DA NISMO MALO PRETERALI

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

L.1

Domaćin
Poruka
4.417
Molim moderatora da ovu temu ostavi barem jedno sat vremena.......

Ljudi ovo je FORUM i ovde većina nas troši višak vremena.Naravo ne mislimo svi isto i to je lepo i dobro.
Nenormalno je da vređamo jedni druge samo zarad drugačijeg mišljenja ili olako i brzopleto izrečenog stava po pojedinim pitanjima.
Svi ponekada pokušamo da sagovornika isprovociramo i izbacimo iz takta.....pa i to nije ništa strašno.
ALI
Naša forumska ne slaganja NIKAKO ne smeju biti razlog omalovažavanja ili PRETNJI DECI porodici ili slično.
Dajte da pokušamo svi zajedno da spustimo loptu i vodimo koliko je to moguće civilizovani dijalog.
Ovako sve vodi u besmisao.
 
Оно што сам прочитао за Духа ми се ни мало не свиђа. Колико год Кохен не био у праву и некада провоцирао до крајњих граница, не оправдавам поступак ако је тачно то. Наравно, оштро осуђујем.
 
Podržavam kontrolu, tj. blago uzdržavanje od pisanja najnižih i bolesnih misli.
Pogotovu kad je reč o deci makar ona bila i Hiterova.
Ovo moderator apsolutno treba da kontroliše i ne dozvoli učestvovanje u
bilo kojoj temi gde se ovakvi pojavljuju.

Uzgred, pogledaj temu Peticija za smenu Borisa Tadica !!!
 
no_problem:
А да! То је демократски склонити ту тему јел да? Ајде бре Лаци охлади се и ти

Naprotiv ! Tema je odlična. Pogledaj tamo i videćeš da sam za smenu Tadića - potpuno nedvosmisleno, ali gnusno je ono što pojedinci govore o potomstvu - čak su mi politički istomišljenici!

Što nije u redu - nije !
 
Нисам био два месеца сам због тога на форуму. Нико ме није бановао, нисам много ни одсуствовао од компјутера. Тако да мислим да сам одслужио.
Неће се поновити јер убудуће намеравам да оног ко екстремно омаловажава игноришем. Па нек и буде његова последња.
 
L.1:
Molim moderatora da ovu temu ostavi barem jedno sat vremena.......

Ljudi ovo je FORUM i ovde većina nas troši višak vremena.Naravo ne mislimo svi isto i to je lepo i dobro.
Nenormalno je da vređamo jedni druge samo zarad drugačijeg mišljenja ili olako i brzopleto izrečenog stava po pojedinim pitanjima.
Svi ponekada pokušamo da sagovornika isprovociramo i izbacimo iz takta.....pa i to nije ništa strašno.
ALI
Naša forumska ne slaganja NIKAKO ne smeju biti razlog omalovažavanja ili PRETNJI DECI porodici ili slično.
Dajte da pokušamo svi zajedno da spustimo loptu i vodimo koliko je to moguće civilizovani dijalog.
Ovako sve vodi u besmisao.

Bravo, bravo, bravo! Dodje mi da zalepim ovu temu :)
 
И ја се слажем, тему залепити....
Можемо да се не слажемо или слажемо, али да се омаловажавамо, да избацујемо сопствене комплексе и личне фрустрације а поготово да дирамо у потомство, то је НЕ ДОПУСТИВО............
 
Lepo je da su se politički neistomišljenici složili oko bar jedne stvari. Ali, zašto se zadržati samo na deci. Ovde je bilo situacija kada su u istom kontekstu spominjani otac, majka, sestra...
Jesu li to oni manje važni od dece, pogotovo mlađim forumašima koji decu još nemaju?
I na kraju, zašto stati na najbližoj rodbini?
Zar jednostavno nije lepo i poželjno izbaciti sve psovke i pretnje drugim forumašima, pogotovo što su ljudi ovde anonimni i te pretnje ostaju samo "prazne pretnje"...
Zašto se ne zadržati na normalnoj komunikaciji bez psovki i vređanja sa umerenom dozom "prebacivanja" tipa... mislim da nisi u pravu (umesto nemaš ti pojma), izvini ali lupaš (umesto al' sereš), ovo apsolutno nije tačno (umesto lažeš) ...
Ne pokušavam da glumim sveca, jer se i ja ponekad "izlanem" ali se trudim da to ostane u domenu ne vređanja...
 
Pa, recimo u usporedbi sa hrvatskim i muslimanskim forumima smo sigurno za primer i ugled. Uvrede koje se tamo tolerišu (na račun Srba - naravno) su takve da bi se svaki normalan pojedinac postideo. Zato su na tim forumima uglavnom ostali najprizemniji i najneobrazovaniji "ljudi". Slična je situacija i na nekim "našim" forumima gde je dozvoljeno sve u funkciji "jednoumlja" i zastupanja forsirane političke opcije.
Forum Krstarice je po tome daleko najdemokratskiji, što se može zaključiti i po večitom "žaljenju" svih političkih opcija zbog ovog ili onog... :)
Pa hajde da onda ovaj forum podignemo na još viši nivo.
 
DraGo70:
Lepo je da su se politički neistomišljenici složili oko bar jedne stvari. Ali, zašto se zadržati samo na deci. Ovde je bilo situacija kada su u istom kontekstu spominjani otac, majka, sestra...

Лепо рече, нисмо на том нивоу.
Него уочимо како је лик коме је прећено добио подршку од људи са друге стране. Што је у основи добро. И тиме су они које називају "нацоши" или "патриЈоти" показали да су ипак хумани, можда и хуманији него они који се позивају на неку хуманост - наравно селективну.
На једном другом форуму човеку је један од тих "продемократа" вређао оца. Одбио је да се извини и кад је сазнао да је тај отац мртав. Нико са његове стране није то осудио нити дао подршку вређаном, а неки су чак бранили увреде или покушавали да извуку ствар на спрдњу.
 
Ова тема може допринети, да разлике које свако носи у себи, уважавањем својих, разумевању разлика у размишљању и поимања код других, како политике у нашим животима тако и свега оног осталог што нас окружује, овим начином уважајне комуникације и поштовања оног кога не видим, отвориће пут да један другоме укажемо како на личне тако и на туђе заблуде.....и ту нема ничег лошег ако се човек надограђује..........
 
Drago mi je, sto se ono , sto se meni dogodilo, kada mi je mladja cerka otvorila PP( jer od dece ne krijem ni racunar, ni sifru) ......i procitala pretnju da ce mi odredjena individua , preklati decu..........
nece nikome vises desiti na ovom forumu...............

Takodje mi je drago da je inicijator ove teme, upravo L1, kao jedan od ljudi , s kojim se skoro ni u cemu ne slazem , politicki.........ali, koji je pokazao , da to ne znaci da moramo da budemo neprijatelji , kao sto mi je podrska stigla i od npr no_ problema......i jos nekih sa kojima sam konstantno u sukobu misljenja...............

Podrzavam , potpuno , da se ono sto je najsvetije svakome od nas, a to je porodica........jednostavno
NE SME uzimati kao bilo kakav argument, za ponizavajnje sagovornika kao i za pretnju istoj........

Tim pre, sto porodica bilo koga od nas, zaista sa politikom nema nikakve veze, Predlazem, da za takav primitivan prilaz diskusiji , sledeci ko bude potegao neciju porodicu. i bilo kom perzorativnom smislu , bude zauvek banovan.............

Ja . licno nikada nisam nikome , ni u jednom kontekstu spominjao porodicu, i ocekujem od ostalih isto, za sta vidim , i raduje me , da postoji dobra volja, vecine.................ili , ako ne vecine, ono , bar dovoljnog broja forumasa, a i onih koji odlucuju o sankcijama..........
 
Podrzavam i ja.
pricao sam sve i svasta uvredljivo. Zato sam pauzirao nekolik meseci. A i "odrobijao" sam svoj ban.
Izvinjavam se i jominiju za sve sto sma mu rekao preko PP.
Yebiga,sve je bilo u afektu,ali to nije opravdanje.
Danas sam posebno deprimiran jer sam saznao da se marlon odjavio.
Ionako zadnjih dana nisam bio u vinkli,ali ovo me je bas poremetilo.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top