Reload problem

stvt

Zainteresovan član
Poruka
357
Da li postoji nacin da sprecim browser da ucitava stranicu iz cache memorije, nego da svaki put kad neko otvori vec posecenu stranicu da mu se ona ponovo ucita osvezena.

Nadam se da sam bio jasan. Nemojte samo da mi kazete da googlam jer nisam nasao.

Radim sajt sa iframe-ovima i imam problem sto kad promenim sadrzaj u frejmu ne mogu da ga osvezim jer uvek ucitava stari iz cache-a. Kad se osvezi, u frejmu ostane sve isto.
 
Kod AJAX-a se koristi fora da se toj strani pri novom zahtevu dodaje izmišljeni parametar (random generisan, dodat GET-u). U kešu ne postoji baš takva strana, pa se poziva server, koji ignoriše parametar, ali zato daje ažurnu stranu;)
 
Hmm, jel' mozes malo da to pojasnis?

To bi vazilo ako se neka strana poziva iz FORME?
Hoces da kazes, da kod poziva iz forme, se dodaje jos jedan parametar?

Ako je poziv preko GET, dodajes u string nakon ?asasd jos jedan zahtev, uvek razlisict
Ako je poziv preko POST dodajes nekom "hidden" polju razlicitu vrednost svaki puta?

A sta ako se radi o PRVOJ, pocetnoj strani sajta, znaci nema jos forme, a kes je aktivan?
Nesto si jednom poemenuo AJAX ali ovo sa kesom me zanima.
Ja kreiram stranice iz EXE fajla, tako da lako mogu da dodajem "fake" elemente GET ili POST prenosu podataka iz forme. Ali sta cemo sa prvom, pocetnom stranom?
 
Hm, pada mi na pamet ili dodavanje "Pragma: no-cache" ili "Cache-Control: must-revalidate" u heder (što bi onda isključilo keširanje uopšte - valjda, nisam isprobao)... Može i da se hvata F5 ili refresh u JavaScript-u (opet problemi: šta ako nije uključen JS, glomazan pristup).
Bilo bi zgodno da nam stvt kaže kako je rešio problem...
 
Ma nisam ja ni blizu toga o cemu vi pricate. Pravim sajt sa dosta podataka, pa sam hteo u html-u sa frejmovima da resim problem azuriranja sajta. Medjutim te "iframe-ove" nece da osvezi kad kliknem refresh, pa sam zato uradio u php-u sa php include. To sam zasad naucio od php-a.

Ljudi, mucim se jer ne znam php.

ali ovo:
A sta ako se radi o PRVOJ, pocetnoj strani sajta, znaci nema jos forme, a kes je aktivan?
bi bilo korisno saznati, ako moze da se uradi.
 

Back
Top