Crno ili belo

baki 75

Aktivan član
Poruka
1.476
Da li neke dogadjaje u zivotu pamtite po ruznim ili lepim segmentima? Ja sam uhvatila sebe kako u dnevnik belezim pre neke stvari koje su me pogodile, izneverile nego nesto lepo i normalno sto se desilo...isto i kad pricam o necem ruznom mogu vise da objasnjavam nego o lepom, nekako to lepo se podrazumeva...valjda se tako praznim kad napisem to ruzno sto me pogodilo...jel to moze da znaci da sam depresivan tip? :? ...kakvi ste vi? ;)
 
I ja sam za crno ... uvek ... i kod mene je čaša do pola prazna
e070.gif
 
Sada si me navela na razmisljanje.... I ja sam isto u tom fazonu.... Uvek pisem kada sam pogodjena, povredjena, lose volje, setna.....
A bolje bi bilo da je obrnuto.... Pokusacu da ispravim to....
 
ja najvise pisem u svom dnevniku o dogadjajima koji su me mnogo pogodili, bilo da su dobri ili losi, ali kad krenem da citam svoje pisanije, nekako mi se cini davise obracam paznju na nesto lose ili na one stvari koje su me ostavile u nedoumici, nego na nesto sto mi se lepo desilo, kao da, sto baki 75 lepo rece, se to podrazumeva....
 
I ja uglavno vise pamtim ruzne stvari nego lepe stvari, ali nista ne zapisujem jer ne volim da im se stalno vracam na njih...ccc zamisli svaki put kad otvorim svesku ja se okrenem neki list ispred i samo se potsetim na prethodne ruzne dogadjaje i onda postanem 100% depresivna,ovako.... za sada sam samo na granici depresije :lol:
 
baki 75:
Da li neke dogadjaje u zivotu pamtite po ruznim ili lepim segmentima? Ja sam uhvatila sebe kako u dnevnik belezim pre neke stvari koje su me pogodile, izneverile nego nesto lepo i normalno sto se desilo...isto i kad pricam o necem ruznom mogu vise da objasnjavam nego o lepom, nekako to lepo se podrazumeva...valjda se tako praznim kad napisem to ruzno sto me pogodilo...jel to moze da znaci da sam depresivan tip? :? ...kakvi ste vi? ;)
Nema, gotova si! :lol:
 
Ja zivot pamtim po lepim stvarima i glupim greskama koje sam ja pravio... tacnije sto sam ispao gad prema nekim ljudima, a nisam trebao... onda me spopadne griza savesti... tako da ja cesto kad se setim neceg mahinalno opsujem ili vrisnem, a ako sam u drustvu to me jos dublje uvlaci u probleme... Ebi ga, zivot je suvise ebeno kratak da bi ga proveo nadrndan...
 
Ja.....sam sve lepo...pozaboravio (more,gde mi je bila pamet....,staro drystvo sa divchibara...i svi tamo basketi,porzi partizana,odlazak mijatovica,djordjevica,.....)----pamtim ryzne stvari,dogadjaju mi se...
SAMo me int. sta cu ja imati od toga.....jos uvek sanjam!....

Sanjam,i tada sam najmirniji sa komsijama:" ZDRAVO,zdravo,",bez polemisanja,sa nekim novim drystvom sa basketa vozam koliko mogu sa ovakvim rypama na mozgu,,,,,dave me,ja lazem ...bezim u prirodu...ali NE mozes....par puta sam razmisljao o samoubistvu...i to mi nije poslo za rukom--nikako mi ne ide,ili se ja stvarno ne zelim menjati,a mozda sam i lenj po pitanju nekih 'zbiljnih stvari.>>>.iz ovoga mozda malo...jesam sigyrno,ali.....muskost moram da treniram,jer su me skolski odavno moja generacija poceli gledati ispod oka i to moram brzom-brzinom ispraviti....ne slazem se po pitanju nekih stvari jer imam stav, a dolazio sam u sityacije gde se nisam slagao sa nechim...a tako sam reagovao...i na kraju sve se svelo na cice,posao...nemanje vremena,zayzetosti....nista lepo covece....foliranje,ozbiljne lazi......takve ljude pokusavam da razymeme i navikavam se!
 
baki 75:
Da li neke dogadjaje u zivotu pamtite po ruznim ili lepim segmentima? Ja sam uhvatila sebe kako u dnevnik belezim pre neke stvari koje su me pogodile, izneverile nego nesto lepo i normalno sto se desilo...isto i kad pricam o necem ruznom mogu vise da objasnjavam nego o lepom, nekako to lepo se podrazumeva...valjda se tako praznim kad napisem to ruzno sto me pogodilo...jel to moze da znaci da sam depresivan tip? :? ...kakvi ste vi? ;)

Kad mi je nsto ruzno ja onda placem, i to je sve. Kad otplacem za nesto, meni se to ponistava. Nema niceg sto je za mene ruzno u mom secanju. To sto ti nazivas ruznim segmentima, za mene je to sve sto pripada nekom drugom, ako je neko bio primitivan to je njegova stvar a ne moja. Dakle, ako me nesto rastuzi u trenutku, ja cu otplakati vise ili manje, u zavisnosti od inteziteta te ruznoce. Mozda cu plakati 5 minuta a mozda 2 dana. Ali kad o tome pisem na forumu, zato sto ja nemam dnevnik, onda je to za mene lepo, jer ja ponizavam druge, i njihovu ruznocu u tim segmentima, a dokazujem da sam ja ispravna i nevina i lepa u tim ruznim segmentima.
 
pirattik:
ma bila bi ti lepa i nevina i lila bi suze radosnice........

Da si me video juce za koju sam stvar plakala, i tebi bi bilo smesno. :D I ja sam se posle 2 minuta smejala. Ja sam bas kao dete. Na primer, jedan decko mi je rekao da ce mi naci nesto na internetu sto je meni bilo mnogo vazno. I onda je rekao da ne moze to vece nego ce sutra. I ja sam sutra iskocila iz kreveta i pravo dosla na internet da vidim da li mi je javio da je to uradio, i onda, njega nije bilo na internetu i nije poslao ni jednu poruku. I ja sam onda pomislila da on nije ni hteo da mi to uradi, nego je hteo namerno da me ispali, a meni je do toga bas bilo stalo sto je trebao da mi uradi i onda sam pocela da placem ko kisa.I onda sam slucajno pogledala tamo gde je trebalo i videla sam da mi je on to nasao i postavio gde treba, a nije mi ni javio, a mozda je to uradio i prethodno vece samo sto se zezao kad je rekao da nece moci tad nego ce sutra.I onda sam pocela da se smejem.
 
ja kad pisem dnevnik, kada mi se lose desi u stanju sam da pisem satima...a kada mi se nesto lepo desi, mrzi me i da otvorim dnevnik da napisem recenicu jednu...

i kada pisem pesme, ne mogu da napisem ni jednu jeinu o necemu lepom i veselom, ali kada sam ubedacena, inspiracija koliko volis!!!

sad.gif
 

Back
Top