Borderline?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
A

AnaNS!

Gost
Cao.
Od pre par godina znam da imam borderline, da je pedak poremecaj i zadovoljna sam kako napredujem, ali ne znam licno nikog slicnog!
Javi se, da se upoznamo i razmenimo iskustva, ako delimo iste muke i iluzije..

Ana Novi Sad :D
 
To je stabje u kome je osoba sklona da menja raspolozenje nekoliko puta u toku dana -od normalnog-do depresije,nervoze,ili ljutnje i gubitka kontrole.Ponasanje je cesto nepredvidivo i impulsivno sa mogucim fizickim povredjivanjem.
 
dr:
To je stabje u kome je osoba sklona da menja raspolozenje nekoliko puta u toku dana -od normalnog-do depresije,nervoze,ili ljutnje i gubitka kontrole.Ponasanje je cesto nepredvidivo i impulsivno sa mogucim fizickim povredjivanjem.


a nad cim gubi kontrolu?
ako radi sve ali se ne povredjuje?

jao meni!
 
anakin:
dr:
To je stabje u kome je osoba sklona da menja raspolozenje nekoliko puta u toku dana -od normalnog-do depresije,nervoze,ili ljutnje i gubitka kontrole.Ponasanje je cesto nepredvidivo i impulsivno sa mogucim fizickim povredjivanjem.


a nad cim gubi kontrolu?
ako radi sve ali se ne povredjuje?

jao meni!
Nad rasudjivanjem,ulazi odjednom u neke opasne situacije,a gubi kontrolu nad svojim ponasanjem,bezazlena opaska moze izazvati neprimerenu ljutnju i tome slicno.
 
Anonymous:
A u cemu je razlika između tog stanja i shizofrenije?
(Ovo pitam totalno laicki, nemam nameru nekoga da uvredim.)
Ovde je ocuvana svest o realnosti dok shizofrenicari to gube,oni zive u nekom svom svetu.
Medjutim borderline naginje ka psihozi pa se i leci tako,kako mu samo ime kaze to je granicni poremecaj.
 
Ima neceg u onome sto je objasnjeno, ali sustina poremecaja je u strahu od odbacivanja, koji je okidac vecine pogresnih poteza. Nasla sam u medjuvremenu evropski borderline chat i caskala sam sa devojkama iz Skotske, New Yorka, Finske sa BPD. Svakom se manifestuje drugacije.

ALI,
Zelim da upoznam nekog iz Jugoslavije, ko ima slicnih problema, mislim da bi mi bilo lakse, jer stalno slusam da to nije nista strasno, a ja se ipak osecam obelezeno.

Ako znate bilo koga, neka ostavi neku hotmail adresu, kako bi kontaktirali!

Hvala na razumevanju
:)
 
Mislim da i nije toliko razlicito od ponasanja ovog podneblja.
1. Kad mi se ukaze neka sansa, za neki posao na primer, ne umem da se odmaram, zaustavim, odnosno, tipicno za BPD, imam problem sa postavljanjem granice.
2. Kad se zaljubim, taj neko mi je savrsen. Opet bez granice.
3. Kad se odljubim, tog nekog ne mogu ni da vidim, a ne da mi se dopada.
4. Kad se desi problem i najmanji na poslu ili u vezi, padnem u depresiju. Ne radi mi se nista, ne ide nigde, ne prica, jer tad razmisljam samo o losim posledicama.

Sve ovo se menja nekad mesecno, nedeljno, a nekad i dnevno!

Eto, to je moj BPD! Ustvari, to i jeste problem sto mi se svi ovi simptomi cine kao uobicajeno ponasanje. Je li ili nije?
Zato i zelim razgovor sa nekim ko ima iskustva, da bi uporedila, pronasla se!
 
?? pa meni ti simptomi izgledaju ok samo kao malo si senzibilnija (onda je svaki drugi lud)
ja cesto kasnim negde de treba da odem a bez jaceg razloga (prosto ne krenem na vreme iako zanm da bi trebalo) ili u nekim situacijama bi trebalo da pricam a ne pricam jer eto kao mozhe mi se a cesto mi se desi da uopste ne pricam. ne znam sta je to prema onom testu ja imam skoro sve tipove ludila
 
Da, znam da cu sad dokazati svoju hiper senzibilnost,

ALI, ja znam sta je borderline, a vi niste na terapiji sto 99% znaci da ga nemate.

Nije u tom stos!!

Trazim nekog ko ZNA da to ima, da se upoznamo!!!
Nista vise
Hvala na razumevanju!
 
Izgleda da i ja to imam. E miline! Ja sam jos pre koju godinu zbog nekih poremecaja isla kod lekara, ocnog, medjutim ustanovili su da je na nervnoj bazi, pa sam isla kod neurologa gde su mi rekli da imam neki redak poremecaj. Nista vise od toga. Neke lekove i bilo mi je super dok sam ih pila, nista od problema, medjutim kasnije se opet javilo i tako cesto umem da budem neraspolozena, nervozna a bez ikakvog pametnog razloga, a onda se desi da jos u toku istog dana promenim potpuno raspolozenje i budem srecna. Ranije sam bila nevidjeni optimista a sad se desava da u nekoj prostoj i jednostavnoj situaciji ja ne vidim izlaz i padam u depresiju. Umara me sve to. Jako!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top