Pitanje za profesionalce

dr.koki

Aktivan član
Poruka
1.232
Trenutno imam canon powershot a85. Odlično se pokazao pogotovo u Macro modu. Ali hteo bih da prodam taj i da kupim neki novi. Koji digitalni aparat bi mi vi preporucili:
-Dobar u Macro modu
-Solidan za normalno slikanje
-Da ima manual focus
-Podesavanje shutter speed
-min 6mp
-do 350 euro
Vi ste ipak profesionalci, ja se ne razumeme previse u to ali mi dosta treba za slikanje nekih bliskih predmeta. A i koliko bih mogao moj da prodam?
 
Amaterska procjena - čini mi se da bi te zadovoljio Canon A620.
Dobar makro (do 1cm), manuelna podešavanja, 7.1Mpix, koštao je nešto više od 200e u Beogradu, jedino ne znam šta je normalno slikanje? :lol: Proguglaj za detaljniji opis.
Jedini problem je što ga je sad malo teže naći, ali mislim da ipak još može. Uglavnom se svi slažu da sa ovim aparatom za relativno male pare dobiješ jako mnogo.
Pokušaj i sa Canon A700 ili Fuji F30 (mada su oni skuplji, čini mi se)
 
Suzio sam izbor na 3 aparata koji ce da zamene moj dragi canon powershot a85. Bilo bi lepo ako bi mogli da mi vasa misljenja o pobedniku ovog izbora. Tj. da mi kazete koji je po vama najbolji, prednost ima macro mode. Ako bi mogli i kazite mi otprilike koliko mogu moj da prodam, u savrsenom je stanju, jos ima foliju na lcd display-u.
Fujifilm FinePix S5200(5600) Zoom
Canon PowerShot S3 IS
Olympus SP-500 UZ
Ili ako vam se ni jedan ne svidja dajte vas predlog.
 
dr.koki:
Suzio sam izbor na 3 aparata koji ce da zamene moj dragi canon powershot a85. Bilo bi lepo ako bi mogli da mi vasa misljenja o pobedniku ovog izbora. Tj. da mi kazete koji je po vama najbolji, prednost ima macro mode. Ako bi mogli i kazite mi otprilike koliko mogu moj da prodam, u savrsenom je stanju, jos ima foliju na lcd display-u.
Fujifilm FinePix S5200(5600) Zoom
Canon PowerShot S3 IS
Olympus SP-500 UZ
Ili ako vam se ni jedan ne svidja dajte vas predlog.

Cini mi se da je S3 u jacoj klasi od FinePix 5600, tu bi mogao da uzmes onda 9000/9500 za iste pare............

A na listu mozes dodati i Panasonic FZ30 ............koji je btw prilicno jeftiniji od S3, ali ima malo veci sum, ako ti je bitan video mod, S3 je tu savrsen..........


Nisi se izjasnio do koje cene bi isao, ovde si u nabrajanju pomesao vise cenovnih klasa cini mi se............
 
Imam 5600 i kazem uvek da je krs.Jeftin jeste.za te pare nema jeftinije ali je svejedno krs.
Olympus SP500 ne uzimaj jer sam nasao pre ruski sajt gde se porede bas on i S5600 i ovaj drugi je nesto bolji!
Savet moj je S3.
Imao sam vise oprimljenih slika sa A75 nego sa 5600.
Razlog za to je sum koga kod Fuji-a ima ihaaaaa sto sam utvrdio dajuci drugima da koriste moj aparat a i ja sam koristio druge i Canon je ipak korak ispred uvek u odnosu na Fuji.
Inace 5600 ima 0 makro.ne 0 centimetara vec je makro 0.Moze da izostri na 7-8 centimetara i po tom pitanju je jad i beda.Close-up sociva malo pomazu!
Inace i 9500 na rimer vuce slicne mane(malo umanjene) po pitanju kvaliteta slike!
Cesto je problem znati kvalitet slike dok ne kupis i vidis ali po meni Canon i Fuji nikako zajedno!
Na primer A610 ima makro boli glava.Jedino stabilnije drzim 5600 zbog kucista ali se naviknes i na kompakt klasu.
 
S3 isto ima ziznu daljinu 0 u makro modu.........jedino sto me cudi sto nema RAW format....

Fuji 5000 serija se nikako ne moze porediti sa S3 jer nisu u istoj klasi..........Fuji 9000 vec jeste...........ali u toj klasi imamo i odlicnog Panasonic FZ 30 i jos boljeg FZ 50......... a cini mi se da je FZ 30 jeftiniji od S3, FZ 50 tu negde .......
 
I Fuji 9500 i FZ30 su dobri drugari sa sumom!Za 9500 sam se uverio a za FZ kazu drugari i radije biraju Canon!Za FZ50 ne znam ali sumnjam da su ga extremno poboljsali u odnosuna FZ30.

Bolje manje piksela ali i manje suma(ne znaci da ide jedno sa drugim vec samo mislim na S3 i FZ ili 9500.
 
JOCCCA:
Imam 5600 i kazem uvek da je krs.Jeftin jeste.za te pare nema jeftinije ali je svejedno krs.
Olympus SP500 ne uzimaj jer sam nasao pre ruski sajt gde se porede bas on i S5600 i ovaj drugi je nesto bolji!
Savet moj je S3.
Imao sam vise oprimljenih slika sa A75 nego sa 5600.
Razlog za to je sum koga kod Fuji-a ima ihaaaaa sto sam utvrdio dajuci drugima da koriste moj aparat a i ja sam koristio druge i Canon je ipak korak ispred uvek u odnosu na Fuji.
Inace 5600 ima 0 makro.ne 0 centimetara vec je makro 0.Moze da izostri na 7-8

zasto mislis da je S5600 krsh?
ja ga imam i vrlo sam zadovoljan.
Ocekivati dobar makro od aparata sa teleobjektivom je u najmanju ruku smesno...sta bi ti, 10x zoom, i jos dobar makro...pa nece moci...
sem toga, postoje odlicna diopter sociva, koji ovom Fuji-ju daju odlicne makro mogucnosti...
a sum....to nije tacno, primetan sum je tek na ISO 800 i vise, u normalnim uslovima suma nema....
 
To za sum svi kazu u vezi FZ 30/50 ali opet zavisi kako posmatras celu stvar............retko ko stampa slike na nekom vecem formatu, recimo A4 ..........., ta razlika u sumu izmedju S3 i Panasonica skoro i da ne postoji na manjem formatu ili u preview na recimo nekom 19 incnom monitoru gde je sama slika nekih 50 % ...........

Takodje, jeste da FZ ima losije rezultate po tom pitanju za ISO 200 + ..........

Sa druge strane, neki kazu da Sony DSC-H2 ili H5 za manje para, pogotovu u slucaju H2, daje skoro identicne razlutate sa S3..............
 
JOCCCA:
I Fuji 9500 i FZ30 su dobri drugari sa sumom!Za 9500 sam se uverio a za FZ kazu drugari i radije biraju Canon!Za FZ50 ne znam ali sumnjam da su ga extremno poboljsali u odnosuna FZ30.

Bolje manje piksela ali i manje suma(ne znaci da ide jedno sa drugim vec samo mislim na S3 i FZ ili 9500.
Fuji 9500 uopste nema problema sa shumom. Cak i kod losijeg osvetljenja daje odlicne rezultate.Naravno treba koristiti manuelno podesavanje i pogoditi ekspoziciju i otvor blende.
Fotkajte na ISO 80 i nema problema.
A iako se pojavi malo shuma, Neat Image resava probleme.Ucitas profil shuma za F9500 i sve bude ocisceno.
 

Back
Top