Manipulacija...

Pa nego sta, nego je manipulacija. A on je u fazonu, radim posao za koji sam se skolovao, i mnogo napredujem, jer svaki dan nesto novo naucim.
Njemu je to prvi posao u zivotu, i jos uvek je naivan, nekako misli da ce se sve srediti i biti ok. Entuzijasta, nema sta. A kada mu kazem isto ono sto i vi meni nije mu bas pravo. Ja sam do sada promenila mnogo poslova. Pocela sam kao tinejdzerka da radim, i do sada naucila kako se funkcionise u kolektivu, kako je kad soliras i kako sve ljudi mogu da manipulisu tobom. Mada sam uvek otvorena za nove metode. :|
Kada sam znala sta hocu od nekog posla, u smislu znanja koje sticem, para koje mogu da zaradim, pristajala sam svesno na tu torturu i trudila se da sacuvam zdravu glavu. Najvise me je bolelo kada nisam ni sumnjala da tako nesto moze da se desi. :(
 
Ako je za uteha većina poslova jeste neka vrsta manipulacije. Sada da li je ovako (polu)otvorena ili je umotana u papir sve sa mašnicom ne menja puno suštinu.
Niko ne voli da mu kažu da je "ispao glup u društvu", tako da ni njegova reakcija ne bi trebala da te iznenadi. Ono što jedino on može da zaključi je da li je korist koju ima odgovarajuća manipulaciji koju prihvata. To je nešto što ne može niko da uradi umesto njega. Lepo je i mnogo lakše učiti na tuđim greškama, ail na žalost o nekim stvarima zaista možeš da naučiš kada sam napraviš grešku.
 
bojan p:
Ako je za uteha većina poslova jeste neka vrsta manipulacije. Sada da li je ovako (polu)otvorena ili je umotana u papir sve sa mašnicom ne menja puno suštinu.
Niko ne voli da mu kažu da je "ispao glup u društvu", tako da ni njegova reakcija ne bi trebala da te iznenadi. Ono što jedino on može da zaključi je da li je korist koju ima odgovarajuća manipulaciji koju prihvata. To je nešto što ne može niko da uradi umesto njega. Lepo je i mnogo lakše učiti na tuđim greškama, ail na žalost o nekim stvarima zaista možeš da naučiš kada sam napraviš grešku.

Sve je manipulacija,i posao, i ljubav i seks.Ja volim da manipulisu sa mnom zato sto tad ne moram da razmisljam mnogo nego mogu da se opustim.
 
manipulacija, moj primer (ni ja ne volim da ispadam glupa u društvu, al ajde, svoji smo :lol: )

status honorarni (Ugovor o autorskom delu).
primanje "za stalno" ide kao hapšenje Mladića - obećanje za obećanjem od prošle godine, a naročito od zimus...I tako se ja navikla da više i ne pitam šta bi s tim ("ne odlučuje direktor sektora o tome nego neko drugi! Da je do njega, bilo bi kul" :shock:)

Pitala letos i dobila odgovor, zaključno sa juče: ŠTA ĆE TEBI TO, PA TEBI TO NE MENJA STVAR. AJDE RECI MI ŠTA IMAŠ OD PRIMANJA ZA STALNO.
(ja, stidljivo :"pa ne znam" :) )

NEMAŠ NIŠTA, JER SE TAJ UGOVOR IONAKO POTPISUJE NA GODINU DANA.
("pa jeste, ali eto, i to je neka sigurnost ..", sve misleći nato kako, kao honorarcu, mogu da ti kažu "OD DANAS ne radiš više ode" a akad imaš ugovor moraju da ti daju 90 dana + upozorenja + blah....humano sve)
NE TREBA TEBI TO, TO TI NIŠTA NE ZNAČI.

Reality check:
Iako sam "honorarac" ponašam se kao da sam stalno zaposleni (vreme porvedeno na poslu, rezulati, inicijativa tj. odnos prema poslu profesionalan 101 %). Zašto - jer mi treba novac (ybg).

Pitali me jel pišem još za nekog, a ja - ne pišem, budala :lol: Nisam se ni setila - kako kad mi ovo oduzima svo vreme (srećna, ja , volim svoj posao, nego nisam se dosetila da sam honorarac :P ).

Znači, honorani status je: sve isto kao inače, samo što ti niko ništa ne garantuje (otkaz danas za danas, opušteno ako nekom samo padne na pamet:roll: ).
Ja se bojim da nije tako :?

Manipulacija - ma šta će teebi to....:lol:
ah, da, i na kraju me pitao generlani "VAMA BI TREBALO DA JE VAŽNO I PRIMANJE ZA STALNO"

a ja, poučena višemesečnim natezanjem oko statusa, kažem nesigurno "pa... trebalo bi" :) (zbun, trep, trep)

hahahaha....sad sigurno misli da sam glupa. :lol:
 
Betty:
Bilo bi najlpše sav posao završavati mailom....kad nema kontakta ličnog, onda nema ni problema. Ni emocija, ni ičega...uradi - evo. Može? Može. I doviđenja.
Ne bih mogao da se složim s ovom konstatacijom. Čim postoji kontakt, ima i emocija i problema, i svega što se javlja kada postoji i fizički kontakt. Možda ne toliko jako, ali postoji sigurno.

Da sada ne navodim neke svoje primere, evo jednog koji je pred očima. Dakle, koliko ste puta ste imali komentar na nečiji post, stvorili "sliku" o nekoj osobi na osnovu onoga što piše, itd ..

Isto to važi i za email.
 
Pa ne bih se slozila sa tobom, u potpunosti.
Rekoh vam napred da moj momak radi za stranu firmu; on i njegovi prijatelji cine tim i niko nikada nije dosao u licni kontakt sa poslodavcima. Ponekad, kada je stvari nemoguce objasniti mailom, cuju se telefonom. Kad radis za nekoga takav tip posla, poslodavcu je nebitno sta ti mislis o ovome ili onome, zeli samo da mu odradis posao, u sto kracem intervalu. A:Moze?
B:Moze.
A:Koliko dana ti treba?
B:Nedelju?Moze?
A:Moze.
Do sledeceg maila.
Mi smo ovde na forumu privatne a ne javne licnosti, tj. angazujemo nase privatno, a ne javno Ja. Ja se ponasam neformalno, kao da smo na kafi i caskamo o svemu i svacemu.
Moj slucaj sa poslom na mail je drugaciji. Ja prevodim sajt jedne bg firme i lik koji je pravio isti me stalno cima i stalno ima neka pitanaja i primedbe. Sto je OK, ali neki put vise vremena provodim otkrivajuci bagove, nego sto prevodim. Ali, on je nepogresiv a ja sam spora. A on je gazdaricin prijatelj, a ja sam niko i nista...boohoo...
 
Kedi:
Pa ne bih se slozila sa tobom, u potpunosti.
Rekoh vam napred da moj momak radi za stranu firmu; on i njegovi prijatelji cine tim i niko nikada nije dosao u licni kontakt sa poslodavcima. Ponekad, kada je stvari nemoguce objasniti mailom, cuju se telefonom. Kad radis za nekoga takav tip posla, poslodavcu je nebitno sta ti mislis o ovome ili onome, zeli samo da mu odradis posao, u sto kracem intervalu. A:Moze?
B:Moze.
A:Koliko dana ti treba?
B:Nedelju?Moze?
A:Moze.
Do sledeceg maila.
Mi smo ovde na forumu privatne a ne javne licnosti, tj. angazujemo nase privatno, a ne javno Ja. Ja se ponasam neformalno, kao da smo na kafi i caskamo o svemu i svacemu.
Moj slucaj sa poslom na mail je drugaciji. Ja prevodim sajt jedne bg firme i lik koji je pravio isti me stalno cima i stalno ima neka pitanaja i primedbe. Sto je OK, ali neki put vise vremena provodim otkrivajuci bagove, nego sto prevodim. Ali, on je nepogresiv a ja sam spora. A on je gazdaricin prijatelj, a ja sam niko i nista...boohoo...
Na žalost ni ja ne mogu da se složim s ovim u potpunosti.

U svakoj normalnoj firmi (naglask je na normalnoj, da ne bude zabune), totalno je nebitno šta ti misliš o ovome ili onome, ukoliko to mišljenje nije deo posla. Da li sa nadređenima kontaktiraš fizički ili samo elektronski ili kombinuješ ova dva načina potpuno je irelevantno. Ukoliko je sve u redu verovatno da nema nikakvih problema, bez obzira na način komunikacije,
Ono od čega je počela ova diskusija je da nema emocija ukoliko nema fizičkog kontakta. Emocija ima uvek, naročitao kada nešto krene loše (da ne pominjem ovde i Marfijeve zakone). U tom slučaju je potpuno svejedno kakav je način komunikacije, jer kada varnice počnu da lete na sve strane, .... nije ih lako obuzdati.Možda se one ne vide toliko dobro putem emaila, ali sigurno da postoje. Email ima i tu prednost da ponekad može da se izborji do dest, sto, hiljadu, ... pre nego što se odgovori, tako da emocije mogu da se smire verovatno lakše nego kada je u ptianju fizički kontakt. S druge strane, ukoliko se koriste telefoni, messengare, voice i video, tada i taj argument nestaje, te sledi da nema neke razlike između fizičkog i elektronskog kontakta.

Koliko god se neko trudio da ne pokađe emocije tokom poslovnog kontakta, one postoje (jer smo svi mi ljudi, valjda). Razlika je samo u tome koliko se one ispoljavaju. A ispoljavaju, se na ovaj ili onaj način.

Eto i sama si dala primer kako ni elektronski kontakt nije nezavistan od emocija. :)
 
Slazem se da tamo gde ima fizickog kontakta ima i emocija, ali sam pre mislila na ono tvoje da stvaramo sliku o ljudima citajuci njihove postove!
Posao je nesto drugo.
A za ometace, ne znam, oni mi nekada dodju kao kec na deset. :) Kad sam bez razloga nesto ljuta ili besna( mislim, vidljivog razloga), onda mi ti ometaci dodju super. Eto, da nije njega bilo ja bih mozda zavrsila na vreme, i vidi kako je dosadan, nikada ne ubacuje ni zdravo, a ne neku salu.... :roll:
 
Kedi:
Slazem se da tamo gde ima fizickog kontakta ima i emocija, ali sam pre mislila na ono tvoje da stvaramo sliku o ljudima citajuci njihove postove!
Posao je nesto drugo.
A za ometace, ne znam, oni mi nekada dodju kao kec na deset. :) Kad sam bez razloga nesto ljuta ili besna( mislim, vidljivog razloga), onda mi ti ometaci dodju super. Eto, da nije njega bilo ja bih mozda zavrsila na vreme, i vidi kako je dosadan, nikada ne ubacuje ni zdravo, a ne neku salu.... :roll:
I u poslu ti je slično. Dakle sliku o nekome stičeš pre svega na osnovu onoga što je uradio, ali ni ostali elementi se ne ignorišu. Možda su oni u elktronskoj komunikaciji manje vidljivi, ali ipak postoje.

Ne znam šta da ti kažem za ometače, sem ...
"Ometačka agencija" - Ukoliko Vam je potreban neko ko će da Vas ometa prema Vašim zahtevima i potrebama slobodno se javite. Naplaćujemo isključivo uspešno ometanje, dakle samo ako dobro uradimo posao. Imajte uvek svoga keca iz rukava. :)
Eto, možda nije loša poslovna ideja?
 
šta savetuje MONSTER :arrow:


Office Politics Tips from the Masters

I do very well playing the game. The secret to staying ahead of the games as a telecommuter is simple:

Do not respond to any gossip emails from subordinates or peers. Pick up the phone so there is no paper trail.

Respond to your bosses' emails by being noncommittal, or ask for clarification -- copy their boss in the reply.

Do not send any emails you would not be happy for the whole world to read several times.


--------------------------------------------------------------------------------

Principles that help me stay afloat are:

Remember who I am and don't look for others to validate me.

Taking care of myself -- getting enough rest, etc. -- gives me a jump start before coming into the office.

Hold on to my inner joy/peace -- give it up for no one!

Respect everyone -- no matter if you like them or not.

Do not participate in gossip and take sides in cliques (remain neutral).

Remember: I am a professional, hired to do a job and remain professional and courteous, regardless of how others behave.
 
drbob:
Sve oko nas je manipulacija.Loši ljudi se bave manipulacijom,a dobri ljudi motivacijom.Treba razlikovati te dve stvari.
Motivatoru,koji su retki,vas motivišu da urdite nešto dobro za sebe,a minipulatori vas navode nato da uradite nešto ali zanjih. ;-)

šta misliš, šta je češće? :)
 
A, da li pravite zid oko sebe na poslu? Koliko vam on pomaze, u slucaju da ga imate, da smanjite i najmanje i na ocigled nevidljive manipulacije?
Recimo: gde god da radim ljudi znaju kako se zovem,koliko imam godina, i tako, neke generalije. A trudim se da sto manje znaju o meni, ko sam, sta sam, sta volim a sta ne, kako se izjasnjavam po pitanju politike,religije...Sve u svemu ostavljam sliku ozbiljne i pouzdane osobe. Nista sto nije vezano za posao ne delim sa ljudim. Doduse, nikada nisam bila u stalnom radnom odnosu, nisam se vidjala sa istim ljudima svaki dan. Najduze sam ostala na jednom mestu sest meseci. Ali valjda me i to ceka, pa me interesuje koliko ljudima dozvoljate, koja je vasa granica?
 
Manipulacija je svuda oko nas politika,marketing...Svuda vas neko usmerava da bi izvukao korist.Pa,banalan primer-Krstarica...Mali Matrix gde oni na višim nivoima pristupa informacijama manipilušu onima koji imaju manje informacija.A svuda su umešane pare!:lol:
 
aaaa.....politici je mesto u kafani, mene to nervira i stopiram razgovor UVEK - zato jer se iz aviona vidi da smo neistomišljenici, a muškarci su skloni da planu i razgalame se na prvu. :lol:
Radno mesto je mesto na kome se radi, ako će da larmaju i svađaju se ondaK to nije to . so - STOP.
Inače, neke stvari o meni bolje znaju moje kolege nego moja porodica :roll: Više vremena sam tu nego tamo, ybg. Ne pričam o intimn. životu na poslu, ni slučajno (moje kolge raspolažu, naravno, relevantnim informacijama u vezi sa mnom, ali detaljima ne - zato što takvoj priči nije mesto na poslu . Možemo da pijemo kafu u gradu, to je drugo, ali ovde se RADI, odrasli smo ljudi, nismo hormondžije :lol:
Kedi, ja nemam "zid" ali imam swutch on/off. :) Navikla da radim u košnici.
 

Back
Top