic radi za firmu iz Indije. Oni su lepo procenili kakvo je nase trziste, kolike su plate etc. Ponudili su dobru platu od 500-800e, zavisi od toga koja su ti zaduzenja u firmi.
I verovatno misle da bi covek bio lud da odbije takvu platu, kada je prosek kod nas 250e.
Stalno im daju nova zaduzenja ioko ni stara nisu uspeli da zavrse. Imali su i oni taktiku, plata je poslovna tajna, ali on u glavnom radi sa momcima koje zna godinama, pa medju njima bar nema takvih tajni. Obecali su da ce otvoriti firmu ovde, da ce ih prijaviti etc. Meseci prolaze, oni nikako da je otvore. Probni rad produzavaju uredno na svaka tri meseca. U pocetku su im slali svakko jutro na mailove pozdravne poruke, pune bodrenja, sa ponekom mudroscu dana. Sada se ni to ne desava vise.
Sve vise mislim da je u ? neko gadno mazanje ociju... :roll:
 
Kedi:
Ne znam da li je gore kada radis za domacu ili stranu firmu.
Moj mladic radi za firmu iz Indije. Oni su lepo procenili kakvo je nase trziste, kolike su plate etc. Ponudili su dobru platu od 500-800e, zavisi od toga koja su ti zaduzenja u firmi.
I verovatno misle da bi covek bio lud da odbije takvu platu, kada je prosek kod nas 250e.
Stalno im daju nova zaduzenja ioko ni stara nisu uspeli da zavrse. Imali su i oni taktiku, plata je poslovna tajna, ali on u glavnom radi sa momcima koje zna godinama, pa medju njima bar nema takvih tajni. Obecali su da ce otvoriti firmu ovde, da ce ih prijaviti etc. Meseci prolaze, oni nikako da je otvore. Probni rad produzavaju uredno na svaka tri meseca. U pocetku su im slali svakko jutro na mailove pozdravne poruke, pune bodrenja, sa ponekom mudroscu dana. Sada se ni to ne desava vise.
Sve vise mislim da je u ? neko gadno mazanje ociju... :roll:
Mislim da je ovo navedeno više nego dovoljo da se shvati da je u pitanju manipulacija. Ono što možda još uvek nije jasno je dokle će ta manipulacija ići. S druge strane, za takvu manipulaciju je donekle kriv i tvoj mladić, jer je trebao lepo da se zahvali i ode. To što nije otišao, još uvek, ili insistirao da se ispune data obećanja samo pokazuje da prećutno pristaje na tu manipulaciju.
 

Back
Top