sad je originalan onaj koji iskreno voli

Ne misle svi tako! Sto je najcrnje - nemaju vremena za LJUBAV i vodjenje ljubavi vec za brzi sex bez emocija.Brzo se zivi, brzo se "voli", jurnjava za parama,licnim ambicijama a i golom egzistencijom.Licno sam samo za sex sa puno, puno emocija,ali....koliko je to sati??? Auuuu, zurim!!! :?
 
Sex na "eks", sa zenama u neogranicenom broju - san svakog nezrelog muskarca.
Sex na "eks" sa muskarcima u neogranicenom broju - san svake ocajne zene koja zeli da zaboravi svoju proslost (propalu ljubav).
-Povrsnost u vezama je posledica nezrelosti. Kao i u svemu i za ljubav treba biti zreo. Ljubav (pa i sex se uci), tacnije sex proizilazi iz ljubavi (a ne suprotno).
-Ljudi danas svemu pristupaju povrsno (da bi sto vise stvari ostvarili u zivotu), pa ne treba da cudi da sex dozivljavaju nezavisno od ljubavi, kao vid rekreacije, oslobadjanja od stresa, dokazivanja pred samim sobom da su jos uvek pozeljni, u formi, itd. Praznina u zivotu se mora nekako nadoknaditi da bi joj se pridodao sutinski smisao.
-Gde to danas ljudi mogu da nauce nesto o ljubavi? U porodici ili u drustvu koje se raspada? Na TV? Na internetu?
Sta da kazem za kraj? Sama cinjenica da te zgrazavaju oni koje teze da sve stvari obave na brzinu pokazuje da si OK. :D Onog trenutka kada ti sve bude ravno, znaj da su stvari krenule nizbrdo. Pozdrav.
 
dacadaaccaa:
Blue vortex:
hvala na podrsci,retki su takvi kao sto si ti,ako naravno mislis ozbiljno

Naravno da mislim ozbiljno. Potpuno razumem tvoje nepoverenje u ono sto sam napisao, jer je ono (nepoverenje) samo posledica tvoje razocaranosti u tipove koje su sretala (bila sa njima). Izvini sto sam ovako direktan, :oops: ali podilazenje i okolisanje mi nije jaca strana.
Sustina je u sledecem: povrsnih kretena (muskih i zenskih) je uvek bilo, a kako vreme napreduje, bice ih sve vise (na zalost). Time se broj normalnih rapidno smanjuje. S druge strane (lepse), saznanje da su tu, samo nas cini opreznijim i iskusnijim i odrzava nas na pravom putu. Da se covek ne bi opekao pa kasnije zalio, mora biti izvezban u proceni detekcije takvih likova (usavrsiti "antene za kretene"). Na svu srecu, njih je za sada prilicno lako prepoznati. Sustinske odlike (bez pretenzije ka generalizaciji) su im:
1. Snobizam (pusta zelja da budu Neko ili Nesto, naravno, kranje nerealna), a iz toga proizilaze razliciti oblici sanjarenja (velikaaa lova, kuce na vise spratova, biti u braku sa poznatom i bogatom osobom, putovanja po svetu, a najcesce da budu menadzeri, modeli, itd.);
2. Izrazita teznja ka imitaciji najnovnijih modnih trendova - odeca, obuca, modni detalji, mobilni telefoni i sl.(zato lice k'o jaje jajetu). Ova tacka se odnosi na prethodnu, a proizvod je zelje za laznim predstavljanjem (posledica infantilne imitacije svojih omiljenih "zvezda"). Forma treba da prikrije sustinu, a ona je:
3. Smanjeni mentalni kapaciteti izrazeni kroz beskonacne price o istim prolaznim stvarima a kao posledica toga - dzabalebarenje po ceo dan (izrazita dosada kao stanje duhovne praznine). Primecujes li da stalno pricaju svakakve "ribolovacke price"?
4. Kretanje uvek u istim krugovima. Odnosi se na tacku br.1, ali predstavlja nesvesan strah da se iz takvog ambijenta izadje. Logicno je pitanje - kuda?
Imaju li uopste takvi likovi neku drugu alternativu? Nemaju.
Moja osecanja prema njima se krecu od gadjenja, pa preko zaljenja do podsmevanja.
- Dakle, dolazimo do kljucnog odgovora zasto se takvi likovi (oba pola) ponasaju tako kao sto si opisala. Objasnjenje je u narcisoidnosti. Od njih nikada ne mozes ocekivati iskrenost, jer ces uvek naici da savrsenu sliku koju oni brane. Oni se ne udubljuju ni u kakvu aktivnost (pa ni u ljubav), jer ce maska vrlo brzo pasti. Zato se u semu "zadrzavaju" vrlo kratko i odnos prema svemu im je povrsan!
- Zato, nemoj traziti problem u sebi i za dzaba prebacivati krivicu na sebe. To ni najmanje ne zasluzujes. Kao prvo, procisti svoju okolinu - razbucaj ta stvorenja (stvar mentalne higijene). Kao drugo, ne opterecuje se da normalnih nema (dokaz za to su odredjeni komentari ljudi koji se nalaze na "Krstarici"). Trece, opusti se i savrseno normalno se ponasaj i bices vrlo brzo zapazena od strane drugih normalnih ljudi (oni prvi ce te u svakom slucaju izbegavati, sto ti, verujem, nece tesko pasti :) ). Glupost i normalnost ne idu ruku pod ruku, na svu srecu!

Pesimizam normalnih je generisan optimizmom nenormalnih.

Al' sam se raspisao... Auu, kol'ko ima sati!

Pozdrav! :D
 
SUPER!'
prava tema;)
i svidja mi se koje ste komentare dali!
uopste vise ne postoji emocija i osecanja
samo seh iz dosade, radoznalosti, dosade
i utoljavanje zudnje!
gde su ona lepa vremena kada se znalo za merilo ljubavi i osecanja!
svi pisu i pevaju o tome a u isunskom zivotu susta suprotnost!
vecinja ljudi i koji osete nesto nemaju hrabrosti da priznaju da vole
zasto se boje ljubavi
kad je to nesto ´najlepse na svetu!
i prava stvar biti sa nekim gde postoji uzajamna ljubav i postovanje! :wink: :lol:
 

Back
Top