Ajnstajnov test

MadonnaGirl

Elita
Poruka
23.835
Da li ste mozda resavali ovaj test???
AJNSTAJNOV IQ TEST

Ovo je sastavio Albert Ajnstajn u proslom veku, i rekao da 98% ljudi nije sposobno da resi ovaj test. Da li ste medju 2% ???

Zadatak je potrebno resiti za manje od 15 min. naravno, papir i olovka su dozvoljena pomocna sredstva!

5 kuca je obojeno u 5 razlicitih boja, u svakoj kuci zivi osoba druge nacionalnosti; tih 5 vlasnika piju odredjeno pice, puse odredjene cigarete i drze odredjene kucne ljubimce; ni jedan vlasnik nema istog ljubimca, cigarete ili pice.

Pitanje je: KO DRZI RIBICE ????

Nagovestaji:
- Britanac zivi u crvenoj kuci;
- Svedjanin drzi pse;
- Danac pije caj;
- Zelena kuca je levo od bele kuce;
- Vlasnik zelene kuce pije kafu;
- Osoba koja pusi Pall Mall gaji ptice;
- Vlasnik zute kuce pusi Dunhill;
- Vlasnik srednje kuce pije mleko;
- Norvezanin zivi u prvoj kuci;
- Covek koji pusi Blend zivi pored onoga koji gaji macice;
- Covek koji drzi konje zivi pored coveka koji pusi Dunhill;
- Vlasnik koji pusi Blue Master pije pivo;
- Nemac pusi Prince;
- Norvezanin zivi pored plave kuce;
- Covek koji pusi Blend ima komsiju koji pije vodu;

Postoji samo JEDNO tacno resenje!

Ukoliko niste uspeli, odgovor potrazite ovde..
 
Prostim vizuelnim i logickim posmatranjem dolazimo do zakljucka da ribicu drzi Nemac,
medjutim to nije tacan odgovor.
Tacan odgovor je:
Ne zna se ko drzi ribicu(jer nigde u pitanju nije uslov da ribicu mora drzati neko iz kuca,
nemac mozda drzi neku drugu zivotinju)
 
m.unleashed:
Prostim vizuelnim i logickim posmatranjem dolazimo do zakljucka da ribicu drzi Nemac,
medjutim to nije tacan odgovor.
Tacan odgovor je:
Ne zna se ko drzi ribicu(jer nigde u pitanju nije uslov da ribicu mora drzati neko iz kuca,
nemac mozda drzi neku drugu zivotinju)
Nije tacan
Ovo je ipak ajnstajnov test, i mora da postoji egzaktno resenje. Inace bi bilo malo... :lol:
 
m.unleashed:
Prostim vizuelnim i logickim posmatranjem dolazimo do zakljucka da ribicu drzi Nemac,
medjutim to nije tacan odgovor.
Tacan odgovor je:
Ne zna se ko drzi ribicu(jer nigde u pitanju nije uslov da ribicu mora drzati neko iz kuca,
nemac mozda drzi neku drugu zivotinju)

tacan je.
zna se ko drzi ribicu, ukoliko ne ulazimo u sitna crevca lingvisticke postavke teksta, ukoliko je ono tvoje tacno, ceo test moze da se resi za pola sekunde, tako sto ces reci 'nigde nije definisano da su oni uopste na zemlji'...tako da nemoj da se pravis pametan...
sem toga, test moze da resi 100% ljudi, pitanje je samo koliko koncetracije imaju....
 
Ne zna se ko drzi ribicu.!!!

Da li pise u zadatku to da svaki covek mora imati samo jednog kucnog ljubimca.

Mozda recimo Svedjanin drzi i ribicu i psa a recimo kod Nemca je papagaj.

Nigde nema dokaza da je kod Nemca ribica ili kod bilo kog drugog.

I sam Ajnstajnov je rekao za ovaj test da ima neku caku, a i nije dzabe rekao
da 98% ljudi ne zna pravi tj. tacan odgovor!!
 
Piše da 2% ljudi može da reši test za 15 minuta. Meni je trebalo daleko više.
Ovo je malo opširniji integram, čini mi se da ih tako zovu, i jedini je problem biti brz. Inače su jako interesantni.
Moje rešenje je ispod.

1. kuća - Norvežanin, žuta, puši Dunhill, pije vodu, drži mačiće.
2. kuća - Danac, plava, puši Blend, pije čaj, drži konje.
3. kuća - Britanac, crvena, puši Pall Mall, pije mleko, drži ptice.
4. kuća - Nemac, zelena, puši Prince, pije kafu, drži ribice.
5. kuća - Šveđanin, bela, puši Blue Master, pije pivo, drži pse.
 
I ne verujem da bi Ajnštajn gubio vreme smišljajući nešto ovako komplikovano, (bez obzira što se radi o njemu) da bi ispljunuo neku trulu foru za osnovce... :roll: Pls, nije naznačeno da svaki ima po jednog ljubimca, zaboga, da li mislite da je i ovaj tekst prenet identično originalu? Ako uopšte postoji original, naravno.....
 
E, pa sad, zavisi u odnosu na koj sistem posmatras pojavu!
Mozda je to u nekom sistemu koji se krece brzinom svetlosti i skracenje vremena je dovelo do evolucije ribice u azdaje, a potom u miseve i krokodile...!
Problem je u tome da ga samo 2% moze resiti za 15min!
PoZz
 
Mozda je caka u tome da nema resenja, tj. resenje je jednostavan odgovor da niko ne drzi ribice. Jer u navedenim uslovima, tj. u onome sto je dato, sto se zna, svakom je odredjeno i sta pije i cime se bavi i gde zivi pa tako i ljubimac. Samo Nemcu nije odredjeno sta cuva, tako da na pitanje ko cuva ribice ne mozete reci Nemac jer tako nije postavljeno u zadatku!
 
pa, logicki, kako se svi ti testovi resavaju resenje je ispravno...
sistemom eliminacije, na kraju ostane ribica, i mi je normalno damo nemcu...nema tu niceg cudnog...
ali, nigde ne postoji eksplicitno tvrdjenje da ribica stvarno pripada nemcu....dakle, do tog zakljucka smo dosli samo na osnovu kod koga NIJE ribica...
upravo zbog toga to i otvara dalju raspravu....
inace ja sam ga sa papirom i olovkom resavao nekih 20-ak minuta..
 
Lexa:
1. kuća - Norvežanin, žuta, puši Dunhill, pije vodu, drži mačiće.
2. kuća - Danac, plava, puši Blend, pije čaj, drži konje.
3. kuća - Britanac, crvena, puši Pall Mall, pije mleko, drži ptice.
4. kuća - Nemac, zelena, puši Prince, pije kafu, drži ribice.
5. kuća - Šveđanin, bela, puši Blue Master, pije pivo, drži pse.
QQ zavrte mi se u glavi od kutjica...elem, dobio sam ovo resenje, ko i lexa, ko i svi pretpostavljam.
Trebalo mi oko sat vremena, a ja sam kao natprosechno inteligentan ha!
Prilazem i nove matematichke formule koje sam napravio zarad reshavanja ovog komplikovanog problema...
ona zadnja fotka je resenje
 

Prilozi

  • 18-09-06_0444.jpg
    18-09-06_0444.jpg
    16,3 KB · Pregleda: 99
  • 18-09-06_0445.jpg
    18-09-06_0445.jpg
    14,9 KB · Pregleda: 98
  • 18-09-06_0446.jpg
    18-09-06_0446.jpg
    12,9 KB · Pregleda: 135
Kao prvo ne vide ti se slike lepo-mutne su.
Kao drugo, jel ti citas gornje postove? NEMA RESENJA, tj niko ne cuva ribicu!!!! U tome je caka, svako može da ga reši i da kaže da nemac čuva ribicu, ali mali broj ljudi shvati da je ustvari obrnuto!
 
Ma bre brate nije reč o tome da li ja mogu ili ne da ga rešim, reč je o samom rešenju! Ja ne osporavam da je Nemac taj koji bi "trebalo" da čuva ribicu, ali u samom zadatku je sve definisano - norvežanin igra odbojku, živi u žutoj kući, danac pije čaj, itd. Znači sve je dato, samo treba da se snađeš da to raspodeliš pravilno, ali nigde u zadatku ne stoji da neko od njih čuva ribicu! Ti kad rešiš zadatak ne uzimajući ribicu u obzir, dobiješ da je Nemac bez ljubimca. I tada treba da odgovoriš na dato pitanje: Ko čuva ribice? -Niko!
 
MadonnaGirl:
5 kuca je obojeno u 5 razlicitih boja, u svakoj kuci zivi osoba druge nacionalnosti; tih 5 vlasnika piju odredjeno pice, puse odredjene cigarete i drze odredjene kucne ljubimce; ni jedan vlasnik nema istog ljubimca, cigarete ili pice.

Pitanje je: KO DRZI RIBICE ????
Gledaj, ako imamo i pet marki cigareta uz kutjice, nacionalnosti, pet vrsti pitja, logicno je pretpostaviti da imamo i pet ljubimaca koje cuvaju, jel? 5, magicni broj u ovom testu.
Dooobroo. Ako se slazemo oko toga, idemo dalje.
Posto smo logickim putem spojili sve tackice iz zadatih cinjenica tipa brit zivi u crvenoj kutj. itd, i zakljuchili gde su konji i ko pusi sta, a sam test kaze da svako od njih ima po pet od svega, a ne trazi se ZIRAFA, vec RIBICE, koje jes da nigde nije pomenuo u sektoru sa cinjenicama, ali ih trazi, a sve ostalo vezano za test je bilo logicno, zasto ti, momce, ne bi pomislio da je logicno to sto nemac cuva ribice?
Ne izmisljajte frulashe koji sviraju harmoniku.
Kada je vec sve u vezi testa bilo logicno, zasto bi resenje bilo nelogicno? Ili neki trik za masu.
Nije to fazon 'koje je drugo slovo azbuke?' i ti kazes 'b' a ovaj odgovori 'nije nego je z'....
meni je ovo logicno, ako tebi nije, prihvatam to kao tvoju stvar.
 

Back
Top